Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Tomcco

dzwoniłam, pytałam o te brykiety drewninane to podobnież w ogóle nie mają żadnych mas klejących, łączących.

Są prasowane ciśnieniowo z odpadów wiórowych 90% dębiny, 10% mieszanka buk. Podobniez bardzo ładnie się spalają, ale szybko. Dają dużo ciepła.

 

Hmmmmm ja to chyba choinke dopiero we środę ubiorę i niestety w domu sztuczna ze względu na Rafię a na dworze stoją 2 małe świerki w donicach.

 

Pozdrawiam

p.s. Niestety nie otrzymałam jeszcze kubka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wczoraj dostałam kubek - śliczny czerwoniutki (dobrze że nie żółty!!). Bardzo dziękuję!!!

U mnie na razie tylko choinka przed domem (żywa ale cięta wkopana we wcześniej przygotowaną donicę z piaskiem), przystrojona kolorowymi lampkami. Takie lampki palą się też w oknach. Na naszej ulicy jest bardzo dużo udekorowanych domów. Wygląda to bardzo pięknie.

Choinka domowa już jest ale czeka na ubranie i ustawienie. Wszyscy jesteśmy tacy zajęci. A na Wigilię i Święta mam 10 osób!!!

 

Szczęśliwie przebrnęłam przez odbiór budynku przez Starostwo powiatowe w Zgierzu. Dwa razy podchodziłam do tego odbioru. Ręce opadają. Po raz drugi (kiedy niby już wszystko co chcieli jest) taka sytuacja: przez 21 dni dzwonię co 2, 3 dni i pytam jaka sytuacja. Niby dobrze ale nie mają czasu zajrzeć w kwity. Dzwonię ostatniego dnia o godz. 12. Jak kierownik budowy nie dopisze w ciągu godziny jednego zdania (o którym wczesniej nie było mowy!!!) to wysyłamy sprzeciw!!! Jutro jadę po odbiór dokumentów.

Gosia - jak będę je miała natychmiast piszę Ci wszystko o szambie.!!!

Chcę namiary na brykiety!!! (kończy mi się drewno). Czy moja Tarnawa to przeżyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusiu, Mikołaj pracuje przecież przez cały rok, stąd i w lipcu ma pełne ręce roboty przed nadchodzacym sezonem gwiazdkowym! :lol:

 

Laponia ma tak piękne krajobrazy, ze Rovaniemi plusuje tylko tym, okolicznymi wzgórzami, rzekami, lasami. Samo miasto - architektonicznie jest wogole nie zwiazane z tradycjami budownictwa finskiego i przypomina mi "nowoczesne" lata 70-te w...NRD...poza tym jest dla mnie za duze (55 tys), autostardy, mosty, hotele, hipermarkety, MC Donalds and company...a gdzie ten urok lapońskiej wsi i ucieczki od cywilizacji?

 

Ale trzeba przyznac ze pomysl poprowadzenia ulic w miescie w formie kreconych rogów czy jednego z osiedli mieszkaniowych w ksztlacie renifera jest orginalny (ale dostrzegalny tylko z samolotu)!

 

Marzy mi się za rok gwiazdka u siebie! Oby! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także dostałem przesyłkę z Muratora - czerwony kubek którego z miejsca zostałem pozbawiony przez moją małżonkę.

 

Dzięki Tommco i Gtca za kontakty, na pewno z nich skorzystam. Montaż okien odłożyłem na poniedziałek po świętach, aby zgrać to z inst. alarmu i drzwiami. Przedwczoraj została zamontowana i rozprowadzona instalacja odkurzacza centralnego. Nie wiem czy to najlepszy pomysł, bo nie jest to tanie ale zdecydowałem się bo póżniej rozprowadzenie jej jest już praktycznie niemożliwe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, jakieś przeziębionko mnie dopada, więc zmykam z pracy, nie wiem czy jutro się doczłapię, także niniejszym:

 

Życzę Wszystkim cudownych Świąt Bożego Narodzenia najlepiej już w swoich wymarzonych domkach i spełnienia wszystkich waszych planów w Nowym Roku!

 

Do miłego! Stawię się po Nowym Roku, czyli po wyjeździe w Pieniny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOI mili......

 

RADOSNYCH Świąt Bożego Narodzenia, w ciepłej Rodzinnej, atmosferze ... dla mieszkających przy kominku :) lub "nowych" firankach:)

dla budujących spokoju i wytrwałości.

Bogatego Mikołaja....

 

 

http://zabrze.net.pl/franciszkanska/najmrodzki/pod_strony/swieta/index.html

 

Małgorzata, Łukasz z Rafią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kasku jeszcze nie dostałem... :( A pewnie włożyłbym go sobie pod choinkę...a co, niech mi inni zazdroszczą. Poza tym będę miał do czynienia niedługo z różnej maści fachowcami i myślałem, że jakby leżał przy wejściu, to by dobrze wyglądał :)

 

Ja również życzę Wam DUŻO RADOŚCI na Święta oraz najlepszego 2005 roku!!!!....acha....i oczywiście duuużo prezentów....:)

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko zabieram tu głos... jeszcze,

budowanie na całego zaczynam dopiero na wiosnę, doświadczeniem i wrażeniami z budowy nie mogę się na razie podzielić, ale często do Was zaglądam, czytam, tak troszeczkę Was poznaję. :D :D

 

Pozwolę więc sobie, szanowna Grupo Łódzka :wink: , krajanie moi mili :D

 

życzyć Wam ciepełka świąteczno-rodzinnego w Waszych nowych, ślicznych domach (dla tych co już dostąpili tego szczęścia i mieszkaja w swoich wymarzonych "chatkach"),

rychłego, bez przykrych niespodzianek technicznych i finansowych, doprowadzenia budowy do etapiu:

"PRZEPROWADZAMY SIĘ!!!" (dla tych co w boju jeszcze :wink: ).

Niech Dobry Duszek nigdy Was nie opuszcza!

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

 

http://www.gify.biz/gify%20okazyjne/gify-choinki%20i%20balwany/arbo0029.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy!!!!

Święta nadchodzą wielkimi krokami to i czas by złożyć świąteczne życzenia Zdrowych, Spokojnych, Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, bogatego Mikołaja i wszystkiego co najlepsze w Nowym 2005 roku - by marzenia o zamieszkaniu we własnym domu się spełniły.

W SWOIM DOMU MIESZKA SIĘ DOSKONALE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając post ANNY99 z 21 grudnia o kilkakrotnym " podchodzeniu " do odbioru, chcę powiedzieć, że to samo Starostwo " przekonało " mnie do trzykrotnego odwiedzenia ich siedziby. Dotyczyło to odbioru oczyszczalni ścieków. Ten trzeci raz też był spowodowany brakiem jakiegoś tam oświadczenia kierownika budowy. Teraz już w majestacie prawa mogę korzystać z oczyszczalni ścieków.

Mam do Was ogromną prośbę. Planuję w I kw. przyszłego roku kłaść parkiet; czy możecie polecić dobrego fachowca do montażu i firmę, która

w przystępnej cenie ma tradycyjny parkiet? Czy KONSBUD jest godny

polecenia? W projekcie mam panele, ale jak zobaczyłem stan paneli

u sąsiada po półrocznym zwykłym użytkowaniu to natychmiast zrezygnowałem. Sąsiad twierdzi, że kosztowały 45 zł/m.kw. + montaż.

Oprócz pukania i kołtunów kurzu w sypialniach ( pomimo codziennego

sprzątania ) najbardziej dały mu w kość w korytarzach: "wstały" przy

drzwiach do łazienek tak, że nie mógł drzwi otworzyć.

Czy ktoś z Was miał lub ma takie .... przeboje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

U mnie nawet jakoś leci. Zamówiłem resztę drzwi (2 pary, które miały być inne), oraz szafy wnękowe.

 

Wszystko było by git....gdyby mi w Święta się zmywarka nie popsuła...Odsyłam Was do mojego posta z tym związanego http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=38538. Może ktoś z Was mi pomoże.

 

Całusy

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

 

Potrzebuje b. pilnie namiar na przystepnego cenowo i uczciwego ciesle z lodzi lub okolic: mam kilka poprawek w wiezbie plus polozenie podlogi na jetkach. Jesli macie jakies namiary, dajcie znac please. Rownolegle szukam innymi kanalami, ale wszyscy chwilowo zajeci, niestety. Prosze o kontakt na priv ew. gg (2727104). Dzieki i pozdrawiam

tomek_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie.

U nas rodzina się powiększyła, więc mamy sporo innych tematów zupełnie niezwiązanych z budową. Dodatkowo ja zawsze w grudniu mam najwięcej pracy więc mam lekkie zakręcenie- Ale jest super.

A poza tym teraz to muszę jak najszybciej skonczyc ten dom - bo w obecnym mieszkaniu juz się nie mieścimy.

 

Mam pytanie OffTopic ale dla mnie bardzo ważne. Szukam dobrego i przystepnego cenowo doradcy podatkowo/finansowego. Musze sporo zmienić/naprawić w swoich "finansach" i już się pogubiłem - a nie mam teraz czasu sam sie dowiadywać . Będę wdzięczny jesli ktoś takowego może polecić.

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...