Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam Szanowną grupę po wakacjach (w każdym razie ja jestem już po).

Czy ktoś ze starszych stażem i bardziej zaawansowanych grupowiczów chce przekazać/sprzedać/pozbyć się sprzętu typu barakowóz/blaszak/pakamera ?

Kolor i styl obojętne.

Jeśli tak to zgłaszam się na ochotnika jako odbiorca/nabywca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

u mnie konec gipsowania

 

nastepny etap kafelki

kafelkarza mam, ale na razie nie polecam bo tylko robote widzialem, u mnie nie robił jak zrobi bedziemy myslec

 

teraz 2tyg przerwy zamówimy gres i terakote

 

wlasnie gdzie kupowaliscie??

 

i jeszcze jedno pytanie: jakie zasilanie ma wasz elektryczny piekarnik, ile faz

 

dzieki

 

no i jeszcze jedna sprawa... powstaja kolejne domy beda sasiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo To impreza z cyklu tych, na których można się trochę ukulturwalnić...wódki nie będzie :)

 

Serdecznie jeszcze raz zapraszam.

 

Tommco

 

PS. Ja ostatnio już częściej w nowym domu, niż w starym.

Niestety od 12 września dostałem pracę, tzn. staty, ale niestety, że w Wawie...więc teraz muszę poszukać czegoś do wynajęcia...a w nowym domku będę tylko łikendowym gościem.... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od_biry: Odpisałem mailem, że moja siostra ....

Ja też już odpisałem mailem.... :D

Dzięki.

Zmartwiło mnie tylko to, że nawet jeśli to tymczasowe, bez trwałego połączenia z gruntem to trzeba mieć .... pozwolenie na budowę.

No, ale to chyba już załatwię za jednym zamachem z tym "docelowym" pozwoleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie .. odwieczne pytanie. Namiary na ekipy .. buduje w Rogowie. Humusik zdjęty, media podciągniete, kredyt przysłany, aaa z ekipami sie dogadać na kase nie mogę. Chatka 175 w porywach do 190 m

No .. chciałbym zrobić surowy zamkniety w granicy 130-140 ...

Bądzcie ludzie dajcie namiar.

Bo juz rozmyślam o prychiatryku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo: Ja kupowałem ceramikę głównie w Cermagu na Brukowej i mogę ich polecić z czystym sumienie. Ekspozycja, wybór, fachowa obsługa a i ceny dobre tymbardzie że jeszcze do dalszej negocjacji :D . Ja szukałem gresu Nowej Gali objeżdżając całą Łódź i najtanie wyszło właśnie w Cermagu i to z transportem. Brałem u nich jeszcze kafle z Tubądzina (Kuba) i większość ceramiki sanitarnej. Tylko rexone z Cersanitu brałem na Włókniarzy (przy Macro) bo mają ją na stanie (nie trzeba czekać) a z handlowania tym Cermag się wycofał. Acha jeszcze do kuchni na ścianę brałem trochę płytek z Opoczna ze sklepu z przy Uniwersyteckiej bo też mają je na stanie.

 

U mnie czas wykańczania domu, który niestety nie obywa się bez problemów. Największy wywinął mi kafelkarz który po zainkasowaniu tygodnówki zniknął jak kamfora bez słowa pożegnania. Od kilku dni druga ekipa kończy to co poprzednik zostawił a jest sporo bałaganu. I tutaj nasuwa się pierwszy wniosek: ja będąc zauroczony tym, że moje szare ściany przybierają wreszcie jakieś kolory nie widziałem defektów. Dopiero teraz następca pokazuje mi takie kwiatki jak narożniki robione na fugę 4 milimetry robione szlifierką trzymaną w ręku a nie taką ze stołem którą ma obecna ekipa i fuga ma najwyżej 1mm, zły rozstaw na baterie natryskową zamiast 15 zrobił 13cm :evil: (trzeba było rozkuwać z jednej strony) i inne problemy z podłączeniem umwalki czy bidetu. To może uzasadnić nagłe zniknięcie fachowca który zwiał kiedy jeszcze tego nikt nie wykrył.

 

W efekcie cieszę się że nie doszło do kładzenia kafli w salonie bo tam fuszerki bym nie zniósł. No tak ale jest problem, bo ekipa od wykończeniówki która poprawia to wszystko (namiary dostałem od Alex - profesjonali i bardzo sympatyczni ludzie z okolic Piotrkowa) ale niestety gonią ich terminy i nie może teraz zostać dłużej i zrobić jeszcze salon, jadalnie, hol itd (ponad 110 metrów). Mogą najwcześniej zrobić to za miesiąc a my chcemy już kończyć tą zabawę w budowanie :evil: . Możecie poratować dając namiary na kogoś kto zna się na robocie i położy porządnie gres na ogrzewanej podłodze? Zależy mi na fachowcach a nie na kimś kto będzie dopiero zbierał doświadczenie na mojej podłodze. Nie muszą być najtansi...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno niestety moje doświdczenie: nawet do małych robótek na które nie warto spisywać umowy koniecznie spisujcie dane delikwenta z dowodu osobistego a przede wszystkim adres zameldowania i pesel. Możecie mieć przykrą niepodziankę kiedy niespodziwanie zniknie fachowiec zostawiając rozgrzebaną robotę ale najgorzej jak zginie więcej rzeczy... i szukaj potem wiatru w polu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka cementowa vs ceramiczna: Ja mam cementową IBF, sąsiad ceramiczną. Obie czerwone, styl bardzo podobny (podwójne S). Zauważyłem, że przy praktycznie identycznym nachyleniu i kierunku połaci dachowych u mnie śnieg szybciej spływał niż u sąsiada. Cementowe gładsze, czy co? Zauważyłem też u niego jakby większe zacieki brudu (oops tzn łódzkiego deszczu), ale każda pliszka swój ogonek chwali...

 

Ja też mam czerwoną i cementową, tylko że celtycką z Braasa i kładła ją ekipa z 7% Vatem, szybko, sprawnie i na razie wygląda pięknie. A co do szybkości spływania śniegu to wydaje mi się że chyba większe znaczenie ma ilość użytej wełny na izolację poddasza niż sama gładkość powłoki. Ceramiczna ma mimo wszystko gładszą powłokę ale cenowo (już po wszystkich rabatach) wyszło mi sporo drożej a nie widziałem potrzeby żeby przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 podwójne kominy Schiedl'a. Fi 20 do kominka, fi 14 do pieca gazowego plus kanały wentylacyjne w każdym. Wyszło cóś około 5000pln z drzwiczkami, kratkami i nasadami górnymi, wkładami ceramicznymi i klejem. Transport i wyładunek gratis. Ten wyładunek to ważna rzecz, bo "pustaki" kominowe są ciężkie jak diabli.

 

Ja też mam schiedela z tym że w zestawie jest podejście do komina pod kątem 90 stopni a kominkarze zalecają aby było to pod łagodniejszym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od_biry: Odpisałem mailem, że moja siostra ....

Ja też już odpisałem mailem.... :D

Dzięki.

Zmartwiło mnie tylko to, że nawet jeśli to tymczasowe, bez trwałego połączenia z gruntem to trzeba mieć .... pozwolenie na budowę.

No, ale to chyba już załatwię za jednym zamachem z tym "docelowym" pozwoleniem.

 

A nie jest tak, ze budowle tymczasowe (chyba 180 dni) nietrwale zwiazane z gruntem wykorzystywane do budowy nie potrzebuja pozwolenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymczasowy obiekt budowlany - należy przez to rozumieć obiekt

budowlany przeznaczony do czasowego użytkowania w okresie krótszym od jego trwałości technicznej,

przewidziany do przeniesienia w inne miejsce lub rozbiórki, a także obiekt budowlany nie połączony trwale z

gruntem, jak: strzelnice, kioski uliczne, pawilony sprzedaży ulicznej i wystawowe, przekrycia namiotowe i powłoki

pneumatyczne, urządzenia rozrywkowe, barakowozy, obiekty kontenerowe,

 

Art 28.1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

... tymczasowych obiektów budowlanych, nie połączonych trwale z gruntem i przewidzianych do rozbiórki

 

Art. 30.1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga:

1) budowa, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1, 2, 4, 5a, 9 i 10, oraz

wykonywanie robót budowlanych wymienionych w art. 29 w ust. 2 pkt 1-7 i 10,

 

5a) tymczasowych obiektów budowlanych, nie połączonych trwale z gruntem i przewidzianych do

rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 30 ust. 1,

ale nie później niż w okresie 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w zgłoszeniu;

zwolnienie to nie dotyczy obiektów szczególnie szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz mogących pogorszyć stan środowiska,

 

Art. 36.1. W decyzji o pozwoleniu na budowę właściwy organ, w razie potrzeby:

1) określa szczególne warunki zabezpieczenia terenu budowy i prowadzenia robót budowlanych,

2) określa czas użytkowania tymczasowych obiektów budowlanych,

3) określa terminy rozbiórki:

a) istniejących obiektów budowlanych nie przewidzianych do dalszego użytkowania,

b) tymczasowych obiektów budowlanych,

 

 

Tako rzecze Minister

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooh jesli juz koniecznie, to trzeba barak zglosic. A zgloszenie to przeciez cos innego niz pozwolenie na budowe.

Nie wnikalem az tak mocno w przepisy, ale po 30 dniach od dokonania zgloszenia mozna juz wykonywac prace. Jesli w tym terminie Urzad nie wyrazi sprzeciwu, to traktuje sie to jako akceptacje zgloszenia.

 

Mialem wykonywane przylacze pradowe w trybie zgloszenia. Tylko akurat w tym wypadku Zaklad Energetyczny musial dostac od Starostwa papier potwierdzajacy brak sprzeciwu. Bo nawet jesli dostalbym sprzeciw, to "moglbym go podrzec i nic nie powiedziec ZE".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...