Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Cześć Grupko :lol:

 

Najpierw w kolejności:

 

Zawitalem tez do Grotnik - rowniez bardzo urokliwa okolica rzeklbym wypoczynkowa :) Jakie macie skojarzenia z ta miejscowoscia?

 

Mamy działkę letniskową w Grotnikach (dokładniej na Ustroniu) - od 15 lat. Grotniki są P R Z E C U D N E i uwielbiam tam jeździć. To jest mój raj :lol: Znam też dużo ludzi, ktorzy mieszkają na stałe i dojeżdżają do Łodzi. Sami często latem mieszkaliśmy tam i jeździliśmy do pracy. Zimą może być trochę problemu, ale te okolice to właściwie już prawie jak obrzeże Łodzi. Jeśli chcialbyś więcej informacji - pisz na priva.

 

Co do zlotu - było znakomicie, jak zawsze :lol: Może dla mnie to już bardziej towarzyska przyjemność- za to niewątpliwa :lol: , ale dla zaczynających budowę naprawdę okazja, żeby się od doświadczonych forumowiczów wiele dowiedzieć. Że nie wspomnę o poradach udzielanych przez fachowców z Muratora. Polecam i to bardzo na przyszłość. Poza tym, jak już wybudujecie, to potem trzeba wyposażyć, zadbać o ogródek, coś tam od czasu do czasu wyremontować, naprawić, zmodyfikować, może i przebudować...... jednym słowem uzależnić się na zawsze :lol: :lol: :lol: No i nie ma napisu "Uzależnienie od Forum w czasie ciąży szkodzi Twojemu dziecku" lub "Uzależnienie od Forum poważnie szkodzi Tobie i osobom w Twoim otoczeniu", ewentualnie "Zaprzestanie bywania na Forum i jego zlotach zmniejsza ryzyko groźnych chorób serca i płuc". A zresztą, co ja tam się wymądrzam - jak tu już jesteście, to i tak macie przechlapane :lol: :lol: :lol:

 

Honorata, dlaczego ja Cię nie mam na żadnym zdjęciu???? Może Maksiu Cię gdzieś wypatrzył? No i widzę, że wróciliście bez problemu. A jak śniegi puszczą i Tommco napisze te swoje rozdziały o koniunkturalnym podejściu do agresywnego marketingu (czy "cóś takiego" :lol: ), to może by jakiś pub znów nawiedzić.....? Może Ciechanka dostanie wyjścówkę od Dzikusa nawet?

Pozdrowionka dla wszystkich

L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Naish właśnie wymień te działki i podaj ich ceny, nie bój się nikt Cię nie ubiegnie a niejeden może z tego skorzystać.

Luśka właśnie przed chwilą obejrzałem fotki ze spotkania Forum. Za dużo Was tam nie było! Dzięki Tobie i Honoratce Łódź tam była. Napiszcie o własnych odczuciach jak tam było. Pzdr.

 

Oj zapewniam ze bylo nas tam duzo i to nawet z tych odleglych rejonow Polski, zdjecia dotycza małej ale silnej duchem grupki pod wezwaniem, ktora "zamykala impreze", nie wiem czy ejst widoczna nazwa naszej grupki "Kawiarnia klubowa" oczywiscie, trunki godne kawiarni oczywiscie tez byly... :lol:

 

Lusiu, ja siebie dojzalam na kilku zdjeciach, tyle ze z glupia mina i w ruchu, jestem gzdies tam w drugim rzedzie...

 

Tommco, zazdroszcze ci tego Zakopca i biesiad goralskich, na pewno byl niezły "ogien i power", pewnie ze w zestawieniu z Zakopcem spotkanko Muratora przegrywa, ale i tak sobie chwale, a byly Forumowiczki, ktore pytaly o ciebie, oj byly... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wspaniałą Grupę Łódzką

Bardzo mi miło, że poszerzył się krąg moich znajomych z Łodzi i okolic.

Luśko spotkanie z Tobą to naprawdę duża przyjemność :D .

Honorato dlaczego miałam wrażenie, ze znamy się od zawsze.. :o

Tommco, Leszku..szkoda, że Was nie było :cry:

pozdrawiam

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDZIU Spotkamy się następnym razem. W tym roku mi się nie złożyło. A może nawiedzisz kiedyś grupę Łódzką???

 

Honorato Rzeczywiście w Zakopcu było świetnie. Przy okazji mam kilku nowych znajomych i ....co mnie też cieszy...mogę się u nich zatrzymać, jak będę chciał kiedyś jeszcze zobaczyć Berlin :)

Myślę, że możemy jakoś się zacząć umawiać na te odwiedziny. Póki co nie mam samochodu, bo u ojca coś się zepsuło i jeżdzi moim, ale to nie powinno trwać dłużej niż 2 dni.

Jakie Forumowiczki o mnie pytały? :oops:

 

Luśka Praca moja dotyczy finansowanie innowacyjnych MSP w UE i Finlandii. Z tym koniunkturalnym marketingiem, to może Ci się z własnym synem pomyliłem :lol:

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprawe humora wkleilem sobie tzw awatara :)

Ale co tam awatar skoro o Grotnikach narazie moge zapomniec. Choc bede szukal dalej.

To teraz po kolei:

Działki - podaje orentacyjne polozenie oraz cene

Zasuwalem ul. Pomorska i laduje w Mileszkach - cena za to 39 zł/m2 - bez mediów

O Nowosolnej zapominam - cena 70 zł/m2

Dalej trasa na Stryków Natiolin - 40 zł/m2

Byszewy tez ladna okolica - mozna by bylo z okolicznych gorek na zjazdowkach poginac :)

Ale ten dojazd

Stryków - 40 zł/m2

Niewiem po co ja to podaje przeciez ceny napewno znacie :)

Po Strykowie namiary miałem na Kalonke - 35 zł/m2 ale dzialka duza bo 2500 i do tego bez mediow malo tego to rolna. Pokrecilem sie dluzej - w sklepach raczej nic nie wiedza - kiedys to sie ludzie oglaszali a teraz zadnych ogloszen nie ma. Tylko okazja i biura.

To byla sobota

Niedziela

Zaczalem od Dobrej - widzialem ładny domek z garazem wolnostojacym po prawej stronie na koncu wsi :)

Smardzew - dzialka budowlana okazala sie rekraacyjna

Nowe Lagiewniki - 32 zł/m2 ale niema mediow. Wychodzi okolo 50 m dociagniecie

Zgierz - ogladalem 2 dzialki obie w dole. Przy lasku i do tego z wejsciem lub wjazdem od strony poludniowo- zachoniej brr

Rosanów - działki tam to wydatek rzedu 20-50 zł/m2 - okolica ładna. Mam tu pytanie do Rosy by jak moze nakreslila jak ze szkola dla przyslych potomkow i ewentualny dojazd do lodzi.

Dalej smigalem na Grotniki - tutaj to moglbym pisac dluzej bo sie chyba zakochalem :) (ale moge sie odkochac) i wcale niestraszne mi dojazdy. Ceny od 40 zł/m2 w gore. Jak sie wyjedza z lasu sa Jedlicze - tez sie zakochalem (j.w.) i tam bede ladowal no chyba ze znajde cos co mnie powali na kolana. Oczywiscie duze znaczenie rzeklbym wieksze :) ma narzeczona Gosia ktora mocno w tym oto miejscu caluje. Cena jak powyzej 40 zł/m2 za dzialke z mediami w ulicy ale nas zainteresowala inna no i oczywiscie juz jest ktos bardzo mocno zainteresowny. Spoznilem sie. WRR. (warcze na faceta to takie zwierzece odreagowanie) :) Jak sie poniej okazalo to do dzialki musialbym dociagnac wode i prund okolo 70 m (toz to zgroza). Ale poszukam jeszcze.

No i koncowka Aleksandrow - Tu podam ulice bo widzialem zainteresownanie - ul. Franin to czesc polnocna Aleksandrowa.

Rabien i Antoniew to ceny - 35-50 zł/m2 jak dla mnie za drogo (cena nizsza oczywiscie bez mediow).

Poludniowych terenow Lodzi dokladnie nie widzialem nigdy. Bylem w Gadce Starej zobaczyc dom pod linia wysokiego napiecia. Zapominam o tym.

Posumowujac - idealnej czyt. z mediami, za niska cene i eleganckim dojazdem nigdy nieznajde musze isc na kopromis. Wszystko wydaje mi sie takie drogie. No ale coz jak chce sie realizowac marzenia to trzeba zainwestowac i mocno wierzyc.

Pozdr Naish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Darwol Gratuluję wyboru kotła! Ja też się zastanawiałem długo i wybrałem 2 lata temu Viessmanna Vitodens 300 z zasobnikiem. W której firmie go kupiłeś? Sprawuje się super. Rachunki za gaz mam niższe niż sąsiad (ma Junkersa) o 100zł/mc. Ma bardzo czułą elektronikę. Reaguje natychmiast na wszelkiego typu zmiany: pogody, ustawienia, nasłonecznienie, palenie w kominku, raut itp. Dlaczego taki mały zasobnik? 86litrów może być za mało dla trzech osób. Pzdr.

 

Niestety, ale zasobnik wbudowany jest tylko tej wielkości, ale jego wydajność jest porównywalna do typowego 150l. Te 86l. to wodą gotowa do użycia, jeśli potrzeba więcej to działa on przepływowo. Ponadto ponowne nagrzanie wody do temp. 60 trwa zaledwie ok 10 min. Tyle można poczekać na napełnienie następnej wanny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koncowka Aleksandrow - Tu podam ulice bo widzialem zainteresownanie - ul. Franin to czesc polnocna Aleksandrowa.

Rabien i Antoniew to ceny - 35-50 zł/m2 jak dla mnie za drogo (cena nizsza oczywiscie bez mediow).

Poludniowych terenow Lodzi dokladnie nie widzialem nigdy. Bylem w Gadce Starej zobaczyc dom pod linia wysokiego napiecia. Zapominam o tym.

 

Jest pewna magia mieszkania w mieście, bo działki położone blisko centrum Aleksandrowa, ale administracyjnie będące już we wsi Ruda Bugaj są tańsze. To jeśli chodzi o północną cześć, południowa tj. Antoniew, Rąbień to już stawki przynajmniej o 50% wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Naish dojazd jest z dwóch stron, tramwajem i pieszo ok. 1km, lub asfaltówka na Piątek ze Zgierza ale tylko własne auto. Szkoły? Nie wiem.

W Jedliczach też szukałem działki, byłem bliski sfinalizowania ok.500m od działki K.Krawczyka, ale ze względu na to facet chciał b.drogo! Bardzo mi się tam podobało jak i w Grotnikach. Tam z kolei były same leśne. Dzięki za marketing działkowy, kawał dobrej roboty; komuś się naprawdę przyda. Podpowiem Ci zajrzyj do Wydziałów Geodezji poszczególnych gmin, może oni coś mają atrakcyjnego. Ja tak swoją działkę kupiłem! Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosa Szukasz gdzieś w necie odpowiedniej fotki. Np. na http://www.google.pl/imghp?hl=pl&tab=wi&q= Kiedy znajdziesz już odpowiedni rysunek to klikasz na niego prawym przyciskiem, wybierasz Właściwoci, w których znajdujesz adrs URL do tej fotki. Kopiujesz go za pomocą ctrl+C. Otwierasz okno do pisania wiadomości...tam gdzie chcesz je wkleić robisz adres,%20ktory%20skopiowales

 

Zobacz czy się uda.

 

Pozdrawiam

 

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu, to chyba rodzaj szczególnego porozumienia forumowego :lol: , poza tym znam ciebie i twoj domek z opowiesci Lusi, z artykulu w Muratorze, z forum!

 

Tommco, oj pytały, pytały np. Edzia, Tola, Ella...

Tomku w ten weekend jade na targi ITB do Berlina, nastepny tydzien i weekend tez jzu amm mocno wypelnione, wiec mysle, ze bardziej realnie umowimy sie jakos po 20 marca...

 

 

Naish -ja kupilam swoja dzialke w Dobrej z namiarow ze sklepu spozywczego w Dobrej, ale poprostu chodzilam i pukalam po domach do ludzi, bylam u sołtysa, sporo czasu na to poswiecilam, ogladalam duzo dzialek. Podjedz tez do soltysa w Dobieszkowie (ten troche kombinator) i w Ługach (fajny mlody facet). Od razu mozesz sobie darowac poszukiwania w Moskulach, Kiełmini i Klęku (poprostu luzdie tam tacy ze nie ma z kim rozmawiac). Cos wolnego moze byc w Dobra Nowiny...

 

Ostatni domek na ul. Wodnej w Dobrej, z czerwona dachowka i wolnostojacym garazem w ksztalcie piramidy, to domek mojego sasiada ze Zgierza (fajna rodzinka mam nadzieje, ze wkrotce sie przeprowadza), nasza dzialka jest przed nimi, stan domu -surowy otwarty, szary dach :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Długo nic tutaj nie pisałem, ale zaglądałem systematycznie.

Wiele się u mnie ostatnio wydarzyło, mam prawomocne pozwolenie na budowę, czekam na wiosnę i próbuję wywalczyć kredyt w Millenium.

 

A teraz najważniejsza wiadomość, muszę się nią podzielić z Wami wszystkimi: Wczoraj 08.03.2005 o godz. 0.55 przyszła na świat Lidia Pietrzak, waga 3350g i długość 55cm. :D

http://foto.onet.pl/upload/4/2/_436975_n.jpg

Starsza córcia bardzo się cieszy i nie może się doczekać siostrzyczki.

http://foto.onet.pl/upload/12/81/_436974_n.jpg

Pozdrawiam wszystkich i ... byle do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatni domek na ul. Wodnej w Dobrej, z czerwona dachowka i wolnostojacym garazem w ksztalcie piramidy, to domek mojego sasiada ze Zgierza (fajna rodzinka mam nadzieje, ze wkrotce sie przeprowadza), nasza dzialka jest przed nimi, stan domu -surowy otwarty, szary dach :wink: .

 

O qrcze a wpatrywalem sie w ten ostatni:)

 

Obrazki Tommco bardzo dobrze opisal.

By odpowiednio korzystac i wrzucac fotografie a pozniej pokazywac to innym fotografie oraz obrazki musza sie znajdowac na serwerach vel komputerach zewn Wasze domowe kompy odpadaja. Czyli nie bedzie widac obrazkow gdy sciezka jest nastepujaca C:/moje domumenty/ itd lub D:/moje foty/

Bardzo latwym rozwiazaniem jest np foto.onet.pl Zakladamy nowy album wrzucamy tam swoje (np pani Anna99 :) tak zrobila) fotki a pozniej postepujemy jak pisal Tommco.

Awarary dodajemy w swoim profilu ale juz bez ale obrazki tez musza sie znajdowac na zewnatrz

Dodawanie linkow by nie wygladaly w ten sposob http://murator.com.pl/forum

a wygladaly nastepujaco Forum Muratora

Bardzo dobrze opisal to pan HenoK w tym watku

Probujcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...