Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Honorata

Mam pytanko czy pan od oczyszczalni zajmuje się też papierkową robotą tzn.projektem technicznych oczyszczalni dla potrzeb gminy. u mnie w gminie chcą projekt oczyszczalni i ekspertyze geologiczna.czy on to też robi????

czy oni u ciebie zwariowali ja robiłem to jeszcze za starych przepisów musiałem starać się o pozwolenie na budowę oczyszczalni, ale teraz z tego co wiem to wystarczy zgloszenie więc po co im projekt . firma JPRSYSTEM dawała projekt gratis do swoich oczyszczalni, trzeba było im tylko przesłać mapkę do celów projektowych i za odebraną przesyłkę 150zł. które odliczało się od zakupionej pużniej oczyszczalni

 

U mnie p.Krzysztof Bobrowski (chyba ten sam co u Honoraty-świat jest mały) robił oczyszczalnie w zeszłym roku i jak najbardziej załatwiał większość papierów - projekt, pozwolenie, a nawet zgłoszenie wykonania.

I gmina (Stryków) jak najbardziej to wymagała.

Mnie to było bardzo na rękę - mogę polecić wykonawcę. Jakkolwiek lepiej dokładnie z Nim na początek ustalić co ma być zrobione (z czego) i za ile. Nasz sąsiad miał z Nim krótką scysję o jakość zamontowanego systemu - ale finalnie wszystko zostało załatwione ok.

Z tego co wiem to p.Krzysztof pracował wcześniej w jakimś biurze projektowym (czy jakoś tak) - więc w te "papierkowe" tematy jest biegły.

 

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo

 

Wiem, że teraz są już nowocześniejsze kuchnie gazowe, ale piekarnik elektryczny jest nie do zastąpienia. Łatwiej ustawić temperaturę, równomierny jej rozkład, idealna regulacja, a co do kosztów... - jak nie prowadzisz "garkuchni" - to różnica w kosztach jest taka, że szkoda o niej wspominać. A jaki komfort!!

Jak masz gaz ziemny i nie straszny ci tłusty brud - to palniki gazowe się sprawdzają (ja ma płytę ceramiczną elektryczną :lol: ). Ale piekarnik - tylko eletryczny. Żona-kucharka z 22-letnim (prawie!) stażem ci to mówi! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIA 99 -kochana, pelna zgoda z toba po raz kolejny :lol: , Dla mnie w przyszłym domu -tylko płyta elektryczna, sprawdziłam w innym mieszkaniu : potrawy przygotowuje sie znacznie krocje niz na gazie, wiec ekonomiczny aspekt odpada, estetycznie, plyta jest równa bez zadnych zgalebien wiec przejedziesz po niej szmatka ze specjalnym plynem i jest ok, drapanie i szorowanie -Broń Boże, mozna porysowac, no i w Lodzi mamy strasznie smolisty gaz, tak wiec obecnie w kuchni mam doslownie na wszytskim gruba, tłustą, smolista warstwe na wszytskim co ejst w kuchni, lampie, talerzach, kubkach, blatach, lodowce, okapie etc,e tc, garnki po gotowaniu upieprz.... jak murzyny, jakbym gotowala na kuchni weglowej, zmywa sie to bardzo trudno najlepiej melczkiem do pierkarnikow czy kominkow. Powiedzialm sobie W NOWYM DOMU NIGDY WIECEJ GOTOWANIA NA GAZIE!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna99 a jak wyglada sprawa gdy cos wykipi troszke na plyte ceramiczna w trakcie gotowania i sie przy tym nie bedzie

 

Jak niewiele, to nic. najczęściej wyparuje. Przy mozliwości wiekszego kipienia najlepiej przy tym być. Ale i przy palnikach gazowych nie zostawia sie garów na żywioł.

Po wiekszych gotowaniach, lub gdy dzieci zapaćkają płytę - myję ją z tłuszczu cif-em lub sprayem do usuwania tłuszczu (ajax). Jesli coś wykipiało i sie "przyfajczyło" to idealna jest specjalna, płaska skrobaczka do płyt ze zmiennymi ostrzami (takie wieksze zyletki).

Honoratko - płyte mozna smialo skrobać, byle płaskim ostrzem. na koniec na sucho czysci sie Mr Mascle (chyba cos tak sie pisze :oops: ) cera top do płyt - i płyta jest jak nowa!!!

 

Nareszcie nie mam w kuchni tłustego kurzu o którym pisze Honorata. A kuchnie mam otwartą, więc salon byłby zagrozony oparami z gazu.

Polecam - naprawdę warto!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo1979 jeśli chodzi o piekarnik na gaz to powiem ci tyle jestem z zawodu kucharzem [teraz aktywnym tylko w swojej kuchni ale i tutaj nie często aby żona się nie przyzwyczajała do takiego stanu rzeczy] mam kilkuletnie doświadczenie w restauracjach i płyta gazowa owszem ale piekarnik tylko i wyłącznie elektryczny, przekonaj do tego żonę jeśli chcesz mieć ciasta dobrze wyrośnięte mięsa nie przypalone z wierzchu. Różnica jest taka że elektrycznym można sterować dokładnie szczególnie temperaturą, co jest bardzo ważne, gazowym nie da się tego zrobić .Np. temp pieczenia większości ciast wacha się 160-200 st.C i różnica już 10 st. ma duży wpływ na pieczony produkt a w gazowym nak naprawdę wszystko piecze się w tej samej temp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...