Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

U mnie osprzęt był ten sam. Ale nie liczę drzwi, bo są takie same jak wszędzie. Mniej więcej koszty materiały+robocizna mogę podsumować na ok. 7,7 koła. Ale liczyłem bardzo orientacyjnie...więc pewnie w sumie było trochę więcej. Ceramika Cersanit, baterie Bonetti, kafelki Tubądzin Kuba, grzejniki stalowe Brugman + Gorgiel, raczej bez kstrawagancji...zresztą możesz zobaczyć zdjęcia w albumie.

 

Pozdrawiam

 

Tommco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Baterie udało mi się kupić b.tanio z M2 (wyprzedaż mieli) za 50% ceny firmy HansGrohe. Ale swoją drogą ile kosztują wszystkie akcesoria (półeczka szklana, kubki do pasty na stojaczkach, mydelniczka, uchwyty do ręczników na papier itp)! Przecież nie kupię tego z plastiku!

Druga sprawa, czy nie miałeś problemów z nierównymi wylewkami tzn. u mnie odchyłka na 3,5m długości jest 1,5cm. Na szczęście glazurnik powiedział,że pierwszy raz widzi na budowie tak proste i równe ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mydelniczek itp...jeszcze nie kupowałem.

 

Szczerze mówiąc 1,5 cm na 3,5 m to raczej dużo. Ja ściany miałem krzywe i były wyrównywane klejem i innymi jakimiś technikami. Posadzkę w dużej łazience miałem kładzioną zgodnie z płaszczyzną wylewki, bo tu odchyły jakieś straszne nie były. Ale przy Twojej, to chyba trzeba będzie coś wykombinować. Pamiętaj, że na płytkach bardzo wyraźnie widać wszystkie kąty...więc krzywizny wychodzą na światło dzienne.

 

Pozdrawiam

 

Tommco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sprawdzonej i dobrej firmy do zbudowania domu pod klucz.

Witaj Gościu Budowałem w Starowej Górze, ekipa która robiła stan surowy sprawdziła się,z reszta nieco gorzej.Zauje że nie robili wszystkiego!! oto namiar...dzwoń do Stefana 609316534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 1,5cm powoduje,że będą małe kłopoty potem na korytarzu (też gres) a potem na schodach. Nie mówiąc już połączenie korytarz-pokoje. Glazurnik nie chce słyszeć o jakimś "gubieniu" różnic na korytarzu; mówi,że będzie to widać.

Jeżeli chcesz jeszcze coś taniej kupić na tej wyprzedaży to daj mi znać, może jakoś Ci pomogę. Domek masz b.fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy, które pamiętam, że można tam kupić to został mi chyba tylko zlew w kuchni i właśnie jakieś bibeloty. Całek kuchni tam nie kupię, bo jestem za "krótki". Jeśli masz jakieś wiadomości z pierwszej ręki co i jak, to napisz może chociaż na priva. Może bym tam podjechał zobaczyć, chociaż wiem, że salon nie należy do przystępnych cenowo :)

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu Jeśli chodzi o gres, to zobacz serię z Opoczna pt. Damasco...nie wiem czy takie coś Ci się podoba, ale wg. mnie jest fajne. Jest to gres powlekany ("szkliwiony"?).

Takie są kolory:

http://www.opoczno.com/products/1019m.jpghttp://www.opoczno.com/products/1009m.jpghttp://www.opoczno.com/products/1012m.jpghttp://www.opoczno.com/products/1016m.jpghttp://www.opoczno.com/products/1013m.jpg

a jak spodobają Ci się kolory, to dekory zobacz na:

http://www.opoczno.com/?a=cat.groupnew&id=190

 

Jeśli chodzi o farby, to jest teraz wątek, gdzie dużo osób poleca Tikurille...ale nie wiem, bo ona pewnie należy do drogich. U mnie malarz chciał Dekoral. Wybrałem ten zmywalny. Jak się będzie zmywał, to za bardzo jeszcze nie wiem. Jeśli chodzi o biały kolor, to jest dosyć zimny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosa ja tez potrzebuje namiar na ten salon, co to ma fajny asortyment i duze przeceny (te 50% z hansa g podzialalo na moja wyobraznie), w tym roku bede wykanczac, wiec ten namiar jest jak znalazl!

 

na razie na budowie u mnie, snieg lezy i wiatr hula, wiec o czym tu pisac,

na ok. tydzien zawiesilam poszukiwania okien bo nie mialam na to czasu,

a wczoraj wrocilam z Londynu, kocham to miasto, co zrobić...dlaczego buduje sie w Łodzi a nie tam??? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Tommco ma rację. Obsługiwał mnie P.Jakub Majchrzak 0-508/250-630 i praca 679-63-33. Został wtedy jeszcze jeden komplet HansGrohe wystawowy, jaka cena nie wiem. Ja kupiłem serie Chiara, jest super. Oni chyba się likwidują albo przebranżawiają. Mieli dużo baterii hiszp. firmy Tres, Hansy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu szukając dobrych gresów polecono nam Porcelanosę (firma GRES na ul.Żwirki 636-20-38; 636-97-33). Coś pięknego, tylko ceny do...

Szukaliśmy długo, wszystko wydawało nam się szarzyzną po tej Porcelanosie. Skończyliśmy poszukiwania na gresie szkliwionym Tubądzina Andaluzja (złoto-żółte i czarne) z żyłkami imitującymi marmur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani!

Ostatnio rzadko tutaj piszę, częściej czytam. W pracy nie da rady - sytuacja koszmarna. W domu - jak przyjdę wieczorem, to mi sie nie chce palcem kiwać. Z jednego jestem zadowolona: że właściwie nic nie muszę w domu już wykańczać. Może skromniej, może więcej wyrzeczeń z powodu kredytu, ale ... święty spokój. To naprawdę cenny produkt i w dodatku deficytowy.

Niestety - drewno prawie sie skończyło, a zima nie. Spaliłam 5 mp od przeprowadzki tj. 25 września (tzn. od początku sezonu grzewczego). Na następny rok przygotuję dwa razy tyle. Ogień w kominku ma dla mnie magiczną siłę i moc. Wtedy czuję się szczęśliwa.

Bardzo chętnie spotkałabym sie z grupą łódzką - póki zima i nie ruszył jeszcze sezon. Gosia - zadziałaj coś!

Tommco - kiedy parapetówa?

Mam już kociołek do świeżonki na ognisku (grill niech się schowa!). Z wiosną robimy imprezę na świeżym lufcie! Zapraszam!!! :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu W zasadzie do finału brakuje kuchni i oświetlenia...no i oczywiście mebli i sprzętów. Dziś byłem w sklepie u Agaty i Darka i patrzyłem jakie fronty mają. Potem byłem w BRW i jeszcze jakiś 2 sklepach. Widzę, że wybrać kuchnię, to będzie strasznie ciężki wybór.

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu szukając dobrych gresów polecono nam Porcelanosę (firma GRES na ul.Żwirki 636-20-38; 636-97-33). Coś pięknego, tylko ceny do...

Szukaliśmy długo, wszystko wydawało nam się szarzyzną po tej Porcelanosie. Skończyliśmy poszukiwania na gresie szkliwionym Tubądzina Andaluzja (złoto-żółte i czarne) z żyłkami imitującymi marmur.

 

 

Mogę tez polecic Mirad vis a vi Białej Fabryki na Piotrkowskiej , prawie przy placu Reymonta, cuda tam maja, ale te ceny; gres jaki sobie upatrzylam w ubieglym roku kosztowal w II gatunku 140 zl za metr, w I powyzej 200...ale warto tam pojsc dla inspiracji chociazby...

 

Aniu pozdrawiam! Na spotkanko ja zawsze! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miło, ze się odezwaliście.

Od 3 dni spaceruję sobie i oglądam ..... cóż ja to trochę z tej niższej półki bo nie mam ochoty na szkliwony, a bardziej na mat lub półmat - a właściwie to mój mąż tak wolałby.

 

I na chwile obecną , a byłam w 6 miejscach, najbardziej przypadł mi do gustu :

Gres hiszpański 73zł. m2 - w odcieniu braz ceglasty z pomarańczem i niteczki żółte- do wiatrołapu i garderoby

 

ale nie upatrzyłam do kuchni:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorato też tam byłem. Ceny są tam tak wysokie,że byliśmy sami w całym sklepie (licząc oba piętra). Wybór jest dość duży i mają ładne płytki. Czy otrzymałaś moją wiadomość na priv.? Zapomniałem Ci odpisać na post z 21.01. dotyczący odkurzacza centralnego, sorry. Jeżeli jest to w dalszym ciągu aktualne to daj znać.

Gosiu gdzie jest ten hiszp. gres brązowo-ceglasty? Podobnego szukamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście oprócz tego, że będę się musiał użerać z firmą ubezpieczeniową, czekałem na policję 1,5 godziny i się nie doczekałem, oraz, że naprawa i formalności pewnie jakieś 3 tygodnie potrwają....to zupełnie nic się nie stało. Dodatkowo żal, że nowa opona z pary poszła...

 

Pozdrawiam

 

T.

 

PS. Może ma ktoś z Was doświadczenie z T.U. Allianz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...