Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pablo Ania nie pracuje w urzędzie...a szkoda, bo była by tam chociaż jedna miła urzędniczka...i byłby porządek jak mi się wydaje :D Najlepiej, żeby tam zarządzała, bo jeśli by robiła to tak, jak na swojej budowie, to by było miodzio... :D Wiem co mówię i tej wersji się będę trzymał!!!

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Honorato okna temat woda. Ja zrobiłem tak: wysłałem do wszystkich (znanych mi jako dobre) firm moje wymagania co do okien z prośbą o wycenę. Na dwadzieścia kilka odpowiedziało 16, w tym na poważnie z pełnymi kalkulacjami 11. Mam duże okno tarasowe (szer.270xwys.235), które tylko z firm "plastikowych" umiałby zrobić Petecki; reszta plastików odpadła. Jeżeli Cię temat jeszcze interesuje to mogę podać dalsze szczegóły. Obejrzyj na targach propozycje firmy GIDANEX i ich referencje (m.in. Belweder).

A u mnie, walczę z górną łazienką. W salonie robię obudowę kominka. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco

jakże milo słuchac takich komplementów!! :oops: Aż się zarumieniłam :oops:

 

 

Pablo

Tak jak pisze Tommco nie pracuję w urzędzie tylko przeszedłszy całą procedurę związaną z budową mam takie doświadczenia. Same miłe. A sprawa - to tylko gdybyś chciał skorzystać z moich doświadczeń - to chętnie służę i sie podzielę. Coraz bardziej lubię Aleksandrów!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie moze gdzie tanie dzialki sa w Aleksandrowie??

 

Ania ogladalem Twoj domek... fiu fiu extra.... ja mam ochote na podobna wielkosc uzytkowa... czy mozesz w pszyblizeniu napisac ile cie kosztowal

 

ciekawe czy mnie stac.... no i jaka byla cena działki...

 

Tommcio to co ty piszesz nie pokrywa sie z tym co pisze Ania.. :)

 

ona przeszla cala procedure z przyjemnoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo

 

Dzięki za słowa uznania. Mój domek nie jest duży ale "szyty" na miarę. Jak najbardziej mogę Ci przekazać koszty: działka wcale nie najtańsza - 40 kPL. A domek z wszystkimi kosztami do stanu całkowicie wykończonego (łącznie z kominkiem, meblami w kuchni, ogrodzeniem, podjazdami, zapasem drewna do kominka, itp) ok. 300 kPL. Mogło być taniej!!! gdyż wybieraliśmy np. nie najtańsze ekipy, nie najtańsze materiały i zero pracy własnej!!! Mój małżonek nawet kontaktów nie przykręcił - nie miał kiedy.

A co do doświadczeń w gminie - te gorsze, o których opowiadałam Tommcowi, to są ze Zgierza (Starostwo Powiatowe) i perypetie związane z odbiorem budynku. A Aleksandrów i tak chwalę.

Działki w Aleksandrowie najlepiej kupuje się "na gębę" czyli zasięgając języka :wink: . Naszą też tak kupiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco, mnie tam swojski balagan na budowie nei preszkadza, pisz na priv czy maila kiedy ci pasuje (np. ostatni tydzien lutego?) i juz!

 

Ani domek jest piekny i przyjazny, choc niewielki, taki w sam raz do mieszkania! Potwierdzam! no i ma bardzo przyjaznych gospodarzy! :lol:

 

 

Pablo -ja buduje w gminie Strykow, we wsi Dobra, tam tez sie kupuje dzialki na gebe (sołtys, sklep, bar etc), w 2001 placilam 16 zl za metr dzialki z pradem i woda w dzialce, dzialka przy asfaltowej drodze powiatowej. Nie wiem jakie ceny sa teraz? Napewno jest cos jeszcze do spzredania na nowym osiedlu Dobra Nowiny (tam sie buduje Gtca -Mariusz) , ale to ejst osiedle poprostu nowych domow w szczerym polu, ja wolalam budowac sie we wsi, co komu pasuje... Do Dobrej mam autobus miejski 60 A, pks, busiki co 10 min, bedziemy 4 km od autostrady A2 (buduja pelna para!), ktora bedzie gotowa na jesien 2005 na odcinku Strykow-Nowy Tomysl za Poznaniem.

 

Napewno sa tez dzialki po dugiej stronei szosy w Dobieszkowie, ale jak ja placilam 16 zl, atm jzu byly po 50 zl za metr bez mediow, ale widoki na las -przecudne!

 

Polecam antomaist gmine Strykow i jej urzednikow, mili, zyczliwi, szcegolnie Pani Ania z budowlanego, ze Zzgierzem -inspektorat andzoru mam do tej pory kontakt ok, zobaczymy co potem...

 

Ja tez jzu nei wyrabiam sie z robota, diabli nadali :evil: pomór jakiś czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend minął mi pod hasłem sprzątania mieszkania i szykowania imprezy rodziców. W niedziele...u Cioci na imieninach...wiecie sami...nic związanego z tym, co muszę robić, nie zrobiłem. Dlatego dziś spinam się w sobie...i do przodu...zobaczymy tylko, czy potrafię się zmobilizować. Zamiast od 9tej juz pracować, to ja forum przeglądam...ehhh

 

Pozdrawiam Walentynkowo...

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wystąpiłam o 18 kw, ale u mnie wszytsko bedzie na prąd. ok 10 kw dla ciebie chyba powinno byc spoko.

 

A propos, kochani, walentynki dla mnie to nie okazja do swietowania, po pierwsze mam je caly rok :lol: , po drugie to totalna marketingowa sciema, zeby podciagnac sprzedaz w sklepach po martwym okresie poswiatecznym i pokarnawalowym, po tzrecie Św. walenty to patron epileptykow i nerwowo chorych (no chyba ze stan zakochania da sie podciagnac pod ktoras z tych chorob :lol: ), po czawrte nasza poganska, slowianska tradycja mowi ze noc zakochanych i milosci to przesilenie wiosenno-letnie, noc swietojanska albo jak kto woli Kupały, oj dzialo sie kiedys dzialo w taką noc, panny wianki traciły, cieplutko na dworze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...