Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Gosias, myślę, ze źle zrozumiałas chłopaków, oni wcale się nie wysmiewali broń Boże, moim zdaniem nie mogli tylko dojść do porozumienia o co chodzi, tzn. Tommco nie załapał o co chodzi Pablo (Pablo czasem nadaje skrótami myślowymi :wink: ), a w dodatku nikt tu nie zapomniał o własnym budowaniu -Pablo dopeiro co zaczął (tyle ze juz kupił dom w stanie surowym), a Tommco cały zcas buduje, wykańcza, jeszcze nie mieszka w nowym domu. Głowa do góry, pisz na forum częsciej, w miarę mzolwiosci poradzimy na twoje problemy/pytania! :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

 

Mobby, nie zgadzam sie. To chyba zalezy czego zyczy sobie inwestor i ile ejst w stanie zaplacic. Ja mam kierownika z prawdziwego zdarzenia, nie fikcyjnego od wpisow, ale takiego który doradzi, pomoze, skontroluje, faktycznie pelniacego u nas role i inspektora nadzoru. Jak an razie uratowal nas przed kilkoma wpadkami, pomogl taniej kupic niektore materialy, podpowiedzial sensowne rozwiazania, to u nas najlepiej wydane pieniadze na budowie jak do tej pory, no i spie spokojnie. Ale co chyba jasne nie pracuje u nas za tysiac złotych, tylko za troche wiecej, taka powzielismy decyzje, wole wiecej wydac na nadzor, niz potem pojsc w gigantyczne koszty jakis rozbiorek czy napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosias Jestem ostatnio trochę zakręcony i nie do końca mówiłem o co chodzi Pablo...np. z tym Gisias...myślałem, że to może od Dżizas...czy jak :)

Poza tym, my z Pablo i Anią mamy (mieliśmy) tego samego kierownika...i myślałem, że Pablo już Ci podał namiary.

 

mobby Ja mam drzwi Polskone. Jedne z najprostszych. Montowali mi je ludzie, którzy budowali...nie jestem z nich do końca zadowolony.

 

Jak będziecie na etapie kuchni, to powiem Wam, gdzie nie zamawiać. Kuchnię srobili b ładną, ale strasznie kręcą. Tzn. szef firmy...tak mnie rozzłościł, że szkoda gadać.

Jakby co, mogę podać namiary na monter.ów. Są bardzo dokładni i z tego co wiem, pewnie sami taką kuchnię by zrobili...pewnie taniej...

 

Super wiadomość...w Agromie za naprawę kosiarki chcieli ode mnie 350, a w innym punkcie naprawili mi za 130...mam nadzieję, że będzie działać...bo trawa już po kolana...

 

Teraz powraca tem,at oświetlenia i zaczyna się temat mebli...muszą być nowoczesne, praoste w formie, wygodne, dobrej jakoś ci i za niewielką cenę...NIEZŁY ZE MNIE MARZYCIEL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam kierownika (a właściwie kierowniczkę) budowy 'z prawdziwego zdarzenia'. Jest kiedy trzeba, doradzi przed robotą , sprawdzi po. Jedyną rzeczą, którą odczuwam jako mankament to zbytnia 'strachliwość' tzn. sprawdzanie wszystkiego i wymuszanie rozwiązań mocniejszych, trwalszych, droższych, lepszych niż wynika to z projektu czy ludowych doświadczeń wykonawców.

 

Ale czy to minus...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chyba niewłaściwie zrozumiałam intencje chłopaków - częste zakłócenia w komunikacji . Tym bardziej dzięki za żywe reakcje. Mój kierownik ma być zrówno kierownikiem jak i inspektorem nadzoru i - szczerze mówiąc - pokładam w nim wielką nadzieję - hihi- jak to wyjdzie w praniu, to się okaże, o czym chetnie napiszę. Jestem już w tzw. blokach startowych - urząd przesłał do sąsiadów pisma o decyzji, zostały im 2 dni na odwołanie. Chore jest to, że jeszcze całe 2 tygodnie trzeba bedzie czekać na uprawomocnienie pozwolenia. No nic, wpuścimy już geodetę. Co myslicie, mogę już w tym okresie robić wykopy pod fundament, czy lepiej nie? Pozdrawiam.Gosias.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosias -mozesz zaczac kopać jezeli...ufasz sąsiadom, inacezj moze cie ktos podkablowac.

 

Uwazaj tez na wpis w dziennik budowy, zeby pojawil sie juz po tym terminie uprawomocnienai decyzji o budowie. Czytalam ostatnio o przypadku, gdy zgloszono do odbioru zakonczona budowe domu i...urzednicy uznali ja za samowole, poniewaz pierwszy wpis w dziennik byl na kilka dni przed uprawomocnieniem sie decyzji.

 

Tommco -za wódeczkę dziękuje, ponieważ w sobote mam ślub i wesele siostry, jestm swiadkiem, wiec napewno zabwaa będzie przednia. Trzymajcie kciuki za pogodę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

no faktycznie wszystko zostalo zle zrozumiane ale ostatecznie prawidlowo wytłumaczone a ja szukam wełny

 

niewiem jaki współczynnik ma miec wełna o nawiekszej gestosci,

znalazlem w NOMI 15cm grubosci R=3,43 i lambda= 0,0041 za 14,45zł m2

 

tylko czy bedzie odpowiednia?? ktos sie zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Marek z Guciem i Jędrusiem naprawdę zrobili okablowanie na tip-top, nie mamy tylko wyceny tej roboty jeszcze, hmm, zobaczymy :))

 

Pablo, tak dobrze, to sie na welnie nei znam, ale im wikeszy opór cieplny R, tym lepiej, ja chcailam dac w dach ok. 25-30 cm tzw. zwyklej wełny, ale w koncu wybralam nieco drozsza Unimate Gulfiber 20 cm, taką zbitą z lepszym oporem cieplnym, wiec moglam dac jej mniej.

 

No to jutro się bawię na weselu siostry! Buziaki dla wszytskich :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich map wynika, że s-4 będzie około 1200 m od skrzyżowania Szczecińskiej z Rąbieńską (w linii prostej przedłużającej Rąbieńską).

Między Rąbieńską a Zadraż planowane jest duże skrzyżowanie. Wiem, bo robię takie mapy ale niekoniecznie mam jedynie słuszne (tzn. ostatecznie zatwierdzone do realizacji) dane.

 

Witam wszystkich z grupy.

Ja znowu z tą trasą...

Pooh, czy może wiesz, w którym miejscu projektowana trasa będzie przecinać Aleksandrowską (po stronie Aleksandrowa to Wojska Polskiego).

Gmina odpowie dopiero (jeśli odpowie) we wtorek. A właściciel działki oczywiście:

"O panie, to kawał drogi będzie stąd". Dla niego może i kawał ale jak na razie mieszkam przy Maratońskiej... a on chce sprzedać.

Z załączonych mapek trudno mi się zorientować. Interesuje mnie dokładnie obszar Łomnik w Aleksandrowie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...