Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

poszukuje działki w okolicach łodzi ok 1000m w cenie do 35 zł/m

Może macie jakies namiary..?

Jedną mam juz upatrzoną Aleksandrów-Poddębice ale tak do końca nie mogę sie zdecydować bo w okolicach nie ma żadnych zabudowań....boje sie jakoś mieszkac na takiej pustelni:(

Stoki całe "przerobiłam" ceny tam sa kosmiczne więc ta opcja odpada.

Smieszne jest to że mam juz upatrzony projekt domu, wykonawców, kierownika budowy a cały czas nie mam działki.... :)

Jeśli mielibyście jakies namiary na tanie działki byłabym wdzięczna...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

o ktorej tomek_Lódź przyjechał??

 

kiedy kolejny zjazd....:)

 

Honorata ty tez sympatyczna blondynka jestes.... qrcze... ale mi dopiekłas :)

 

:lol: :lol: :lol:

 

Tomku biorac pod uwagę forumowiczów budujących wzdłuż Strykowskiej jadac na Stryków i w pasie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łodzkich mozemy tu wymienić: Luśkę, Ciechankę, Gtca, Kropi (coś sie ostatnio nie odzywa) i mnie. Też nas jest spora grupka! :lol:

 

Kochani dziś u mnie sądny dzień, dopiero co wróciłam z działki , a siedziałam tam od 08:30. Dzisiaj trwa montaż okien przez cały dzień, drzwi zewnętrznych, alarmu na razie w wersji uproszczonej (coby powyło trochę jak ktoś się zanadto zbliży do okien). spotkałam sie z przedstawicielem Inproela w sprawie instalacji pieców akumulacyjnych w naszym domu (bardzo owocne spotkanie) i 4 godziny spędziłam ze znanym juz na forum Markiem -elektrykiem na chodzeniu po domu, rozrysowywaniu instlacji, gniazdek, włączników etc. (strasznie lubię tego faceta :lol: ). Uff, dzisiejszy dzień dał mi popalić...

 

Jutro napisze jak się prezentują okna (na razie w taśmach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, grupa północno-wchodnio-łódzka też jest :)

 

Pana Marka nie da się nie lubić. Cieszę się, że mamy takiego. Patrzcie...przecież na początku był to poprostu numer telefonu z Gratki...a już po mnie było już wielu Forumowiczów i innych dobrych znajomych :) Ale jeśli facet jest dobry...to przecież grzech GO nie polecać :)

 

PS. U mnie będzie jutro, żeby w kuchni trochę poszaleć z podłączeniami pod sprzęty...mi się nie udało zaplanować co i jak...

 

Honorata, najlepiej, jakbyś miała już projekt kuchni zrobiony...dokładny!!!

 

Pozdrawiam

 

T.

 

PS. Dlaczego nowoczesne i proste oświetlenie jest takie drogie...byłem u Światłego, w Lumino Arte, w Gollandzie i innych i włos mi się na głowie jeży...może macie jakieś dojścia? Co najgorsze to oświetlenie z marketów też mi się średnio podoba...wrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku,

na szczęście mam zrobiony dokładny projekt kuchni, tylko...dzisiaj zapomniałam go zabrać na budowę, ale cóż, zabiorę następnym razem.

A ze cos tam przesunąć w domu i tak będzie trzeba, w to nie wątpię.

Opowiadałam panu Markowi o twojej saunie i kąpielach w otwartym oknie dachowym, trochę się pośmialismy (broń Boże nie wysmiewając się z ciebie :wink: ).

 

z oświteleniem spróbuj moze w IKEA, maja sporo ciekawych nowoczesnych wzorów (tylko trzeba sie wystrzegac tych oklepanych, które sa w wielu miejscah od ładnych paru lat) w dobrych cenach, w marketach jest rzeczywiscie badziew.

 

UWAGA! PO RAZ KOLEJNY ODRADZAM OBI, OPRÓCZ KIEPSKIEJ I ŚMIERDZACEJ OBSŁUGI DZISIAJ SPRZEDALI NASZEJ EKIPIE, KTÓRA MONTUJE NAM OKNA STARY, ZLASOWANY CEMENT. WSZYSTKIE PODMURÓWKI TRZEBA BYŁO ROBIĆ OD NOWA.

 

za to na Castoramę nie dam złego słowa powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorata, proszę, napisz coś więcej o instalacji i zakupie pieców akumulacyjnych. Kto dobrał Ci moc i ilość tych piecy, napisz dlaczego Inproel. Gdzie będziesz je montować ( salon, kuchnia itd), czy wziął pod uwagę równierz moc kominka? Napisz czy będą to piece z dynamicznym rozładowaniem czy statyczne. Wogóle napisz jak najwiecej ponieważ jestem żywo zainteresowany podobnym sposobem ogrzewania. Aha, czy będziesz miała jeszcze czujniki temp. zewnętrznej i wewnętrznej? A co do p. elektryka, czy podłączy Ci to tak, że piece będą się włączały tylko w czasie taniej taryfy. Czy elektryk ma też swoją koncepcje na rozmieszczenie takiej instalacji. Z góry dziękuje za jak najwięcej info na ten temat.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AxLe wszystko napisze ci jutro. Rozumiem twoje pytania, bo ja też do niedawna miałam taką gonitwe myśli i pytan jak ty w kwestii takiego ogrzewania. Na szczęscie wiele się wyjasniło po spotkaniach w kilku firmach (mniej lub bardziej owocnych, ale zawsze...). Jakby co, to zwykle miedzy 09:00 a 17:00 jestem dostępna na gg to możesz pisać na bieżaco.

Mnie w kwestii ogrzewania piecami akumulacyjnymi oświeciła też inna forumowiczka (zdjecia jej domu znajdziesz w galerii) Alex, która uzytkuje takie piece juz 2 lata. Dziewczyna jets bardzo chętna do pomcy, podam ci też namiary do niej, napewno też ci pomoże GG-8853869 i [email protected] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padam z sił

 

nakopałem sie w sobote w poszukiwaniu odpływu kanalizacyjnego i nieznalazłem

 

dzis z tesciem drugie podejscie - jest

tak go chuchałem u dmychałem z piasku ze pękł - wwwwwrrrrrr :(

 

tesc skomentował - tera to zes pieknie zrobił..... zostaw juz nic nie rób lepiej prace pisz.

 

we czwarek maja kopac dół na szambo i szambo przywiozą, będziemy obsadzać.....

 

w sobote sciany działowe Ytonga kupiłem tylko "10" poradzcie czy nie za cienki??

 

pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani no więc od wczoraj mam już okna w domu -11 sztuk i drzwi zewnetrzne -2 pary i alarm na czas budowy. Siedzielismy wczoraj na dzialce do 23.00, bo ciągle cos wypadało. Na razie na profilach są tasmy ochronne, ale okna wygladaja moim zdaniem ładnie. Wybralam w koncu 5-komorowego aluplasta , białe, okucia wk2, szyby p4, klamki z kluczykiem roto inox. Największe zmartwienia budziła ta witrynka ze szkła, ale wyszła naprawdę ładnie, mam nadzieję, ze sprawdzi się tez w uzytkowaniu. Firma od ktorej kupowalismy okna zapytala sie, czy beda mogli ja sfotografowac i pochwalic sie nia na swojej stronie www, bo bylo to duze wyzwanie i indywidualny projekt. Trzymajcie kciuki zeby nie parowała, nie przeciekała etc. Juz sobie wyobrażam te sniadania z widokiem na ogród (gdzie ten ogród póki co :cry: )!

Oczywiscie bije sie w piers ,ze jeszce nie zamiescilam zadnych zdjec, etraz jak sa okna i dzrzwi mam motywacje, obiecuje ze w maju sie poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorata, proszę, napisz coś więcej o instalacji i zakupie pieców akumulacyjnych. Kto dobrał Ci moc i ilość tych piecy, napisz dlaczego Inproel. Gdzie będziesz je montować ( salon, kuchnia itd), czy wziął pod uwagę równierz moc kominka? Napisz czy będą to piece z dynamicznym rozładowaniem czy statyczne. Wogóle napisz jak najwiecej ponieważ jestem żywo zainteresowany podobnym sposobem ogrzewania. Aha, czy będziesz miała jeszcze czujniki temp. zewnętrznej i wewnętrznej? A co do p. elektryka, czy podłączy Ci to tak, że piece będą się włączały tylko w czasie taniej taryfy. Czy elektryk ma też swoją koncepcje na rozmieszczenie takiej instalacji. Z góry dziękuje za jak najwięcej info na ten temat.

 

PZDR

 

A więc tak, od poczatku budowy zrezygnowalismy z kotłowni i zdecydowalismy sie na ogrzewanie elektryczne, wiedzac ze najtaniej wypadnie to, kiedy oprzemy sie o ogrzewanie piecami akumulacyjnymi (ładuja sie w nocy w II taryfie a oddaja ciepło całą dobe). Oprocz tego zaplanowlaismy wklad do ciaglego grzania -tarnawa 18 kw z dgp. Jezeli chodzi o dobor mocy piecow i ich ilosc to absolutnie nie ma to zwiazku z kominkiem. Poprostu jeden i drugi system musi dzialac w 100% efektywnie i niezaleznie od siebie pokryc zapotrzebowanie twojego domu na cieplo (bo albo właczasz kominek albo piece).

 

Doboru odpowiedniej ilosci piecy, ich mocy, miejsca gdzie beda staly musi dokonac ci specjalista, bo samemu z ulotek jest trudno to sobie dobrac bez braku doswiadczenia. Niesttey o specjalistow w tym zakresie jest dosyc trudno. W Łodzi duzy wybor piecy ma firma Polcontact na Próchnika 16, niesttey znaja sie moze na podłogówce (chociaz moim zdaniem tez srednio) ,a le na pieccah i ich doborze to jzu wogole. Poza tym nie daja rabatow i strasznie duzo wołąją za montaz. Mozesz sie do nich przejsc , zabrac foldery firm produkujacych piece, wypytac ich, moze nawet poprosic o dobor piecy i wycene,a le dla mnie byla to strata czasu. stoja u nich piece Dimplex i Olsberg, to mozesz je zobaczyc. Sa to dosyc drogie, niemieckei piece. Pani ktora tam pracuje mowi z gory ze na niczym sie nie zna, a z facetem jest sie ciezko moim zdaniem porozumiec.

 

Acha, jezeli uwzgledniasz u siebie ogzrewanie pradem wystap do ZE o odpowiednia moc przyłaczeniowa, ok. 18 kw, nie mniej i zobacz czy bedziesz mial mozliwosc korzystania z II taryfy. (18 kw ma tez Gosia Łódź a 17 kw ta Alex z Opola). W Polcontacie tak sie znaja, ze wyliczyli mi, ze powinnam na moj dom miec moc przylaczeniowa minimum, uważaj 36 kw! Jak na sporą fabrykę! Niezłe co ?

 

W każdym razie piece akumulacyjne ma tez w Lodzi taka firma, zapomnialam jak sie nazywa z Sobolowej 1, ale do nich nie pojechalam, bo w miedzy czasie znalazlam namiar na polskiego producenta piecy , firme Inproel (polski odpowiednik piecy Simensa) http://www.inproel.com.pl , gdzie na ich stronie znalazlam namiar do ich przedstawiciela w Lodzi. Nazywa sie Andrzej Musielak i od razu umówił sie ze mna na budowie i przy okazji z naszym elektrykiem. Przede wszytskim wzbudzil moje zaufanie i uwazam ze jest kompetentny, odpowie ci na wiele pytan. Po drugie zamawiasz u nich cała usluge, tzn. dobór odpwoiedniej mocy piecy do kubatury, ilosci, miejsca ustawienia, zakup piecy, ich montaz i ustawienie automatyki (wiec vat placisz 7% a nie 22 %). Do twojego elektryka nalezy tylko odpowiednie podlaczenie kazdego z piecy, ale to juz sa sprawy fachowe , ten Musielak powiedzial naszemu Panu Markowi jak ma zrobic (jak chcesz namiar do mojego elektryka to powiedz, jest swietny). Szczegolowy projket zrobi mi w maju, ale wstepnie dobral mi 4 piece na dole (2 w salonie, 1 w gabinecie i 1 w kuchni) oraz 3 na gorze - w kazdej sypialni. W korytarzu nie trzeba, bo mam przestrzen otwarta i powietrze samo przeplynie. Do lazienek takie piece sie nie nadaja, bo pomieszczenie musi byc wieksze, chyba ze masz pokoj kapielowy powyzej 12m2, w lazienkach wystarcza takie male grzejniczki na 2 kw z nawiewm po 200 zl za sztuke, ktore bardzo szybko nagrzeja ci lazienke. Dokupie wiec do tego 2 grzejniczki lazienkowe i jeden konwektorek do pomieszczenia gospodarczego (wejscie z zewnatrz).

Uparlam sie tez na ogrzewanie podlogowe w kuchni i lazienkach, a wlasciwie nie ogrzewanie tylko tzw. efekt ciepłych stóp, tylko o to mi chodzi, choc przy tych piecach bedzie to zbedne.

Orientacyjny koszt jaki mi podal za piece -7 sztuk, ich montaz , automatyke do kazdego, podłaczenie, sterownaie pogodowe to 11-13 tys. + do tego 2 grzejniczki lazienkowe i konwektorek i mam w domu ogzrewanie najtansze z mozliwych.

 

Oczywiscie, ze piece pobieraja energie, tzn. ładuja sie w nocnej taryfie (jesli oczywiscie taka dostaniesz od ZE), w przeciwnym razie ich montaz nie mialby uzasadnienia ekonomicznego w eksploatacji.

 

Teraz warto kupowac tylko piece z dynamicznym rozladowaniem, te ze statycznym to juz przezytek, starszy model, nie tak efektywny.

Inproel co wazne, oprocz duzych piecy o grubosci 25 cm ma tez takie plaskie 16 cm wiszace, sa naprawde fajne. Wiem, ze niektore modele Inproela sa w Castoramie.

Widzialm tez inne polskie piece -Domgos, ale wygladaja tragicznie i w dodatku sa wlasciwie statyczne z mala, glosna dmuchawa.

 

Słuchaj, nie wiem na kiedy chcesz te piece, ale jakbysmy połaczyli siły, mzoe jeszcze z Gosią_Łódź to daliby nam większy rabat?

 

Uff, mam nadzieje, ze pomoglam a nie zanudzilam innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorato bardzo, bardzo dziękuje za wszelkie informacje i namiary. Ja jeszcze jestem na etapie uzgodnień i projektów, jeszcze nie posadziłem tego drzewa ( no wiesz tego z którego zrobię trzonek do łopaty którym będę kopał fundamenty :lol: ) Ale ponieważ ja jestem z tych który musi mieć wszystko rozgryzione i obcykane dlatego takie tematy łykam jak pelikan. Z zakładem energetycznym mam uzgodnione 15 kW ( moj domek ma mieć 105 m2) i nocną taryfę. Namiary na tego fajnego elektryka możesz podać ( zbieram wszelkie dane na dobrych fachowców) Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie posłucham bo pojecia nie mam co to jest pompa

 

zastanawiam sie nad ogrzewaniem prądowym bo coraz wiecej o nim słysze

 

a ile kosztuje orientacyjnie ogrzanie takiego domu na sezon albo miesiac i ile kosztuje prąd w II taryfie??

 

co do listy wykonawców to jak jakiegos spotkam to sie przyłącze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AxLe - bardzo dobry pomysł, popieram mimo, że na razie mam tylko kandydata na ANTYLISTE! :wink:

 

Kochani, skoro już przy ogrzewaniu jesteśmy, czy ktoś z szanownej grupy ma w domu rozwiązania na bazie pompiu cieplnej lub jakieś przemyślenia na tenże temat?

 

Rozmawialem ostatnio ze "specem" z jednej lodzkich firm ktore maja w ofercie pompy, gadal dosc logicznie :-)

Wnioski z rozmowy : Instalacja ogrzewania na pompe jest dosc droga od 40 tys w gore, zaczyna byc oplacalna dla domow o powierzchni ponad 200-250 m

Ja dla domu ok 150 m planuje gaz ziemny, ale na temat pompy chcę jeszcze pogadac z firma Engorem (http://www.engorem.com.pl/informacje_pompy.php)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, taką listę warto stworzyć, chociaż nalezy pamiętać ze z polecanymi fachowcami moze być różnie i każdego trzeba "przetestować" samemu. Ktoś mógł się sprawdzić np. przy moim małym domku, ale już nie starczy mu wiedzy i kompetencji na okazałą rezydencję, albo u mnie był w porządku i się wyrabiał bo w tym czasie pracowął tylko u mnie, a potem złapie 10 srok za ogon, wiele budów i już tak dobrze nie będzie pracował.

 

Co do elektryka, to facet jest naprawdę ok, wszytsko zaczęło się od Tommco, potem robił między innymi u Gosi Łódź i paru innych osób, etraz u nas, rzeczowy, sympatyczny, kompetentny i niedrogi -Marek Osendowski , namiary na jego stronce http://www.elektryk.lodz.pl .

 

Co do popmy ciepła to też byłam na nią napalona jakiś czas temu, ale po dokładnym rozgryzieniu tematu, stwierdziłam , ze zupełnie jest to sprawa nieopłacalna przy moim małym domu. Koszt inwestycji -ok. 50 tys zwrócił bi mi sie chyba po 20 latach, takie ustrojstwo opłaca się przy naprawdę dużych domach i dużych działkach.

W Łodzi profesjonalnie pompami i rekuperatorami zajmuję się np. firma Aspol na ul. Helskiej (skręt w ostatnią ulicę w lewo z ul. Brukowej dojezdzajac do Limanowskiego), takze wszytsko wam tam opowiedzą jak to działa i ile kosztuje. Polecam kontakt z Panią Inżynier (Panowie uwaga bardzo atrakcyjną kobitką :wink: ).

 

Co do miesięcznych kosztów ogrzewania prądem proponuje kontakt z osobami, które od kilku lat użytkują takie ogrzewanie, np. z Alex z forum (namiary na nią już podałam wyżej) lub Jezierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...