Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witaj.

Każdy kiedyś zaczynał. Nie załamuj się. Wszystko da się załatwić, tylko trzeba to zrobić w odpowiedniej kolejności. Nie wszystko trzeba załatwiać samemu. Niektórych dokumentów sami nie możemy załatwić, Pozwolenie na budowę załatwialiśmy pięć lat temu w Zgierzu. Napiszę jakie dokumenty załatwialiśmy po kolei. Może będzie to dla Ciebie pomocne. Rozumiem, że budujecie się w Łodzi.

- wypis i wyrys z planu miejscowego w urzędzie Miasta

- warunki przyłączenia wody i odprowadzenia ścieków - ZWIK

- mapa sytuacyjno-wysokościowa do celów projektowych - Geodeta - będzie potrzebny Wam jeszcze w procesie budowy kilka razy, więc lepiej znaleźć jednego na cały proces budowy. My korzystaliśmy z firmy GEOEXPERT - inż. Piotr Kędziora z Aleksandrowa Łódzkiego ul. Wojska Polskiego.

- mapa sytuacyjna dla zakładu energetycznego - Geodezja na Trauguta

- warunki przyłączenia energii elektrycznej - PGE

- jeżeli będzie korzystać z gazu, to również warunki przyłączenia gazu - PGNIG ul. Uniwersytecka

- zakup projektu

- architekt - adaptacja projektu gotowego do Waszej działki lub wykonanie projektu indywidualnego - musisz mieć powyższe dokumenty oraz dodatkowo:

- wyłączenie z produkcji rolnej

- uzyskanie decyzji - wjazd na działkę - jeżeli droga jest publiczna, jeżeli jest prywatna dokument jest niepotrzebny.

- potem złożenie wniosku o pozwolenie na budowę.

 

Myślę, że tyle na dzisiaj wystarczy. Jeżeli będziecie mieli jakieś pytania, chętnie służę pomocą również w sprawach budowy. Głowa do góry. Powodzenia. Pozdrawiam.

 

 

Dzięki wielkie, napewno mi to pomoże; wypis i wyrys z miejscowego planu już mam załatwione w 2 dni a od poniedziałku będziemy walczyć dalej. Dziś widziałam się z panem od studni i od jakiegoś czasu na studnie trzeba mieć pozwolenie (kiedyś wystarczyło zgłoszenie w starostwie) następne papierki itd. gdyby nie bliskość przemiłych sąsiadów zrobiłabym tą studnie bez niczego. Pozdrawiam Malina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A my z takim pytankiem - poszukujemy:

 

- kogoś do ułożenia kostki brukowej (dość dużo - podjazdy i tarasy, a kredyt sie konczy, więc tanio, ale dobrze)

- kogoś do bramy wjazdowej na posesję - tzn słupki z klinkieru, brama przesuwna z automatyką i furtka. Wogóle nie wiemy jak ten temat ugryść, czy to robi wszytsko kompleksowo jedna firma, czy poszczególne elemnety różne firmy ?

 

Ktoś może nam kogoś polecić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprzedam prowizorkę budowlaną z całym osprzętem gotową do podłączenia na budowę wraz z kablem około 20 metrów.

Prowizorka używana przez okres budowy budowy, jak nowa.

Markowy osprzęt firmy Moeller (bezpieczniki topikowe główne, wyłącznik różnicowoprądowy, wyłączniki nadprądowe).

Rozdzielnica na licznik 3 fazowy. Zamykana na klucz.

Cena: 650zł

Kontakt telefoniczny: 603-529-828

dsc0186kp.jpg

dsc0188td.jpg

dsc0189wl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my z takim pytankiem - poszukujemy:

 

- kogoś do ułożenia kostki brukowej (dość dużo - podjazdy i tarasy, a kredyt sie konczy, więc tanio, ale dobrze)

- kogoś do bramy wjazdowej na posesję - tzn słupki z klinkieru, brama przesuwna z automatyką i furtka. Wogóle nie wiemy jak ten temat ugryść, czy to robi wszytsko kompleksowo jedna firma, czy poszczególne elemnety różne firmy ?

 

Ktoś może nam kogoś polecić ??

 

Witaj.

 

- kostka brukowa - Artur Menkarski - pomoże w dobrej cenie kupić kostkę Libet. - 502-674-562;

- ogrodzenie - Piotr Gierach - 500-186-101; 505-432-933;

 

Pozdrawiam. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dawno tu nie byłem ;-) ,

 

chciałbym podłączyć kuchenkę gazową do przyłacza gaz tóre mam w domu ,

chciałem kucić szybkozłączkę eleastyczny wąż i zrobić to sam , ale wszyscy mi odradzają ;-)

 

więc może ktoś zna z Was fachowca z uprawnieniami który przyszedł i dokonał takiego podłaczenia

najlepiej z okolić Łódż Teofilów , Aleksandrów , Konstantynów aby bnie musiał jechać przez całaq Łódź

 

będę wdzięczny na namiary jeśli ktoś zna

 

pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dawno tu nie byłem ;-) ,

 

chciałbym podłączyć kuchenkę gazową do przyłacza gaz tóre mam w domu ,

chciałem kucić szybkozłączkę eleastyczny wąż i zrobić to sam , ale wszyscy mi odradzają ;-)

 

więc może ktoś zna z Was fachowca z uprawnieniami który przyszedł i dokonał takiego podłaczenia

najlepiej z okolić Łódż Teofilów , Aleksandrów , Konstantynów aby bnie musiał jechać przez całaq Łódź

 

będę wdzięczny na namiary jeśli ktoś zna

 

pozdrawiam

Jacek

 

Dokładnie przerabialiśmy to ze 2 lata temu. Z loaklnej gazety znalazłem czowieka, któego nazwałem "gazrurka" ;) - 601 217 090

Ale czy nadal telefon aktualny i czy to robi to nie wiem ... Ale zrobił sprawnie, dobrze i tanio ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem przestrzec wszystkich, ktorzy planują dokonać zakupów w hurtowni budowlanej K4. Firma ma kłopoty finansowe i nie wywiazuje sie z zamowień. Ja całe szczęscie już się z nimi rzliczyłem ale co się umordowałem to swoje.

 

Ta K4 w Brzezinach ... ? Kurcze a kilka lat temu kupowałem tam cały styrpian na dom i pod wylewki, kleje, siatki ...

Słabo ....

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

czy ktoś budował sie w Rabieniu AB okolice Ziemiańskiej? Słyszałem o podmokłych terenach i wysokim poziomie wód gruntowych. Chciałem zapytać mieszkajacych na tym terenie jak się mieszka ?, czy coś z domami sie dzieje, czy są pęknięcia itp? Bardzo proszę o wszelkie informacje. Z góry bardzo dziekuje

 

Pozdrawiam:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Grupo - mam do sprzedania BARAKOWÓZ

 

Jest ocieplony, ma dwa pomieszczenia z osobnymi drzwiami ( część gospodarcza -większa i socjalna -mniejsza. W wyposażeniu tapczan, szafka, stół, wieszak. Może służyć jako rb-tka - jest rozdzielnia prądowa i rozprowadzona instalacja. Stoi na kołach.

Cena i pozostałe informacje na priv.

 

Ponawiam - aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

czy ktoś budował sie w Rabieniu AB okolice Ziemiańskiej? Słyszałem o podmokłych terenach i wysokim poziomie wód gruntowych. Chciałem zapytać mieszkajacych na tym terenie jak się mieszka ?, czy coś z domami sie dzieje, czy są pęknięcia itp? Bardzo proszę o wszelkie informacje. Z góry bardzo dziekuje

 

Pozdrawiam:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

czy ktoś budował sie w Rabieniu AB okolice Ziemiańskiej? Słyszałem o podmokłych terenach i wysokim poziomie wód gruntowych. Chciałem zapytać mieszkajacych na tym terenie jak się mieszka ?, czy coś z domami sie dzieje, czy są pęknięcia itp? Bardzo proszę o wszelkie informacje. Z góry bardzo dziekuje

 

Pozdrawiam:yes:

 

Witaj,

Ja startuje w tym roku na Ziemiańskiej.

W/g dokumentacji geotechnicznej badania podłoża gruntowego jakie zrobiłem:" Woda gruntowa występuje bardzo płytko. Woda ma swobodne zwierciadło, które podczas badań znajdowało się 0,2m poniżej powierzchni terenu. Stwierdzony poziom wody należy traktować jako wysoki. Przewiduję się, że w suchych porach roku lustro wody obniża się o ca 0,5m".

Tyle teorii. Ale praktyka pokazuję coś innego - kopałem studzienkę wodomierzową w zeszłym roku (w czerwcu - nie był upalny) i wody nie było na 2m!

Ale równie dobrze 5 m dalej woda mogła być płytko.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pilna sprawa, potrzebuję 10 sztuk pustaka ceramicznego z Cerpol Kozłowice MEGA MAX 300 P+W Może komuś zostało po budowie, ale wie o jakimś składzie w Łodzi o którym ja nie wiem, bo obdzwoniłem większość...

Pozdrawiam

 

 

 

Edit:

Znalazłem w BUD-MAGu na Śląskiej 87, nawiasem mówiąc mają spory asortyment i w przystępnych cenach,.

Pozdrawiam

 

Jeśli nie znalazłeś do tej pory to daj znać bo mnie akurat zostało jeszcze trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem przestrzec wszystkich, ktorzy planują dokonać zakupów w hurtowni budowlanej K4. Firma ma kłopoty finansowe i nie wywiazuje sie z zamowień. Ja całe szczęscie już się z nimi rzliczyłem ale co się umordowałem to swoje.

 

Ja dwa lata temu tam materiał na dach kupowałem, a mieszkam zupełnie z drugiej strony Łodzi i nie było najmniejszych problemów. Może za dużo kierowniczkuw się tam narobiło a robić nie miał kto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy rynny byście polecili. Pomocy

 

Ze swojego doświadczenia i "użytkowania" ;) rynien od 4 lat - zadowoleni jesteśmy z Lindaba

http://www.lindab.com/pl/private/products/Pages/Lindab-Rainline-.aspx?refpageid=28aedf7a-a1c8-4da4-8d44-2221080d8cb9

 

Nie rdzewieją, nie blakną, nie przeciekają, wytrzymuja zsuwanie się z dachu czap śniegu po zimie :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...