Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

 

Honorata, Gtca

wielka prośba o namiary na tych ludzi od kostki brukowej. Może okaże się że i nas będzie na takie cudo stać.

 

Dzięki i pozdrawiam,

 

Namiar wysłałem na priv.

pozdr Mariusz

 

Wielkie dzięki! Jestem już po rozmowie i nie wychodzi to wcale dużo drożej w porównaniu z dobrą kostką betonowa.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

To jesteśmy sąsiadami! Ja też buduje na granicy Alexa i Rudy Bugaj blisko ul. Jana Kazimierza, a Ty?

 

Tak, tak jesteśmy, witam panie Dariuszu - to mnie muruje Pan Sawicki. Musze powiedzieć że ogólnie jestem z niego zadowolony chociaż ma on tendencje do zmian wg własnych pogladów. Czasem musiałem mu się przeciwstawić a było mi jako niedoświadczonemu inwestorowi ciężko. No i bierze ciekawych ludzi - np wykończenie kominów robił facet który powiedział mi że siedział 10 lat w więzieniu (to chyba ciężkie przestępstwo) a mimo to głosował na PiS (kara śmierci) Czy Panu również proponował prace wykończeniowe, pytam gdyż proponuje mi swoje usługi na przyszły rok.

Sąsiad z Jana Kazimierza.

(maciek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te Karlito to jest od Brigante? :lol: :wink:

Pozdrawiam Lodziakow , rrmi :p

Hej rrmi - jak miło, ze zajrzałaś :D . Czyżbys się szykowała powoli do wielkiego desantu na ojczyznę i Twój wybór padł na łódzkie nie tylko ze względu na zaplanowane małżeństwo syna??? :wink:

taa , walizki juz kupione , bilety juz prawie zakazane , dusz juz tam siedzi u Aggi na podworku , oczy wyobrazni widza jak synowa pieknieje, jak tesciowa wklada ciasto do piekarnika :lol: :lol: :lol:

Wszystko to dobrze , ale co z chlebem i sola (nie ta w oku)? :p :p :p

 

rrmi

jeżeli to prawda o przeprowadzce do Łodzi to zapraszamy będzie mi łatwiej postawić obiecywane na innym forum :wink: piwo :lol:

A w kwestii budowy

dziś była wiecha

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gratuluje wiechy Tomku ,

moze w kazdej plotce jest odrobina prawdy , tak czy inaczej do Lodzi sie wybiore .

Tesciowie mojego syna tam sie buduja w Kalonce , to zagoszcze na jakies dwa tygodnie :lol: :lol: :lol:

To piwo nie przepadnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro grupa Aleksandrowska okazała sie tak liczna to muszę powiedzieć o pewnej sprawie - w 2004 roku na wiosne gdy już zapłaciłem zadatek za działkę przeczytałem w lokalnym dodatku do Expressu (pt Bliżej Ciebie) o planowej wielkiej inwestycji - spalarni opon w Rudzie Bugaj. Razem z kilkoma młodymi ludźmi zrobiliśmy akcje protestacyjną. Napisaliśmy list protestacyjny do Rady Gminy, zebraliśmy 536 podpisów pod sprzeciwem, uczestniczyliśmy razem z przedstawicielemorganizacji ekologicznej w posiedzeniu Rady Gminy - na którym odbyła się burzliwa dyskusja. Informowała o tym problemie "Gazeta Matusiaka" - szkoda że już nie istnieje. No i udało się - sprawa przycichła - ale uważam że trzeba uważać - żeby "hydra nie odrodziła się" (tu wchodzi w grę gruba kasa). Zbliżają się wybory samorzadowe zastanawiam się czy sprawy znowu nie poruszyć na forum publicznym - myślę że na pewno warto kandydatów na radnych pytać o poglądy na temat budowy spalarni opon na terenie Gminy. Dobrze że w miedzyczasie wyszłą afera Grabka w Zgierzu - ludzie są nieufni.

Poniżej tekst listu protestacyjnego:

Aleksandrów Łódzki dnia 29.09.2004

 

Do Rady Miasta i Gminy Aleksandrów Łódzki

 

Sprzeciw mieszkańców Miasta i Gminy Aleksandrów Łódzki wobec

planowanej budowie spalarni opon, tworzyw sztucznych i innych odpadów

w Rudzie Bugaj.

 

 

W związku z prowadzonymi przez Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego rozmowami z

inwestorami na temat budowy spalarni opon samochodowych, tworzyw sztucznych i innych

odpadów w Rudzie Bugaj stanowczo sprzeciwiamy się realizacji tej inwestycji.

 

Uważamy, że powstanie takiego zakładu wpłynie negatywnie na zdrowie i

bezpieczeństwo mieszkańców. Istnieje wiele przykładów świadczących, że teoretycznie

ekologiczne i bezpieczne zakłady utylizacji nie są takie w rzeczywistości. Można tu wymienić

„nowoczesną” kompostownię w Zgierzu, której odór zatruwa życie okolicznym

mieszkańcom, zakłady utylizacji pana Grabka w Zgierzu, które funkcjonują i odprowadzają

trujące ścieki do rzeki Sokołówki mimo negatywnej opinii Wojewódzkiego Inspektora

Ochrony Środowiska., czy znane w całej Polsce zakłady „Farmutil” pana Stokłosy, które

zanieczyszczają powietrze na wielkim obszarze.

 

Aleksandrów od wschodu graniczy z Łodzią, ponadto planowana jest zachodnia

obwodnica Łodzi, w Zgierzu ulokowany jest przemysł chemiczny, składowiska odpadów,

magazyny chemiczne. Uważamy że spalarnia opon samochodowych i tworzyw sztucznych,

mimo zastosowania nowoczesnych technologii powinna znajdować wiele kilometrów od

siedzib ludzkich.. W wyniku spalania takich substancji powstają toksyczne i rakotwórcze

związki. Inwestycja planowana w odległości zaledwie 2 km od centrum Aleksandrowa będzie

potencjalną kolejną i najbliższą „bombą ekologiczną” w okolicy Aleksandrowa Łódzkiego.

 

Uważamy, że inwestycja ta wpłynie negatywnie na rozwój Gminy. Obecnie Gmina

Aleksandrów Łódzki przoduje w Powiecie Zgierskim pod względem liczby wydawanych

pozwoleń na budowę. W mającym zostać uchwalonym Planie Zagospodarowania

Przestrzennego duże tereny położone w sąsiedztwie planowanej spalarni przeznaczone są pod

budownictwo. Kto zechce osiedlać się w tej okolicy? Ile tereny te stracą na wartości? Są to

pytania strategiczne dla rozwoju Gminy.

 

Burmistrz poinformował, że aby inwestycja była opłacalna, musi być zaopatrywana w

duże ilości odpadów. Wiąże się to ze wzmożonym ruchem ciężarówek w rejonie. Pogorszy

się bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców, zwiększy się hałas i zatrucie środowiska

spalinami, a także zużycie dróg i ulic w Gminie. W bezpośrednim sąsiedztwie planowanej

spalarni, gdzie będzie koncentrował się ruch tirów i ciężarówek jest Szkoła Podstawowa w

Rudzie Bugaj oraz boisko sportowe na którym odbywają się gminne imprezy sportowe.

 

Planowana spalarnia pozostaje w sprzeczności z uchwalonym Uchwałą nr XXI/193/04

XXI Rady Miejskiej Planem Gospodarki Odpadami, gdzie stwierdzono, że potrzeby Gminy w

zakresie utylizacji śmieci są zaspokajane i nie przewiduje się budowy żadnego zakładu

utylizacji odpadów do 2010 roku.

 

Inwestycja jest planowana w dolinie Bzury, której wody zostały niedawno

oczyszczone. Jest to wspaniały teren wypoczynkowy, leżący na czerwonym szlaku

turystycznym województwa łódzkiego, na którym znajdują się zabytki, lasy i tereny służące

turystyce i rekreacji. Jest to kolejny argument przeciw lokalizacji spalarni w tym rejonie.

 

Burmistrz poinformował, iż nie istnieje na terenie Polski podobny zakład. Gmina

Aleksandrów i jej mieszkańcy staliby się zatem przedmiotem swoistego eksperymentu.

Podczas doświadczeń rozsadek nakazuje daleko posuniętą ostrożność. W tym przypadku

rozsądek i przedstawione wyżej argumenty zmuszają nas aby protestować przeciw budowie

spalarni. Domagamy się od Rady Miasta Aleksandrowa Łódzkiego aby zobowiązała

Burmistrza do wycofania się z projektu budowy spalarni i zaprzestania rozmów z inwestorem.

 

Przedstawiamy listę 536 mieszkańców Miasta i Gminy Aleksandrów Łódzki

sprzeciwiających się budowie spalarni opon, tworzyw sztucznych i innych odpadów na

terenie Gminy.

 

Komitet Protestacyjny:

 

 

 

Do Wiadomości:

 

Gazeta Matusiaka

Express Ilustrowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro grupa Aleksandrowska okazała sie tak liczna to muszę powiedzieć o pewnej sprawie - w 2004 roku na wiosne gdy już zapłaciłem zadatek za działkę przeczytałem w lokalnym dodatku do Expressu (pt Bliżej Ciebie) o planowej wielkiej inwestycji - spalarni opon w Rudzie Bugaj. Razem z kilkoma młodymi ludźmi zrobiliśmy akcje protestacyjną. Napisaliśmy list protestacyjny do Rady Gminy, zebraliśmy 536 podpisów pod sprzeciwem, uczestniczyliśmy razem z przedstawicielemorganizacji ekologicznej w posiedzeniu Rady Gminy - na którym odbyła się burzliwa dyskusja. Informowała o tym problemie "Gazeta Matusiaka" - szkoda że już nie istnieje. No i udało się - sprawa przycichła - ale uważam że trzeba uważać - żeby "hydra nie odrodziła się" (tu wchodzi w grę gruba kasa). Zbliżają się wybory samorzadowe zastanawiam się czy sprawy znowu nie poruszyć na forum publicznym - myślę że na pewno warto kandydatów na radnych pytać o poglądy na temat budowy spalarni opon na terenie Gminy. Dobrze że w miedzyczasie wyszłą afera Grabka w Zgierzu - ludzie są nieufni.

Poniżej tekst listu protestacyjnego:

Aleksandrów Łódzki dnia 29.09.2004

 

Do Rady Miasta i Gminy Aleksandrów Łódzki

 

Sprzeciw mieszkańców Miasta i Gminy Aleksandrów Łódzki wobec

planowanej budowie spalarni opon, tworzyw sztucznych i innych odpadów

w Rudzie Bugaj.

 

 

W związku z prowadzonymi przez Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego rozmowami z

inwestorami na temat budowy spalarni opon samochodowych, tworzyw sztucznych i innych

odpadów w Rudzie Bugaj stanowczo sprzeciwiamy się realizacji tej inwestycji.

 

Uważamy, że powstanie takiego zakładu wpłynie negatywnie na zdrowie i

bezpieczeństwo mieszkańców. Istnieje wiele przykładów świadczących, że teoretycznie

ekologiczne i bezpieczne zakłady utylizacji nie są takie w rzeczywistości. Można tu wymienić

„nowoczesną” kompostownię w Zgierzu, której odór zatruwa życie okolicznym

mieszkańcom, zakłady utylizacji pana Grabka w Zgierzu, które funkcjonują i odprowadzają

trujące ścieki do rzeki Sokołówki mimo negatywnej opinii Wojewódzkiego Inspektora

Ochrony Środowiska., czy znane w całej Polsce zakłady „Farmutil” pana Stokłosy, które

zanieczyszczają powietrze na wielkim obszarze.

 

Aleksandrów od wschodu graniczy z Łodzią, ponadto planowana jest zachodnia

obwodnica Łodzi, w Zgierzu ulokowany jest przemysł chemiczny, składowiska odpadów,

magazyny chemiczne. Uważamy że spalarnia opon samochodowych i tworzyw sztucznych,

mimo zastosowania nowoczesnych technologii powinna znajdować wiele kilometrów od

siedzib ludzkich.. W wyniku spalania takich substancji powstają toksyczne i rakotwórcze

związki. Inwestycja planowana w odległości zaledwie 2 km od centrum Aleksandrowa będzie

potencjalną kolejną i najbliższą „bombą ekologiczną” w okolicy Aleksandrowa Łódzkiego.

 

Uważamy, że inwestycja ta wpłynie negatywnie na rozwój Gminy. Obecnie Gmina

Aleksandrów Łódzki przoduje w Powiecie Zgierskim pod względem liczby wydawanych

pozwoleń na budowę. W mającym zostać uchwalonym Planie Zagospodarowania

Przestrzennego duże tereny położone w sąsiedztwie planowanej spalarni przeznaczone są pod

budownictwo. Kto zechce osiedlać się w tej okolicy? Ile tereny te stracą na wartości? Są to

pytania strategiczne dla rozwoju Gminy.

 

Burmistrz poinformował, że aby inwestycja była opłacalna, musi być zaopatrywana w

duże ilości odpadów. Wiąże się to ze wzmożonym ruchem ciężarówek w rejonie. Pogorszy

się bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców, zwiększy się hałas i zatrucie środowiska

spalinami, a także zużycie dróg i ulic w Gminie. W bezpośrednim sąsiedztwie planowanej

spalarni, gdzie będzie koncentrował się ruch tirów i ciężarówek jest Szkoła Podstawowa w

Rudzie Bugaj oraz boisko sportowe na którym odbywają się gminne imprezy sportowe.

 

Planowana spalarnia pozostaje w sprzeczności z uchwalonym Uchwałą nr XXI/193/04

XXI Rady Miejskiej Planem Gospodarki Odpadami, gdzie stwierdzono, że potrzeby Gminy w

zakresie utylizacji śmieci są zaspokajane i nie przewiduje się budowy żadnego zakładu

utylizacji odpadów do 2010 roku.

 

Inwestycja jest planowana w dolinie Bzury, której wody zostały niedawno

oczyszczone. Jest to wspaniały teren wypoczynkowy, leżący na czerwonym szlaku

turystycznym województwa łódzkiego, na którym znajdują się zabytki, lasy i tereny służące

turystyce i rekreacji. Jest to kolejny argument przeciw lokalizacji spalarni w tym rejonie.

 

Burmistrz poinformował, iż nie istnieje na terenie Polski podobny zakład. Gmina

Aleksandrów i jej mieszkańcy staliby się zatem przedmiotem swoistego eksperymentu.

Podczas doświadczeń rozsadek nakazuje daleko posuniętą ostrożność. W tym przypadku

rozsądek i przedstawione wyżej argumenty zmuszają nas aby protestować przeciw budowie

spalarni. Domagamy się od Rady Miasta Aleksandrowa Łódzkiego aby zobowiązała

Burmistrza do wycofania się z projektu budowy spalarni i zaprzestania rozmów z inwestorem.

 

Przedstawiamy listę 536 mieszkańców Miasta i Gminy Aleksandrów Łódzki

sprzeciwiających się budowie spalarni opon, tworzyw sztucznych i innych odpadów na

terenie Gminy.

 

Komitet Protestacyjny:

 

 

 

Do Wiadomości:

 

Gazeta Matusiaka

Express Ilustrowany

Witaj mack!

Zaniepokoiłeś mnie tymi wiadomościami, gdyż właśnie śledzę sprzedaże działek w tamtej okolicy...zwłaszcza w Rudzie Bugaj i Brużycy...no teraz to jestem w kropce, chyba obiorę kierunek na Pabianice i Andrespol, chociaż najchętniej odpowiadałyby mi dalsze regiony Strykowskiej i Brzezińskiej (ale ceny tam ponoć "zabijają")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich z Aleksa i okolic. Z uwagi, że ja też tutaj buduje swój mały domek bardzo zainteresowała mnie (historyczna - mam nadzieję) informacja o tej spalarni.

Mack wydaje mi się, że nie mamy się czego obawiać, gdyż wtedy nie był uchwalony obowiązujący obecnie miejscowy plan zagospodarowania dla Gminy Aleksandrów Łódzki. Tak się składa, że mam kopię u siebie i tam jest napisane, że "plan zakazuje realizowania przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko ....", a dla jednostki strukturalnej H "Ruda Bugaj" (tak sobie oznaczyli w planie "nasze tereny") plan ustala "jako funkcję podstawową zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, zagrodową .....itd.

No, ale że żyjemy w tak pięknym kraju, należy być mimo wszytko czujnym, bo licho nie śpi.

Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych "łodziaków" z Aleksandrowa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mack!

Super cena!Czy są w twoich okolicach jakieś działki budowlane do sprzedaży?

 

Myśle że są. Działki są na glinie, z lekkim spadkiem w kierunku Bzury. Po opadach jeśli nie ma spadku woda stoi, ale za to nie trzeba podlewać - wiosną posadziłem choinkę z Gwiazdki i przetrwała upały i susze, mimo że nie podlałem jej ani razu.

 

Obok mnie jest duża działka na której właścieciel zrobił 3 czy 4 fundamenty myśle że chce ją podzielić na 4 małe działki. W ulicy jest prąd i woda - na wodę mieszkańcy składali się więc nie trzeba płacić opłaty przyłączeniowej. W ulicy jest kilka niezabudowanych działek ale nie znam właściecieli ani ich planów - ale mogę popytać sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...