Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam wszystkich

Kupiłąm wczorajszy dziennik i znowu mam mętlik w głowie brać we frankach czy w zl. sama już niewiem chyba franki bo rata niższa na dzien dzisiejszy dla mnie to dużo.Też się boje tego kredytu jak Adaś ale raz kozie śmierć . Zobaczymy co będzie jak przejdziemy na euro.

 

pozdrawiam wszystkich wiosna tuź tuż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

Kupiłąm wczorajszy dziennik i znowu mam mętlik w głowie brać we frankach czy w zl. sama już niewiem chyba franki bo rata niższa na dzien dzisiejszy dla mnie to dużo.Też się boje tego kredytu jak Adaś ale raz kozie śmierć . Zobaczymy co będzie jak przejdziemy na euro.

 

pozdrawiam wszystkich wiosna tuź tuż

Dzisiaj było o tym w Radiu Zet, generalnie było o tym że jeśli bierzesz we frankach to tylko we frankach a nie przeliczone na złotówki. To samo dotyczy spłaty. Najwięcej traci się na przeliczaniu złotówek na franki i odwrotnie(oczywiście po kursie najbardziej korzystnym dla banku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axle to nie jest tak do konca

wlasnie wziolem w PKO we franciszkach ze szwajcarii

 

zadna waluta nie jest tak stabilna.

Wazne sa kursy w momencie skladania wniosku i wykonywania transz. Znam przypadki ze ludzie zarabiali na kredytach. Jasne ze w momencie jak go spłacasz to drogo go kupujesz zeby oddac bo moze byc wachanie , ale jezeli drogo wzioles kredyt np po 3zł był franciszek to teraz jest po 2.5 i placisz rate frankowa po 2.5 za kady frank czyli 0.5 zł x ilosc franciszków jaka wynika z planu jest taniej - to jest tylko przykład ale tak moze sie stac. Defacto wyjdzie z tego usrednienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo

w Millenium na 31lat kw.130tys w CHF- rata w pln 572,51+ ubezp.kredytu do czasu wpisu hipoteki 89,99 a w walucie 219,77 a w złotówkach rata 1.008,43 +ubezp.87,08 za przewalutowanie na pln nic nie płacisz odwrotnie 1% to są szacunkowe wylczenia jakie mi podali w poniedziałek ruszam do nich jeszcze raz już po papierki i dokładne wyliczenia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam za nich kciuki :)

Ja tez ;) mam nadzieje ze podzielisz sie informacja. Byłbym wdzieczny.

Pozdr

 

A ja z dziewczyna rozmawialismy z architektem. Ten z kolei chce mi polecic parterowy, ale ja bym chcial jednak pietrowy.

 

Jezeli moglbym prosic to podajcie orientacyjna cene stropu oraz schodow waszych domkow.

Pozdr Naish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bacznie obserwuje, gdyz bardzo mocno wacham się czy zdecydowac się na kredyt, równiez jakby co prosze o cenne informacje.

 

ewentualnie

[email protected]

dla Ciebie i wszystkich zainteresowanych kredytem hipotecznym [ także bez okazywania dochodow jeśli macie 30% budowy, to znaczy wykonany fundament] wejdzcie na str. http://www.ptfbank.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam za nich kciuki :)

Ja tez ;) mam nadzieje ze podzielisz sie informacja. Byłbym wdzieczny.

Pozdr

 

A ja z dziewczyna rozmawialismy z architektem. Ten z kolei chce mi polecic parterowy, ale ja bym chcial jednak pietrowy.

 

Jezeli moglbym prosic to podajcie orientacyjna cene stropu oraz schodow waszych domkow.

Pozdr Naish

u mnie strop gęstożebrowy pustaki keramzytobetonowe 10/17 metrów cena 15000 z tego robocizna dobry tysiąc wiekszość robiliśmy sami ale cena stropu zależy od przyjętych rozwiązań u nas oprucz belek i pustaków poszła ponad tona zbrojenia nawet kierownik bud. był w szoku . ja gdybym mial to robić jeszcze raz to zrobilbym monolityczny wylewany jak obliczalem to byłaby połowa kosztow a deski można pużniej wykorzystać na obicie dachu a tak to teraz muszę kupować te dechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luśka Masz super domek. Po powrocie ze zwiedzania, zaraz potem jak opadnięte szczęki wróciły na miejsce zabraliśmy sie z Poohatkową za spisywanie pomysłów do wykorzystania u nas. Poproszę o obiecane namiary na odkurzacz i stolarza.

PS. Poohatkowa (i ja też) twierdzi, że jesteś przesympatyczna.

 

Pozdrawiamy i dziękujemy za wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Honoraty. Wyczytałem na forum że planujesz w swoim domu ogrzewanie typu komunek + piece akumulacyjne.Wyszło coś z tego ?Napisz jak chciałaś to rozwiązać, a jeżeli zrezygnowałaś to dlaczego. POZDR

 

Sprawa ciagle jest otwarta. Nadal mam taki zamiar. Tzn. napewno bede miec w domu ogrzewanie elektryczne (odchodzi mi koszt budowy kolejnego komina spalinowego, kotlowni, zakupu kotłów, instalacj co, tak na dzien dobry oszczednosc rzedu 30 tys) + kominek z DGP. Musze sie wybrac do fachowcow od elektrycznego, a ciagle mi cos przeszkadza i dobrac do mojego domu jakis miks, pomiedzy konwektorami, podlogowka, piecami akumulacyjnymi ze statycznym i dynamicznym rozladowaniem, wtedy powiem cos blizej. Jezeli pojde w drozsze piece akumulacyjne z gornej polki, to caly system ogzrwania elektrycznego wyniesie mnie maks 10 tys (wiec i tak w porowaniu z tradycyjnym co bede 20 tys do przodu), a kominek i tak planowalam niezaleznie od rodzaju ogzrewania glownego.

 

Zaznaczam ejdnak, ze pewnie nie w kazdym domu taki system sie sprawdzi, my budujemy w gminie bez gazu z sieci, mamy mala i zwarta bryle domu z centralnie polozonym kominkiem, dom bedzie dobrze ocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...