Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam

Gratulacje dla Mamy i Taty forumowych:)) Pablo - dla Ciebie

 

 

Ja mam znów ogromną prośbę. Podjęliśmy decyzje o kredycie i szybkim wykańczaniu domu, na początek.

 

Poszukuję:

1. "Schodziarza" - do moich schodów wylewanych ( i Wasze zdanie na co zwrócić uwage ? i jakie wybrac drzewo? )

 

2. Obudowa kominka - solidnego, pojętnego, rzetelnego fachowca ( jakich kamieni nie używać? :)))

 

3. Kuchnia - meble i sprzęt ( chciałabym chciała piekarnik na "rolkach" więc chyba tylko Siemens ??

 

4. Ogrodzenie - stal + "domki klinkierowe" ( nie wiem czy to ten sam wykonawca ??)

 

5. Balustrada taras i ewentualnie schody - pamiętajcie mam dom "nowoczesny" :))

 

6. Rolety, żaluzje - takie ozdobne na szybki:), ewentualnie karnisze i firaneczki:)

 

7. Podłoga - deski czy parkiet? a na górze panele ??? - i jakiej firmy? na co zwracać uwagę??

 

Jedyne co mam na dziś dzien to wtkonawcę do glazur, terakot i malowania ... acha a jaką farba najlepiej ( zmywalną?:)

I wstępne rozmowy -podjazdy

 

Wiem, ze to już było, ale ja nie mam teraz dostępu do internetu - grzecznościowo - tylko w pracy chwilkę.

 

Proszę podzielcie się sprawdzonymi namiarami i radami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

http://autostrady.mojpiotrkow.pl/images/duze6.jpg

http://www.toya.net.pl/~yarroc/y-web//drogi/150.jpg

 

I tylko adres, bo zdjęcie-grzmot: węzeł Łódź-Teofilów na S-14:

http://www.toya.net.pl/~yarroc/y-web//drogi/S14t.jpg

 

We wczorajszej Wyborczej było, że podpisali z Belką "pakt" o S-14. Był tam właśnie ten szkic.

 

Pablo, moje gratulacje!!! Życzę powodzenia, a ja w cichości się cieszę, że teraz to mnie czekać na wnuki, ale nie za szybko.

Kcem słońca!!! bo staw na działce mi się znudził!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , moja ekipa na budowie idzie jak burza, nie nadążam za nimi!

Dach juz ocieplony, a jakże - 20 cm Unimaty, wygląda bardzo porządnie!

Z zabudowa z g-k poczekamy do przyszlego tygodnia na elektryka i veluxy, od wczoraj przyklejają mi styropian od zewnątrz -15 cm z felcem, bardzo fajna pierzynka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooh: prośba o namiary na Twoich kafelkarzy. Moja ekipa też chce 30 zeta za metr (metrów mam kilkaset - podłogówka), ale podpadli mi bo okazało się przy montażu drzwi że ściany nie trzymają pionów i poziomów :evil: Okazuje się że z poziomnicą trzeba biegać na okrągło i nie ufać nikomu. Zły jestem bo jeszcze niedawno ich polecałem.

 

Mogę się dopisać do listy pytań Gosi Łódź a w szczególności: schody z drewna na wylewane i kuchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darwol: Namiary wyślę na priva, żeby nie okazało się, że reklamuję fachowca, który okaże się "fachowcem". Co do pionów i poziomów to moje ściany zostały wyrównane mimo, że wydawało mi się, że są równe. Człowiek robi baaaardzo powoli więc nie radzę umawiać się na płatność za godzinę. U mnie siedział od 7 do 17 co najmniej , a ostatnio do 22. Na razie jestem zadowolony i zamierzam zlecić mu kafelkowanie kuchni, przedpokoju. Przyznał też, że robi praktycznie całą wykończeniówkę, ale u mnie to większość już mam więc nie mogę ocenić jakości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam namiaru na ekipę do zrobienia ogrodzenia działki (siatka na podmurówce) - Ja mam 250 mb - ale rozmawiamy z sąsiadami i w sumie jest ok 1200 mb ogrodzenia do zrobienia.

Ekipy z którymi rozmawiałem chcą 25-30 (niektóre nawet 35) za mb (robocizna) - czy ma ktoś kogoś tańszego ale akceptowalnego jakościowo w tym temacie?

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii gazociagu:

 

Zebralem kilka wnioskow od bardziej i mniej zainteresowanych gazociagiem w naszej ulicy i wystapilem z tym do Gazowni, zeby pokazac, ze jestesmy zainteresowani podpieciem. Z tego, co wiem wszyscy dostali odpowiedz "pozytywnie odmowna": sa warunki techniczne, ale nie oplaca sie ze wzgledow ekonomicznych... i ze jak sami pokryjemy czesc inwestycji, to gazownia owszem, chetnie...

Myslimy, zeby wkrecic w proces gmine, ale watpie, zeby chcieli... Ma ktos pomysl/doswiadczenie co jeszcze z tym mozna zrobic albo do kogo uderzyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszytskim,

mam juz ocieplone poddasze i styropian z felcem 15 cm na ścianach zewnętrznych. Dziś ekipa zaczyna zabudowę poddasza z g-k (ścianki działowe mam murowane , chodzi o zabudowę połaci dachowych) oraz wszedł nasz nieoceniony elektryk -Pan Marek z Panem Andrzejem (pseudonim Gucio :wink: ) i rozkładają plataninę kabli w domu. Oj będzie ich trochę będzie razem z dwoma tablicami (pod ogrzewanie elektryczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wobet-Hydret nie można gadać z taim łebkiem w okularach, co siedzi po lewej stronie jak się wchodzi... on rzeczywiście jest jakiś "przykry"...

Szef całego interesu (musiałem mu uświadomić jakiego ma specjalistę od obsługi klientów w firmie), oraz jego syn i żona są całkiem do rzeczy....

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...