Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich w tym Nowym Roku :D :D :D

Zamierzamy zbudować nasz domek w Aleksandrowie Łódzkim 8) .

Przeczytałam wszystkie Wasze posty i zaczynam troszkę zazdrościć tym :oops: z Was, którzy już są w trakcie lub na ukończeniu budowy.... niektórzy już mieszkają w swoich domkach....

a my jesteśmy dopiero na początku tej strasznie trudnej drogi.....do własnego, wymarzonego domku.....

Pozdrawiam Wszystkich i wszystkiego najlepszego!!!! :wink:

 

Teraz będę już do Was częściej zaglądać :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gochasz Witamy!!! Widać, że zachodnie obrzeża Łodzi cieszą się dużym powodzeniem. Dużo nas z okolic Aleksandrowa :) Powodzenia życzę...

 

Ja dostałem już wylicytowany kask. Wszystkim jest w nim bardzo do twarzy...i będzie jeszcze przez wykończeniowy czas leżał gdzieś w widocznym miejscu...żeby pobudzać wyobraźnię wykonawcom :)

 

Pozdrawiam

 

PS. U mnie jutro przywożą rzeczy potrzebne do wykończenia garażu. Niestety wanna pod zbiornik olejowy nie wystarczy. Musimy zbudować ścianę między nim a garażem i wstawić drzwi przeciwpożarowe. Oprócz tego kupiliśmy najtańszy gres techniczny w Castoramie...żeby jeszcze zdążyć z ulgą.

 

W drugim tygodniu stycznia będą montować szafy wnękowe. A poza tym mam nadzieję, że pan Mirek dokończy już schody...

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtca - Gratulacje, dużo zdrówka dla wszystkich:)

 

Witamy nowych budowlańców:)

 

A ja jak usłyszałam o perypetiach Ani, to mi sie odrazu słabo robi:(.

Własnie, tak od dłuższego czasu myślę , co by tu zrobić, i jak? aby przejść odbiór?

 

A tak w ogóle to czy znacie jednolite przepisy co i jak musi być zrobione , aby odebrali?

 

-np, czy musza być 2 łazienki- wykończone, jak są 2 w domu?

-np. czy muszą być schody z poręczą ? - jak niekorzystam z 1 piętra?

-np. czy musi być furtka? w ogrodzeniu? i inne takie duperele...???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

 

Dołączam się do pytań Gosi Łódź i dorzucam małe spostrzeżenie z lektury Prawa Budowlanego: Konieczność odbioru i/lub zezwolenia na użytkowanie jest opisana w Waszym pozwoleniu na budowę. W moim (z 2000r) jest cz/białym jak wół napisane, że nie muszę o ile zgłaszam odbiór całości i muszę o ile odbiór będzie częściowy.

Jak to jest w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooh W sierpniu ta miały być na samym początku, ale do pażdziernika ja się nie wyrobiłem. Pan Mirek odwleka od listopada. Dobrze, że da się po nich już chodzić. Jeszcze nie mieszkam, więc tak strasznie mi nie przeszkadza. Ale jak do połowy miesiąca nie będzie to już będę zły....a schody są super, więc pocieszam się, że może warto czekać.

 

Z tą sobotą to nie obiecuję....postaram się podpytać, ale nie wiem czy mi się uda wyciągnąć te informacje.

 

Pozdrawiam

 

PS. Wziąłem się ostro za pisanie pracy magisterskiej...ale strasznie mi idzie :(

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni przekraczaja 1000 i koncza budowe, inni zaczynaja od 10-tki :)

 

Witam wszystkich.

Poszukuje sprawdzonego kierownika budowy, ale takiego "prawdziwego", a nie od wpisow w dzienniku. Takich mam kilku do wyboru. Z budowa ruszam od marca-kwietnia, teren gm. Nowosolna.

 

Jesli u Was sie sprawdzili na budowie - bede wdzieczny za namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luśka dzięki za namiary odnośnie parkietu. Byłem trochę ostatnio zajęty (koniec roku) i dopiero dzisiaj znalazłem trochę czasu na te strony.

Wszystkim wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Czy ktoś przeszedł już etap grzejników łazienkowych drabinkowych? Możecie polecić coś fajnego? Druga sprawa gresy: do wewnątrz i na tarasy. Czy ktoś wytropił coś ładnego i jest zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, witam po Nowym Roku i mimo deszczowej pogody po relaksujacym i fajnym pobycie w Pieninach. Jak patrze za okno, zyc mi sie odechciewa, gdzie ejst zima? Ano napewno nie u nas za to na południu, turecka Ankara jak donosza mi turkish friends jest zasypana sneigiem, snieg spadl tez w gorach na polnocy Afryki, brawo!

 

Z koncem roku zamknelam dom w stanie surowym otwartym , czyli ejdnak nie kompletnie zamknelam bo okien i drzwi ci on nie ma :lol: ! Ze zdjeciami troche sie guzdrze, wiem, moja wina, moja wina. Dach wyglada bardzo fajnie i ma co najwzniejsze dokladnie ten kolor o jakim zawsze marzylam, szyli szary łupek! Co prawda zestawienie z szaroscia scian z BK jest na razie dosyc ponure i dziurami na okna, ale przeciez to jeszcze nie stan finalny!

 

Aniu, odbierz mailika, chce cie odwiedzic! Tommco, gratuluje 1000 postu, wkrotce dobije do ciebie! Gtca -Mariusz, z calego serca gratulacje z okazji dzidziusia, to ejst dopiero najwspanialszy news noworoczny! Ciechanko, Dzikusie co z waszym dzidzusiem, kiedy do was dołączy?

 

Przymierzamys ie do kredytu, piszcie o waszych doswiadczeniach, wiem juz ze multibank nie specjalnie, mbank rowniez kicha, co z innymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosa - fajne są niektóre InstalProjektu. Możesz pooglądać na Inflanckiej, ale u nich jest drożej. Kupić można w kilku innych miejscach. Gresy w dużych ilościach są w Fumino na Północnej przy Kilińskiego.

Witaj student w "Elycie" :lol: :lol: :lol: Czekamy na następnych!!!! :lol: No i widzę, że dołączają kolejne kobiety budujące - powodzenia Gochasz! Jak zaczniesz mieć rozterki - po co mi ta budowa??? - to pamiętaj, że to normalny objaw i należy przejść przez ten etap "z siłom i godnościom osobistom". W razie co - mamy dobrze przeszkoloną ekipę psychologów gotową na pomoc w każdej chwili. Taka forumowa "R"-ka :lol:

Czy ktoś może wie, kiedy przyjdzie wiosna???? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...