Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Chodzi o przyłączenie działki do sieci miejskiej ?? - nas przyłączyły wodociągi zgierskie (jesteśmy gmina Zgierz) za ok 3.000 zł

 

Tak. Ponieważ wodomierz mamy w garażu, a tenże kilkanaście metrów od wodociągu, to za samą usługę wykopania rowu i ułożenia rur chcą wielokrotność opłaty przyłączeniowej. Mogę to zrobić z innym, uprawnionym i tańszym wykonawcą - może ma ktoś namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ponieważ wodomierz mamy w garażu, a tenże kilkanaście metrów od wodociągu, to za samą usługę wykopania rowu i ułożenia rur chcą wielokrotność opłaty przyłączeniowej. Mogę to zrobić z innym, uprawnionym i tańszym wykonawcą - może ma ktoś namiar?

 

 

-> PW ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się na skorzystanie z usług salonu Inspiro w Łodzi, jeżeli chodzi o zakup "łazienek" i płytek podłogowych. Pisaliście o sporych rabatach. Ktos mógłby podać konkretnie ile mozna wynegocjowac przy dużych zakupach. moze być na priv.

 

20% na całe zakupy i transport gratis

projektowała Pani E.Lerka (albo przekręciłem nazwisko...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprzedam

- Stemple około 220-240 szt o długości 2,8-3,2m 4zl/szt. oraz 40-50 szt 2-2,5m (idealne na okna) 2,5zl/szt

- Deski szalunkowe częściowo pozbijane w blaty częściowo osobno - w sumie około 3,5m3 - 400zl/m3

 

Wszystko dostępne w Konstantynowie Łódzkim. Tel: 505-261-231

Jak ktoś będzie zainteresowany na pewno się dogadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę

:confused:

Dostałam wycenę hydraulika - uwaga......... łącznie robocizna z materiałem 35 250 pln!

Wygląda to tak:

materiały z Vat 8%/ koszt robocizny

inst wodno kanaliz 2 800/ 3 500

grzejniki +osprzęt 6 200/ 300

podłogówka+ rura 5 200/ 1 950

+ rozdzielacz

piec+ bojler+ komin 10 200/ 1 800

osprzęt

inst CO do grzejników 1 900/ 1 000

wprowadzenie wody 50/ 300

do domu

razem 26 400 + 8 850

Czy możecie mnie jakoś pocieszyć? Czy to są normalne ceny w naszej okolicy?

 

Domek ma 111m użytkowych, dwie łazienki, piec gazowy z zasobnikiem (bez pompy ciepła), podłogówki 65 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę

:confused:

Dostałam wycenę hydraulika - uwaga......... łącznie robocizna z materiałem 35 250 pln!

Wygląda to tak:

materiały z Vat 8%/ koszt robocizny

inst wodno kanaliz 2 800/ 3 500

grzejniki +osprzęt 6 200/ 300

podłogówka+ rura 5 200/ 1 950

+ rozdzielacz

piec+ bojler+ komin 10 200/ 1 800

osprzęt

inst CO do grzejników 1 900/ 1 000

wprowadzenie wody 50/ 300

do domu

razem 26 400 + 8 850

Czy możecie mnie jakoś pocieszyć? Czy to są normalne ceny w naszej okolicy?

 

wszystko zależy jaki dom :) Mogę Ci podać swoje koszty (dom ok. 250 m2 pow uzytkowej, dwie łazienki plus kibelek), jakie na razie poniosłam, bo u mnie wlasnie hydraulik dziala

instalacja wod-kan (materiał + robocizna) ok 7.000 zł

podlogówka 30 zl m2 robocizny

piec gazowy Viessmann w zestawie z pc do wody - 15.000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę

:confused:

Dostałam wycenę hydraulika - uwaga......... łącznie robocizna z materiałem 35 250 pln!

Wygląda to tak:

materiały z Vat 8%/ koszt robocizny

inst wodno kanaliz 2 800/ 3 500

grzejniki +osprzęt 6 200/ 300

podłogówka+ rura 5 200/ 1 950

+ rozdzielacz

piec+ bojler+ komin 10 200/ 1 800

osprzęt

inst CO do grzejników 1 900/ 1 000

wprowadzenie wody 50/ 300

do domu

razem 26 400 + 8 850

Czy możecie mnie jakoś pocieszyć? Czy to są normalne ceny w naszej okolicy?

 

Domek ma 111m użytkowych, dwie łazienki, piec gazowy z zasobnikiem (bez pompy ciepła), podłogówki 65 metrów.

 

U nas wyszło bardzo podobnie. Nasz domek ma 112m2 użytkowej, 2 łazienki, trochę mniej podłogówki... Też mnie zwaliło z nóg, ale mieliśmy wiele ofert o wiele droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wyszło bardzo podobnie. Nasz domek ma 112m2 użytkowej, 2 łazienki, trochę mniej podłogówki... Też mnie zwaliło z nóg, ale mieliśmy wiele ofert o wiele droższych.

 

Chyba taki to już lajf, jak mawia młodzież :) U moich rodziców (parter, ok. 140 użytkowej, dwa obiegi, jakieś 60 m2 podłogówki, 2 łazienki, jakiś standard typu Vaillant eco tec 246/3-5) w 2011 wycena była na 33,5 kzł, wyszło nieco więcej. Do tego kominek z płaszczem wodnym - plus 9 kzł... Aż się boję o swoją wycenę w tym roku.

 

A z innych fobii ;) - boję się zamówić okna. Mam wyceny dobrych okien drewnianych (co prawda z krótką gwarancją na powłokę) i dobrych PCV (np. Schueco CT70 cava plus fajny Winkhaus) w znanych i lubianych firmach i obie zmierzają w stronę 29-31 tysi. Zejście do Veki Perfectline plus Winkhaus w tajemniczych firmach, o których forum raczej milczy to już 20 - 24 tysiące. No kurde, dziesięciu, ani nawet sześciu patoli nie ustrzelę na jarmarku z wiatrówki... Ale jak tu się nie bać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszyliście :-( Nadal jednak uważam, że 35 tys za malutki domek 111m, to przesada. Zobaczymy co mój hydraulik odpisze-zadzwoniłam do niego, powiedziałam, że wysłałam mu mailem prośbę o przesłanie szczegółowej rozpiski materiałowej, nie ogólniki - ile i jakie grzejniki, jaki piec, zasobnik, jakiej firmy (dlaczego piec z zasobnikiem i osprzętem kosztuje ponad 10 tys?), co to to za rury za 2800, mosiądz?...itp. Miał dziś wejść do domu i na pierwszej warstwie styropianu rozkładać instalacje wodną i tam, gdzie zdecydowaliśmy (łazienki, salon, kuchnia, korytarz) - podłogówkę. Nie przyjdzie bo wie, że musimy sobie to wszystko przeliczyć i sami sprawdzić. Wylewki umówione na 16 sierpnia, mamy więc mało czasu na podjęcie decyzji :-(

A propos wylewek - jesteśmy umówieni z Panem Bogusiem, z którego usług na tym forum już wielu skorzystało.

A z innych fobii ;) - boję się zamówić okna. Mam wyceny dobrych okien drewnianych (co prawda z krótką gwarancją na powłokę) i dobrych PCV (np. Schueco CT70 cava plus fajny Winkhaus) w znanych i lubianych firmach i obie zmierzają w stronę 29-31 tysi. Zejście do Veki Perfectline plus Winkhaus w tajemniczych firmach, o których forum raczej milczy to już 20 - 24 tysiące. No kurde, dziesięciu, ani nawet sześciu patoli nie ustrzelę na jarmarku z wiatrówki... Ale jak tu się nie bać?

sylwester7 -ja wybrałam dobre PCV, też myślałam o Schuco, stanęło finalnie na Vece właśnie w jednej z "tajemniczych firm, o których forum raczej milczy" i jestem zadowolona. Firmę prowadzi znajomy, dał nam dobrą cenę i mamy zapewniony serwis - przyjedzie wyregulować kiedy zajdzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...