Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Myślę, że wszystko zależy od życzliwości sąsiadów. Najlepiej żyć z nimi w zgodzie. Jak zaczniemy wypełniać wszystkie przepisy drobiazgowo to budowa będzie ciągłym załatwianiem papierów, pieczątek, pozwoleń, faktur, umów, oświadczeń, ekspertyz...

 

Najwięcej forsy wydanej niepotrzebnie pochłonęły u mnie jak na razie:

1. Projekt zmiany organizacji ruchu (na drodze gruntowej bez wylotu rozkopanej na 2 godziny)

2. Badanie miąższości gruntu (tejże drogi po zasypaniu wykopu)

3. Inwentaryzacja powykonawcza przyłączy i budynku...

 

A budę zgłoś żeby się nie czepiali w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja też mam czerwoną i cementową, tylko że celtycką z Braasa i kładła ją ekipa z 7% Vatem, szybko, sprawnie i na razie wygląda pięknie.

 

Darwol uścislij jakie koszty robocizny. Jestem na etapie uzgadniania cieśli i dekarza więc wszystkie informaje bezcenne.

 

Moja ekipa to Plewiński z Aleksandrowa (biuro obok Sopeximu). Robocizna sporego dachu bo 340m2 wyniosła za wieżbę ok 7 tyś, prace dekarskie o ile pamiętam 11tyś. Razem cały dach z materiałem (rynnami i 7 oknami dachowymi) to ok 55 tyś. Jak porównywałem ceny to mimo że robocizna sama w sobie była droższa to jednak "zaoszczedzony" VAT rekompensował to z nawiązką. Druga sprawa to te ekipy mają jeszcze lepsze upusty w zakupie dachówki niż klient z ulicy stąd i na tym sporo zarabiają. Robota zrobiona szybko i dobrze przez cieśli z okolic Nowego Sącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim budującym

Może wiecie skąd w okolicach południowego zachodu Łodzi zorganizować ziemię do nawiezienia na działkę ? Albo może sami macie do oddania, albo widzicie jak skądś wożą ?

Dajcie znać, bo trochę :wink: mi potrzeba.

A i jeszcze jak sobie moze woziliście to po ile płaciliście, tak zebym znał orientacyjne ceny ...

Pozdrawiam, Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim budującym

Może wiecie skąd w okolicach południowego zachodu Łodzi zorganizować ziemię do nawiezienia na działkę ? Albo może sami macie do oddania, albo widzicie jak skądś wożą ?

Dajcie znać, bo trochę :wink: mi potrzeba.

A i jeszcze jak sobie moze woziliście to po ile płaciliście, tak zebym znał orientacyjne ceny ...

Pozdrawiam, Majki

 

Tez szukam.

Niedaleko od mojej budowy na Byszewskiej jest gosc, ktory ma w sprzedazy ziemie (odkrywka z wlasnej zwirowni), ale liczy za 10 ton ok. 150 zl. Wiec wychodzi bardzo drogo.

Dzwonilem do Go-traktu - maja mi dac znac, jak beda kopac cos w okolicy. cena ok 100 za duza ciezarowke (ok. 28 ton) z zastrzezeniem, ze nie wszedzie tym dojada.

Najlepiej zrobil moj sasiad - dorwal kiedys kierowce z transportem ziemi na jakims skrzyzowaniu i mial ziemie z wykopu po okazyjnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witajcie

Prosilbym was bardzo o namiary na kafelkarza, z ktorego byliscie/jestescie zadowoleni - jakosciowo, jak i cenowo. Nastepny etap u mnie to plytki, ale nie chce brac pierwszego lepszego fachowca z ogloszenia. Pilne - prosze was o odzew, tutaj lub na priv.

pozdrawiam

tomek_2

 

Dopisuje się do tej prośby. Mam namiary na jednego dobrego ale dostępny dopiero we wrześniu. Koniec końców wolę go we wrześniu niż ryzykować pseudofachowcami których jest cała masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim budującym

Może wiecie skąd w okolicach południowego zachodu Łodzi zorganizować ziemię do nawiezienia na działkę ? Albo może sami macie do oddania, albo widzicie jak skądś wożą ?

Dajcie znać, bo trochę :wink: mi potrzeba.

A i jeszcze jak sobie moze woziliście to po ile płaciliście, tak zebym znał orientacyjne ceny ...

Pozdrawiam, Majki

 

Tez szukam.

Niedaleko od mojej budowy na Byszewskiej jest gosc, ktory ma w sprzedazy ziemie (odkrywka z wlasnej zwirowni), ale liczy za 10 ton ok. 150 zl. Wiec wychodzi bardzo drogo.

Dzwonilem do Go-traktu - maja mi dac znac, jak beda kopac cos w okolicy. cena ok 100 za duza ciezarowke (ok. 28 ton) z zastrzezeniem, ze nie wszedzie tym dojada.

Najlepiej zrobil moj sasiad - dorwal kiedys kierowce z transportem ziemi na jakims skrzyzowaniu i mial ziemie z wykopu po okazyjnej cenie.

 

Potwierdzam ceny: 100 zł za szary piach który nadaje się na wyrównanie terenu a 150 za czarną ziemie auto bodajże 15t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak jak pisałem w dzienniku - może znalazłem ziemię :D Za darmo :o :D Nie chcę na razie zapeszać, bo jeszcze transportu nie miałem, ale gość co mi wywoził szlakę z działki, prowadzi teraz jakieś wykopy ziemne w Pabianicach i czasem wywozi ziemię. Jeżdzi albo takim starem wywrotką ( coś na oko 8 t ), albo kamazem.

Jak przyjedzie coś od niego to zapytam czy dałoby się skombinować więcej ziemi to podałbym namiary na Forum.

Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_Łódź bardzo dziękuje ,Teraz siedzę na budowie (rejon Kucin ) ale co kilka dni będę wpadał do domu w Łodzi ,to jeśli można prośić o ten namiar byłbym ogromnie wdzięczny

Pozdrawiam Darek

:wink:

Darkop gdzie koło Kucin budujesz bo będziemy sąsiadami mijając Kuciny w str. Poddębic po lewej str.200 metrow od trasy ten biały domek to ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mogę polecić firmę która kompleksowo zajmuje sie wszystkim.

Glazurę i parkiet kładą bardzo szybko i naprawde super.

Byłam z nich bardzo zadowolona, podaję nr telefonu do P. Darka 600-464-310

 

A tak w ogóle to za jakies 3 tygodnie zaczynam sie budowac tak więc przystępuję do Waszego klubu:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaaa zaczyna się... pod górkę.

Mieliśmy nadzieję na szybki zakup działki a tu lipa lekko mówiąc. Już mieliśmy 2 na oku niestety po sprawdzeniu ich w gminie szybka ucieczka i niestety dalsze wertowanie ogłoszeń, pytanie budujących się, etc. Tyle ogłoszeń w prasie, szkoda tylko, że większość to delikatnie mówiąc "mijanie się z prawdą" np. działka budowlana 1650 m, wszystkie media w działce piękny widok, cena 37500 co się okazuje, ano działka 1650 ale rolna, media owszem ale w ulicy a prąd to gdzieś 150m dalej, jedynie widok piękny :lol:

Jak na razie zjechaliśmy w sumie ok. 600 km i nic ciekawego! Jeśli coś jest to albo sprzedane albo jakiś gbur sypie dziwne kwoty i tekst "mnie się nie śpieszy, nie pasi to trudno" albo rozmiar pod lotnisko :-?

 

Jeśli macie jakieś namiary na działki w okolicach: Kopanki, Dąbrowy, Kalonki, Bukowca lub wschodniej części Łodzi to dajcie znać plissss. Szukamy działki 1000-1800m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie jakieś namiary na działki w okolicach: Kopanki, Dąbrowy, Kalonki, Bukowca lub wschodniej części Łodzi to dajcie znać plissss. Szukamy działki 1000-1800m.

 

Bedzie ciezko - na terenie Parku podzialy robia min. 2000 m. Dzialka moze byc mniejsza w wyniku podzialu (np. 3000 m mozna podzielic na dwie) pod warunkiem, ze obie beda mialy dostep do drogi i okreslona minimalna szerokosc (chyba 30 m).

 

Niemniej podesle na priva przyblizone namiary na wlascicieli troche wiekszych dzialek, o ktorych wiem, ze sa do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...