Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

rosa Może to i głupie...ale byłbyś w stanie tak z grubsza podliczył łączne koszty na metr kwadratowy kostki...tzn materiałów i robocizny (możliwie z transportem). To tak samo jak się liczy zwykle kafelki, czyli metr kafelkow i robocizna. Potem dochodzi szlifowanie kantow, klej, fuga, dekory, itp itd...wiesz o co chodzi...

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tommco.

Podam Ci na moim przykładzie. Podjazd (wytrzymałość nacisku ok.10 ton)

długości 28 m w linii falistej szer. 3,5m licząc bez krawężników. Po obu stronach przy krawężnikach (z kostki rudej 10/12 ) pojedyncze rzędy obniżone o 0,5cm ( ścieki dla deszczówki ); kostka podstawowa 10/12 szara; krawęzniki 15/20. Ścieżka dla ruchu pieszego podobnie zrobiona

( szer. bez krawężników 85cm, szara mozaika ) też ze ściekami z rudej mozaikowej kostki. Podbudowa ścieżki: piasek żółty, tłuczeń 10cm, grys i mozaika; wszystko zagęszczane mechanicznie warstwami. Teraz widzisz jak trudno jest przy tak różnym asortymencie kostki podać jednoznacznie cenę za 1 m.kw. Przypominam, że powinieneś mieć już ukończone wszystkie inne prace ziemne na budowie!

Takie jak: przewody elektr., gazowe, wodne i kanalizacyjne. Zostawiłem też za radą p.Bartka pod podłożem kostki podjazdu i ścieżki na głębokości ok.1,4 m po dwie rury fi 100, które w tym roku wykorzystałem do poprowadzenia w nich rur nawodnienia ogrodu. Musisz z grubsza przyjąć za 1m.kw. na gotowo od 150 do 200 zł. Niestety ja też liczyłem, że będzie mniej, ale np. doszły koszty zakupu i montażu odwodnień liniowych przy garażu i bramie wjazdowej, 4 szt. studzienek retencyjnych itp. Pamiętaj nie wolno Ci odprowadzać wód opadowych do kanalizacji ani też na drogę, nie mówiąc już o sąsiednich działkach. Nie wolno też zmieniać ze szkodą dla sąsiadów ukształtowań terenu. Pozdrowienia; lecę na budowę pilnować robót i f a c h o w c ó w !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ostatni dzień licytacji, kończymy licytować o godzinie 20.00

Jeśli nie masz jeszcze przezentów świątecznych, zastanów się czy nie przydałoby Ci się coś z naszej licytacji.

 

 

Stan licytacji na 16.12.2004 godz. 08:00

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę - 100

2. Obrazek 'Anioły Dobroci' wyszyty przez Tolę - 260

3. Obrazek 'Bluszcz' namalowany kredką przez Osowę - 50

4. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems - 125

5. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems - 79

6. Kubek nr 1 z logo Muratora - 50

7. Kubek nr 2 z logo Muratora - 30

8. Kask budowlany nr 1 z logo Muratora - 140

9. Nowy kalendarz na 2005 z reprodukcjami obrazów malarza Thomasa Kinkade od Ewak39 - 130

10. Piękne czerwone pudełko od Preev - 50

11. Obrazek od Engi - 60

12. Eliksir rozweselający od Edzi - 75

13. Serwetka od Marii - 45

14. Świeca - rzeźba od Mari - 40

15. Wielofunkcyjny scyzoryk Muratora - 100

16. Kask budowlany nr 2 z logo Muratora - 110

17. Kask budowlany nr 3 z logo Muratora - 80

18. Kubek nr 3 z logo Muratora - 20

19. Płyta: 'Cegiełka na rzecz ofiar powodzi. Moja i twoja nadzieja' od Pattaya - 40

20. Płyta Elli Fitzgerald - 10

21. Piękne czerwone pudełko nr 2 - 25

 

 

Oferta specjalna:

Fotel z podnóżkiem od firmy Yanomebel - 300

Fotel naprawdę jest fajny, a obecnie wylicytowana cena jest poprostu śmiesznie niska, fotel możesz obejrzeć pod linkiem

 

W sumie:

- 1919 zł z licytacji internetowej

- 770 zł z licytacji i zbiórki na spotkaniu grupy szczecińskiej

- 255 zł z licytacji spotkaniu grupy łódzkiej

- 200 zł zebrane przez Ewak39

 

łącznie 3144

 

Licytacja internetowa kończy się 16 grudnia o godz. 20.00

 

Serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki pieniędzy dla Nikoli, zarówno poprzez licytacje jak i dobrowolne wpłaty na konto.

 

licytacja internetowa http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

KONTO:

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O budowaniu raczej zapomniałam. Z gorączek świątecznych to wygoniłam dzisiaj męża po choinki. Dwie. Jedna będzie stała w domu, druga przed domem. Niestety moja dzialka jest golutka ( :wink: ), ogródek jak klepisko, więc jeszcze jesienia wkopaliśmy w ziemię duuuuuuuuuuużą donicę. W garazu leży czyściutki piasek. Choinka zostanie zakopana i przyozdobiona lampkami. Może za parę lat nie trzeba będzie juz wkopywać? Będą "na stałe"?

Martwi mnie tylko to, że bardzo zmniejszył sie mój zapas drewna. Miałam ok. 5 mp łącznie z resztkami sośniny pobudowlanej. trochę brzozy akacji i duzo grabu. Zamierzaliśmy dogrzewać kominkiem, a tu okazało sie, że dogrzewamy się ... gazem a kominek to podstawowe źródło ciepła. Jak pomyslę, że drewno teraz drogie, to chyba trzeba będzie się przełączyć w styczniu całkiem na gaz. tylko, że ja juz nie wyobrażam sobie wieczoru bez płonącego ognia za szybką. :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu....wilczka mam powieszonego na onetowym albumie i chyba nie jest to legalne, bo cały czas mi go ktoś wywala... :evil:

 

Miałem zrobić swoją stronkę, ale zupełnie nie mam czasu.

 

Aniu Jaki rabat wynegocjowałaś w Rabieniu na szafy? Mi dawali 10% i już byłem umówiony na pomiary, ale zobaczyłem ogłoszenie Senatora 20% taniej, montaż gratis...Mimo, że cena wyjściowa Senatora jest sporo wyższa od Indeco, to po wstępnej wycenie wyszło ponad 800 zł taniej....więc się skusiłem.

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco

W Rąbieniu dostałam chyba 15% i to w dodatku na raty. Poszli mi idealnie na rękę. Zamiast wpłacić jednorazowo spłacam im przez 10 m-cy. Ale Ty chyba kupujesz za cash.

Moja rada - umów sie na pomiar i dokładną wycenę i tu i tu. A dodatkowo w Stanleyu na Łukowej. Tam mają cudne materiały. tylko kredyt zabójczy. gdyby nie to - zamawiałabym w Stanleyu. Pomiar i wycena gratis - nawet jak nie zamówisz. Wtedy będziesz mial porównanie.

A montaż gratis - to chwyt reklamowy w kiepskim guście. Wszędzie gdzie byłam tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco

W Rąbieniu dostałam chyba 15% i to w dodatku na raty. Poszli mi idealnie na rękę. Zamiast wpłacić jednorazowo spłacam im przez 10 m-cy. Ale Ty chyba kupujesz za cash.

Moja rada - umów sie na pomiar i dokładną wycenę i tu i tu. A dodatkowo w Stanleyu na Łukowej. Tam mają cudne materiały. tylko kredyt zabójczy. gdyby nie to - zamawiałabym w Stanleyu. Pomiar i wycena gratis - nawet jak nie zamówisz. Wtedy będziesz mial porównanie.

A montaż gratis - to chwyt reklamowy w kiepskim guście. Wszędzie gdzie byłam tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu Już nie mam siły umawiać się z dwoma. Zrobiłem tak...przy pierwszej wycenie zasymujowałem liczbę półek, drążków, koszy i szuflad....potem, przy każdej wycenie trzymaqłem się tego. Byłem w 4 punktach Indeco, 2 Senatora i w Komandorze. Do Stanleya nie trafiłem....napisz może konkretniej gdzie to jest na Łąkowej, to może w poniedziałek tam jeszcze zobaczę. I tak w Rąbieńskim Indeco dali mi 10% a w Senatorze z Legionów 20% (nie na wszystko) i darmowy montaż. Oczywiście trudo zobaczyć na ile jest darmowy, ale co by nie mówić z 7020 zł w Indeco zszedłem na 6200, więc chyba warto. Wiesz jak to jest...Szafu będą grneralnie najprostsze. Nie będzie łączeń w drzwiach, profile będą stalowe a nie aluminiowe, nie będzie szyb czy rattanu, za to sporo luster. Do tego dojdzie jeszcze jedna szafa, więc pewnie w cenie całości, nie będę gorszy od Ciebie...a początkowo Twoja kwota mnie szokowała :o

 

Szczęśliwych Świąt jeszcze zdążę Wam pożyczyć, więc jeszcze tego nie robię.

 

Schody już prawie mam. Tzn są bez poręczy i ostatniego przyłożenia ręki. Już da się chodzić. Jak na taki mały otwór w stropie (1,9x1,9m) są bardzo wygodne!!!

 

Calusy

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco

Na Łukowej, nie Łąkowej. Jedziesz Pabianicką od wiaduktu w stronę Pabianic na bodaj pierwszych światłach (po prawo Statoil, po lewo CPN teraz chyba orlen) skręcasz w brukowaną uliczkę w lewo. Tam teraz takie ładne nowe bloczki i domki wyrosły. Jadąc po kocich łbach ze 150 m po prawej stronie masz budyneczek-pawilon Stanleya. Nie sposób nie zauważyć. Zajedź tam koniecznie. ( :wink: :lol: tak to jest jak lublinianka uczy łodzianina :lol: :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w najbliższą środę mam mieć montaż okien, a ja nie mam jeszcze kupionych drzwi przeciwpożarowych :( (między garażem a pom. gosp) i bram garażowych. Wielka prośba o namiary na miejsca gdzie można to w miarę tanio kupić bo nie mam ostatnio czasu przeglądać wielu ofert. Drzwi prezeciwpożarowe chciałbym aby były z okleiną i jakiś przyzwoitym zamkiem ale takich w Castoramie niestety już nie ma.

 

Intensywnie rozglądam się za kominkiem i byłem już i na Pomorskiej, Północnej i w Colorze. Proponują generalnie Tarnawę poza jenym wyjątkiem gdzie namawiają na francuski wkład Flame (lub coś podobnego). Generalnie każdy mówi coś innego i bądź tu mądry :evil: .

 

Podobnie jak u Tommco u mnie szczytuje gąrączką z ostanimi zakupami jeszcze na ulgę. Na liście mam wełnę, styropian, kocioł gazowy co (vaillant lub vissman), drzwi wejściowe.... Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

a u mnie dzisiaj, mimo zimowej pogody uwiaja sie dekarze na dachu i walczą z materią czyli dachówkami, czyli zgodnie z umowa, pewnie dom bedziemy mieli przykryty do swiat.

 

 

Laponia-krótka relacja, bylam w Ivalo 300 km za kołem polarnym i rovaniemi, ktore w porownaniu z Ivalo jest porażką, i które mozna sobie smiało darowac z jendym wyjatkiem -Mikołaj, który jest prawdziwy!

A więc - czysty dziewiczy snieg, w ciagu dnia-noc polarna, snieg na drzewach, wszystko biale, w ciagu dnia nie wstaje slonce, ale niebo ejst jasne i pelne kolorow nad horyzontem-zieleni, blekitu, filotetu, rozu, czerwieni i pomaranczu. Wspaniala infrastuktura turystyczna, ale bez przesady, nie skazona jeszce turystyka masowa -zaprzegi psow husky, skutery sniezne, 200 km tras biegowych (z czego az 45 oswietlonych do 22 w nocy), bazplatne lodowiska i wypozyczalnie lyzew, farmy reniferow, lodowe hotele, wszedzie sauny, mile hoteliki i drewniane chaty w parterowej, regionalnej zabudowie, gutsowne dekoracje swiateczne, smaczna , zdrowa kuchnia -mieso renifera, duzo potraw z ryb i zdrowego, finskiego lososia, desery z borowki skandynawskiej, no i tak dobre warunki socjlane stworzone przez panstwo, ze ludziom tam zyje sie poprostu wygodnie i bezstresowo. Bardzo przyjazny kraj do zycia...

 

 

Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darwol Bramę garażową uchylną Hormana kupowałem na al. Włókniarzy po tej stronie co Makro, ale tuż przed. Ceny wtedy mieli OK. Nie wiem jak teraz.

O wełnę i styropian możesz się spytać w Budotermie tel 6899998. To jest na Retkini. Kiedy kupowałem wełnę i styropian, to nigdzie taniej nie było. Powiedz, że jesteś z polecnia...i nie powinno być źle. Transport mieli gratis, a i obsługa OK.

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili

 

Ja mieszkam juz od 4 tygodni, jest wesoło , kolorowo:) i ciągle sie sprząta. Poza tym chwalę sobie mieszkanie w niewykończonym, bo jak pies nasika - nie żal, jak cos ugryzie - nie żal, itp. Ale... po kilku pielgrzymkach gości, wczoraj dokonałam zakupu w prezencie gwiazdkowym dla Męża :) - zmywarkę.

 

Pozdrowienia Świąteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos "mieszkania w niewykończonym domu". Czy ktoś mógłby sie podzielić wrażeniami z tzw. "odbioru budynku"? Trafiliście na normalnych urzędasów z nadzoru czy czepiali się drobiazgów? Na co zwracać uwagę?

Piszę może trochę na wyrost, bo odbiór jeszcze przede mną, ale mój kierownik budowy straszy, że przepisy zmieniły się na gorsze (dla inwestorów): Żadnych mebli, firaneczek, kwiatków...A ja chciałbym zamieszkać w czerwcu w wykończonej części, a odebrać całość jak zrobię wszystko.

 

Pozdrawiam i życzę smacznego karpia i choinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laponia-krótka relacja, bylam w Ivalo 300 km za kołem polarnym i rovaniemi, ktore w porownaniu z Ivalo jest porażką, i które mozna sobie smiało darowac z jendym wyjatkiem -Mikołaj, który jest prawdziwy! ........ Bardzo przyjazny kraj do zycia...

 

Ja byłam w Rovaniemi akurat wtedy, kiedy calą dobę był dzień :lol: Szczerze powiem - te kolędy w St. Claus Village na początku lipca brzmiały trochę dziwnie, ale jak sobie teraz o tym myślę, to mam cieplejsze uczucia.... Ale kraj faktycznie przyjazny, ludzie bardziej otwarci i wcale nie tacy zabiegani jak u nas...

Od wczoraj mamy już choinkę w domu i nastrój świąteczny jakby zagościł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luśka - my też już mamy choinkę. Super - bo to pierwsza w naszym domku.

Pojawiły się też firanki w salonie - więc naprawdę już świątecznie.

Życzeń jeszcze nie składam - pojawię się jeszcze - mam nadzieję.

 

Honaratko ale Ci zazdroszczę tej wyprawy. Ja będę musiała poczekać aż chłopcy podrosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...