Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Byliśmy wczoraj na budowie jednego takiego szkieleciaka - kawał drogi bo aż za Markami :o ale warto było 8) - wrażenia jak najlepsze, zarówno co do jakości budowania (tak na moje niedoświadczone oko ;-) ) jak i co do właścicieli firmy - przez dobre 2 godziny odpowiadali na nasze (często niezbyt mądre) pytania wykazując anielską wręcz cierpliwość, żona pogadała też z inwestorką, która nachwalić się nie mogła - solidności, uczciwości... Wygląda na to, że stać nas na całkiem fajny domeczek :D i to w realnych, a nie "folderowych" kosztach. Nawet dołożenie garażu nie będzie niewykonalne :D Do tego zaproponowano nam wyeksmitowanie pomieszczenia gospodarczego do częsci "garażowej", co pozwoli na zmniejszenie jego ceny.

 

Pani ta potwierdziła, że wiele firm, które odwiedziła poprzednio, sztucznie zaniża koszta, a przy ostatecznym kosztorysie okazuje się, że bezczelnie nie wliczają pewnych "drobnych" elementów, jak np. izolacja podpodłogowa :o Tak więc szczegółowe wypunktowanie, co wchodzi w skłąd proponowanej ceny, jest ze wszech miar wskazane ;)

 

Jesteśmy zaproszeni na oglądanie stanu gotowego (jakoś przed Świętami).

Fajnie by było następne Święta spędzić u siebie..........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Darwol a nie wolałbyś wykostkować tylko części wokół garażu (coś jakby tarasik), resztę pozostawiając naturze? 60m toć to prawie droga gminna :lol:

 

Chętnie bym zostawił tylko że u mnie natura nie jest zbyt łaskawa - sama glina co przy deszczach powoduje bajorko ze śliskim podkładam. :evil: Dobre to na kąpiele błotne, ale niezbyt dobre kiedy się chce suchą i czystą nogą wyjść lub wyjechać na miasto. Mimo wszystko koszty astronomiczne i kto wie czy tak właśnie nie zrobie - rachunek ekonomiczny jest bezlitosny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo moze macie osobe godna polecenia od kostki -material który juz mam to kostka bazaltowa + kruszywo granitowe.

(zaznaczam ze panowie od kostki betonowej nie podejmuja sie ukladania bazaltowej, juz probowalam ich podpytywac).

:

Jestesmy umowieni na połowę października z ludźmi ktorzy zrobili na nas b.pozytywne wrażenie w układania granitu i bazaltu. Widzielismy ich 3 roboty (2xbazalt 1xgranit) i wg mnie jest OK. Namiar na priv

My dojazdu mamy 30m i też z przyczyn ekonomicznych już prawie pogodzilismy sie z betonem - ale rzutem na taśmę stwierdziliśmy, że teraz wyrabiamy tylko wokol domu jedną ciężarowke granitu. A podjazd wysypujemy tłuczniem. A w przyszlosci jak będzie kasa to zamienimy tluczen na granit.

Ja dopiero jestem w fazie zakupywania materiału. Zastanawiam się nad wyjazdem w ok.Strzegomia aby cos sobie upatrzyć.

Czy ktoś ma jakis dobry namiar w ok.Łodzi na tluczen drogowy?

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi

u nas baardzo podobnie, nasz kapitał to też gł. mieszkanie blokowe, nasz domek też ma być przede wszystkim niedrogi, prosty

tylko że nasz z bloczków, 2 wartstowa ściana

z mediów nic nie mamy póki co, kanalizacji tam wogóle nie ma, gazu nie będzie, ale to wiedizeliśmy

z ZE podpisaliśmy umowę przyłaczeniową, przyłacze ma być gotowe na 06.06 ale za to z wodą źle.

Rura idzie po drugiej str. naszej dróżki ale okazało sie że chyba rura za cinka i musielibyśmy kawałek wodociągu zasponsorować. Mają jeszcze to spr. Jak nie to zostanie nam studnia głebionowa.

A jak u Ciebie z mediami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi i wierzba namiary wyslalalm na priv

długi ja tez poprosze o namiary na ten tłuczeń i kruszywa

 

biegam po salonach z drzwiami wewnetrznymi, ceny mnie zalamuja, za co az tyle???

 

kostka bazaltowa chyba nie pomoge za bardzo w kalkulacji, bo tak sie zlozylo ze mam ja za darmoche :oops: , takze u mnie bedzie tylko koszt ulozenia tej kostki, w zaleznosci od ekipy koszt to ok. 30-45 zl za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie kochani!!

 

pojawiam się po długiej rozłące, widzę, że grupa się rozwinęła, prawie same nowe twarze :D . rozłąka wzięła się stąd, że jakiś czas temu wyszło, że nas jednak nie stać na dom :cry: .

 

teraz się okazało, że na 33 m2 w 2,5 osoby jednak trochę trudno wytrzymać. a 3 pokoje z kuchną kosztują co najmniej 120 tys z kosztami notariusza, remontu itp. wyszło mi, że może za nieco tylko wyższą cenę dałoby się jednak powalczyć o domek. mały, ale jednak domek. tym bardziej, że działkę już mamy (okolice Kochanówki).

 

kropi, o ile się nie mylę jesteśmy w podobnej sytuacji. szukam ekipy, która wybudowałaby mi mały domek (ok. 70 m użytkowej) za jak najniższą cenę. Najlepiej, gdyby to było od razu wszystko (pod klucz), bo się na budowaniu nie znam i nie chę spędzić najbliższego roku na bieganiu ze szpadlem :D

 

aha, projekt chyba będzie Z16 pracowni http://www.z500.pl, bo jakiś taki fajny i mały :D

 

robię na razie sondę wśród firm budujących pod klucz, najlepsze wrażenie robią Domy i Domki z Wwy i Domek z Poznania, chociaż obydwie są stosunkowo drogie. Dobrą ofertę przedstawiła firma Kar http://www.kar.pl z Łodzi, ale nie wiem, czy im można zaufać. czy ktoś miał z tą firmą styczność?

 

ogólnie co sądzicie o budowie "pod klucz"? warto?

 

pozdrawiam wszystkich i obiecuję już się częściej pojawiać :)

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sąsiadów:)

 

Geodeta zazyczył sobie 1200 za wytyczenie budynku i pewnie bysmy zaplacili gdyby nie forum muratora...

Tutaj sobie poczytałam ile własciwie ludzie płaca za taką usługe, jest to wydatek rzedu 300-500 zł czyli nasz geodeta troszke sobie przesadził...

dzisiaj zadzwoniłam do innego ze Zgierza i zrobi to samo za 400 zł czyli całkiem OK:)

 

Nadal poszukuje barakowozu na czas budowy.....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorata i Gosias. Z peanami na czesc dachow z "Dagartu" moze macie racje, ale ja sie nie zdecydowalem. Owszem, p. Dagmara wyglada na osobe bardzo kompetentna i przedstawila tez atrakcyjna oferte cenowa, ale wczesniej bralem od nich system kominowy Zapel i juz nie bede ryzykowal takich przejsc.

Pisalem juz we fragmentach: dalem projekt i zle policzyli mi wysokosc kominow, wobec czego do kosztorysu trzeba bylo pozniej dodac ok. 40 % i cena zblizyla sie do Leiera (jesli nie do Schiedla). Musialem zaplacic za dodatkowy transport (wlascicielka bazuje na cenach taksowek :( ), a na koniec odwiedzic ich po raz szosty lub siodmy, bo kolejny raz czegos jeszcze nie doliczyli.

Piszac to - boje sie - bo dzis lub jutro bedzie murowany komin ponad dach i znow moze sie okazac, ze czegos braknie.[/b]

 

 

też miałem przejścia - do komina Zapel przysłali inne pustaki wentylacyjne niż zamawiałem. Od razu zaczęli też temat dachu - miło kompetentnie ale drogo.

Pytanie do Zapelowców - jakie zakończenie komina - oryginalne od Zapela?, czapka betonowa?, jak kończyliscie kanały wentylacyjne - kratką z boku czy daszkiem?

Mack - ja zrezygnowałam z czapki systemowej na komin Zapela, gdyż okazało się, że nie będzie pasować do obudowanego klinkierem komina. Po prostu dekarze zamontowali mi blaszany daszek w kolorze wykończeń dachu, a po bikach wstawiłam kratki wentylacyjne - przyznam, że efekt całkiem niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie juz nic nie chce

 

przyszedł facet od mebelków i powiedział ze mial tak samo z gazem na butle jak ja i teraz zaluje bo mial w zime 18 st.

 

zona malo sie do bloków nie przeprowadziła, szczerze mi odradza bo zbankrutuje.

facet płacił 1200 miesiecznie za gaz

:( :( :(

 

chyba budujemy kotłownie

jutro sie dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Łódzką Grupę!

Na forum jestem od niedawna, ale intensywnie czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku,(tzn. razem z mężem oczywiście :wink: ) że chyba :p damy radę wybudować niewielki domek z dużym nakładem pracy własnej jeśli chodzi o wykończeniówkę.

W związku z tym zaczeliśmy rozglądać się za działką. Szukamy ok.1000m2 lub więcej do 30-35tyś. w bliskich okolicach Łodzi (chodzi nam o połączenie liniami miejskimi ze względów na niemobilnych samochodowo rodziców , no i łatwy kontakt z miastem w razie braku samochodu, dojazdu dzieci do szkoły itp.) przyznam ,że dojazd jest dla nas jednym z ważniejszych kryteriów w poszukiwaniu działki, no i oczywiście media w pobliżu...w bliskim pobliżu :p

Mamy namiary na działki w Mirosławicach(Lutomiersk), będziemy oglądać, ale zwracamy się z prośbą do Grupy, może słyszeliście coś o działkach budowlanych do sprzedania??Będziemy wdzięczni za wszelkie informację! :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Łódzką Grupę!

Na forum jestem od niedawna, ale intensywnie czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku,(tzn. razem z mężem oczywiście :wink: ) że chyba :p damy radę wybudować niewielki domek z dużym nakładem pracy własnej jeśli chodzi o wykończeniówkę.

W związku z tym zaczeliśmy rozglądać się za działką. Szukamy ok.1000m2 lub więcej do 30-35tyś. w bliskich okolicach Łodzi (chodzi nam o połączenie liniami miejskimi ze względów na niemobilnych samochodowo rodziców , no i łatwy kontakt z miastem w razie braku samochodu, dojazdu dzieci do szkoły itp.) przyznam ,że dojazd jest dla nas jednym z ważniejszych kryteriów w poszukiwaniu działki, no i oczywiście media w pobliżu...w bliskim pobliżu :p

Mamy namiary na działki w Mirosławicach(Lutomiersk), będziemy oglądać, ale zwracamy się z prośbą do Grupy, może słyszeliście coś o działkach budowlanych do sprzedania??Będziemy wdzięczni za wszelkie informację! :p :p :p

 

 

Anisia, jeżeli Lutomiersk spełnia Wasze wymagania, to tym bardziej Aleksandrów Łódzki - bezpośredni autobus MPK, duża liczba prywatnych linii, bezpłatny autobus TESCO, a myślę że i cenowo będzie konkurencyjnie, co pewnie Pablo1979 potwierdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...