Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

He he he!

Obawiam się , że nic nie utargujesz w ZE. Ponadto:

1. Zabulisz tyle ile chcą,

2. Nie dostaniesz faktury (bo opłata przyłaczeniowa nie jest objęta VATem)

3. Zrobisz przyłacze do RB na własny koszt

4. Zaczną przysyłać Ci faktury 'za prąd d/c budowlanych' wg mocy przyznanej a nie zużycia: Np u mnie za 20kW: zużycie 0kWh +opłata stała+opłata zmienna+ abonament stały +abonament zmienny+ + razem 126 zł/mc.

5. Zacznie Cie to wkurzać

6. Oleją Cię jeśli ośmielisz sie zaprotestować lub wyrazić zdumienie

7. Przyzwyczaisz się

 

Żeby nie było tak smutno to pochwalę się, że wygrałem z ŁZE przesunięcie kabla zasilającego sąsiada (po 2 latach, zaangażowaniu ICH prawnika i ZUDu).

 

W Rzeczpospolitej był niedawno artykuł o słupach i kablach na prywatnych posesjach i o tym, że muszą za to płacić. Link do artykułu nie działa, ale treść postaram się gdzieś wrzucić i podać namiary (o ile będą chętni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

ww. obiecany artykuł: jest tu

 

I jeszcze informacja dla wierzby75: u mnie zaciski przyłączeniowe były na słupie stojącym 'jedną nogą' na MOJEJ działce i w niczym to nie przeszkodziło na skasowaniu mnie na 1000 zł (bo promocja była 4 lata temu...). Elektryk zażądał 2000pln z materiałami i nieco sknocił robotę.

 

I przypomniało mi się: Inwentaryzacja powykonawcza przyłącza - dasz zarobić geodecie.

 

Smutno pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierzba75 - sorry - dopiero dziś odkryłam Twoją wiadomość na priv. Pozwolenie mam od 2 tygodni - w piątek się uprawomocni. Faktycznie - dzieki architektowi wszystko poszło bezproblemowo - składał mnóstwo papierków w naszym imieniu, a ostatni mnie wręcz dobił: kupiłam działkę z oczkiem wodnym, na planach było to maleńkie oczkonaniesione jako basen i Pani w urzędzie zarządała, żeby architekt sporządził projekt rozbiórki basenu. Hihi- napisał, że trzeba rozwalić młotkiem i już i Pani w urzędzie to przyjęła bez mrugnięcia ( co autorytet to autorytet). Od wczoraj mam prąd - odbyło się rodzinne koszenie - przypominało przeprawę przez dżunglę. U mnie za przyłączenie ZE wziął 622 zł. Najlepiej do zrobienia przyłącza wziąć kogoś z ZE - masz z głowy całą papierologię ( geodeta, inwentaryzacja, wizyty w urzędzie, odbiór, jakieś laboratorium - czyli odtworzenie nawierzchni itd. ) - nam zrobił to w jeden !!!! dzień - jeśli chcesz, mogę dać Ci namiar na priv. Jutro wkracza koparka do zdjęcia humusu, we wtorek geodeta i od czwartku rusza robota. Pozdrawiam wszystkich budujących Łodziaków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie opłata 2200 bo 18KW ale płacil kto inny

Faktura z ŁZE nic ci nie da bo nie jestes juz dużej uldze wiec to co do okoła domu nie odlicza sie.

Ja mialem podłoczenie od zacisków i wszystko tak jak ty

 

Elektryk powiedział : Podpisz, inne nie będą.

 

i wzioł za robotę 3000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o ZE, nie liczyłem iz uda sie u nich cos wywalczyć ale zapytać warto, z tego typu instytucjami trzeba być czujnym ;-)

 

Gosias dzieki za info o twoim archtekcie - jest na liście do spotkań, przez najbliższe 2 tygodnie zamierzam sią spotkać z 3 architektami i wybrac TEGO który zaprojektuje nasz dom. Poważna sprawa ! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

)Od_biry może to i prawda z bykami ale..

1) mój architekt jest moim kierownikiem budowy a więc wszystkie gafy musi sobie sam poprawić

2) wszystkie zmiany łatwiej (szybciej) przechodzą

3) załatwił nam sporo papierków

w projekcie który o mało byłbym kupił wysokość paryeru wynosiła 2.55 a ja nie lubię bloków :wink: a mało kto na to zwraca uwagę przy kupnie. jak Ci jakiś gotowiec wpadnie w oko bez zastrzeżeń poszukaj ludzi którzy go budują lub wybudowałi popytaj i kup jak chcesz przerabiać więcej niż 1,2 rzeczy bierz architekta i ulepcie coś własnego koszty wyjdą podobne lub minimalnie wyższe ale masz świadomość,że uczestniczyłeś w czymś ważnym ( no wiesz za resztę zapłacisz kartą mastercard :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie witam i serdecznie pozdrawiam

 

Szukam:

1. ekipa do schodów wewnętrznych - obłożenie drzewem:)

2. ekipa do klinkierowych domków i obłożenia kominów klinkierem

3. balustrada na tarasie górnym

4. ogrodzenie - tymrazem zmiana planów, drewniane na zakładkę :))

5. kuchnia:))

 

czekam z niecierpliwością na namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakończyłem pierwszy etap - mam działkę. I teraz przyszła pora, żeby zastanowić się nad projektem.

Układ działki jest taki, że projekty gotowe "nie leżą" idealnie.

Zastanawiam się nad projektem indywidualnym, bo wychodzę z założenia, że znaczne przerabianie projektów gotowych nie ma sensu.

Ale już znane mi prywatnie 3 osoby budujące wg projetku indywidualnego twierdzą, że architekt zawsze strzeli byka - tak było w ich przypadku.

Projekty gotowe zwykle są zweryfikowane przez wiele realizacji i dlatego można je uznać za pewniejsze.

Jakie macie doświadczenia z projektami indywidualnymi?

Ile może kosztować taki projekt?

Czy projektanci Waszych domów też mieli potknięcia?

Pozdrawiam

 

Masz dobre założenie, jezeli zaden z gotowców ci nie lezy i musialbys go bardzo powaznie przerabiac, lepiej zdceyduj sie na indywidualny. Ja zrobilam ten blad i wyszlam na tym i kiepsko finansowo i kosztowalo mnie to sporo stresu, bo dom praktycznie musial byc zaprojektowany niemalze od nowa. Błedy w projekcie sa zawsze, tego sie nie uniknie, myslsiz ze w gotowcach ich nie ma? Sa i to cala masa. Moj architekt , ktory robil adaptacje projektu, a takiego musisz miec zawsze przy gotowcu, byl jeszcze lepszy. Gdyby nie dobra ekipa budowlana i kierownik budowy pelniacy funkcje inspektora nadzoru, to cienko widze moj dom, uniknelismy tylko dzieki nim wielu kosztownych bledow i moze nawet katastrofy budowlanej. Wg. mnie dobry projekt, szcegolowy, przemyslany to podstawa, beda to twoje najlepiej wydane pieniadze na budowie.

Takie jeast moje zdanie. O szczegoly popytaj np. Gosię_Łódź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie przetargi :)

 

tabelka w exelu i 6 firm w pionie wypisane, w poziomie produkty,

sprawdzam hipermarkety i kilka hurtowni w Łodzi i Aleksie

 

PSB zaspiewali mi 178 z m3 styropianu FS20... podziekowałem

 

Wysłałem emaila do 5 hurtowni/skladow z zapotrzebowaniem. W excelu - trzeba bylo "tylko" wpisac ceny. Z zadnej nie otrzymalem odpowiedzi.

 

Od tej pory dzwonie i sprawdzam i notuje podobnie jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest na forum gosc, ktory wczoraj zalewal lawy fundamentowe i zeby bylo taniej, szalunki zrobil ze styropianu, to niech sie lepiej nie ujawnia...

 

Podobno przez niego pompa do betonu zamiast ok. 15-tej dojechala do mnie o 17-tej. Beton zamiast o 15-tej przyjechal o 18-tej (pierwsza grucha). Wykonawca powiedzial mi "dzwon do wytworni betonu, bo ja skonczylem prace o 18-tej, niech sobie robia z tym betonem co chca..."

Niemniej jednak widzac przerazenie w moich oczach, podjal prace. Pierwsza gruszka pusta... "juuuz? cos malo tego betonu". Druga gruszka sie rozladowuje - ta na szczescie byla pelna. Mowie do kierowcy gruszki, zeby zadzwonil na wytwornie i zeby dorzucili 2m3 wiecej na trzeci transport, a tu wlasnie trzeci-ostatni transport podjezdza... A wytwornia jest juz zamknieta...

Pomimo tego, ze zamowilem 0,5 m3 wiecej - braklo ok 0,5 m3. Czyli moim zdaniem gdzies wyparowal 1m3. Nawet jesli to byl blad wykonawcy w obliczeniach (w co bardzo watpie) to i tak zostalem wczoraj o 20-tej ze stropem i czesciowo zalanymi schodami...

Rozmawialem dzis z kierownikiem firmy - przepraszal, nadgodziny obiecal zrekompensowac, a droge i czas jazdy pierwszego kierowcy sprawdzic. Zdenerwowanie juz mi od wczoraj troszke przeszlo, niesmak i zal pozostal.

 

Poniewaz nie byla to pierwsza wpadka tej betoniarni (a wylewalem do tej pory tylko lawy i strop nad piwnica)- zdecydowanie nie polecam korzystania z jej uslug.

Nazwa firmy jest trzyliterowa i chwala sie, ze pomagaja budowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wysylalem tylko dzwonilem lub odwiedzalem

 

nikt nie odesle ci mejla bo mysli ze konkurencja jestes

 

Ze jak? To jak zadzwonie i spytam o cene to juz nie bede konkurencja?

 

Do jednej z tych firm zadzwonilem i przedyktowalem, co potrzebuje. Oferte cenowa dostalem emailem...

 

Podejrzewam, ze im sie po prostu nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

 

Z przyjemnością dołączam do Was. Jestem na etapie projektu architektoniczno-budowlanego, w tzw. międzyczasie zbieram "papiery" potrzebne do pozwolenia na budowę. Budowa w Aleksandrowie Ł. przy ul. Brużyca. Mam szczerą nadzieję po wakacjach być szczęliwym posiadaczem pozwolenia na budowę, by wystartować z pracami ziemnymi i zrobić w tym roku fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...