Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czasami odechciawa mi się wszystkiego....

 

Pobyt na Oktoberfest był cudowany, może poza tym, ze po powrocie nic nie robiłem, tylko leżałem w łóżku i brałem antybiotyki. Dziś taki chory od rana załatwiałem działkowe sprawy. Najpierw do Castoramy po tynk ozdobny na kominek...w jednej nie było, to...do drugiej....potem szybko, szybko, bo na 10tą mieli mi przywieźć płytę marmurową na obudowę kominka...no i co..........

o godzinie 9.55 dzwoni do mnie panienka z zakładu kamieniarskiego...że kierowca zachorował i mi dziś nie przywiozą. Zrobią to najwcześniej na poniedziałek. To ja jej mówię, że jestem na antybiotykach i specjalnie przyjechałem, pan od montażu też już na miejscu....a ona, że najwcześniej w poniedziałek.... :evil: KREW MNIE ZALAŁA!!!

 

Pozdrawiam,

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalna licytacja

 

Tylko dzis od godziny 8:30 do jutra do godziny 8.30 rano mozna licytowac kasku muratora z podpisami calej redakcji, jak widzicie kask jest wyjatkowy, mamy tez nadzieje ze sama licytacja bedzie wyjatkowo, zapraszamy.

 

licytacja http://www.dlanikoli.prv.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco, mnie zalewa jak musze się prosić w tartakach, czy mają drewno do sprzedania, ze o cenie juz nie wspomne. Drewna poprostu nie ma! A z każdą następną dostawą jest droższe, w końcu wybraliśmy z tartaku z Brzezin, bo poprostu tam jest i jeszcze nei zedrą z nas skóry, o tak zwanych standardach z forum muratora, czyli, ze ma byc sezonowane, wysuszone, cisnieniowo impregnowane, z zimowego wyrębu, mozna zapomniec, poprostu smiech mnie ogarnia...zostawmy te porady na "lepsze" czasy!

 

Ciekawe jak tam idzie Gosi i Agcie i Darkowi, czy juz mieszkąją u siebie? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kominek nabył ubranko....ładniutką płytę marmurową i korzuszek z tynku dekoracyjnego. Malowany bedzie w piątek :)

Od jutra wchodzi malarz i maluje parter. Od przyszłego tygodnia panele na podłogę, a potem schody i reszta drzwi wewnętrznych.

Potem trzeba zamówić jakąś kuchnię...i zobaczyć jak się mieszka:)

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... o tak zwanych standardach z forum muratora, czyli, ze ma byc sezonowane, wysuszone, cisnieniowo impregnowane, z zimowego wyrębu, mozna zapomniec, poprostu smiech mnie ogarnia...zostawmy te porady na "lepsze" czasy!

 

Niestety, jest całkiem sporo dobrych porad muratora (i wielu innych) które w rzeczywistości musza pozostac tylko dobrymi poradami.

 

Z drugiej strony, będąc szczery to niektóre z tych porad wydają się "przewymiarowane". Wiadomo, że "tak" byłoby super - ale koszt "tego" tez jest zazwyczaj super.

Na początku zabawy z budową wydawało mi się że mam dwie alternatywy:

1) mieć super - zgodnie ze wszystkimi poradami - drogo

2) nie mieć wcale - bo cokolwiek innego (tańszego) jest bez sensu

Z analizy tego mnie wyszło że - nigdy nie będę mógł mieć domu bo na wariant 1 mnie nie stać a wariant 2 nie ma sensu.

Ale na szczęście dla mnie okazało się że są jeszcze rozwiązania pośrednie - tzw. kompromisy (z wszelkimi ich ryzykami) - ale tylko dzieki tym kompromisom mogę myśleć o budowie domu, w którym mogę zamieszkać - ale który na pewno nie jest modelowy.

Pomimo to, te porady są bezcenne - przynajmniej wiesz do czego dążyć lub z czego (świadomie) rezygnujesz.

 

Taka mnie dziwna refleksja naszła.

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, myślę dokładnie tak jak ty, zdecydowałam się na polski beton komórkowy z Łagiszy, szary, ale równie dobry co zagraniczny biały, dobrze zaizolowałam przeciwwilgociowo fundament, ale nie robię izolacji tzw.cięzkich na wodę i glinę z folią kubełkową, zamaist dachówki ceramicznej wybrałam cementową niemiecką Nelskamp, zamiast cegły klinkierowej pełnej na kominy wybrałam tynk ozdobny z posypką z marmuru-marmolit -ładny i trwały, przykłady mozna mnozyć...

 

co z twoim kredytem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ...

...

co z twoim kredytem?

 

No cóż i dobrze i źle.

Dobrze - dostałem ten kredyt (i juz go nawet w znacznej części wydałem),

Źle - droga do uzyskania kredytu jest jednym z gorszych wspomnien moich ostatnich kilu lat , a poza tym w przedstawionej mi do podpisania umowie, wszystkie elementy które mimo wszystko wynegocjowałem "na gębę" zostały pominięte (tak po prostu - bez wyjasnień) . Musiałem to podpisać - bo juz czas mnie mocno naciskał. Ogólnie rzecz biorąc czuję poważny niesmak mbankiem - po prostu mnie wyd.... Ale teraz juz o tym nie myślę - mam inne sprawy na głowie.

Ale za to prace wrą, że hoho. Dom zamknięty, ogrzewanie juz prawie jest, alarmy są, inst.elektryczna, tynki, ocieplenie zewn. wkrótce. Przyszły rok na wykończenia. Zaczynam mysleć o sprzedazy mieszkania.

Przy okazji - mam przyjemność (naprawdę) pracowac z poważna firmą od ogrzewania - generalnie sa dramatycznie drodzy - ale dzieki pewnym "układom" z właścicielem firmy, zdecydowałem się na nich. Powiem tyle : fajnie jest mieć kasę i zatrudniać poważnych ludzi do roboty. wtedy mozna budować kolejny dom chocby co rok.

 

Przy okazji słyszał ktoś coś dobrego/złego o firmach Electronic Box (monitoring alarmów) i Bespol (interwencje ochrony)

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalatana...

Witam i pozdrawiam wszystkich

Cóz ostatnio mam bardzo mało czasu , a obecnie z internetu korzystam gościnnie po godzinach w pracy.

Mój dom obecnie: posiada białe futerko- styropian dalmatynczyk, w środku ma tynki gipsowe, i wylewkę z mixokreta. Wczoraj odpaliłam pierwszą zapałke w kominku -ujrzałam pierwszy żar domowego ogniska.

Bardzo sie przydał kominek bo było bardzo zimno już. Kominek robiła mi firma FILAR z Pomorskiej 100 - wyszlo bardzo drogo i nie ma ostatecznej obudowy tylko dystrybutor.

Moje plany - otynkowac dom, zrobic łazienke i pralnie na parterze.

I skończyła mi sie kasa.

Plan zamieszkania za 1,5 miesiąca - na budowie.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna bieda na tej grupie łódzkiej, że nikt nie pisze... :(

 

U mnie kominek już jest wykończony. No może poza końcowym pomalowaniem...zastanawiamy się nad woskiem...ale nie wiem jak to by finalnie wyglądało.

 

Parter jest już cały pomalowany. Sprzęt elektryczny dziś kupiłem i od jutra biorę się za montaż.

 

Teraz muszę polować na fajne oświetlenie i ładne klamki do drzwi. Może ktoś ma już jakieś wypróbowane?

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupko zapadająca w sen jesienny....

Śledzę z ukrycia, co się u Was dzieje i albo wszyscy na maxa korzystają jeszcze z ostatniej w miarę przyzwoitej pogody, albo dzieje się tak dużo, że nie mają czasu pisać. Mnie zmogła grypa, więc musiałam zwolnić tempo no i mam chwilę dla komputera dla przyjemności :lol: , a nie z obowiązku :evil:

Tommco - fajne lampki są u "Światłego" - punkt na Zachodniej lub w M1. No i dość duży wybór w Ordomie , róg Milionowej i chyba Śmigłega-Rydza. Klamki w dużym asortymencie - jakościowym, ilościowym i cenowym - w małym sklepiku na Jaracza (po prawej stronie przed Wschodnią, zgodnie z kierunkiem jazdy).

No i piszcie ludziki, co tam u Was - Ciechanka, Anna, Honorata, Gosia i panowie.... :roll:

 

PS. Może ktoś z Was zna osobę, która miałaby ochotę na pichcenie dobrych obiadków dla 4-osobowej rodzinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój domek ma juz ubranko - styropianowe, a dzis jak pogoda pozwoli to bedzie podkład przed zimą.

Nie mam kasy to i nie mam już wiecej planów na ten rok.

Czekam na pieska - kupuje sunię "hovawarta" - ślicznotka ma już 3 tygodnie.

 

Tylko chciałabym jeszzce słońca

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewuś jeżeli chodzi o architekta to nie mogę ci polecić mojego, bo był całkowicie do duuuu......

ostatnie rzeczy an działce robi u mnie ekipa murarzy jak skończą i wszystko będzie ok, to wtedy dam ci na nich namiar, na razie ejst bez zarzutu, sumiennie, terminowo, niepijąco, aż szukam łyzki dziegciu w tej beczce miodu, tak różowo jest! za parę dni wchodza mi tez dekarze i cieśle, wydają się profesjonalni, dają też dobrą cenę za robociznę, jacy się okażą w pratyce to kwestia ok. 2 tygodni od dziś.

 

Kochani, to własnie moje plany do końca tego roku, zadaszenie domu, czyli stan surowy otwarty, na resztę w tym roku nie starczy kasy. Zdjęcia zamieszczę w listopadzie, tak jak obiecałam wiosną, na razie wszytsko idzie zgodnie z planem :lol:

 

Lusiu -rozjeżę się, dam ci znać na priva.

 

Tommco, wybieraj same dobre materiały, bo w przyszłym roku będę sie opierać rowniez na twoim doswiadczeniu w wykonczeniowce, i moje odwiedziny cie nie ominą! :lol:

 

Ciekawe jak się mieszka Ani, i jak tam Agatka i Darek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ruch w grupie łodzkiej mniejszy - ja głównie podglądam co u Was się dzieje.

Honorato - miło, że uda się zrobić w tym roku to co chciałaś.

Ewuś - co do namiarów - u nas dobry był dekarz i facet od wykończenia wnętrz (płyty karton-gips, tynki), niezła też była ekipa od ocieplania i ogrodzenia oraz kostki. Co do architekta - moja Pani architekt robiła nam tylko zmiany w projekcie gotowym - więc ciężko mi powiedzieć jak by z nią było rozmawiać o projekcie indywidualnym.

W domku milutko - nareszcie mamy domofon, przybyło także górne oświetlenie w kuchni (konsultowany prezent od rodziców męża). Brakuje jeszcze sporo ale na razie....

LUŚKA - sprawę Waszych obiadków nadałam mojej teściowej - może coś się dowie ciekawego.

Powoli będę szykowała się do powiększenia rodzinki (jeszcze 3 miesiące) - Luśka - powiekamy ponoć Twój model- w moim brzuchu mieszka prawdopodobnie mały facecik.

Z miłych rzeczy - posadzony jeszcze ostatnim rzutem klon palmowy wybarwił się na bordowo i aż miło na niego popatrzeć.

Pozdrawiam wszystkich budowniczych oraz wybudowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...