Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Hej

 

Mam pytanie.

 

Zauważyłem że mój majster myje wałki po farbie w wannie i wszystko to ląduje w oczyszczalni czy to oby jej nie zaszkodzi?

 

Może ktoś się orientuje?

 

pozdrawiam

Kamil

 

My na tym samym etapie i z podobnymi wątpliwościami. Farby, resztki klejów, gipsów i innej chemii ląduje w oczyszczalni... Gość, który nam ją zakładał doradził, żeby po zakończeniu tego typu prac wybrać ten syf, wrzucić znowu rozruchową dawkę bakterii i już zacząć normalnie używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Czy możecie mi podać namiar na kogoś kto umie wypełniać zwrot podatku vat ? Wziąłem druki ze skarbówki i kupiłem wykaz materiałów które można odliczyć ale nie mogę się za to zabrać. Jeśli ktoś by mi doradził lub dał namiar na kogoś mądrego byłbym wdzięczny.

 

Też się muszę za to wziąć i mimo, że pracuję w finansach to na samą myśl mi sie robi niedobrze...

A mądrych to chyba nie ma, bo co urząd to interpretacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam cosik poradzę: jest na FM wątek o zwrocie VAT.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48402-Zwrot-VAT/page344

Tam, dokładnie wczoraj koło g. 22ej trafiłam na link do strony, gdzie za niespełna 7 zł pobrałam sobie program do rozliczania zwrotu Vatu.

http://www.pit.republika.pl/vzm.htm

Za kolejne bodaj 8 zł ściągnęłam wyszukiwarkę materiałów - (po nazwie/ albo części nazwy/ albo hasłowo/ albo symbolach PKWiU). Do północy rozpisałam ok. 1/3 faktur, które zgromadziłam. Myślę, że do piątku spokojnie sobie z tym poradzę i jeszcze przed Nowym Rokiem zdążę złożyć wniosek w US :)

 

A może ktoś poleci geodetę, który za rozsądne pieniądze zrobi inwentaryzację powykonawczą (dom plus 3media)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zamówiłem płytki Tubądzin w firmie Filpol w Pabianicach. Otrzymałem rabat 29% i transport gratis. Przejrzałem wszystkie płytki na budowie i nie mam żadnych uwag.

Na razie polecam tą firmę Filpol.

 

Firma istnieje dość długo, jeśli się nie mylę moi rodzice kupowali tam płytki do łazienki około 10 lat temu :) Wszystko było ok,ale to dość dawno było.....Mają stacjonarny salon ( zaraz przy wjeździe do Pabianic od strony Portu Łódź) zatem przypuszczam,że w przypadku ewentualnych zawirowań można bezpośrednio skontaktować się. Generalnie płytki Tubądzina, które w salonie firmowym po rabacie wyceniono mi na 102 zł/m2 zaoferowali mi w cenie 79zl/m2. Przy zamówieniu 80m2 reprezentant producenta mógłby bardziej się wysilić. Myślę,że warto zapytać tam, bo u mnie akurat wypadli dobrze jeśli chodzi o ofertę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam cosik poradzę: jest na FM wątek o zwrocie VAT.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48402-Zwrot-VAT/page344

Tam, dokładnie wczoraj koło g. 22ej trafiłam na link do strony, gdzie za niespełna 7 zł pobrałam sobie program do rozliczania zwrotu Vatu.

http://www.pit.republika.pl/vzm.htm

Za kolejne bodaj 8 zł ściągnęłam wyszukiwarkę materiałów - (po nazwie/ albo części nazwy/ albo hasłowo/ albo symbolach PKWiU). Do północy rozpisałam ok. 1/3 faktur, które zgromadziłam. Myślę, że do piątku spokojnie sobie z tym poradzę i jeszcze przed Nowym Rokiem zdążę złożyć wniosek w US :)

 

A może ktoś poleci geodetę, który za rozsądne pieniądze zrobi inwentaryzację powykonawczą (dom plus 3media)?

 

Wielkie dzięki myślę że skorzystam a na geodetę wyślę ci namiar na priv (nie wiem czy jest b. tani ale możesz sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!

 

Ja dzisiaj dla odmniany trochę z innej, ogrodniczej beczki ;)

 

Od jakiegoś czasu jestem w kontakcie z jedną z forumowych ogrodniczek, działających na naszym terenie (bardzo sympatyczna, cierpliwa, dużo mi doradziła w sprawach ogrodowych). Organizuje teraz warsztaty, które mogą być ciekawą formą zaplanowania ogrodu -

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210357-Warsztaty-SAM%28A%29-projektuj%C4%99-SW%C3%93J-ogr%C3%B3d-%C5%81%C3%93D%C5%B9

Ja chyba zlecę projekt, ale te warsztaty mnie baardzo kuszą... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam do Was pytanie o solidną, ale najlepiej niedrogą ;) ekipę do dachu. Może macie kogoś godnego polecenia? Będę wdzieczna za wszelkie namiary :)

Dopiero dzisiaj dołączyłam do Grupy więc w przyszłości postaram się odwdzięczać :) Pozdrawiam

 

nam dach robił polecany tu juz kilkakrotnie pan wyrwas grzegorz - niezła robota, niezła cena, ale trochę niesłowny jesli chodzi o terminy, do tego czasami trudno sie z nim skontaktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam:

 

Oddam w dobre ręce kontener jako pomieszczenie gospodarcze tymczasowe na budowę za 200 zł. Stacjonuje w Józefowie gm. Zgierz trasa Zgierz-Stryków. Dość wysłużony, ale jeszcze posłuży.

 

Sprzedam też stemple sztuk około 130 długości 2,9 - 3 m. za cenę 3,5 zł od sztuki, jesli ktoś weźmie wszytskie może być za 3 zl od sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...