Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie do Honoraty. Wyczytałem na forum że planujesz w swoim domu ogrzewanie typu komunek + piece akumulacyjne.Wyszło coś z tego ?Napisz jak chciałaś to rozwiązać, a jeżeli zrezygnowałaś to dlaczego. POZDR

 

Sprawa ciagle jest otwarta. Nadal mam taki zamiar. Tzn. napewno bede miec w domu ogrzewanie elektryczne (odchodzi mi koszt budowy kolejnego komina spalinowego, kotlowni, zakupu kotłów, instalacj co, tak na dzien dobry oszczednosc rzedu 30 tys) + kominek z DGP. Musze sie wybrac do fachowcow od elektrycznego, a ciagle mi cos przeszkadza i dobrac do mojego domu jakis miks, pomiedzy konwektorami, podlogowka, piecami akumulacyjnymi ze statycznym i dynamicznym rozladowaniem, wtedy powiem cos blizej. Jezeli pojde w drozsze piece akumulacyjne z gornej polki, to caly system ogzrwania elektrycznego wyniesie mnie maks 10 tys (wiec i tak w porowaniu z tradycyjnym co bede 20 tys do przodu), a kominek i tak planowalam niezaleznie od rodzaju ogzrewania glownego.

 

Zaznaczam ejdnak, ze pewnie nie w kazdym domu taki system sie sprawdzi, my budujemy w gminie bez gazu z sieci, mamy mala i zwarta bryle domu z centralnie polozonym kominkiem, dom bedzie dobrze ocieplony.

U mnie sprawa wygląda całkiem podobnia. Gazu nie ma ,Wybrany projekt(chyba) to Zakątek z APA DOMY. Czy Masz na uwadze jakiegoś konkretnego fachowca lub firmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja musze wykopac row przez ulice na prąd :(

row przy ogrodzeniu na dociagniecie wody:(

dół na szambo:(

szpadla nie wbije

ziemia zmarznieta

czekac trzeba

mój teść to maszyna w sprawach kopania jak miałem wykopy to jak go się włączyło rano to do wieczora nie chciał schodzić nawet jak zjadł coś to zaraz gonił do pracy . Ja już padałem przy nim ze zmęczenia a on jest ode mnie o połowę chudszy i mniejszy a i ja nie jestem duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Honoraty. Wyczytałem na forum że planujesz w swoim domu ogrzewanie typu komunek + piece akumulacyjne.Wyszło coś z tego ?Napisz jak chciałaś to rozwiązać, a jeżeli zrezygnowałaś to dlaczego. POZDR

 

Sprawa ciagle jest otwarta. Nadal mam taki zamiar. Tzn. napewno bede miec w domu ogrzewanie elektryczne (odchodzi mi koszt budowy kolejnego komina spalinowego, kotlowni, zakupu kotłów, instalacj co, tak na dzien dobry oszczednosc rzedu 30 tys) + kominek z DGP. Musze sie wybrac do fachowcow od elektrycznego, a ciagle mi cos przeszkadza i dobrac do mojego domu jakis miks, pomiedzy konwektorami, podlogowka, piecami akumulacyjnymi ze statycznym i dynamicznym rozladowaniem, wtedy powiem cos blizej. Jezeli pojde w drozsze piece akumulacyjne z gornej polki, to caly system ogzrwania elektrycznego wyniesie mnie maks 10 tys (wiec i tak w porowaniu z tradycyjnym co bede 20 tys do przodu), a kominek i tak planowalam niezaleznie od rodzaju ogzrewania glownego.

 

Zaznaczam ejdnak, ze pewnie nie w kazdym domu taki system sie sprawdzi, my budujemy w gminie bez gazu z sieci, mamy mala i zwarta bryle domu z centralnie polozonym kominkiem, dom bedzie dobrze ocieplony.

U mnie sprawa wygląda całkiem podobnia. Gazu nie ma ,Wybrany projekt(chyba) to Zakątek z APA DOMY. Czy Masz na uwadze jakiegoś konkretnego fachowca lub firmę?

 

Chyba njawiększy wybór w Łodzi ogrzewaczy elektrycznych, podlogówek etc. ma firma Polcontact, http://www.polcontact.com.pl , tel.6508030, maja dwa sklepy na Próchnika 16 od 10 do 18 i na Lisciastej 96 od 7 do 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1979 to faktycznie rok mojego urodzenia :)

 

Zaznaczam, że jestem pełnoletnia od jakiegos czasu i rok 1999 nie jest moim rokiem urodzenia :lol: :lol: :lol:

 

A tak powaznie, to miło, ze coraz młodsi biora się za trud budowania. W moim przypadku pozytywne jest to, ze nie musze sie martwić, co będzie jak dzieci urosną i dom stanie sie za duzy - jest mały, bo dzieci już na "odchodnym".

Po ostatnich ociepleniach i roztopach mam rade dla budujących: jesli cie nie stac od razu na wszystko, zrób to co musisz, ale na pewno zrób podjazdy, wybrukuj co trzeba kostką i ciesz sie na wiosne, że nie masz stawu na działce i wchodzisz do domu sucha nogą (wiem co mówie, w mojej części Aleksa jest wysoki poziom wód gruntowych - studzienka wodomierzowa pełna wody). Na tym nie warto oszczędzać.

Mimo słońca jeszcze zimno. Dla chcących informacja: przy mrozach -15 i pierwszym sezonie grzewczym (zero palenia w kominku - drewno sie skonczyło ) mój dom na c.o. i ciepłą wodę zuzywał ok. 220 m3 gazu na miesiąc. To chyba dobry wynik?

Wraz z poprawą pogody wracam do myśli z ubiegłego roku - może grill na dzialeczce?? Co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

U mnie błoto jest też odstraszające! Najgorsze są te ciężkie samochody z dostawami do sąsiednich budów. Cieszę się,że inni też się budują. Pamiętam dobrze,że dostawy do nas też psuły "strukturę" drogi.

Anna99 ja też zużywam ok. 220m3 gazu na m-c (dom 222m2) wraz z CWU. Drewno do kominka suche też mi się skończyło i to w styczniu. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...