Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Nie potrzebuje ktoś erbetki?

 

Szafka Jakmet PCV, lekko nadszarpnięty plastik na górze, ale szczelna, wszystko ok. Ma stelaż do wkopania w ziemię i ze 3 m. 5-żyłowego kabla. W zestawie wyłączniki Eaton/Moeller CLS6-B20/3, CLS6 B20, CFI6-25/4/003 oraz 2 gniazda jednofazowe i 1 "siłowe".

 

Rozważę każdą propozycję cenową. Można dzwonić na: trzy ósemki, 75 75 34.

 

Erbetka czeka na swego księcia w Aleksandrowie.

 

erbetka1.jpg

 

więcej fotek tu:

http://tinyurl.com/8y7rv75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy miał ktoś z Was do czynienia z kominami systemowymi firmy Hi-bet. Rozważam zakup i będę wdzięczny za każde info.

 

Owszem. My takie postawiliśmy. Zdaniem naszym, wykonawcy i naszego kierownika budowy nie ostają jakością od Schiedla. Co więcej Schiedel ma cieńsze ścianki. Płacisz za markę. Hi-bet wychodzi sporo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, granit na zewnątrz a w środku marmur ... ;)

Granity też znajdziesz bardzo jasne, dobry skład z granitami na Rokicińskiej w Łodzi : Labradoryt

http://www.labradoryt.com.pl/

Mamy stamtąd parapety.

 

pozdrawiam, majki

 

Majki, bardzo jasne nie wystarczy - ja potrzebuję coś białego - gładkiego, bez żadnych ciapek, nawet najmniejszych. Nie widziałam jeszcze naturalnego kamienia który by spełniał te wymogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie - jak tu się zabrać za temat wentylacji ?? Spece od dachu powiedzieli, że wstawią kominki wentylacyjne kiedy będą już wszytskie ścianki działowe i będzie wiadomo gdzie je wstawić. Ścianki stoją tylko skąd mam wiedzieć gdzie wstawić kominki, czy do tego powinien przyjść jakiś kolejny spec majster ? Wentylacja będzie grawitacyjna, projekt był gotowy, kikakrotnie przerabiany i z niego nic w sprawie wentylacji nie wynika :bash: a ekipa która nam dotychczas budowała dom właśnie zaczęła pić...... :bash: i teraz już będziemy brać osobnych speców od wszytskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko :) tym razem o wykończenie ścian pod oknami (jestem absolutny niefachowiec, więc określenie moje własne :) a mianowicie mam okna (zwłaszcza balkonowe) wstawione na takich słupkach 10 cm nad podłogą i tam jest teraz dziura. Czym i kto to powinien załatać ? Murarze jak murowali twierdzili, że tak muszą zostawić do obróbki okniarzom, okniarze wyszli i nie obrobili....... widziałam na zaprzyjaźnionej budowie, że w tą szczelinę powpychany był styrodur i tak miało zostać zalane przez wylekarza. Czy to właściwy sposób ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko :) tym razem o wykończenie ścian pod oknami (jestem absolutny niefachowiec, więc określenie moje własne :) a mianowicie mam okna (zwłaszcza balkonowe) wstawione na takich słupkach 10 cm nad podłogą i tam jest teraz dziura. Czym i kto to powinien załatać ? Murarze jak murowali twierdzili, że tak muszą zostawić do obróbki okniarzom, okniarze wyszli i nie obrobili....... widziałam na zaprzyjaźnionej budowie, że w tą szczelinę powpychany był styrodur i tak miało zostać zalane przez wylekarza. Czy to właściwy sposób ?

 

U nas wylewkarze wstawili styropian, który na koniec zakryli dodatkowo jakąś srebrną folią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie - jak tu się zabrać za temat wentylacji ?? Spece od dachu powiedzieli, że wstawią kominki wentylacyjne kiedy będą już wszytskie ścianki działowe i będzie wiadomo gdzie je wstawić. Ścianki stoją tylko skąd mam wiedzieć gdzie wstawić kominki, czy do tego powinien przyjść jakiś kolejny spec majster ? Wentylacja będzie grawitacyjna, projekt był gotowy, kikakrotnie przerabiany i z niego nic w sprawie wentylacji nie wynika :bash: a ekipa która nam dotychczas budowała dom właśnie zaczęła pić...... :bash: i teraz już będziemy brać osobnych speców od wszytskiego.

 

Jeśli nie masz murowanych przewodów, to zamontuj je przed montażem kominków. Nie muszą być idealnie nad przewodami - połączenia są z rur elastycznych, więc mogą być przesunięte.

Też będę ten temat przerabiać - mam już dach, ale dekarze mają wpaść żeby zdjąć dachówki i zamontować kominki kiedy przyjdzie ich czas :)

Przebieg kanałów (z rur - jeszcze nie zdecydowałam jakich - pionowych pewnie sztywnych) ustalałam sama, na etapie stropu - ze względu na konieczność wykonania przepustów. Dalsza część to hydraulik lub wykończeniowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy mówicie o wentylacji grawitacyjnej jako takiej, czy tylko wentylacji pionów sanitarnych ?

Bo jak o wentylacji jako takiej, to przerabiałem jakiś czas "grawitację" w domu a raczej jej brak. Szkoda czasu i pieniędzy, od razu trzeba planować went. mechaniczną.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o przewodach do grawitacyjnej (przynajmniej ja o tym pisałam).

 

Konkretnie o swojej się nie wypowiadałam, bo mam mieć nietypowo - nawiew przez gwc anemostatami, wywiew w pomieszczeniach brudnych przez kanały w większości z rur, w większości mechaniczny (ciche wentylatory z czujnikiem wilgotności i regulacją ciągu), przez kominki na dachu. Bez reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o przewodach do grawitacyjnej (przynajmniej ja o tym pisałam).

 

Konkretnie o swojej się nie wypowiadałam, bo mam mieć nietypowo - nawiew przez gwc anemostatami, wywiew w pomieszczeniach brudnych przez kanały w większości z rur, w większości mechaniczny (ciche wentylatory z czujnikiem wilgotności i regulacją ciągu), przez kominki na dachu. Bez reku.

 

a można zapytać kto projektował tą wentylację ?? bo ja właśnie nie mam ani projektu ani wiedzy, żeby projekt zastąpić własnym pomysłem........ a na rekuperację mnie chyba nie stać......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...