Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pablo - malowanie na końcu, zawsze się czymś chlapnie ;)

 

Paweł i Magda - jaki był koszt waszych przyłączy - czy było liczone z metra, czy np. jakaś stała opłata za "manie" przyłącza plus ileś tam za metr bieżący? A jak to jest z gazem, czy gazownia pokrywa koszty do granicy działki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mack Wtrace swoje trzy grosze - kupowalem u nich caly system kominowy i wentylacyjny, nie mam przed soba faktury, ale komin 8m (fi 200) kosztowal w granicach 1800 zl.

Standardowe pustaki wentylacyjne byly tansze niz od producenta, bo robia je we wlasnej wytworni.

 

Tylko niech Ci dobrze przelicza silikon na laczenia komina - u mnie mialy wyjsc trzy opakowania na calosc, a okazuje sie, ze braklo jeszcze na poddasze i bede musial dokupic. Pewnie to wina wykonawcy - za bardzo "posmarowal" ;)

 

Zrobili mi wycenę dwóch kominów z wentylacją w cenie 3700 brutto ale nie liczą drzwiczek, kratek i nasadki oraz transportu - taki sam w Schiedlu wycenili na 4900 z akcesoriami i tarnsport gratis - to wychodzi niewiele drożej.

Jak stawiałeś komin do ściany z dylatacją czy na styk - spotkałem się z opinią że komin może się rozszerzać cieplnie.

 

No i mam jeszcze problem z przejściem przez strop - w projekcie jest wymian ale murarz namawia mnie na obmurówkę z cegły i oparcie belek stropowych o obmurówkę - które rozw jest lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mack Wtrace swoje trzy grosze - kupowalem u nich caly system kominowy i wentylacyjny, nie mam przed soba faktury, ale komin 8m (fi 200) kosztowal w granicach 1800 zl.

Standardowe pustaki wentylacyjne byly tansze niz od producenta, bo robia je we wlasnej wytworni.

 

Zrobili mi wycenę dwóch kominów z wentylacją w cenie 3700 brutto ale nie liczą drzwiczek, kratek i nasadki oraz transportu - taki sam w Schiedlu wycenili na 4900 z akcesoriami i tarnsport gratis - to wychodzi niewiele drożej.

Jak stawiałeś komin do ściany z dylatacją czy na styk - spotkałem się z opinią że komin może się rozszerzać cieplnie.

 

No i mam jeszcze problem z przejściem przez strop - w projekcie jest wymian ale murarz namawia mnie na obmurówkę z cegły i oparcie belek stropowych o obmurówkę - które rozw jest lepsze?

 

Jesli chodzi o cene - ja tez mam policzone bez tych dodatkowych elementow, dlatego mam podobna cene. Natomiast komin z Leiera wyceniali mi ok. 30% drozej. Dlatego o Schiedla juz nawet nie pytalem....

Za dwukrotny transport ze Rzgowa do Nowosolnej policzyli mi ok. 250 zl i o tyle zeszli z ceny brutto za komin.

 

Kominy mam z dylatacja. Aczkolwiek boje sie, ze w trakcie wylewania stropow to i owdzie beton sie poprzyklejal. Ma ktos pomysl jak to sprawdzic?

Czy pomimo tego, ze wokol wkladu jest welna, same pustaki beda sie mocno nagrzewac?

 

Przez strop (beton) kominy mi przechodza otoczone styropianem lub papa. Natomiast jesli chodzi o przejscie przez dach, zrobie albo wylewany zazbrojony kolnierz, na ktorym opre cegle klinkierowa, albo obkleje kominy plytkami klinkierowymi. Oba rozwiazania widzialem w "Muratorze" (nawet wczoraj to przegladalem), jest tam nawet projekt wykonania kolnierza pod cegle klinkierowa. Natomiast co dokladnie wybrac - spytam kierownika, bo murarz moze sie kierowac wlasnym interesem.

W sumie nawet bym sie nie zgodzil na obmurowke z cegly dookola komina - kupilem pustaki systemowe, zeby zaoszczedzic troche na newralgicznej (lazienka, kuchnia) przestrzeni uzytkowej domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmad ty się chłopie nie wstydź i podaj te namiary na ten beton (ja wylewam strop w pn lub wt) chetnie skorzystam

:D

 

Wysylam na priva, jutro (po wylaniu stropu) bede mogl zweryfikowac.

 

Ech, znowu wylewanie stropu bez wiekszych emocji... Przyjechali, wylali skasowali i pojechali. Tylko pogoda za bardzo dopisala - pol godziny po odjezdzie ostatniej gruszki beton wylany z pierwszej dostawy zdazyl popekac :-?

 

BTW: robotnicy sie bardzo ucieszyli, jak zobaczyli podjezdzajacy na budowe samochod z beczka i napisem "Lezajsk". Mieli nadzieje, ze to 9 m3 piwka. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc pękł mi basen ogrodowy (dmuchany kołnierz u góry i po nalaniu wody rogi się z niego taka gruszka ) Pękami bok na odcinku około 40 cm Dzwoniłem w kilka miejsc ale nikt nie potrafi mi pomóc. Może ktoś z Was może mi pomóc Basen rozwaliła mi ostatnia wichura Pozdrawiam i czekam na jakieś namiary Darek

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imieniu Stowarzyszenia Polska-Finlandia w Łodzi mam przyjemność zaprosić Was na

koncert chóru KARJALAN KAIKU z Tampere w Finlandii

(miasta partnerskiego dla Łodzi). Dyrygować będzie Paavo Korpijaakko. Artyści wystąpią w tradycyjnych strojach i zaśpiewają tradycyjne fińskie pieśni ludowe.

Występ odbędzie się 8. sierpnia 2005 r. o godz. 19-tej w Kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Mateusza przy ul. Piotrkowskiej 283.

Wstęp wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkop na wylocie ze Zgierza w stronę Ozorkowa (Gdańska) w dawnych Proboszczewicach ok 0,5 km przed końcem Zgierza jest producent takich basenów, zjeżdzalni itp postaram Ci się o numer może coś Ci poradzi. W Castoramie itp są takie grube taśmy do takich rzeczy ale nie więm czy twojadziurka nie jest za duża na to (ja miałen ok 10cm długą w dnie basenu i wystarszyła basen 50cm wysoki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu chyba już skończę tynki i woda ma być już rozprowadzona. Jestem zmęczony tą jazdą samochodem bez klimy, od wczoraj prawie 600 km. fakt że nie jest to wiele, ale w tym upale przerąbane. Mój następny samochód musi mieć klimę

Zgadzam sie bezapelacyjnie.

 

Ja tez sie zgadzam, zeby nastepny samochod jacekkkk miał z klimatyzacja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mack Wtrace swoje trzy grosze - kupowalem u nich caly system kominowy i wentylacyjny, nie mam przed soba faktury, ale komin 8m (fi 200) kosztowal w granicach 1800 zl.

Standardowe pustaki wentylacyjne byly tansze niz od producenta, bo robia je we wlasnej wytworni.

 

Tylko niech Ci dobrze przelicza silikon na laczenia komina - u mnie mialy wyjsc trzy opakowania na calosc, a okazuje sie, ze braklo jeszcze na poddasze i bede musial dokupic. Pewnie to wina wykonawcy - za bardzo "posmarowal" ;)

 

Zrobili mi wycenę dwóch kominów z wentylacją w cenie 3700 brutto ale nie liczą drzwiczek, kratek i nasadki oraz transportu - taki sam w Schiedlu wycenili na 4900 z akcesoriami i tarnsport gratis - to wychodzi niewiele drożej.

Jak stawiałeś komin do ściany z dylatacją czy na styk - spotkałem się z opinią że komin może się rozszerzać cieplnie.

 

No i mam jeszcze problem z przejściem przez strop - w projekcie jest wymian ale murarz namawia mnie na obmurówkę z cegły i oparcie belek stropowych o obmurówkę - które rozw jest lepsze?

 

Kupowalismy w Rzgowie Zapela z wentylacją 8m Fi 200 - 2440 zł z drzwiczkami, ale bez kratek - Pani powiedziała, że są brzydkie i ich nie sprzeda - hihi. Dowóz - 80 zł - komin juz stoi. Mam tylko jedną wątpliwość - nie mieli od producenta gwarancji, ale byłam w tym temacie nieugięta, mimo, że Pani mnie przekonywała, że wystarczy faktura. Jak będzie się sprawdzał komin, to dopiero czas pokaże.

U mnie już stoi parter, w ubiegłym tygodniu wylewaliśmy strop - ale pogoda - masakra, ciągle trzeba było polewać - hektolitry wody. Od poniedziałku juz będzie rosło poddasze. obecnie jestem na etapie poszukiwania dekarzy i wyboru dachówki. okazało sie, że nie jest to prosta sprawa - terminy pozajmowane do wiosny - hihi.

Czy dachowka cementowa jest gorsza od ceramiki? Poradzcie, bo jednak cement wychodzi duzo taniej i cały czas jestem w rozterce. Pozdrawiam ciepło. Gosias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 podwójne kominy Schiedl'a. Fi 20 do kominka, fi 14 do pieca gazowego plus kanały wentylacyjne w każdym. Wyszło cóś około 5000pln z drzwiczkami, kratkami i nasadami górnymi, wkładami ceramicznymi i klejem. Transport i wyładunek gratis. Ten wyładunek to ważna rzecz, bo "pustaki" kominowe są ciężkie jak diabli.

 

Dachówka cementowa vs ceramiczna: Ja mam cementową IBF, sąsiad ceramiczną. Obie czerwone, styl bardzo podobny (podwójne S). Zauważyłem, że przy praktycznie identycznym nachyleniu i kierunku połaci dachowych u mnie śnieg szybciej spływał niż u sąsiada. Cementowe gładsze, czy co? Zauważyłem też u niego jakby większe zacieki brudu (oops tzn łódzkiego deszczu), ale każda pliszka swój ogonek chwali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosias jestesmy na podobnym etapie budowy.

Ja tez rozgladam sie za dachowka - w tej chwili jestesmy zdecydowani na ceramiczna Roben w kolorze miedzianym - dachowka podstawowa jest w promocji w porownywalnej cenie do cementowej. Porownywalna tzn. na prostym dachu 220 m2 wychodzi ok. 1200 zl drozej od cementowej.

 

Moze wykonawcy szukasz wsrod dobrych dekarzy ;) My zbieramy oferty z wykonawstwem (7% VAT na material i robocizne) - wszyscy oferenci zapewniaja, ze na koniec wrzesnia/poczatek pazdziernika maja ekipe i dadza rade.

 

Jest kilka watkow na forum o zaletach i wadach cementu i ceramiku. Robiac przeglad, spotkalem sie z teza, ze roznica jest taka, ze ceramika kilka lat pozniej niz cement zacznie porastac mchem. Ale i tak bedzie porastac.

 

Jesli chodzi o gladkosc - Braas - ma teraz dachowke z powloka Cisar, wg. opowiesci sprzedawcow chyba najgladsza z cementu i chyba juz najdrozsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...