Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

jacekkk

 

stan surowy zamkniety w srodku elektryka rozprowadzona

teraz ciagne prądzik juz oplacony i wode czesciowo tez.

 

rozmawialem z hydraulikami i nie wiem kogo wybrac .

teraz jest przerabane bo jak cos robisz to musisz miec facia z uprawnieniami np. elektryczno budowlanymi albo hydrauliczno budowlanymi

tym sposobem nie wiele mozesz zrobic sam bo ktos musi prot. odbioru podpisac, zwłaszcza ze wszedzie potrzebny geodeta chyba z 3 razy albo 4 nawet.

woda geodeta

prad geodeta

szambo geodeta

elewacje zewnetrzne geodeta

nic tylko byc geodeta...

 

Ania to ile to kasowo wyjdzie bo nie umiem liczyc, albo sie myle cholernie

220 m3 a ile kosztuje m3 gazu, bo ja mam butle zalozyc to chyba zbankrutuje :(

o ile dobrze licze to m3 to ok 4L a 1 L kosztuje 1.5 około to ile to wychodzi ??

 

jestem zmeczony pomnózcie za mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

co do wieku to fajnie że Pablo1979 ma taki rok urodzenia mój to 1974 także mam tutaj swojego prawie rówiśnika, gdyby każdy okazał swój wiek na naszym forum , to moglibyśmy zobaczyć w jakim wieku Łódz i okolice się budują :lol: :lol: :lol:

 

 

Jacekkk pomysł z gruntu słuszny, ale zaręczam, ze u kobiet nie ma szans, nie przejdzie! (choć powiem ci w tajemnicy :wink: ze prawie jestesmy równolatkami)

 

dodam jeszcze, ze Ania faktycznie jest pelnoletnia, tzn. nie urodzila sie w 99 roku, ale i tez do sędziwego wieku 99 lat jeszcze jej daleko! :lol:

Aniu, mysle, ze skorzystam z twojej rady, co prawda ja nie mam stawu an dzialce ale rozmiękla glina lepiąca się do butów po kostki jest jeszcze lepsza niz kałuże, zaręczam :evil:

 

Pozdrawiam wiosennie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

No i już klamka zapadła złożyłam papiery o kredyt w Millenium biorę 120tys na budowe i ok 30 na spłate autka na 31 lat rata w zł. ok 1.200zł a w chf ok 700zł.papierków od groma ale cóż raz kozie śmierć.

a co do gliny to wczoraj robili mi odwiert czy mogę mieć oczyszczalnie no i nici na działce mogę robić wyroby z gliny ,sama glina i koszta by były ogromne. zostaje mi szambo.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to średnia wieku z mojego małżeństwa wynosi 34 przy czym jestem młodsza od mojego męża o 4 lata :))))))

 

Aniu, grill, extra ale po 20 04 2005 wiesz że jadę teraz na wczasy na 15 dni o suchym pysku:)

 

Roztopy... ja nie wyrównałam terenu i miałam powódź wylewalismy przez 3 godziny w 3 osoby pompka, wiadrami, i miskami na ulice, bo juz mi w kalosze woda wpadała:(

 

Słońca, słońca i ciepła życzę budowlańcom z okazji WIOSNY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania to ile to kasowo wyjdzie bo nie umiem liczyc, albo sie myle cholernie

220 m3 a ile kosztuje m3 gazu, bo ja mam butle zalozyc to chyba zbankrutuje :(

o ile dobrze licze to m3 to ok 4L a 1 L kosztuje 1.5 około to ile to wychodzi ??

 

jestem zmeczony pomnózcie za mnie

 

1 m3 gazu ziemnego to 1,02 zł do tego stałe opłaty miesięczne ok. 23 zł. Przy moim zużyciu to wychodzi razem za 1 m3 ok. 1,13 - 1,16 zł. W miesiącach letnich większość kosztów to te okropne koszty stałe. W trakcie budowy za samo "manie" gazomierza i 0 zuzycia płaciłam te 23 zł co m-c.

 

Czy może ktoś mnie oświecić to powiedzieć jak w jednym poście wklejać odpowiedzi z cytatem do kilku różnych postów? Nijak nie wiem. Please!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy moi widzę że wielu spośród Łodziaków chce ogrzewać gazem, u mnie to odpada- nitka gazowa jest 200 m. dalej a zbiornik jest dość drogą imprezą,chciałbym za wiele nie wydawać w trakcie użytkowania. Chciałbym zapytać kto chce zrobić coś innego ja myślę o kotle retorowym na ekogroszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz weszystko wiem..... zadzwoniłem do kogos z gaspolu i popatrzylem na strokach

 

wiec: 1m3 gazu ani99 odpowiada 1.29 L mojego płynnego

a wiec 1.2 zł ani99 = 1,56 - 1,80 mojego płynnegio

 

to jeszcze nie katastofa w cenie, u mnie nitka tez idzie 150 dalej ale musze rozmawiac z mieszkancami ulicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo1979 napisz jak jest u Ciebie ze zbiornikiem na gaz czy kupiłeś czy będziesz płacił za dzierżawe i napisz jak to się przedstawia cenowo bo już dawno nie grzebałem w tych sprawach u mnie też może jakby sie ludzie złożyli to pociągneliby gaz ale nie należy na to liczyć w najblizszym czasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Anna99 ja też zużywam ok. 220m3 gazu na m-c (dom 222m2) wraz z CWU. Drewno do kominka suche też mi się skończyło i to w styczniu. Pzdr.

 

To podziwiać!!! Mój dom ma ok. 130 m2 pow.całkowitej. Jesteśmy ciepłolubni (22-23 st.C),poza tym przez ostatnie dwa miesiące grzaliśmy bez przerwy dziennej - albo ferie i dzieci w domu, albo ktoś z domowników był chory i siedział w domu.

To pierwszy sezon. Za rok zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

No i już klamka zapadła złożyłam papiery o kredyt w Millenium biorę 120tys na budowe i ok 30 na spłate autka na 31 lat rata w zł. ok 1.200zł a w chf ok 700zł.papierków od groma ale cóż raz kozie śmierć.

a co do gliny to wczoraj robili mi odwiert czy mogę mieć oczyszczalnie no i nici na działce mogę robić wyroby z gliny ,sama glina i koszta by były ogromne. zostaje mi szambo.

pozdrawiam wszystkich

 

Hej,

ja tez mam gline na dzialce i mimo tego bede miec oczyszczalnie, wystarczy wymienic grunt rodzimy pod zloze , tzn. zamiast gliny wsypac taki specjalny zwirek do filtrowania, jezeli chcesz sie jeszcze poradzic, a mysle ze warto, przed podjeciem ostatecznej decyzji zadzwon do naszego pana od oczyszczalni tel 607443816 Krzysztof Bobrowski, mlody, sympatyczny i kompetetny facet, robil juz oczyszczalnie u naszego sasiada, a teraz bedzie u nas, mamy sie zamknac w koszcie do 6,5 tys. ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorata

Dziękuje bardzo za tel. napewno zadzwonie bo to szambo to mi tak nie za bardzo podchodzi jeśli chodzi o wybieranie i koszta z tym związane. Oczyszczalnia napewno byłaby lepsza dam znać co będzie dalej,

pozdrawiam

jeśli chcesz to możesz poradzić się bezpośrednio u producenta firma wobet-hydret kolo Alexandrowa jak jedzie się na Lutomiersk z Alexandr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Urbanek Złożyłem wszystkie papiery do banku w poprzednim tygodniu w czwartek, w poniedziałek pokazałem swoją działkę pani rzeczoznawcy, ma wycenić wartość działki i domu po zakończeniu budowy. Papierków było dużo do zebrania, ale udało mi się je zebrać w przeciągu 2 tygodni. Teraz czekam na informację z banku, wg pani rzeczoznawcy gdyby nie chcieli mi przyznać kredytu, to nie zlecaliby jej wyceny.

jacekkkk Witam prawie rówieśnika, mój rocznik to 1972. Ja u siebie zaplanowałem kocioł na drewno. Liczę się z tym, że będzie to trochę uciążliwe, ale po pracy przy kompie przyda mi się trochę ruchu przy przygotowaniu drewna. Mój domek będzie miał bardzo dobrą pierzynkę, więc nie powinno być tak źle.

 

Dla Grupy Łódzkiej życzenia Zdrowych Pogodnych Świąt Wielkanocnych, kolorowych jajek i mokrego dyngusa (ale suchych działek i dróg dojazdowych), wygranej w lotka

życzy Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała zagadka dla Grupy

Czy ktoś wie, która to kamienica w Łodzi:

http://foto.onet.pl/upload/41/5/_444615_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/17/73/_444617_n.jpg

Nad oknami jest łacińskie przysłowie (bardzo prawdziwe):

Tempora mutantur et nos mutamur in illis

Czasy się zmieniają i my zmieniamy się wraz z nimi

Pozdrawiam

PS. Jeśli nikt nie zgadnie, to odpowiedź będzie poświętach wraz ze zdjęciem całej elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za zyczenia

umnie nadal mokro

 

jezeli chodzi o kamienice to piękana jest secesja bo ma takie rodzyneczki własnie trzeba umiec je znalezc

kazda kamienica ma swoja historie...... tylko czemu ma 3,5 wysokosci

 

elektryk powiedzial mi 700 za przyłącze do domu a materiały pewnie z 2500 :( + geodeta 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...