Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Odnośnie zjazdu z autostrady to przy decyzji o zakupie działki też o mały włos nie kupiłem działki na ul.Wiśniowej w Rąbieniu ( za końcem Antoniewa jakieś 300m) , która według planu zagospodarowania jest usytuowana w odległości 150 od planowanego zjazdu z autostrady.

Zjazd jest więc planowany jako nowa droga, a nie jest planowane wykorzystanie do tych celów drogi z Konstantynowa do Aleksandowa.

Obecnie w miejscu zjazdu widać bardzo blisko ludzi, którzy niedawno domy stawiali.

Jak się na szczęscie w porę wycofałem

 

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Przeprowadzkę przezyłam i juz mieszkam w naszym nowym domku!!! Co prawda jeszcze wśród całej masy kartonów, paczek, braku firanek i częściowego oświetlenia (gołe żarówki wiszą z sufitu :lol: ).

Dziękuję wszystkim, którzy trzymali kciuki za pogodę (była rewelacyjna!). Pierwsza noc minęła bez snów - chyba byliśmy za bardzo zmęczeni. Ogień buzuje wieczorami w kominku, więc jest ciepło i przyjaźnie.

Życzę wszystkim budującym szybkiego zamieszkania. Jak trochę ogarnę, to zrobię zdjęcia, bo przed przeprowadzką (pustego domu) nie zdążyłam.

ZAPRASZAM DO NAS!!! WIECZORAMI JESTEŚMY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu!!!

Gratulacje - udało się w super tempie. Nie martw się drobiazgami czyli np. firankami (nie mam do tej pory), żarówkami - bo u nas nadal wiszą i naprawdę da się z tym żyć.

Pocieszę Cię, że ja też nie zapamiętałam co mi się przyśniło pierwszej nocy.

Życzę Ci by było Wam dane pomieszkać w nowym domku jak najdłużej i jak najmilej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czad :)

gratulacje ode mnie, bedacego gdzies na samym poczatku twojej przeprawy!!!

 

ja dzis rano sobie uswiadomilem, ze jesli chce sie przeprowadzic w 2006 roku do nowego domu, to musze w przyszlym roku wywalczyc min. stan zamkniety.

 

hesus maria.... ja nawet dzialy nie mam..

 

gdzie szukaliscie swoich dzialek?

ogloszenia w gratce? biura nieruchomosci? lokalne sledztwa?

 

najgorsze jest to, ze dziale powinienem kupic do wiosny, a co najmniej do konca kwietnia bede mieszkal w innym kraju..

ale czemu nie..

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania! jesteś wielka! Brawo! Kolejny łodzki forumowicz mieszka juz u siebie, dla takich chwil warto żyć i warto mysleć o swojej budowie! :lol:

 

Odnośnie autostrad i obwodnic, to faktycznie ich budowa ruszyła pełną parą, a wielu kupujac działki nie zdawało sobie sprawy jak blisko ich domy będa się znajdowac od tych dróg szybkiego ruchu i jak szybko, najsmieszniejsez jest to ze w rejonie złotna-Szczecinskiej gmina łódź wydawało pozwolenia na budowę, osobom z działkami dokładnie wypadajacymi w pasie takiej obwodnicy, i co teraz?

W weekend podjechalismy koło nas do zelgoszczy i skrzyzowania drogi Zgierz-Stryków, prace wrą pełną para-odcinek A1 Emilia-Stryków bedzie zbudowany w 14 miesięcy, to nie przelewki! Jednoczesnie buduja z Konina (ciekawe czy sie spotkają po drodze che, che!!), a skrzyzowanie autostrad A1 z A2 bedzie własnie w tym meijscu za kilka lat pewnie (byle daleko od dobieszkowa Kropi), w kazdym razie odleglosc z naszej dzialki do autostrady to 4 km -to nasz swiadomy wybor, razem z tym skrzyzowaniem powstana tez meijsca pracy i inwestycje w zaplecze turystyczne, a to nas bardzo interesuje!

 

Co do spotkanka to we wszystkie weekendy pazdziernika nie ma mnie w Łodzi, ale w piatki moge sie spotykac, wiec moze jakis piatek?

 

majki -tak , prad robił mi koles z ZE, wodę -z referatu wodnego -plan przyłacza i wykonanie, wjazd na działkę -z urzedu dróg i mostów itd.

 

U mnie na budowie - murarka, prawie finito, zbieramy kaskę na więźbę i dachówki coby zadaszyć przed zimą, jak na razie mamy bardzo symienną i rzetelną ekipę murarzy, ale jeszcze ich nie polecam, dopóki ode mnie nie wyjdą! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRZEGORZ nie chce Cię martwić, ale mnie zeszło 2 lata (niezbyt intensywnych poszukiwań - fakt) zanim znalazłam ziemię, na której stanęłam i pomyślałam: to jest moje miejsce. Co do metod, to w rejonach gdzie zaczął się boom budowlany, szukanie poprzez rozpytywanie miejscowych wydaje się bezcelowe. Ja byłam traktowana jak leszcz, któremu da się wcisnąć każdy kit. Trafiali się zapijaczeni cwaniacy, zapraszający na swoje coraz bardziej odległe ugory. Zostawienie informacji w biurze pośrednictwa w moim przypadku też nie przyniosło efektu, pamiętają o Tobie przez pierwsze trzy tygodnie i na tym koniec. Polecam Gratkę, zaróno internetową, jak i "papierową" ;))), oraz pomoc znajomych. Pozdrawiam, życzę powodzenia, gdyby mi coś "wpadło w oko", będę o Tobie pamiętać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czad :)

gratulacje ode mnie, bedacego gdzies na samym poczatku twojej przeprawy!!!

 

ja dzis rano sobie uswiadomilem, ze jesli chce sie przeprowadzic w 2006 roku do nowego domu, to musze w przyszlym roku wywalczyc min. stan zamkniety.

 

hesus maria.... ja nawet dzialy nie mam..

 

gdzie szukaliscie swoich dzialek?

ogloszenia w gratce? biura nieruchomosci? lokalne sledztwa?

 

najgorsze jest to, ze dziale powinienem kupic do wiosny, a co najmniej do konca kwietnia bede mieszkal w innym kraju..

ale czemu nie..

 

pozdrowienia

 

Generalnie chyba jest najlepsza "gratka" internetowa. Widzialem w Grabinie informacje "sprzedam działkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

A ja chciałbym podzielić się moimi wrażeniami.

Otóż jestem pełen podziwu dla Ani99 i Ciechanki za tak wielkie osiągnięcia. Budowa domu w tak szybkim tempie, organizacja, logistyka, umowy , uzgodnienia i cały ogrom rzeczy, który trzeba przejść w tak krótkim czasie, aby osiągnąć ten cel wymarzony cel wymaga OGROMNEJ SIŁY i POŚWIĘCENIA. Świadomie nie wymieniam tu pieniędzy, choć bez nich na pewno nie byłoby możłiwości realizacji, ale przyjrzyjmy się tylko samej czystej budowie.

Sam buduję rok i 3 miesiące i w niektórych momentach czuję, że brak mi energii. Ilość spraw, a głównie stresu towarzyszącego budowie potrafi "wypruć" z człowieka ostatnie soki.

Zaniedbanei rodziny ( zwłaszcza dzieci ) jest czymś oczywistym przy takim tempie budowy.

Dlatego też przyjmijcie moje WIELKIE WYRAZY UZNANIA

 

Brawo Anna99 i jeszcze raz Ciechanka

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRZEGORZ

 

[ciach]

Pozdrawiam, życzę powodzenia, gdyby mi coś "wpadło w oko", będę o Tobie pamiętać.

 

 

dzieki za dobre slowo.

co do dzialy: musze dac czadu, nie ma wyjscia.

postawilem sobie termin i chce sie tego trzymac.

no chyba, ze bedzie naprawde zle, ale nie wydaje mi sie..

w tej okolicy jest jeszcze troche ziemi do kupienia ;)

 

najwiekszym problemem jest jak pisalem to, ze nie mieszkam teraz w kraju.

musze sie wyrabiac w trakcie krotkich przyjazdow itp. ale z drugiej strony budowa do stanu surowego zamknietego przy pomyslnych wiatrach nie powinna trwac dlugo, wiec jesli zaczne np. w sierpniu to powinno sie udac.

 

nic to, do dziela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukałam poprzez jeżdzenie po okolicy, spisywanie numerow tel. z tabliczek, rozmowy z sołtysami i mieszkancami okolicznych wsi, duzo działek było do wyboru, tylko ze wiekszosc miala akies ale, ato za drogo, a to za wąska, a to za duża, a to bez mediów, a to za blisko ulicy. Zajęło mi to ok. 2 -mce intensywnego szukania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Starzy i Nowi Marzyciele :lol: Gratulacje dla wszystkich, boście postępy porobili okrutniaste i to się baaaardzo chwali!!! No i ważne, że coraz więcej zapaleńców się pojawia - znaczy duch w narodzie (łódzkim :lol: ) nie ginie. Widzę wyraźnie, że utworzyły się 3 podgrupki - tych co już mieszkają (oj Ciechanko-Dzikuski, kiedy ja Was w końcu nawiedzę????), tych co jeszcze budują i tych co dopiero szukają swojego miejsca. No i mam nadzieję, że z czasem ta pierwsza będzie coraz bardziej liczna, czego bardzo budującym i szukajacym życzę. Nie odzywałam się tak długo, bo mi wstyd, że się nie odzywałam :oops: :oops: :oops: Ale tak to już jest, że wszystkie sprawy odsuwane w nieskończoność, po cierpliwym odczekaniu szalonego czasu budowy, w końcu się upomniały. A tyle razy mądrzy ludzie mi mówili, że robota ma to do siebie, że jest nie do przerobienia. No i niniejszym potwierdzam absolutnie!!!! :evil: Ale będę tu zaglądać i tak.

Serdeczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich zapaleńców budowlanych i mieszkających. :D :D :D

Muszę przyznać, że troszkę się opuściłem w bytności forumowej, ale jest fakt powiększenia rodziny, nawału pracy i innych obowiązków. Myślę, że teraz z racji jesiennej pory sytuacja sie unormuje (czytaj uformuje). :wink:

Po licznych ponagleniach w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego dostałem decyzję o przyjęciu informacji o zakończeniu budowy. :D :D Ustawowy termin 3 tygodni został dochowany, chociaż podobno normą jest 1,5 miesiąca, bo taki jest nawał.

Teraz mogę, więc spłacać kredyt o 1 punkt niższy. Niestety dziura w naszym budżecie jest rozmiarów deficytu naszego państwa, więc teraz wszelkie wykończeniówki muszą byc odłożone na później. :cry: :cry: :cry:

Pozostaje nam teraz czekać, aż odbijemy się od finasowego dna i szykować nasze gniazdko. :wink: :wink: :wink:

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, witajcie!

Mieszkamy już tydzień ale jeszcze wśród paczek i kartonów. Ale nic to! (jak mawiał mały rycerz). Dziękukję wszystkim za słowa uznania i otuchy. oby wszyscy jak najszybciej osiedli we własnych domach. Jak ktoś będzie miał po drodze to zapraszam (Luśka, to w drodze na Grotniki!).

Zbieramy papiery do odbioru, jest tego mnóstwo. Chcę szybko, aby zmienić taryfę elektr. na tańszą. A kominek jest rzeczą wspaniałą - nawet nasz syn połknął bakcyla palacza. Czasami jak już nie mamy siły - siadamy przed nim i ... gapimy się w niego jak w ... telewizor!!!

Życzę dobrej pogody budującym - oby sezon mtrwał do wiosny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

To już po Oktoberfest 2004. Jeśli ktoś był, to wie jak tam jest fantastycznie. Jeśli ktoś nie był, to żeby tego doświadczyć musi pojechać.

Jest to największa impreza jaką można sobie wyobrazić...wszyscy pozytywnie nakręceni, zero agresji...tańce-śpiewańce.

 

PS. Szkoda tylko, że strasznie zapaprany jestem...totalne przeziębienie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do wylicytowania przedmiotów przekazanych przez forumowiczów. Na obecną chwile licytujemy kask budowlany muratora przekazany przez Edzie i kubek muratora przekazany przez Maksia. Kolejny darczyńcy mile widziani. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na operacje Nikoli.

Mamy czas do 11 października. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji.

 

Przypominamy nr konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

W sprawach organizacyjnych kontakt [email protected]

Edzia & Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...