Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ciechanka, na targach zebrałem 4 oferty różnych producentów oczyszczalni. Co prawda jeszcze ich dokładnie nie przeanalizowałem, ale z moich wstępnych wyliczeń koszt całkowitej instalacji (materiały+robocizna+projekty) to ok. 5.500-6.000 zł. Jak dojdę do jakiś konkretnych wniosków, która firma najlepsza i jakie pozwolenia wymagane są w gminie, w której buduję (Tuszyn) to dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, jacy jestescie kochani :smile: :wink: :wink:. Bardzo Wam dziekuje za pamiec i spostrzegawczosc. A ja w rocznice nawet na Forum nie zajrzalam. Wstyd! Moze choc troche mnie tlumaczy fakt, ze mase czasu spedzam teraz na wykonczeniowce. Jest tyle drobiazgow o istotnym znaczeniu (ale paradoks, co?), ze teraz glownie WYBIERAM. Skoro sobie zalozylam, ze na Wielkanoc zamieszkamy juz w nowym domu, to trwa zapinanie calosci na przedostatni guzik. A codzienne obowiazki domowe no i praca tez musza miec troche miejsca w tym wszystkim. Za to podsumowujac ten rok moge powiedziec z pelna odpowiedzialnoscia, ze Forum jest ZNAKOMITE. Nie wiem, jak ja - laik totalny - przetrwalabym czas budowania bez tylu zyczliwych i fachowych rad, ile czasu wertowalabym katalogi i strony internetowe, ile bledow popelnilabym przy wyborach wszelakich... az myslec o tym nie chce! Ile razy w desperacji zagladalam tu jak po antidotum na moje smuteczki i problemy... Ze o upojnym Sylwestrze AD 2002/2003 z Ckwadratem nie wspomne... Jakis dobry duszek mnie skierowal na ten adres i chyba wiedzial co robi. Zycze Wam, wszystkim budujacym, zeby tez Wasze budowanie bylo obarczone jak najmniejsza iloscia stresu i przykrosci, a bylo radoscia z tworzenia. A jak Wam bedzie "szaro, buro i ponuro" to pamietajcie - tu zawsze mozna spotkac super-fajnych ludzi!!! Buziaczki dla wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informuję że cegła kupiona. Jutro lub pojutrze przywiozą ją na działkę. Hurra!!!. Luśka ponieważ nie miałam czasu by śledzić dokładnie twoje rozmowy na forum napisz na jaki dach w końcu się zdecydowałaś. My myślimy o goncie bitumicznym - bardzo nam się podoba. Jak to finansowo wychodzi w porównaniu z innymi rodzajami pokryć dachowych. Po wstępnej analizie, jeśli chce się położyć płytę OSB, na to papę i na to gont w miarę przyzwoity (tak nam zasugerowano) wychodzi niemało.

Mój mąż po zakupieniu cegły , "siedzi" w projekcie i liczy stal. Może już niedługo będzie można robić fundament? Chcę już zobaczyć jak to się umiejscowi na działce - bo maja wyobraźnia przestrzenna szwanukuje - niby wiem ale chciałabym już to zobaczyć. Pozdrawiam (nie wiem co źle robię ale moje wiadomości wskakują w 2 egzemplarzach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechanko, mam dach bitumiczny (aktualnie też idzie wątek w "Wymianie doświadczeń&quot:wink: Jeśli miałabyś ochotę pooglądać go na żywo, możemy się jakoś umówić - mam dużo informacji zebranych przy okazji poszukiwań, więc służę. Może nawet jutro? Daj znać na priva albo na komórkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luśka Ty jedna z nielicznych na tym Forum jesteś zadowolona z tego pokrycia dachowego, ja również przymierzam się do gontów /u rodziców na dach są już od 6 lat i nic złego się z nimi nie dzieje. U nich jednak dach nie jest taki spadzisty jak w moim przyszłym domu i tak się zastanawiam czy to ma jakiś wpływ.

Jaki u Ciebie jest kąt nachylenia dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu, kąt nachylenia jest 30 stopni. Co do dachówki bitumicznej - wiem, że są różne doświadczenia na ten temat, ale myślę, że wynikają z 2 istotnych czynników: jakości samej dachówki i fachowości ekipy, która ją kładzie. I podejrzewam, że przy każdym dachu te czynniki są tak samo istotne. W skrytości ducha marzę, żeby u mnie obydwa parametry były dobrej jakości :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki jak w domu rodziców, u mnie będzie 45 st. Mam nadzieję, że masz rację i bedę miała szczęście i do materiału i do ekipy :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Śpiewać każdy może". Ale to oczywiście żart.

Tak na serio to Ci powiem, że technologie w budownictwie idą trochę wolniej niż w komputerach, ale... Już słyszałem o budowach domów ze styropianu, jak z klocków lego. Później to dopiero jest zalewane betonem. Kto wie co będzie za 2-3 lata ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho! Widzę, że naprawdę wiosna idzie, skoro grupka łódzka się uaktywniła ostatnio! Witam Złotno:smile: Odnośnie technologii szkieletu drewnianego - było bardzo dużo wątków i temat mocno "obgadany", więc na pewno znajdziesz kopalnię przydatnych wiadomości. Życzę szybkiego odrolnienia, duuużo cierpliwości i wytrwałości. A może razem z wiosną przyjdzie dodatkowa porcja życzliwości urzędników?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szkielet to z tego co się zdążyłem zorientować większość informacji, wady i zalety, pochodzą sprzed kilku lat. Zakup materiałów do budowy takiego domu nie jest już problemem, a firmy, które je wykonują mają już spore doświadczenie. ja zamierzam budować dom wg projektu Muratora D09 w szkielecie (właśnie taki i w tej technologii stoi w Aleksandrowie). Jeżeli chodzi o technologię ma podstawową zaletę jest bardzo szybka w wykonaniu, koszty stanu surowego są porównywalne z technologią tradycyjną (może nawet nieco wyższe). Musisz się zastanowić, czy budujesz dom dla siebie czy dla dzieci i wnuków.

Jest fajna strona na ten temat http://www.szkielet.pl.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...