Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gosia co mnie nie wpisalas

wziolem udział w ankiecie

 

.... tak tak krótko tu jestem .... mam sobie nie przychodzic ... wiedziałem :(

 

 

Przepraszam, .... jestem w necie z doskoku ZAPRASZAMY

Spotkanie jest dziś 22.04.2005r. w Rolling Stone od 17,30 salka klubowa. Jednakże jeżeli nie mozecie przyjść to oczywiście jak bedzie zorganizowane nowe spotkanie z przyjemnościa pouczestniczę.

Niestety jeszcze się chyba taki nie urodził "co by wszystkim dogodził":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak nie urok to sracz-a, od jakiegoś czasu nie miałem dostępu do komputera i o spotkaniu dowiedziałem się teraz godź 18.40 piątek. Nikt mnie nie zobaczył ja też nikogo może następnym razem będę mial więcej szczęścia i zobaczę was. Panie Magistrze Tommko gratulujęęęęęęęęęę pamiętaj zasadę co masz zrobić dzisiaj zrób pojutrze będziesz miał 2 dni wolnego, także wal na wakacje puki masz taką okazję. Praca jest ważna ale psychicznie wypoczęty człowiek jest wydajniejszy od 2 przepracowanych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na łódzkim forum,

 

Jestem tu nowy wiec chciałbym się przedstawić od strony „budowlanej”.

1)Działka budowlana w Starowej Górze 1200 m2 ( 30m szeroka – wjazd od północy)

2)Planujemy budowę domku o powierzchni użytkowej ok 130-150 m2.

3)Plan budowy

a) 2004 zakup działki

b) 2005 – projekt + cała papierologia + znalezienie odpowiednich ekip.

c) 2006 – budowa do zimy stan surowy zamknięty

d) 2007 – wszelkie prace wykończeniowe - wigilia w nowym własnym domu

Szacowany budżet budowy 250 tys. zł.

 

Obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektu i załatwiana przyłączy. Co do projektu to przejrzeliśmy ich kilkaset, ale moja żona jest wybredna (mnie podoba się większość prostych domków z dwu spadowym dachem ) i nie może się zdecydować. Obecne typy to: http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=296

http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=439&CanBack=1

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=279

Generalnie podobają się jej projekty oparte na literze T. Ja mam do nich dość dużo zastrzeżeń jeśli chodzi o do rozplanowanie pomieszczeń.

 

W związku z tym, iż jestem jeszcze dość „zielony” w sprawach budowlanych liczę na pomoc doświadczonych forumowiczów.

Czy zna może jeszcze ktoś jakieś projekty na kształt litery T z garażem 130-150 m2?

Może ktoś ma namiary na sensownego architekta do adaptacji projektu albo stworzenia indywidualnego (kompleksowy projekt do 5 tys). Nie wykluczam, iż będziemy musieli robić projekt indywidualny - zadowolenie żony jest bezcenne :D

Czekam na komentarze, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy zna może jeszcze ktoś jakieś projekty na kształt litery T z garażem 130-150 m2?

...

 

Witam

Podejrzewam, że projektów na "literze T" jest całe zatrzęsienie. My tez budujemy takowy - projekt "Jutrzenka" na: http://www.archeton.pl/projekty/index.asp

Dom stoi z dachem i oknami - jeśli chcesz dokonac wizji lokalnej tego projektu - zapraszam.

 

A swoja drogą - jednak projekt indywidualny to podstawa (jeśli Cię stać) - takie jest moje prywatne zdanie.

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="gtca

A swoja drogą - jednak projekt indywidualny to podstawa (jeśli Cię stać) - takie jest moje prywatne zdanie.

pozdr Mariusz

 

Tez tak uwazam ale jak na razie nie znalazlem architekta o sensownym poziomie cen, choc przyznam nie szukałem zbyt intensywnie.

Obecnie przegladamy gotowce na planie "T" i przechodą weryfikacje mojej zony co do wyglądu a moja co do latwości budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="gtca

A swoja drogą - jednak projekt indywidualny to podstawa (jeśli Cię stać) - takie jest moje prywatne zdanie.

pozdr Mariusz[/quote]

 

Tez tak uwazam ale jak na razie nie znalazlem architekta o sensownym poziomie cen, choc przyznam nie szukałem zbyt intensywnie.

Obecnie przegladamy gotowce na planie "T" i przechodą weryfikacje mojej zony co do wyglądu a moja co do latwości budowy.

 

 

My mamy dostać działkę na Starowej Górze ul. Kwiatowa przy Centralnej. obecnie walczymy z gminą Rzgów o podział jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez dziekuje wszyszcy jestescie bardzo mili

fajnie ze mozna wymienic wiele doswiadczen

 

oby czesciej...

dla tych którzy narzekaja na jedzenie, nadal polecam kanapki i bidon z herbatką domowej roboty...

 

mnie sie podobało

 

Taak, ty nie narzekałeś i ci się podobało, bo...nic nie jadłeś, piłeś też niezbyt intensywnie :lol: Patrzcie, patrzecie, w realu taki sympatyczny blondyn, a jaka gęba niewyparzona :lol: :lol: !

 

Na nasze spotkanie Grupy Łódzkiej spotkanie stawili się na cały wieczór:

Gosia_Łódź,

Ania99,

i moja skromna osoba

 

oraz na goscinnych występach:

Tommco,

Pablo1979

Tomek_Łódź

 

Pewnie, ze było fajnie. Trzymam kciuki za...nowy kociołek Ani i ...do miłego! Mam nadzieję, na rychłe spotkanie w większym gronie z Ewuś, Wierzbą, gtca, akacją, Aggi, jacekkkk, Darwolem etc, etc...

 

Kochani, projket indywidulany ma Gosia_Łódź i na bieżąco Tomek_Łódź, polecam z nimi kontakt w tej sprawie. Koszt spodziewam się jednka, ze jest koło dyszki, za 5 tys, mozna miec co najwyzej bardziej zaawansowana adaptacje gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wierzba 75!! Jesteśmy sąsiadami, ja też będę budować w Starowej!!

A w ogóle, mam wrażenie, że już się znamy telefonicznie?! :D

 

Tak to ja :-) Fajnie spotkać sąsiadkę na forum !

Czy są jeszcze na forum osoby budujące w Starowej Górze ?

Ja też długo szukałem działki na Starowej (ostatnia opcja była na ul. Topolowej) U mnie jednak padło na Tuszyn Las, kawałek dalej ale nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też długo szukałem działki na Starowej (ostatnia opcja była na ul. Topolowej) U mnie jednak padło na Tuszyn Las, kawałek dalej ale nie żałuję.

 

To widzę też miałeś tez niezły zasięg poszukiwań działki. My działki szukaliśmy przez rok , obejrzeliśmy ze 100 działek we wschodniej Łodzi + obrzeża.

Moje wrażenia z głównych regionów poszukiwań :

Kalonka, Kopanka, Wódka – Niektóre działki były naprawdę śliczne - las + super widok, ceny tez rozsądne (ok 35 zl za metr – woda gaz prąd w ulicy) – niestety za daleko do teściów :-)

Stoki – ceny zabójcze 100-180 zł za metr, wszelkie media dostępne , jak na mój gust trochę za duża cywilizacja, brakuje przestrzeni, dobry dojazd do centrum.

Nowosolna + Mileszki – większość działek które oglądaliśmy „zagrożona” bliskością autostrady lub zjazdów z autostrady

Wyskitno – całkiem przyjemna okolica, w niektórych miejscach dobre uzbrojenie ale tam ceny zaporowe, w końcu mieliśmy upatrzona tam działkę ale były duże problemy z warunkami zabudowy i podłączeniem mediów.

Strowa góra – dużo działek podzielona bez sensu - „parówki” jak ja to nazywam 18m szer i 40 dł

duży rozstrzał cenowy od 25 do 90 zł za metr. Niektóre działki trochę podmokłe.

Okolica bardzo mi się podoba, spokój cisza, dość dobry dojazd do centrum, z mojej działku śliczny widok na pola i pagórki z małym laskiem, od łodzi oddzielone „górą” po starym wysypisku śmieci (w bezpiecznej odległości) jak zarośnie lasem będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...