Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

mmmad napisał:

... proponuje przyznac p. Tomkowi z UG Nowosolna tytul Urzednika Roku (moim zdaniem osoba nie tylko miła, ale przede wszystkim uczciwa i kompetentna, przynajmniej sposrod urzednikow, ktorych zdazylem poznac), a ŁZE im. Lenina zbiorowy tytuł Nierządnika Roku. Za to, że każdego potrafią... no wiecie co...

 

 

Hi hi - super pomysł! Urzędnik Roku i Nierządnik Roku. Obie kandydatury absolutnie popieram!

 

Errrr... bylem dzis w gminie. Ten (moim zdaniem) kompetentny urzednik to p. Sławomir (nie wiem czemu, jakos tak mi sie kojarzylo, ze ma na imie Tomek).

Jesli jest w UG jakiś Tomek, to niech sie stara i walczy w rankingu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Po co byłem w gminie? Zeby zobaczyc nowy projekt planu zagospodarowania przestrzennego gminy Nowosolna i zobaczyc, jak daleko bede mial do autostrady A-1. Projekt jest wyłożony w gminie do wglądu i mozna go ogladac od pn do pt w godz. 9.00- 15.30. Projekt bedzie wylozony do 9 lutego 2005.

Zrobilem kilka zdjec z map (obreby Byszewy, Kalonka, Kopanka), ale poniewaz te mapy sa dosc duze, nie wiem czy mi sie uda to ladnie poskladac. Jak sie uda, to zamieszcze i dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmad napisał:

... proponuje przyznac p. Tomkowi z UG Nowosolna tytul Urzednika Roku (moim zdaniem osoba nie tylko miła, ale przede wszystkim uczciwa i kompetentna, przynajmniej sposrod urzednikow, ktorych zdazylem poznac), a ŁZE im. Lenina zbiorowy tytuł Nierządnika Roku. Za to, że każdego potrafią... no wiecie co...

 

 

Hi hi - super pomysł! Urzędnik Roku i Nierządnik Roku. Obie kandydatury absolutnie popieram!

 

Errrr... bylem dzis w gminie. Ten (moim zdaniem) kompetentny urzednik to p. Sławomir (nie wiem czemu, jakos tak mi sie kojarzylo, ze ma na imie Tomek).

Jesli jest w UG jakiś Tomek, to niech sie stara i walczy w rankingu!

 

Wójt ma na imię Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco: Sory, że ja tak ni z gruchy ni z pietruchy, ale jak masz zrobione odprowadzenie wody z daszku nad wejściem? Tak mnię najszło po zobaczeniu Twojego zdjęcia (a dokładniej zdjęcia Twojego domu). Mój daszek też kończy się poniżej linii okapowej połaci dachu. Ale fachowcy założyli mi gustowne rynny. Okapowe to jeszcze nic, ale mam "b.fajne" rury spustowe po obu stronach wejścia. Może je skasuję?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooh Ja zamierzam spuścić łańcuchy i przyczepić je do ziemii. Wydaje mi się, że dużo wody z tego daszku nie będzie spływać i takie rozwiązanie powinno się sprawdzić. Nie wyobrażam sobie rur spustowych poprowadzonych przy kolumnach...toż to jakiś koszmar by był :)

 

Problem tylko, że te łańcuchy to chyba plastikowe muszą być, bo nie mogą być ciężkie. W Castoramie są albo czarne (bardzo brzydkie), albo kolor miedziany...a może ktoś z Was wie, gdzie można dostać brązowe (potrzebuję jakieś 7 metrów)

 

Pozdrawiam

 

Tommco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco: No i to jest słuszna koncepcja, też tak chciałem zrobić. Z tym tylko, że chyba założę łańcuchy metalowe, takie od krowy. Plastiki wyglądają tandetnie. Widziałem na osiedlu na Olechowie, jak się łuszczą. Poza tym nie za bardzo da się je fest naciągnąć. Na marginesie powiem, że nawet sporo wody leci po tym daszku. Wiem, bo na razie nie założyłem rur spustowych i woda wyżłobiła całkiem solidne dołki pod wylotami z rynien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bylem dzis w gminie. Ten (moim zdaniem) kompetentny urzednik to p. Sławomir (nie wiem czemu, jakos tak mi sie kojarzylo, ze ma na imie Tomek).

Jesli jest w UG jakiś Tomek, to niech sie stara i walczy w rankingu!

 

No! Eureka! tez mi coś nie grało z tym imieniem. Męczyło mnie zwłaszcza przy porannym myciu zębów, kiedy czasu mam najwięcej, ale nie mogłam sobie przypomnieć. Dziś nawet miałam zadzwonić do sekretariatu w gminie i zapytać o imię Młodego Człowieka - pana J :wink: . Tak czy inaczej chodziło o tą samą osobę.SŁAWOMIR! Tak! Oto nasz Urzędnik Roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram - równy gość z niego :)

Ja też plany widziałem, nie obfotografowałem natomiast, a to chyba dobry pomysł... Poczytałem też warunki zagospodarowania i wygląda na to, że wszystko by mi pasowało - pod warunkiem, że nic się nie pozmienia. A musze powiedzieć, że nie byłem świadom, że warunki mogą w taki szczegółowy sposób określać kształt czy barwę domu, a nawet minimalną szerokość działki :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie ; nie pamiętam kiedy tu zaglądałem a tu proszę - kwitnie życie towarzysko-budowlane.

Ja też z Rąbienia AB na dodatek i udało mi się jak na razie dojechać pod dach ,a właściwie go pokryć .

 

Mam dwie dręczące mnie sprawy ;

 

- czy ktoś z Was walczył z Gazownią w sprawie odległości budynku od gazociągu Łódź - Turek ( potrzebuję 1,5 m żeby móc zrobić taras taki jaki chcę ) ?

- stolarka okienna i brama garażowa - jakieś wskazówki ? ( raczej PCV - oczywiście koszty :D )

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga chętni do budowy!!!

Jak podaje dzisiejszy DŁ wczoraj minął m-c od uchwalenia w Aleksandrowie nowego planu zagospodarowania przestrzennego. Ponieważ musi się uprawomocnić, więc gdzieś od połowy lutego zacznie obowiązywać. Będą zatem szybko wydawać pozwolenia na budowę.

W nowym planie "odrolniono" cały Antoniew, Rąbień i Rąbień AB oraz częś Ciężkowa i Adamowa.

Czy Areksam ruszy z budową?? Będzie więcej chętnych do zakupu działek budowlanych!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszytskim za info w sprawie kredytow. Na razie sprawdzam, szukam, porownuje, wasze doswiadczenia sa bardzo cenne.

 

Jezeli ktos z was interesowal sie montazem, albo juz am u siebie odkurzacz centralny i ma namairy na jakas rozsadana firme w Lodzi, to prosze o namiar.

 

Ja zdecydowałem się c. odkurzacz przez Pawła001 z forum. Łącznie z montażem wyszło za całość ponad 5.5tyś czyli trochę drogo ale nie miałem czasu na porównanie cen. Nie wiem czy komfort korzystania zrekompensuje te nakłady. Czas pokaże.

 

Co do kredytów to jestem trochę zawodowo związany z tym tematem i tymbardziej jest mi ciężko coś doradzić. Oferty wielu banków są do siebie już teraz mocno podobne i wybór najlepszej zależy tak naprawdę od naszej konkretnej sytuacji.

 

I tak jeśli mamy prostą sytuacje tj. praca na etat to wybrałbym jedną z najtańszych np. PKO BP, BPH, jeśli nasza sytuacja nie jest typowa i potrzebne jest indywidualne podejście to lepiej się prawdopodobnie sprawdzi GE Bank Mieszkaniowy, lub Dombank (nowy oddział Getinbanku). Do tego jeszcze plany Multibanku lub mbanku i to chyba wszystko.

 

Natomiast nie polecam kontaktu z BOS-iem bo aby otrzymać tańszy kredyt trzeba spełnić wiele dodatkowych wymagań, które nie dość że kosztują to długo twają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

U mnie już 2 z 4 szaf są gotowe. Jutro pan monter kończy resztę. Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony. Pan jest bardzo dokładny i zna swój fach. Jednym słowem, jakby ktoś z Was potrzebował, to chyba będę w stanie polecić :)

 

O schody nie pytajcie....wczoraj gadałem ze stolarzem i już powiedziałem, żeby przestał sobie jaja ze mnie robić. Jutro ma przyjść i robić...robić...robić... Najgorsze jest to, że z wyglądu schodów jestem bardzo zadowolony, i gdyby nie te terminy, to też byłby facet do polecania. Ale ten, kto mi go polecał, mówił właśnie, że z terminami to u niego STRASZNIE SŁABO....ehhh

 

Dziś rozbuchałem kominkiem temperaturę do 17 stopni....i te szafy...jakoś tak się domowo robi :)

 

A poza tym, to jestem z siebie dumny, bo wczoraj sam zrobiłem to oświetlenie za szybkami.....wygląda wg. mnie bosko....ale co Wam będę mówił...postaram się wkleić zdjęcia :)

 

Papa

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram - równy gość z niego :)

Ja też plany widziałem, nie obfotografowałem natomiast, a to chyba dobry pomysł... Poczytałem też warunki zagospodarowania i wygląda na to, że wszystko by mi pasowało - pod warunkiem, że nic się nie pozmienia. A musze powiedzieć, że nie byłem świadom, że warunki mogą w taki szczegółowy sposób określać kształt czy barwę domu, a nawet minimalną szerokość działki :o

 

Mogą, niestety. Podstawa - Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, art 61. ust. 1.

"Wydanie decyzji o warunkach zabudowy jest możliwe jedynie w przypadku łącznego spełnienia następujących warunków:

1) co najmniej jedna sąsiednia działka, dostępna z tej samej drogi publicznej, jest zabudowana w sposób pozwalający na określenie wymagań dotyczących nowej zabudowy w zakresie kontynuacji funkcji, parametrów, cech i wskaźników kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym gabarytów i formy architektonicznej obiektów budowlanych, linii zabudowy oraz intensywności wykorzystania terenu; (zasada dobrego sąsiedztwa)

2) teren ma dostęp do drogi publicznej;

3) istniejące lub projrktowane uzbrojenie terenu jest wystarczające dla zamierzenia budowlanego;

4) teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych lub leśnych na cele nierolnicze i nieleśne albo jest objęty zgodą uzyskaną przy sporządzaniu miejscowych planów, które utraciły moc ...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...