Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

 

Co prawda jeszcze nie zaczalem sie budowac ale mam nadzieje ze nastapi to w miare szybko :). Jak na razie mieszkam w Łodzi ale powoli finalizujemy zakup działki w Dobroniu.

 

Skad Dobron..... oj duzo przez ostatnie poltora roku zwiedzilem z moja Anetka okolic lodzi i musze powiedziec ze postawilismy na Dobron. Ale i w samym Dobroniu sporo sie pokrecilismy zeby znalezc cos w sam raz dla naszej rodzinki, ktora na dodatek powiekszy sie we wrzesniu :).

 

Jak sfinalizuje zakup (moze 2 tygodnie) to pochwale sie jak to wyglada :) ... tak zeby nie zapeszyc.

 

Jak tylko sie wszystko z zakupem dzialki uda to nie omieszkam dac znac.

 

Informacja dla szukajacych dzialek ... plan zagospodarowanie maja miec nowy na wiekszosc terenow Dobronia mniej wiecej w sierpniu 2005. Choc Dobron jest ok. 25km od Lodzi mozna liczyc na wszystkie media tzn. : prad, woda, gaz , kanalizacja , telefon. Jest nowe gimnazjum i zdaje sie ze cale zaplecze co jest bardzo wazne. Dojazd : PKP , PKS procz wlasnego mobilu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tommco wielkie dzięki! A jak zamieścić fotki z budowy? Mam je na płycie CD i co dalej? Przy okazji powiedz mi jak zamieścić cytat z wcześniejszych postów z tego Forum lub z innego źródła? Czy wybrany post można wydrukować? Uff, nie za dużo? Myślę,że będę nie tylko ja wdzięczny Ci ogromnie za naukę! Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM Lubię tu. zaglądać(na forum) ale nie wiedziałem że istnieje tzw. grupa łódzka.Pozwolicie się przyłączyć? Mam 42 lata,na imię Jarek, mieszkam w okolicach CZMP.O budowie myślę na poważnie od roku, mam dwie działki-jedną w Cyprianowie(okolice Kęblin)i drugą w Tuszyn Lesie.Jeśli bym zaczął budować to chyba w Tuszynie ze względu na idealny dojazd do pracy (trasę Tuszyn-Plac Niepodległości pokonuję w niecałe 20 min.) Mam nadzieje skorzystać z Waszego budowlanego doświadczenia a i może ja do czegoś Wam się przydam.POZDR :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaśP kongratulacion wiesz jak to mówią takie ładne dwie dziewuchy ukrecic to sztuka.

 

Nasze badania USG wykazuja ze tak zacytuję anatomicznie " worek mosznowy" :) tak wiec bedzie Olivier, a jezei ten nadzwyczajny sie pomylił to bedzie Olivia... a co?! na to jeszcze 1,5 miecha

 

ale do rzeczy

 

po długich debatach, analizach, wycenach, przegladach, kosztorysach zdecydowalismy sie kupic działke z domem w stanie surowym zamknietym z tynkami wewnatrz, przeprowadzoną instal elektryczną i wylanym chudziakiem zbudowany z maxa, 83m2 na dole plus adaptacja poddasza ewentualnie jakies 45 uzytkowej.

 

ciekaw jestem waszych opini w kwesti cen. budowany w tamtym roku czyli juz na 22% vacie.

 

zabawa sie zaczeła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho, ho - ale się pięknie rozwijamy :lol: :lol: :lol: Adam - gratulacje i najserdeczniejsze serdeczności dla najmłodszej łodzianki forumowej!!!! Piękne imię Lidia..... No to faktycznie bez "pępkowego" na najbliższym spotkaniu się nie obejdzie :lol:

Witam wszystkich startujących i życzę powodzenia i w poszukiwaniach i w kopaniach pierwszych dołków, jak mrozy puszczą i śniegi stopnieją.

Tommco, Maćka tytułu to nawet nie powtórzę, a o tym koniunkturaliźmie to w telewizorni mówili i jakoś zapamiętałam :lol: Różne głupoty jakoś niepotrzebnie zapamiętuję :roll: Może by tak masełka zacząć więcej zjadać, co by sklerozie dopomóc? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym zwyczajem jest sie przywitac - wiec witam wszystkich lodziakow i okolicznych locales-ow. Moje imie Tomek. Jestem na etapie poszukiwan dzialki.

Jezeli ktos z Was wie cokolwiek badz cos widzial w swojej okolicy i zechce sie tym podzielic bede wdzieczny. Liczyl bym na cos w okolicach 30 Pln za meter ale moge swoj kosztorys zweryfikowac.

Watek caly przesledzilem. Czasami usmiechalem czasami dziwilem. Ale jedno co zauwazylem ze grupa lodzka jest bardzo przyjazna i posiada w swych szeregach wiele sympatycznych osob.

Pozdrawiam.

WITAM Nie myślałeś o Tuszyn Lesie 1.Najszybszy dojazd do centrum 2.Aktualny plan zagospodarowania przestrzennego 3.Jedna z najbogatszych gmin w Polsce 3.Ładna okolica 4.Przystępne ceny 30-40zł za m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle witam po przerwie

Ja też piszę teraz pracę (dr) i jakoś nie mam czasu na cokolwiek, tyle że się przejadę czasem po robocie autkiem przez Wzniesienia :)

 

Widziałem też Szary Domek na końcu Dobrej, spory kawał roboty odwalili niektórzy Grupowicze ;)

 

Co do Grotnik - kolega mieszka, dojeżdża do Łodzi do roboty i sobie chwali, ale niestety, jt. 25 km w jedną stronę... co przy codziennych dojazdach może być męczące. Zwłaszcza zapomnieć należy o "wpadnięciu" na chwilę do domu jak się coś zapomni. Pociągi to kiepski pomysł z tego co mówi, lepiej autobus ale tak naprawdę to tylko własny samochodzik.

 

Fajne tereny na działy to własnie Aleksandrów i okolice, komunikacja świetna (co chwilę busik, będzie jeszcze troche zawracania gitary z remontem Aleksandrowskiej, ale to się w końcu kiedyś dokona...).

 

Nowosolna taka droga? :o Jezu, pamiętam jak tam działki były po 10-15 zł z metra, i to z mediami w ulicy...

 

Pozdrawiam wszystkich i zanurzam się w słowie pisanym........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odleglosci to nie wyglada to tak strasznie .... pomijajac rosnace koszty dojazdu .... zazwyczaj jest tak ze spory kawalek drogi jedzie sie bardzo sprawnie i nie odczuwa tak mijajacego czasu jak przy staniu na swiatlach np....

chojny-centrum ... srednio jade ok. 12/15 min. chyba ze cos sie zatnie po drodze .. jest to najkrotsza droga ... niekoniecznie najszybsza ...ok 7km

jak dobrze pamietam

dobron-centrum .... 25 km ... czas dojazdu 25 min. w moim odczuciu niewielka roznica .... chociaz procentowo jest spora :) ... ciekawe jak to sie zmieni jak bede coddziennie robil taka traske ....

 

pocieszam sie tym ze zdaje sie w 2007/2008 roku w odlegosci 2 km widzialem zatwierdzone plany w wydziale zagospodarowania ... bedzie obwodnica dzieki ktorej ominie sie pabnianice i ksawerow ... wtedy moze tez droga do pracy troszke sie skroci, a na pewno czasu mniej zabierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaśP gratulacje również ode mnie! Prawdziwe ślicznotki z tych twoich córek, a ta z 8 marca, poprostu cudo! (ale data urodzin, bedzie miala podwojna okazje do swietowania).

 

O cho, cho, ale z wiosną ruszyła grupa łódzka !Super! Zaglądajcie kochani i odzywajcie sie "na grupie" jak najczesciej, bedziemy sie wymieniac bezcennymi doswiadczeniami, uwagami, namiarami etc. No jak widzę, trzeba się poznać i spotkanie w realu po świetach staje się juz koniecznoscią (ale jakze przyjemna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, starych i nowych :D

 

Ależ tu ruch ostatnimi czasy! Super!

 

Naish, a myślałeś o Starowej Górze? Jest plan zagospodarowania, dobry dojazd do Łodzi, a jednak "podmiejska" atmosfera, no i sporo wolnych działek.

 

A u mnie pierwsze sukcesy w drodze do własnego domku - będzie prąd i gaz!! :D Panowie z Zakładu Energetycznego i Gazowni okazali się słowni i sympatyczni. Nawet w gminie powiedzieli, że jak tylko staną słupy energetyczne, założą oświetlenie!! Żeby wszystko dalej szło tak gładko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również witam wszystkich po jakże długiej przerwie. U nas sezon zimowy dosłownie oznaczał, że nie zajmujemy się absolutnie niczym na budowie. Skoncentrowaliśmy się na życiu rodzinnym i zawodowym.

Ale wiosna tuż, tuż więc mam nadzieję od przyszłego tygodnia ruszyć z dalszymi pracami - kiedy w końcu ma być >+5C.

AdaśP - przyjmij serdeczne gratulacje. Ja miałem tą samą radość w połowie grudnia.

U nas w tej chwili dylematy w rodzaju: już sprzedawać dotychczasowe mieszkanie/ sprzedawać jak będziemy mieli techniczny odbiór budynku / może w ogóle nie sprzedawać tylko wynajmować.

Oraz mnóstwo decyzji budowlano-wykonczeniowych. Głowa zaczyna puchnąć już teraz.

pozdr dla wszystkich Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi - ja w zeszłym roku kupowałam po 20/m2, nieuzbrojoną, ale minęło parę miesięcy i okazuje się, że media niedługo będą. Były też i po 40/m2, ale ludzie tylko oglądali i uśmiechali się pod nosem. Gmina jest zainteresowana nowymi mieszkańcami, idzie na rękę przy załatwianiu mediów, wydaje mi się, że warto się nad Starową Górą zastanowić. Jeśli komuś południwe krańce Łodzi odpowiadają :)

Cały czas mowa o tzw. Starowej Górze - Wschód, czyli na wschód od trasy i między ul.Centralną (asfaltowa, przy światłach) a Łodzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...