Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Chyba głupio odpowiadać na własnego posta... ale wychodzi na to, że ja sam jestem zainteresowany.

A sprawa jest poważna... no tak mi się wydaje... bo podczas wstępnych konsultacji architekt zaproponował takie przeróbki... chyba chce liczyć od sztuki... Wyjdzie na to, że lepiej zrobić indywidualny.

Witam.

Zakończyłem pierwszy etap - mam działkę. I teraz przyszła pora, żeby zastanowić się nad projektem.

Układ działki jest taki, że projekty gotowe "nie leżą" idealnie.

Zastanawiam się nad projektem indywidualnym, bo wychodzę z założenia, że znaczne przerabianie projektów gotowych nie ma sensu.

Ale już znane mi prywatnie 3 osoby budujące wg projetku indywidualnego twierdzą, że architekt zawsze strzeli byka - tak było w ich przypadku.

Projekty gotowe zwykle są zweryfikowane przez wiele realizacji i dlatego można je uznać za pewniejsze.

Jakie macie doświadczenia z projektami indywidualnymi?

Ile może kosztować taki projekt?

Czy projektanci Waszych domów też mieli potknięcia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zastanawiam się nad projektem indywidualnym, bo wychodzę z założenia, że znaczne przerabianie projektów gotowych nie ma sensu.

Ale już znane mi prywatnie 3 osoby budujące wg projetku indywidualnego twierdzą, że architekt zawsze strzeli byka - tak było w ich przypadku.

Projekty gotowe zwykle są zweryfikowane przez wiele realizacji i dlatego można je uznać za pewniejsze.

Jakie macie doświadczenia z projektami indywidualnymi?

Ile może kosztować taki projekt?

Czy projektanci Waszych domów też mieli potknięcia?

Pozdrawiam

 

Masz dobre założenie, jezeli zaden z gotowców ci nie lezy i musialbys go bardzo powaznie przerabiac, lepiej zdceyduj sie na indywidualny. Ja zrobilam ten blad i wyszlam na tym i kiepsko finansowo i kosztowalo mnie to sporo stresu, bo dom praktycznie musial byc zaprojektowany niemalze od nowa. Błedy w projekcie sa zawsze, tego sie nie uniknie, myslsiz ze w gotowcach ich nie ma? Sa i to cala masa. Moj architekt , ktory robil adaptacje projektu, a takiego musisz miec zawsze przy gotowcu, byl jeszcze lepszy. Gdyby nie dobra ekipa budowlana i kierownik budowy pelniacy funkcje inspektora nadzoru, to cienko widze moj dom, uniknelismy tylko dzieki nim wielu kosztownych bledow i moze nawet katastrofy budowlanej. Wg. mnie dobry projekt, szcegolowy, przemyslany to podstawa, beda to twoje najlepiej wydane pieniadze na budowie.

Takie jeast moje zdanie. O szczegoly popytaj np. Gosię_Łódź.

 

Dzięki, popytam .

Trochę mnie zmroziła informacja, że gotowce (pewnie nawet te z Muratora) też mają błędy.

A Twoją odpowiedź Honoratko... przegapiłem w natłoku informacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawcie mnie, tak bede siedzial!... :cry:

 

I na razie nie kiwne palcem na budowie.

 

Wczoraj zachcialo mi sie rozbierac samemu szalunki na stropie - tak sobie przywalilem lapka do wyciagania gwozdzi, ze wyladowalem na pogotowiu z rozbitym czolem.

Wole nie myslec, co by bylo, gdybym stracil przytomnosc - moze dzis ktos by mnie znalazl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania gdzie kupilas drzw z okragłym oknem , zona pyta bo szuka i szuka a w Obi drogie

 

drewutnia super ale jak w zime nie zmoknie drzewo???

to ja stawiał

 

Co do okien, to odpowiedź dał już Tommco.

 

A drewutnia - w zimie a nawet jesienią ani deszcz ani śnieg drewnu nie straszny. Poza tym drewutnia stoi węższym brzegiem do zachodu skąd najczęściej wieją wiatry. Ważne jest to aby był przewiew. W takiej konstrukcji drewno schnie bardzo szybko, bo chodzi o wilgoć z wnętrza drewna (naturalna). Przecież rónie dobrze schnie drewno bez żadnego dachu pod warunkiem, że jest właśnie przewiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmad witam w klubie u mnie paznokieć piękny fioletowy jest, a klnę się,że żonie żadnego lakieru nie podbierałem (jeszcze nie ten etap może przy malowaniu elewacji....) :wink:

od_biry u mnie architekt kierownikiem budowy jest i jak jeden coś schrzani to drugi poprawia :lol: ( i przeprasza a nie pyskuje :wink: ) i problem z bańki. Nie muszę chyba tłumaczyć że korekty są za free ( nawet jak ja coś wymyślę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i link do powyższego posta też chyba się przyda....:

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=295

 

 

Jak na moje oko , projekt ładny i funkcjonalny:)

 

Ja mam projekt indywidualny i tez jestem bardzo zadowolona, gdyż chciałam duży salon na duże stoły i gości:)

 

No cóż prawdopodobienstwa błędów projektów gotowych jest moim zdaniem mniejsze ( gdyż może już ktoś wybudował , zgłosił ewentualny błąd jak wyszedł przy budowie i "architekci" poprawili projekt.

Przy indywidualnym też nie jest kolorowo, ale wszystko zależy od architekta, konstruktora, szczegółowości opisów technicznych.

 

Ale ja wiem jedno zmoich doświadczeń życiowych, niestety żeby nie wiem jak sie starać czasami los nam przynosi "różne " dobre i złe niespodzianki, których nie da się uniknąć.

 

Wiec dobry!!!! solidny kierownik budowy! z układami w urzedach z głową pełna wiedzy!:)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ogromny dylemat , w projekcie gaz płynny ( bez szans na ziemny), i według moich obliczeń jest cholernie drogi. Nawet droższy niz 2 taryfa e.e.

 

Zastanawiam się nad zmianą projektu na ogrzewanie elektryczne, ale...

1. albo prucie ścian i nowa instalacja elektryczna pod akumulacyjne i inne wyższej klasy konwektory

 

2. albo wymiana pieca na wejściu co na elektryczny ( mam juz zrobione rozprowadzenie samej instalacji co rurek ( bez grzejników, bez pieca)

 

Skłaniam sie do elektryki tylko nie wiem jak z kosztami przy wariancie 1 akumulacyjne + konwektor, czy 2 piec elektryczny na wejściu.

 

Bardzo proszę o porady, doświadczenia z życia.

Ewentualnie linki do postów w tym temacie.

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, nareszcie powalczyłam i wstawiłam nowe zdjęcia mojego domku. Od 54 to wnętrza prawie wykończone.

Są też zdjęcia drewutni, więc jak ktoś chce, to można skorzystać.

I polecam to co na końcu - krąg ogniskowy czyli popularne ... ognisko. Premiera kociołka była (Gosia Łódź świadkiem) więc może potwierdzić, że to coś przewyższa grilla o ... niebiosa. Dlatego bardzo ale to bardzo polecam. I co jest sprawą niebagatelną (poza walorami smakowymi) zdrowsza i TAŃSZA :lol: :p :lol:

 

no ładnie, ładnie, premiera kociołka juz była, a my nic nei wiemy o tym :lol: przyjdzie nam obejrzec zdjęcia rzeczonego kociołka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...