Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jakos stracilem pozytywne nastawienie do PSB - przede wszystkim ze wzgledu na ceny. Z jednego PSB dostalem oferte na Maxa i cena byla o 50 gr wyzsza na sztuce, niz wynegocjowalem z malutkim skladem budowlanym. Podobnie bylo przy przymiarkach do systemu kominowego (to akurat wlasnie na Rokicinskiej).

Na razie mysle, ze sam dam rade wyszukiwac tanszych dostawcow i wydaje mi sie, ze nie potrzebuje "kompleksowej" obslugi klienta.

A moze ktos korzysta z programu "buduj dom z PSB" i moze sie podzielic wrazeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z programu "buduj z PSB". Korzystanie polegało na wydaniu karty, otrzymaniu upominku i obiecaniu upustu po przekroczeniu jakiejś kwoty. Kwotę zakupów mocno przekroczyłem, upustu od zapłaconych faktur - brak.

Co do cen to zawsze sprawdzałem u konkurencji - mój PSB (z Pabianic, bo mam blisko) zawsze był tańszy lub co najwyżej równy cenom konkurencji. Bardzo sobie chwalę zamówienia na telefon, dostawy i rozładunek wliczony w cenę. No i mocno odroczone płatności.

W każdym razie 80% materiałów mam z PSB, pozostałe 20% to beton z gruchy i duperele wykończeniowe typu kafelki, wanny etc z innych żródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z programu "buduj z PSB". Korzystanie polegało na wydaniu karty, otrzymaniu upominku i obiecaniu upustu po przekroczeniu jakiejś kwoty. Kwotę zakupów mocno przekroczyłem, upustu od zapłaconych faktur - brak.

Co do cen to zawsze sprawdzałem u konkurencji - mój PSB (z Pabianic, bo mam blisko) zawsze był tańszy lub co najwyżej równy cenom konkurencji. Bardzo sobie chwalę zamówienia na telefon, dostawy i rozładunek wliczony w cenę. No i mocno odroczone płatności.

W każdym razie 80% materiałów mam z PSB, pozostałe 20% to beton z gruchy i duperele wykończeniowe typu kafelki, wanny etc z innych żródeł.

 

Ja mam na razie to samo nie korzystajac z PSB. Towar na zamowienie z rozladunkiem, zamowienia na telefon. No ale ja dopiero zaczynam i nie wiem, czy dalej sie tez tak uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na razie to samo nie korzystajac z PSB. Towar na zamowienie z rozladunkiem, zamowienia na telefon. No ale ja dopiero zaczynam i nie wiem, czy dalej sie tez tak uda...

 

Tak naprawdę to pod literkami PSB kryją sie różne małe i większe firmy z ludźmi, z którymi da się pogadać lub nie. W każdym razie wg mnie program 'buduj z PSB' to duży niewypał albo chwyt reklamowy. Oprócz upominku za przystapienie nie miałem z niego żadnego pożytku. A to czy dostawca przyjeżdża samochodem w takim a nie innym kolorze jest mało istotne. Jeszcze jednym plusem korzystania z usług 'mojego' PSB (a naprawdę Sunbud) jest sposób załatwiania reklamacji. Np. za 5 worków lichego kleju dostałem w nagrodę 2 tony 'wylewki podłogowej' plus zwrot za klej oczywiście. Podobnie przychylnie zachowują się w przypadku zwrotów niezużytych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy lojalnościowe maja to do siebie, że trzeba kupować nawet wtedy, gdy cena nie do konca nam odpowiada...za coś ten zegarek musieli kupić... i jeszcze na namalowanie logo musiało wystarczyć...

ot cały urok programu lojalnościowego!

 

Tu muszę zaprotestować! Nikt nie zmusza mnie do kupowania jakichkolwiek towarów. Jesli nie odpowiada mi cena czy producent to nie biorę i już. Bardziej od zegarka skusiło mnie obiecanie nawet 5% dodatkowego upustu po uskładaniu jakiejś sumy zakupów. Najbardziej mnie zabolało... nie: raczej rozczarowało, że takowego upustu nie dostałem. Wprawdzie nie kupowałem na siłę takich a nie innych produktów (nawet nie za bardzo wiem jakie produkty i firmy biorą udział w programie), ale w czasie budowy to 'parę' złotych u nich zostawiłem.

W każdym razie zegarek mam, dom stoi, nadwyżki materiałów oddane a upust i tak wywalczyłem przy każdym zakupie.

 

Aaaa. I jeszcze jedno: :lol: dostałem jeszcze bezpłatny kupon na ubezpieczenie budowy. :lol: Działał w ten sposób, że mogłem sobie wykupić takie ubezpieczenie. :lol: Ale nie budowy tylko wyposażenia domu i raczej musiał być alarm :lol: Super! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psb jakoś od początku odstraszyło mnie zbyt wysokimi cenami, wyzszymi niz w innych hurtowniach.

Póki co robimy tak, ze bierzemy materialy z roznych hurtowni, w jednej tansze jest to, a w innej tamto. Jeszcze chyba nei zdarzylo nam sie kupic niczego w hurtowni polozonej najblizej naszej budowy , czyli w Orzechówku (ok. 1,5 km), bo maja bardzo wysokie ceny. Za to bloczki bk bralismy prosto ze Śląska z Prefabetu Łagisza (z transportem wyszło najtaniej), beton z gruchy z betoniarni ze Strykowa, styropian, wełnę, cement, gips z hurtowni z Janosika, stal z Centrostalu z Brukowej, okna z Oknoramy z Brukowej, pokrycie dachowe, rynny, kominy z Dagartu ze Rzgowa, okna dachowe z Plusdachów z Traktorowej itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy lojalnościowe maja to do siebie, że trzeba kupować nawet wtedy, gdy cena nie do konca nam odpowiada...za coś ten zegarek musieli kupić... i jeszcze na namalowanie logo musiało wystarczyć...

ot cały urok programu lojalnościowego!

 

Tu muszę zaprotestować! Nikt nie zmusza mnie do kupowania jakichkolwiek towarów. Jesli nie odpowiada mi cena czy producent to nie biorę i już. Bardziej od zegarka skusiło mnie obiecanie nawet 5% dodatkowego upustu po uskładaniu jakiejś sumy zakupów. Najbardziej mnie zabolało... nie: raczej rozczarowało, że takowego upustu nie dostałem. Wprawdzie nie kupowałem na siłę takich a nie innych produktów (nawet nie za bardzo wiem jakie produkty i firmy biorą udział w programie), ale w czasie budowy to 'parę' złotych u nich zostawiłem.

W każdym razie zegarek mam, dom stoi, nadwyżki materiałów oddane a upust i tak wywalczyłem przy każdym zakupie.

 

Aaaa. I jeszcze jedno: :lol: dostałem jeszcze bezpłatny kupon na ubezpieczenie budowy. :lol: Działał w ten sposób, że mogłem sobie wykupić takie ubezpieczenie. :lol: Ale nie budowy tylko wyposażenia domu i raczej musiał być alarm :lol: Super! :lol:

Toteż nie napsałem "muszę", tylko "trzeba". Z czegoś te sumy muszą się uskładać. W trakcie budowy są takie chwile, że trzeba jebnorazowo zakupić za sporą kwotę jednego produktu (pustak przukładowo). Będąc w takim programie nie objeżdża się wszystkich wokoło tak naprawdę dokładnie - kontroluje się cenę u kilku a nie kilkunastu lub kilkudziesięciu dostawców. Toteż (ten czteroliterowy) cię strzela, gdy później zauważysz przypadkowo niższą cenę...

W reklamie telewizyjnej programu PSB jest taki dialog:

-Co Państwa tak cieszy?

-Oszczędzanie!

Ja bym przerobił go następująco:

-Co Państwa tak cieszy?

-Nasze frajerstwo, że tak dajemy się w trąbę robić!

Myślę, że niektórzy się przyłącą do tego dialogu, niekoniecznie klienci PSB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakończyłem pierwszy etap - mam działkę. I teraz przyszła pora, żeby zastanowić się nad projektem.

Układ działki jest taki, że projekty gotowe "nie leżą" idealnie.

Zastanawiam się nad projektem indywidualnym, bo wychodzę z założenia, że znaczne przerabianie projektów gotowych nie ma sensu.

Ale już znane mi prywatnie 3 osoby budujące wg projetku indywidualnego twierdzą, że architekt zawsze strzeli byka - tak było w ich przypadku.

Projekty gotowe zwykle są zweryfikowane przez wiele realizacji i dlatego można je uznać za pewniejsze.

Jakie macie doświadczenia z projektami indywidualnymi?

Ile może kosztować taki projekt?

Czy projektanci Waszych domów też mieli potknięcia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem warunki z zakładu energetycznego . Wynika z nich iż :

- moc przyłączeniowa 15 Kw (25A)

- miejsce dostarczenia energii zaciski prądowe na słupie przy mojej działce

- opłata za przyłączenie 1830

 

Resztę działań to znaczy projekty i uzgodnienia na "obudowaną tablice pomiarową" w linii działki wraz z przyłączami mamy wykonać we własnym zakresie.

 

Czy to są standardowe warunki przyłączenia , czy można jeszcze cos wywalczyć w ZE.

Ile Was kosztowały podobne działania poza opłata przyłączeniową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...