Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Anisia- w Aleksie obok mojej działki jest jeszcze kilka do kupienia...cena za metr 28 zł tyle że nieuzbrojona ale na wiosne maja nam ciągnąć wodociąg a prąd ma być jeszcze w tym roku...

Sprzedażą działek zajmuje sie biuro nieruchomości "Pandora" w Aleksandrowie.

 

Metea, a w którym rejonie Aleksa są te działki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.Jestem żółtodziób i na forum i w budownictwie.Marze o własnym domku,ale jak na razie to mam problem nawet z wybraniem projektu :lol: .Chciałbym wybudować dom ok.100-130m,ale nie wiem jaki parterowy czy z poddaszem.Co polecacie stare wygi 8) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Chciałbym wybudować dom ok.100-130m,ale nie wiem jaki parterowy czy z poddaszem.Co polecacie stare wygi 8) ?

 

Gdzieś na forum (bodajże na wymianie doświadczeń) jest sporo dyskusji o przewadze parterowego nad 'poddaszowym' i na odwrót. Dyskutowane sa tam cechy pod katem uzytkowym i kosztów budowy.

Nie ma chyba złotej reguły - co kto lubi, na co go stać i jaka ma działkę.

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
Witam wszystkich forumowiczów.Jestem żółtodziób i na forum i w budownictwie.Marze o własnym domku,ale jak na razie to mam problem nawet z wybraniem projektu :lol: .Chciałbym wybudować dom ok.100-130m,ale nie wiem jaki parterowy czy z poddaszem.Co polecacie stare wygi 8) ?

 

ogólnie rzecz biorąc, domy parterowe jest sens budować na dużej powierzchniowo i taniej działce. Jeżeli działka jest droga (za m kw) to nie ma sensu budowania płaskiego domu zajmującego znaczną część terenu.

Co do kosztów to stosunkowo dużą część kosztów stanu surowego stanowią fundamenty i dach więc im dom jest bardziej rozległy tym koszty będą wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gochasz i metea ja tez murowlam swój dom jesienią i zadaszalam w grudniu i nie załuje, co wiecej goraco polecam rozpoczynanie budowania jesienia.

Po pierwsze obserwujac pogode podczas ostatnich kilku lat widac ze jesien jest dluga i ciepla, zima pojawia sie gdzies dopeiro w styczniu, za to sniegi, mrozy i opady trwaja do marca lub kwietnia. Wiem ze w ubieglym roku i 2 lata temu tak przymrozilo ze wykopy pod fundamenty mozna bylo zaczynac dopiero pod koniec kwietnia, wiec kto sobie zalozyl ze zacznie murarke wczesna wisona, mial juz na stracie niezly poslizg.

A jesienia -suchutko, zadana woda nie grozi fundamnetom itd.

Dom na zime zadaszylam (dokladnie 30 grudnia :lol: ) i pozostawilam na zime z otwartymi otworami okiennymi, coby go solidnie przewialo, przesechl itd. Od kwietnia zaczelam stopniowo go uzupelniac w: instalacje, okna, dzrwi, ocieplenie, zabudowy z g-k itd , w lipcu robilismy wylewki i tynki, potem ok. 6-8 tyugodni dom sechł (a słonce bylo az do teraz) a teraz juz wykanczam, klada gresy, kafelki.

Tak wiec murarke jesienia jak najbardziej polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metea-dziękuję za informacje!

Oglądałam w Mirosławicach, ale działki są w niewielkim spadku i obawiam się, że będzie powódź w czasie deszczu, tym bardziej ,że rów melioracyjny jest przerwany, z mediami krucho... :roll: i duży hałas z ulicy... no poprostu nam nieodpowiada : :(

Meta a te działki są bardzo blisko ulicy?

Skontaktuję się z tym biurem...

Szukam dalej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, oprócz dzrzwi wewnetrznych szukam tez inspiracji co do tego jak mam wygladac mój taras i podjazdy, jak wogole te przestrzen przed i wokol domu rozplanowac, za ogord wezme sie w przyszlym roku, ale troche utwardzanych powierzchni przed domem chcialabym juz miec, bo inaczej utone w glinie jesienia i wiosna.

 

Niesttey fachowcy od kostki, ktorzy przychodza nie maja pomyslów, to jedynie "panowie od ukladania" , wiec projketowac musze sama.

Macie moze jakies inspiracje? linki do stron? fotki?

Albo moze macie osobe godna polecenia od kostki -material który juz mam to kostka bazaltowa + kruszywo granitowe.

(zaznaczam ze panowie od kostki betonowej nie podejmuja sie ukladania bazaltowej, juz probowalam ich podpytywac).

 

Tomek_Łódź napewno wystarczy pojedyncze łóżeczko na razie w naszej sypialni :lol:

 

Honorata, Gtca

wielka prośba o namiary na tych ludzi od kostki brukowej. Może okaże się że i nas będzie na takie cudo stać.

 

Dzięki i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke poznawo ale tez musze sie pochwalic :)

 

od 30.08 mamy parke dzieciaczkow 1,5 roczna Ala i teraz juz miesieczny Witek .....

 

a zalatwianie formalnosci idzie spokojnie naprzod ... mamy mapke do celow projektowych i powinnismy juz miec przepisana decyzje o warunkach zabudowy ... teraz zaczniemy zalatwiac media i powazniejsze rozmowy z architektem

 

prosze podzielcie sie informacjami ile kosztowlo Was przylacze wody i kanalizacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi!

Pablo jak bardzo chorują ceny w Aleksandrowie, ile za metr z wodą i energią? Jeżeli masz jakieś namiary to uśmiecham się szeroko...

ja kupowałem swoją działkę w Aleksandrowie (woda i prąd w ulicy) po 19 zł za m2.

 

pytanie do "kominowców systemowych"

odkryłem że mój komin gdy go popchnąć nieco się chybocze - czy trzeba instalować mocowanie do więźby - widziałem takie mocowanie w materiałąch reklamowych Schiedla. problem chyboczącego się komina systemowego - to ma znaczenie dla szczelności połączenia komina z dachem.

 

I jeszcze się pochwalę - zdobyłem w Centrostalu na wyprzedaży daszki i kołnierze do zakończenia komina systemowego; kosztowało mnie to do dwóch kominów 75 zł (3 elementy z wyprzedaży , 1 po normalnej cenie) a za oryginalne do Zapela zaśpiewali mi 380 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorata, na taką wypowiedź czekałam!!!! :lol:

Tylko, jeszcze żeby Panowie Robotnicy raczyli przyjść do pracy, od dwóch dni nie mogą trafić :cry:

pozdrawiam

 

My tez zaczynaliśmy (ława fundamentowa) jesienią - listopad i mieliśmy troche pecha (deszcz a w nocy minimalne przymrozki niezapowiadane) - ale poszło i stoi.

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...