Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Darwol Pozdrów ode mnie pana Marka :) Mam nadzieję, że jesteś zadowolony :) Zdaje się, że ja byłem pierwszy, ale widzę, że nie ostatni :)

 

Agato i Dakru Nie poddawajcie się!!! Mam nadzieję, że szybko jakoś uporacie się z problemami i będzie wszystko OK. Tak btw...jak Was znam, to nawet za 10 lat nie będziecie na emeryturce, więc co tu gadacie za bzdury :) Powodzenia.

 

Gosiu To co z tym spotkaniem???

 

U mnie dziś był montaż klamek wewnętrznych. Tata zuch, jakoś się z tym uporał. Ja troszkę kończyłem gniazdka i przy okazji podgrzewałem atmosferę. Z 12 stopni, przez 4,5 godziny za pomocą Makrotermu i mokrego śmieciowego drewna zrobiłem 16,5 stopnia, oraz zasobnik 140 litrów wrzącej wody. Trzeba przyznać, że skuteczność ma niezłą.

 

Pozdrawiam,

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Darwol -polecam ekipa z Turka od tynków maszynowych gipsowych ( 20zł.) i miksokret 601-76-36-85 ( 12zł.)

Nie polecam - kominki Pomorska 100

 

ELEKTRYK - najporządniejszy wykonawca na mojej budowie http://www.elektryk.lodz.pl/galeria.htm

 

Jeszcze kolejni porządni - to obecnie Panowie co mi ocieplali dom i wykańczają w środku.

 

Apropo spotkania ogłaszam wszem i wobec , iż postaram się być SEKRETARKĄ - cóż proponuję pierwszy lub drugi weekend grudnia, ale już ostatecznie. Przyjmuję zgłoszenia na dzień i godzinę oraz lokal.

 

A u mnie w domku mam ocieplony dach wełną i sufity podwieszane oraz kończy się łazienka na parterze.

III będę tam mieszkała już 20.11.2004r.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Honorato - opowiem jak się mieszka na spotkaniu.

Agata i Darek - pieniądze jak wszy raz sa , raz ich nie ma. Oczywiście wolę pieniądze posiadac zawsze, a wszy nigdy:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejako wezwany do potwierdzenia swojej obecności na liście - melduję się!

W króciutkich wolnych chwilach nadrobiłem zaległości w czytaniu. Wykorzystywałem czas i "ciepłą temperaturę" na prace budowlane. Niestety trzeba będzie powolutku kończyć sezon tym bardziej, że wczoraj miałem na budowie niezapowiedzianą wizytę panów/pana, którym by się przydało coś z moich narzędzi... Wynik rozpie...przone 2 okna (od frontu). Na szczęście kupiłem sobie anty włamaniowe, ale nie niezniszczalne. Szyb nie rozbili, okna nie otworzyli (mimo 4 prób). Chętnym służe dokładnymi namiarami na okna i firmę. Na razie zabiłem solidnie (?) dechami. i pod oknami wkopałem deski z gwoździami na sztorc.

 

Jakie macie sposoby na takich typów?

 

Pozdrawiam smutno :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco i Gosia - p. Marek to elektryk pierwsza klasa. Rozmawiałem z ekipą spod Turka, ale oni nie mają helikoptera ale czy to naprawdę jest potrzebne? Gosia wielka prośba o kontakt do panów od ociepleń. Nadal nie mam fachowca od co, a dokładniej to mam tylko wydaje mi się że on niewiele wie o podłogówce a z tym wolałbym nie ryzykować.

 

Pooh - szkoda słów na takich draniów. Wydaje się że najbardziej skuteczne zabezpieczenie to jednak alarm z monitoringiem. Co do innych sposobów typu gwoździe itp. to może to odnieść odwrotny skutek, bo ze złości zrobią jeszcze więcej szkód stąd nie polecam.

 

Zapisuje się na spotkanie bez propozycji terminu bo i tak kilka dni wcześniej będę dopiero wiedział czy coś nie wypadnie.

 

ps. czy wg. Was można jeszcze teraz ryzykować z tynkami cementowymi nie mając okien i ogrzewania? Mam dylemat typu chciałabym i boje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy Kochani!!!

 

Po baaaaaaaaardzo długiej nieobecności melduję sie. Mieszkamy juz prawie dwa miesiące i czujemy sie jak stare wygi, choć gdzieniegdzie gołe żarówki wiszą i przez gołe okna mozna zaglądać do środka. Ale to wszystko. Jestem szczęsliwa, że nie mieszkamy na budowie. Dom jest "budowlano" zapięty na ostatni guzik, tylko ogród został goły. No ale gdyby nic nie zostało do roboty to byłoby nudno.

Przepraszam, mimo kredytu i długów zabrakło nam na napęd do bramy wjazdowej - "tylko" 1500 zł. Ale ich nie ma. I na razie nie będzie.

Obecnie nie mam czasu na siedzenie w necie, bo pracuję do 17 a wieczory takie krótkie. W dodatku zostałam zmuszona do pójścia na kurs (zajęcia w weekendy od 9 do 18 do 30 stycznia) - horror!!! W dodatku praca za koszmarnie małe pieniądze. Ale lepsze to niż nic.

Bardzo chętnie wpadnę na spotkanie, nawet po kursie - dla mnie rybka który weekend. I tak będę. Tylko dajcie znać.

 

Wczoraj dostałam pisemny sprzeciw na użytkowanie domu w odpowiedzi na wniosek o odbiór techniczny domu!!! 11 listopada minęło 21 dni. Jeździliśmy do Zgierza trzy razy bo coś brakowało. Ostatnio byłam w poniedziałek aby donieść protokół odbioru przyłąćza wodociągowego. Miało być wszystko. Mieliśmy zadzwoniś w środę, czy pismo będzie gotowe. We wtorek wyszło pismo: uzasadnienie: dokumentacja jest niekompletna, bo brak jest kopii rysunków projektu z zaznaczonymi zmianami i adaptacją!!!

Idę się urżnąć!

Wszystkim życzę szybkiego zamieszkania we własnych domach!!!

A dlaczego nikt mnie nie odwiedza? Gosia - zdzwoń! Tomek, Agata i reszta - zapraszam nieustająco!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się zawiesić szybki, za którymi będzie zainstalowane oświetlenie "klatki schodowej". Misja ta nie była łatwa, bo były to prace na wysokości. Oprócz tego okazało się, że kwadratowe otwory w murze, które miał murarz bardzo ładnie zrobić, wcale nie są kwadratami i nie są dobrze rozmieszczone. No ale mam nadzieję, że jak się podświetli to jakoś strasznie nie będzie.

 

Pozdrawiam,

 

T.

 

PS. Aniu, muszę rzeczywiście kiedyś do Ciebie wpaść. Teraz jakoś mi się zupełnie nie składało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz zapraszam na obejrzenie przebiegu autostardy w realu, zwlaszcza pod Strykowem przy hotelu 500, naprawde duzo widac, od mojej dzialki w Dobrej ejst to 4 km (dzialke mam na ul. Wodnej, wylot na droge ze Zgierza do Strykowa i na Zelgoszcz), w tym meijscu przy hotelu bedzie biegla A2 i beda zjazdy do Lodzi i do centrow spedycyjnych, skrzyzowanie A1 z A2 bedzie za pare lat po drugiej stronie Strykowskiej, ok. 1-2 km dalej prawdopodobnie

 

 

o moim pobycie w Londinium i budowie doniose jutro, b jestem padnieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

A ja byłam u Ani i opppijałyśmy te mury i śliczne wnętrza, drzwi - prima sort, lecę takie kupić :)))

 

Proszę o zgłoszenia który dzień z grudnia najlepiej pasuje i godzina na nasze spotkanie jeszcze w 2004 roku !!! , proponuję ptek-sob-niedz-pon , pierwszy lub drugi weekend

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę: może kotoś wie gdzie w Łodzi można dostać płytki hiszpańskiej firmy Keros? Chodzi mi konkretnie o kolekcję "Gredos crema"?????????

A może macie jakieś pomysły na podłogę w kuchni w stylu rustykalnym (raczej jasna)? Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy wylicytowania przedmiotów przekazanych przez forumowiczów na II aukcje dla Nikoli.

 

Na chwilę obecną licytujemy:

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę zobacz obrazek

2. Obrazek wyszywany przez Tolę zobacz obrazek

3. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems

4. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems

5. Kubek z logo Muratora

6. Kubek z logo Muratora

7. Kask budowlany z logo Muratora

 

 

Zapraszamy do licytowania, z radością przyjmiemy również inne przedmioty na licytacje.

 

Adres licytacji:

http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

W sprawach organizacyjnych kontakt [email protected]

Edzia & Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W planach mam ogrzewanie podłogowe, które musze pilnie roprowadzić aby potem zrobić wylewki. Stąd wielka prośba o namiary na dobrego instalatora co, który ma doświadczenie w podłogówce

 

Wysłałem Ci namiar na priv.

 

Ja zrezygnowałem z robienia teraz tynków - nie chcę jednak ryzykowac pogody - zacznę na wiosnę.

Byż może jeszcze ocieplenie dachu i przerwa zimowa

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexa nie ejstem pewna, ale przepiękne płytki i gresy z małych firm rodzinnych włoskich, hiszpanskich i francuskich maja w Miradzie na Piotrkowskiej (naprzeciwko Białej Fabryki i stawów). Warto zobaczyc te cuda! Ja choruje na gresy od nich...

 

 

co do budowy to mamy juz konstrukcje dachu, z tym ze znowu odbija nam sie czkawka nasz projket, w realu okazalo sie ze krokwie moglyby byc dluzsze przy takiej wysokiej sciance kolankowej, pomyslimy, pomyslimy...

 

Londyn-cudowny, pulsujacy zyciem, kolorowy, pociagajacy, dla mnie to stolica Europy, wybawilam sie, opiłam, nazwiedzalam (nogi jeszcze bola), wrocilam z zakupami swiatecznymi z Oxford street, oj trzeba teraz zaczac zarabiac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooh, daj proszę koniecznie namiary na twoją firme od okien i jaki typ okien wybrales, ze okazaly sie tak skuteczne? skoro ich nie otworzyli i nie wywazyli, to co ci zepsuli? szyby?

 

Jezeli ktos jeszcze niedawno dokonywal wyboru okien pcv i jest zadowolony bardzo prosze o namiary, na grupie albo priv.

Dzieki H

 

cholera jak mi maja skonczyc dach przy takich ulewach! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorata i wszyscy zainteresowani oknami z PCV:

Myślę, że mogę podać namiary na firmę, z której jestem zadowolony:

Za radą sympatycznego p. Daniela z firmy OKNORAMA wybrałem profile 4 komorowe Gealan z szybą P4 i wzmocnionymi okuciami, 5 lat gwarancji. Efekt? Szyby nie wytłukli, okna nie otworzyły się mimo 4 prób wyważenia łomem. Jedynie połupali ramę i ościeżnicę w dwóch oknach przy klamce i w rogu. Zobaczcie:

http://www.sosw.edu.lodz.pl/okno1.jpg

http://www.sosw.edu.lodz.pl/okno2.jpg

 

Dodatkowym plusem jest szybka reakcja na zgłoszone uszkodzenia. P. Daniel przyjechał następnego dnia ocenić szkody i zadeklarował wymianę uszkodzonych części. Naprawdę polecam firmę http://www.oknorama.pl z Brukowej. Myślę, że możecie się na mnie powołać - mówiłem, że czytuję i pisuję na forum Muratora: Będą wiedzieli o kogo chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...