Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie. Powrócił u mnie temat ogrzewania. Dotychczas miał byc ekogroszek... ale wielu hydraulików proponuje mi abym jednak zrobił gazowe (w ulicy jest gaz ziemny) Twierdzą że domek nie jest duży i warto wejść w Gaz...

Ma ktoś z Was ogrzewanie gazowe i co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam, w domu mieszkamy już jakiegoś czasu, ale nie wszystko jeszcze skończone, a ponieważ temat budowlanki jest kompletnie dla mnie zapomniany potrzebuję od Was porady i ewentualnych namiarów:

* gdzie obecnie można kupić tanią podbitkę

* ile Panowie biorą aktualnie za jej położenie

* szukam namiarów na taniego stolarza do zrobienia barierek tarasowych, balkonowych

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co o tym sądzicie?

ciężko kupić mały kondensacyjny kociołek dla małego dobrze ocieplonego domku, to co obecnie produkują to dla domków dużych albo kompletnie nieocieplonych typu gierkowska kostka, no i jeszcze dochodzą inne niuanse, np: abonament za gaz rurę, obowiązkowe koszty rocznych przeglądów, amortyzacja kotła i komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Powrócił u mnie temat ogrzewania. Dotychczas miał byc ekogroszek... ale wielu hydraulików proponuje mi abym jednak zrobił gazowe (w ulicy jest gaz ziemny) Twierdzą że domek nie jest duży i warto wejść w Gaz...

Ma ktoś z Was ogrzewanie gazowe i co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

 

Ja odpowiem z punktu widzenia użytkownika gazu ;)

Patrząc z punktu widzenia "usability" ;) jest wypas : nic nie robisz, grzeje, w ogóle o tym nie myślisz że coś za ścianą cicho szumi ;)

O strony kosztów - bez przesady, każdy teraz dość dobrze zbudowany dom i ocieplony daje, że nie będziesz płacił jakiś horrendalnych rachunków za gaz ;)

Mam też porównanie bo mac kocioł stałopalny w któym palę drzewem - swoje, ok za darmo, ale trzeba nanosić, podpalić, piec wyczyścić, porąbać, składować ... ;)

Moje osobiste zdanie - nie zastanawiałbym się i brał gaz :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w domu mieszkamy już jakiegoś czasu, ale nie wszystko jeszcze skończone, a ponieważ temat budowlanki jest kompletnie dla mnie zapomniany potrzebuję od Was porady i ewentualnych namiarów:

* gdzie obecnie można kupić tanią podbitkę

* ile Panowie biorą aktualnie za jej położenie

* szukam namiarów na taniego stolarza do zrobienia barierek tarasowych, balkonowych

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

 

Teraz już nie pomogę, bo kiedyś kupowałem swoją podbitkę w Zamku na Brukowej, ale z tego co wiem, już nie ma tej firmy.

Ze 3 lata temu ekipa brała 40 zł za mb podbitki. Stolarza mam, ale nie jest tani :( choć jest swietny ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Powrócił u mnie temat ogrzewania. Dotychczas miał byc ekogroszek... ale wielu hydraulików proponuje mi abym jednak zrobił gazowe (w ulicy jest gaz ziemny) Twierdzą że domek nie jest duży i warto wejść w Gaz...

Ma ktoś z Was ogrzewanie gazowe i co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

 

Zapraszam do mnie do dziennika - w ostatnim poście mam podsumowanie kosztów utrzymania domu ogrzewanego gazem.

Musisz jednak pamiętać o kosztach przyłącza. W razie co mam super gazownika, który poprowadzi Cię przez gąszcz biurokratyczny w gazowni i zrobi instalację wewnętrzną na działce i w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby polecić dobrego projektanta / wykonawcę systemów WM z rekuperacją Łódź i okolice.

Szukałem na forum ale nie znalazłem interesujących mnie namiarów.

 

ROC-Went Instalacje Adam Niedzielski

 

ul. Warszawska 72 wejście do ul. Sikorskiego

tel. 505 344 763

To jego stronka http://www.roc-went.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Powrócił u mnie temat ogrzewania. Dotychczas miał byc ekogroszek... ale wielu hydraulików proponuje mi abym jednak zrobił gazowe (w ulicy jest gaz ziemny) Twierdzą że domek nie jest duży i warto wejść w Gaz...

Ma ktoś z Was ogrzewanie gazowe i co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

 

Jak masz gaz w ulicy to nie ma się nad czym zastanawiać. Czysto, bezobsługowo, bezpyłowo i w ogóle... My grzejemy gazem, choć niestety z butli. Modlimy się, że kiedyś i do nas podciągną rurkę i będziemy mieć nie tylko wygodnie, ale i taniej.

U nas argument za gazem był jeszcze taki, że przy chorym kręgosłupie i absolutnym zakazie dźwigania groszek to średni pomysł. A poza chorobami kręgosłupa- wszyscy się starzejemy i ja na starość raczej bym wolała uniknąć dźwigania worków z groszkiem, uzupełniania zasobnika, czyszczenia pieca i sprzątania tego całego syfu.

Bierz gaz i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam dobrej ekipy do ocieplenia dachu od wewnątrz, projektanta kuchni i wnętrz, hydraulika co+cw+podlogowka, elektryka.

Czy ktos może polecic sprawdzonych fachowców ?

 

Szukam tez dobrego taniego sklepu z drzwiami drewnianymi zewnętrnymi. Coś możecie polecić ?

 

Pozdrawiam

 

Witam

 

Ponawiam temat, ale teraz potrzebuję już tylko dobrej ekipy do ocieplenia dachu od wewnątrz oraz projektanta kuchni i wnętrz.

 

Szukam też ekipy która WYKONA DOBRZE IZOLACJĘ TARASU (tak żeby nie przeciekało po deszczu zarówno po 2 dniach jak i po 20 latach). Czy możecie polecić kogoś ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

Szukam też ekipy która WYKONA DOBRZE IZOLACJĘ TARASU (tak żeby nie przeciekało po deszczu zarówno po 2 dniach jak i po 20 latach). Czy możecie polecić kogoś ?

 

Pozdrawiam

 

Fachowiec od izolacji tarasu : Franciszek Koźba 509 732 037, u mnie robił uszczelnienie tarasu wraz z warstwą drenującą.... ROBOTA WYKONANA NA 6 +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ponawiam temat, ale teraz potrzebuję już tylko dobrej ekipy do ocieplenia dachu od wewnątrz oraz projektanta kuchni i wnętrz.

 

Szukam też ekipy która WYKONA DOBRZE IZOLACJĘ TARASU (tak żeby nie przeciekało po deszczu zarówno po 2 dniach jak i po 20 latach). Czy możecie polecić kogoś ?

 

Pozdrawiam

 

co do architekta to jestem na bieżąco z projektem wnętrz. polecam http://www.jander.pl

młody chłopak z pomysłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Powrócił u mnie temat ogrzewania. Dotychczas miał byc ekogroszek... ale wielu hydraulików proponuje mi abym jednak zrobił gazowe (w ulicy jest gaz ziemny) Twierdzą że domek nie jest duży i warto wejść w Gaz...

Ma ktoś z Was ogrzewanie gazowe i co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

 

Sprawa nie jest prosta. Przypomnij proszę jaką masz powierzchnię do ogrzania i jakie chciałbyś temperatury utrzymywać w pomieszczeniach. Jeśli preferujesz bardzo ciepło poszedłbym w eko. Jeśli wystarcza Tobie 19-21deg wybrałbym gaz. W dziale ogrzewanie jest wątek o zużyciu gazu przez użytkowników takich domów. Podobnie userzy kotłów na groszek założyli własny temat, gdzie można poczytać o tym ile spalają eko, powierzchni do ogrzania itd. To powinno pomóc podjąć Ci decyzję. Ceny nośników energii w naszym regionie na pewno znasz.

pzrdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie pomogę, bo kiedyś kupowałem swoją podbitkę w Zamku na Brukowej, ale z tego co wiem, już nie ma tej firmy.

Ze 3 lata temu ekipa brała 40 zł za mb podbitki. Stolarza mam, ale nie jest tani :( choć jest swietny ;)

 

pozdrawiam, majki

 

majki- bardzo dziękuję, pamiętam, że kupowałeś w Zamku.

 

Czy ktoś, kto jest na bierząco mógłby kogoś polecić?, please...

szukam taniej podbitki i taniego stolarza, który zrobiłby barierki balkonowe, tarasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w domu mieszkamy już jakiegoś czasu, ale nie wszystko jeszcze skończone, a ponieważ temat budowlanki jest kompletnie dla mnie zapomniany potrzebuję od Was porady i ewentualnych namiarów:

* gdzie obecnie można kupić tanią podbitkę

* ile Panowie biorą aktualnie za jej położenie

* szukam namiarów na taniego stolarza do zrobienia barierek tarasowych, balkonowych

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

 

O podbitkę zapytaj może w APK Dachy. Jak tam kupowałem rynny, oglądałem też podbitki.

Rynny kupiłem po bardzo dobrych cenach ze sporym rabatem. Przy podbitkach pewnie też można ponegocjować.

Cenowo są dość przystępni... mowie o podbitkach z PCV.

Ja nie kupiłem bo raczej zrobie u siebie z drewna. Jak stawiałem dach to spodobało mi się zabawa z drewnem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gaz w ulicy to nie ma się nad czym zastanawiać. Czysto, bezobsługowo, bezpyłowo i w ogóle... My grzejemy gazem, choć niestety z butli. Modlimy się, że kiedyś i do nas podciągną rurkę i będziemy mieć nie tylko wygodnie, ale i taniej.

U nas argument za gazem był jeszcze taki, że przy chorym kręgosłupie i absolutnym zakazie dźwigania groszek to średni pomysł. A poza chorobami kręgosłupa- wszyscy się starzejemy i ja na starość raczej bym wolała uniknąć dźwigania worków z groszkiem, uzupełniania zasobnika, czyszczenia pieca i sprzątania tego całego syfu.

Bierz gaz i już.

 

Tak. Gaz idzie blisko działki. Nie wiem jedynie po której stronie. Najgorzej że niedawno położyli nowy asfalt więc nie wiem czy nie będzie jakis kłopotów z ewentualnym podłączeniem co może się wziązać ze zniszczeniem części nawierzchni.

Co do dzwigania to dla mnie jeszcze nie problem. Do starości jeszcze troche czasu jest ;) Wstępnie głównie chodzi mi o roczne koszty. Oczywiście jak mam płacić 500 zl rocznie więcej to wolę gaz i mieć problem z głowy... pytanie tylko czy to wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było... W zasadzie zapomniałam już co znaczy budowa i chodzę sobie po wontkach niebudowlanych. Ale chciałam powiedzieć a'propos alarmu. W zasadzie gotowy alarm można kupić w sklepie. firmowym, a jakże, też internetowym. My tak kupiliśmy. Mąż poskładał i zaprogramował i mamy jedną przewagę - mamy wszystkie klucze, piny i kody i nie musimy wzywać serwisu, jak chcemy wymienić baterię czy dołożyć czujkę tam, gdzie by się przydała a nie było kasy wczesniej. Dlatego mamy centralę przewodowo-bezprzewodową. Przewodowo na początek a potem sobie można dokładać co się chce na bezprzewodowo. Chyba, ze ktoś chce wykorzystywać takie funkcje, jak sterowanie piecem, oświetleniem czy inne bajery - to już trzeba mieć trochę wiedzy informatycznej, żeby zaprogramować. Bo podstawowe funkcje sa banalne.

To tak w kwestii porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dzwigania to dla mnie jeszcze nie problem. Do starości jeszcze troche czasu jest ;) Wstępnie głównie chodzi mi o roczne koszty. Oczywiście jak mam płacić 500 zl rocznie więcej to wolę gaz i mieć problem z głowy... pytanie tylko czy to wykonalne.

 

podliczyłam wczoraj koszty gazu za ub rok. Od stycznia do stycznia łącznie 1850 z groszami. Plus 1000 za drzewo do kominka, w którym palimy popołudniami. Z gazem mieścimy się w taryfie do 1200 m3 rocznie. Temp w domu ustawiona na 22,5/21 st. Ale zima była w ub roku łagodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie jest prosta. Przypomnij proszę jaką masz powierzchnię do ogrzania i jakie chciałbyś temperatury utrzymywać w pomieszczeniach. Jeśli preferujesz bardzo ciepło poszedłbym w eko. Jeśli wystarcza Tobie 19-21deg wybrałbym gaz. W dziale ogrzewanie jest wątek o zużyciu gazu przez użytkowników takich domów. Podobnie userzy kotłów na groszek założyli własny temat, gdzie można poczytać o tym ile spalają eko, powierzchni do ogrzania itd. To powinno pomóc podjąć Ci decyzję. Ceny nośników energii w naszym regionie na pewno znasz.

pzrdr.

 

No zgadza się sprawa nie jest prosta... Domek to parter (70mkw) + poddasze (60mkw..narazie nieużytkowe więc nie będę ogrzewać). Także wstępnie powierzchnia wstepnie do ogrzania to 70m2. Podłoga na gruncie (15 cm betonu + 10-11 cm styropianu + 6cm jastrych), Ściany 24cm Ytong +12cm styropianu. Strop teriva na nim będzie 5cm styro + 5cm betonu. Między krokwie kupiłem wełnę grubości 15+10 cm razem 25cm. Tylko teraz skoro poddasze ma byc nieużytkowe to myślę czy nie rozłożyć tej wełny na podłodze na stropie np 10cm, a te 15 cm włożyć w krokwie.

W ogóle nie podoba mi się wynik zapotrzebowania mojego budynku na ciepło, które wyliczył mi projektant. Podał że jest to 18500 kWh.

Obliczona powierzchnia do ogrzewania 69,8 m2.

Co przy założeniu ogrzewania gazem wyszło by to około 0,25 x 18500= 4625 zł (bez CWU i bez gotowania). Ekogroszkiem byłoby to około 2600. Bez uwzględnienia sprawności.

Co do temp w domu to obecnie mieszkam w blokach i mam 19-20 st.max 21 i to mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mnie do dziennika - w ostatnim poście mam podsumowanie kosztów utrzymania domu ogrzewanego gazem.

Musisz jednak pamiętać o kosztach przyłącza. W razie co mam super gazownika, który poprowadzi Cię przez gąszcz biurokratyczny w gazowni i zrobi instalację wewnętrzną na działce i w domu.

 

A jaką budynek na kubaturę? Koszty całkiem znośne jeśli wliczyc w to ogrzewanie CWU i gotowanie. A pewnie byłoby jeszcze taniej gdybyś nie przekroczyła limitu dla taryfy W2. Musisz w tym roku przypilnować żeby zejść poniżej 1200 bo szkoda placić tak wysokie opłaty za W-3 ;)

Widzę że masz kolektory które pewnie wykorzystujesz przez przynajmniej pół roku do grzania CWU... ja kolektorów nie planuję u siebie więc koszty CWu pewnie na pół roku to będzie jakies 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...