Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tommco, skąd ja to znam :wink: Wszystkie fronty robót na raz! Trudno to wszystko ogarnąć. Póki co zrobiłem dziś mały rekonesans kominkowy. Pojeździłem pooglądać wkłady kominkowe i wyrobić sobie zdanie. Byłem na Uniwersyteckiej i Neonowej. Na dzień dzisiejszy optymalne wydają mi się SUPRA i FONTE FLAMME. Kosztują więcej od THERMIDORA z supermarketu, ale wydają się być niezawodne i godne zaufania (przy założeniu, że mogą stać się głównym źródłem ogrzewania. A może ktoś z Was ma już ten temat za sobą i podzieli się doświadczeniami? Pozdrowionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kominków skłaniam sie raczej ku Tarnawie.

Ale jestem na dalszym etapie, nie wiem czy wybrać kominek z płaszczem wodnym czy standardowy.:o

A poza tym biorę się za kładazenie instalacji. Front robót rusza po świetach.

A przy okazji macie jakieś doswiadczenia na temat kredytu hipotecznego. W tej chwili jestem w sytacji znalezienia odpowiedzi na pytania:

- jaki bank?

- jaki kredyt?

- w jakiej walucie?

Pozdrawiam:smile::smile::smile:

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie sama w to nie wierzę. Wczoraj zaczęli i wykopali całość pod fundament. Dziś zalewają. Nieprawdopodobne. Później tydzień przestoju i do góry. Ja natomiast postanowiłam wziąć sobie dwa dni urolpu (przyszły czwratek i piątek) i pooglądać kuchnie no i może łazienki. Obawiam się że mój mąż jesienią każe mi natychmiast wybierać wszystko na raz. Także zrobię sobie 2 fajne dni. Pozdrawiam wszystkich. Może za czas jakiś byśmy się spotkali???? Maj nastraja bardzo optymistycznie więc....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupkę po dłuższym milczeniu i od razu wyjaśniam brak odpowiedzi na info o dekarzu. Przy ostatnich śniegach coś mi zaczęło przeciekać w koszu z dachu na taras. Parę dni trwało, zanim udało się to wyjaśnić - ale i tak nie do końca. Ponoć przy okazji montowania anteny do komina "ktoś" zrobił dziurę w dachu. Sprawa na tyle zabrzmiała mi tajemnie, że poprosiłam naszego inspektora nadzoru o dogłębne przyjrzenie się kwestii dziury. No i finału jeszcze nie ma. To znaczy dekarz się pojawił i dziury już nie ma, ale wyjaśnienie przyczyny też nie. Mnie osobiście wydaje się mało prawdopodobne, że można na dachu z płytą OSB 18, papą, blachą koszową i gontem zrobić dziurę. Chyba, że któregoś elementu (np. blachy) tam nie ma. Chwilowo więc wstrzymam się z rekomendacjami. A może ktoś zna cierpliwego stolarza do drobnych robótek z wolnym czasem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty zalane. Jakieś to wszystko wydaje się małe. Pospacerowałam sobie w "salonie" i w "kuchni" ale frajda. Działka wygląda jak pobojowisko. Jednak i tak jestem zafascynowana. Nie mogę się doczekać jak postawią ściany i zabiorą cegłę. Będę mogła zrobić porządek na tynej części działki. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechanka: Nie martw sie. Fundamenty zawsze wygladaja na mniejsze niz sa. Potem powierzchnia domu wydaje Ci sie coraz wieksza i wieksza, w miare, kiedy trzeba bedzie kupowac poszczegolne materialy do budowy i na liscie na zakupy beda kilometry kwadratowe i biezace :smile: Pozdrawiam

 

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Tommco dnia 2003-04-17 07:51 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechanko, mam do zrobienia szafki i biurko (nawet dwa!) do pokoju syna. Jak pamiętasz, tam jest poddasze i niestety, żeby maksymalnie wykorzystać powierzchnię skosów - trzeba zrobić zabudowę pod wymiar. Mam projekt szafek i biurek, ale terminy u moich stolarzy są dość odległe. Nie chciałabym też zlecać komuś z ogłoszenia, bo to może być potem różnie. Za ofertę z Koluszek dzięki, ale to chyba faktycznie troszkę za daleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku - postanowiłam o nie zadbać i wzięłam urlop na czwartek i piątek. Wzruszę wokół nich ziemię (bo jeszcze nie wysypałam korą) podleję no i za tydzień posypię nawozem. Mam nadzieję, że odwdzięczą się piękną zielenią no i przyrostami.

Może twoje tuje jeszcze nie poczuły wiosny? Ja ze swoimi nic szczegółnego do tej pory nie robiłam - posadziliśmy je w sierpniu zeszłego roku w torf - bo ziemia u nas nie najlepsza- i czekamy na efekty. Mam oprócz tych 58 tui czarną sosenkę (0,5m) i na nią głównie liczę. Poza tym w najbliższym czasie posadzę sobie brzóski. Co prawda mój mąż jak usłyszał o 7 sztukach to zwątpił (miał nadzieję że poprzestanę na 3) ale 7 będzie tworzyło malowniczy zakątek. Tyle o ogrodnictwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...