Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Mack! Dzięki serdeczne!

Jeśli to nie kłopot, to popytaj proszę. :p

Ale wy jesteście mili w tym Aleksandrowie, aż szkoda byłoby mi szukać gdzie indziej...no, ale czas pokaże gdzie wylądujemy :wink:

Mam narazie mam kilka ofert z biur min. właśnie w Rudzie Bugaj i w Brużycy te są droższe- ok.30 tyś.

To byłby nasz pierwszy kawałek ziemi, więc trochę niepokoi mnie ta glina- dom mi czasem nie spłynie do Bzury? :p :o Mack jak ci się budowało na takim podłożu?Chociaż z drugiej strony można by było porobić jakieś wazoniki z gliny i sprzedawać, jakby na domek zabrakło:wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

To byłby nasz pierwszy kawałek ziemi, więc trochę niepokoi mnie ta glina- dom mi czasem nie spłynie do Bzury? :p :o Mack jak ci się budowało na takim podłożu?Chociaż z drugiej strony można by było porobić jakieś wazoniki z gliny i sprzedawać, jakby na domek zabrakło:wink: :D

 

Jeśli chodzi o budowanie to wg mnie glina jest bardzo ok.

Fundamenty - ława lana bezpośrednio w glinę, wszyscy tak robią mimo że w Muratorze tego nie zalecają. Co prawda ekipa bardzo psioczyła podczas wykopu, ale grunt bardzo spoisty, beton się z nim nie mieszał i wyszła bardzo ładna, równa ława jak robiona w szalunkach. Wydaje mi się że w takim gruncie dom nie osiada. Jeśli chodzi o warunki wodne to wyniosłem dom nieco ponad teren, obsypie ziemią i wydaje mi się że będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi

u nas baardzo podobnie, nasz kapitał to też gł. mieszkanie blokowe, nasz domek też ma być przede wszystkim niedrogi, prosty

tylko że nasz z bloczków, 2 wartstowa ściana

z mediów nic nie mamy póki co, kanalizacji tam wogóle nie ma, gazu nie będzie, ale to wiedizeliśmy

z ZE podpisaliśmy umowę przyłaczeniową, przyłacze ma być gotowe na 06.06 ale za to z wodą źle.

Rura idzie po drugiej str. naszej dróżki ale okazało sie że chyba rura za cinka i musielibyśmy kawałek wodociągu zasponsorować. Mają jeszcze to spr. Jak nie to zostanie nam studnia głebionowa.

A jak u Ciebie z mediami?

 

No to musimy się kiedyś spotkać ;-)

U nasz z mediami jest tak, że są one w drodze ok. 60 metrów od działki (woda, prunt w słupie i gaz w rurce, telefonu nie liczę ale też jest :-) ), nie wiem jak się do tego zabrać... działke obok kupuje jeden z miejscowych dla synowej (tę bliżej drogi), więc może wspólnie coś wywalczymy.

Też myślałem o bloczkach, ale w drewnie wysżło trochę więcej metrów za tę samą cenę, do tego firma (jedna i druga) robi bardzo dobre wrażenie, no i klimat drewniany bardzo mi leży. Studnia to też niegłupi pomysł, zwłaszcza w perspektywie podlewania ogródka (2 zł/m sześcienny za wodę z wodociągu :o )

 

rublow byłem w f-mie KAR (też dobre wrażenie wstępne ale coś mało chcieli gadać nt. technologii, musze ich jeszcze raz przycisnąć), EWMAR (to jest w bok od obwodnicy Ozorkowa, koleżanka mieszka w domku od nich już 7 albo 8 lat i se chwali) tudzież na budowie prowadzonej m.in. przez usera o nicku rzyraf, obecnie stawiają pod Markami, ale warto było się karnąć - teraz już wiem jak to wygląda od środka, no i rozmowa z właścicielem była dla mnie wielce pouczającą :p W każdym razie na pewno warto pooglądać jak stawiają konkretne firmy, zanim podpiszemy umowę. No i pogadać z dotychczasowymi inwestorami.

 

Karlito sam się zastanawiam nad liczbą kondygnacji - wolę parter (osobliwie nie lubię schodów - można z nich spaść, zabierają przestrzeń, trzeba po nich wchodzić ;-) poza tym ta przestrzeń na poddaszu jest okrojona skosami, można se łeb rozwalić...) - a Małżowinka - z poddaszem (bo ładnie). W jednej technologii wychodzi drożej w parterze (w balu - inne fundamenty, większy dach) a w innej z poddaszem(murowane, szkielet - koszt stropu, konstrukcja dachu). Więc jesli zdecydy=ujemy się na szkielet to będzie parterówka, a jeśli na balik - to z poddaszem :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, co do budowy pod klucz - wszystko zalezy od warunków, jakie zaoferuje f-ma. ZAWSZE należy wyszczególnić w umowie, co ma być zrobione - unikając stwierdzeń ogólnych typu "stan surowy zamknięty" bo to nie są terminy prawnicze i można je dowolnie interpretować.

 

Jelsi cena jest do przyjęcia, to znacznie lepiej mieć jednego wykonawcę, a przynjamniej osobę/firmę odpowiedzialną za całość, unikasz wtedy chodzenia od człowieka do cżłowieka z usterką gwarancyjną - i murarz na cieślę, cieśla na elektryka zwala winę, a u ciebie jak nie działa tak nie działa...

 

Kolega zrobił jeszcze inaczej - znalazł gościa pt. kierownik budowy, spisał z nim umowę na okreslony zakres prac (w zasadzie pod klucz ten zakres był...) - i nie interesowało go, kim ten kierownik będzie pracował ani ile za to zapłaci - umowa była na całość i qniec. Kolega wpadał na budowę co 2-3 dni (głównie wieczorami bo taką ma robotę), zostawiał notatki dla kierownika, a nast. razem sprawdzał jak są one realizowane. IMHO jt. bdb system, pozornie może wydawać się droższy (kierownikowi też trza coś odpalić ;-) ) ale unikamy wielu niespodzianek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie kochani!!

 

 

aha, projekt chyba będzie Z16 pracowni http://www.z500.pl, bo jakiś taki fajny i mały :D

 

r.

To bardzo ciekawy projekt, ale ma strasznie wielki taras! A płacisz jak za powierzchnię mieszkalną... Tak szybciutko przeleciałem po ich projektach (my będziemy robili indywidualny, w sumie niewiele większy koszt) i sądzę, że coś w rodzaju Z8 byłoby bardziej pod naszym kątem - choć ja bym wolał wykroić skądiś jeszcze z 8-metrowy pokoiczek dla długoterminowych gości, coby się o nich nie potykać w salonie :oops:

No i kominek bardziej na środku, pod DGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kominy "Zapel" - tym razem juz prawie pozytywne informacje: stoja i oblozone polowka klinkierem wygladaja dobrze.

Niestety, dystrybutor nie chce mi przyjac ani wymienic elementow, ktore mi zostaly (8 ksztaltek wentyl. i jedna kominowa). Chyba czytaja to forum i to taki drobny rewanz za wystawiona niezbyt pochlebna opinie.

Wg projektu jeden komin powinien byc wyzszy, ale to juz bedzie problem wykonawcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, no, silna grupa Rąbiensko-Aleksandrowska nam tu wyrasta! :lol:

I wogole tyle osób sie pojawilo na grupie, bardzo fajnie! :lol:

 

Jedna uwaga co do lania fundamentow bezposrednio w grunt spoisty -gliniasty. Z technicznego punktu widzenia rzeczywiscie nie ma problemu, ławy sa rowne, beton nie ucieka w gurnt, glina dobrze utrzymuje beton w wykopach. Po wlasnej budowie mam jednak watpliwosc co do ekonomicznego sensu lania law bezposrednio w grunt. Tak naprawde najwyzszy koszt ław to sam beton z gruchy, ktorego wychodzi znacznie wiecej przy laniu ebzposrednio w grunt niz przy szalunkach. Nie oszukujmy sie, glina to nie szalunki, wykop jest znacznie szerszy, nie ejst idealnie równy. Takze ja nastepnym razem zdecydowalaby sie mimo wszystko na poniesienie ksoztow na drewno szalunkowe, za to znacznie mniej zaplacilabym za beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczy wyobrazni widza jak synowa pieknieje, jak tesciowa wklada ciasto do piekarnika :lol: :lol: :lol:

Wszystko to dobrze , ale co z chlebem i sola (nie ta w oku)? :p :p :p

 

Poniosły Cię trochę te "oczy wyobraźni" :wink: Raz miałam ambicję, w wieku lat 13 upiekłam tacie obwarzanki. Łzami skropione - bo ciasto się nie chciało lepić. Twarde były takie, że do zjedzienia się nijak nie nadawały, za to szyby można nimi było spokojnie wybijać. Tak więc nie licz na zbyt wiele w tym względzie :wink: . Chleb już moge zacząć zbierać, jakbyście bryczką zajechali, to się konie pożywią :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kominy "Zapel" - tym razem juz prawie pozytywne informacje: stoja i oblozone polowka klinkierem wygladaja dobrze.

Niestety, dystrybutor nie chce mi przyjac ani wymienic elementow, ktore mi zostaly (8 ksztaltek wentyl. i jedna kominowa). Chyba czytaja to forum i to taki drobny rewanz za wystawiona niezbyt pochlebna opinie.

Wg projektu jeden komin powinien byc wyzszy, ale to juz bedzie problem wykonawcy...

 

Od kilkunastu tygodni obserwuje to forum. Jestem klientką firmy hi-bet a teraz dagartu. Nigdy nie odmówiono mi przyjęcia żadnych elementów. Kominy żle wyliczył murarz (gotowe z zapela). Został pustaki i rury, wszystko zabrali bez zadnego ale. Musiales sobie nagrabic kolego.

 

Jesli chodzi o dach zdecydowalismy sie na rupp Ceramike Sirius. Najlepsza oferta jaka dostalismy to własnie w Dagarcie. Akcesoria najwyzszej jakosc. Sprawdzalismy oferty, niestety wiekszosc skaldów liczy najtansze rzeczy z gwarancja na te akcesoria góra dwa lata. W dagarci drosze ale z gwarancja na min. 10 lat. Folia dachowa ma gwarancji na lat 30. Lepiej sprawdzic niz zle oceniac. Mam wycenu wielu firm, chyba wszystkich jakie sa w naszym regionie. Niestety duzo firm ukrywa koszty. Np. w wielu firmach normalne jest ze licza tylko półrynny a pionów juz nie, a przeciez to powazny koszt. Jesli jest cos duzo tansze to jaest to tez podejrzane.

 

Ja si naciełam przy budowie na brdzo tanie bloczki. Bloczek fundamentowy pod piotrkowem kosztowal 2 zł z transportem na budowe w okolice lagiewnik. Niestety nie zostały wmurowane bo po badaniach na politechnice nie mialy klasy nawet 5. Pojechalam do Rzgowa do hibetu. Tam kupiłam bloczek wzielam do badania. Klasa betonu prawie 20. Cena o 85 groszy wyższa. Właściciel zabrał mnie na plac produkcji i kazał wziac bloczek z palety ktora sobie wybrałam wiec nie byl to material wybrany przez nich a przeze mnie.

 

Pozdrawiwam Olga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olgastein

Najlepsza metoda badania bloczków, no może nie naukową ale tanią, jest metoda "kipowania" z wywrotki. Poza minimalnymi odpryskami narożników (sporadycznie) nic nie ma prawa pęknąć. I wtedy płacisz za towar a jak nie to z powrotem. Jak kupujesz u producenta wystarczy,że zaznaczysz to na początku i nawet jak oszukuje to albo za wczasu odmówi albo twoje zrobi dobrze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam bramkę do garażu z Krispola, kupiłem fartownie w obi drzwi antywłamaniowe z ekspozycji przecenka była z 1499 na 499 zł. przydały się pomiędzy garażem a resztą domu były z ościżnicą klamką dwoma zamkami i nawet wizjerem nawet na kasie kobietka nie chciała uwierzyć w tą cenę i dzwoniła się upewnić do kierownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu tygodni obserwuje to forum. Jestem klientką firmy hi-bet a teraz dagartu. Nigdy nie odmówiono mi przyjęcia żadnych elementów. Kominy żle wyliczył murarz (gotowe z zapela). Został pustaki i rury, wszystko zabrali bez zadnego ale. Musiales sobie nagrabic kolego.

 

Jesli chodzi o dach zdecydowalismy sie na rupp Ceramike Sirius. Najlepsza oferta jaka dostalismy to własnie w Dagarcie. Akcesoria najwyzszej jakosc. Sprawdzalismy oferty, niestety wiekszosc skaldów liczy najtansze rzeczy z gwarancja na te akcesoria góra dwa lata. W dagarci drosze ale z gwarancja na min. 10 lat. Folia dachowa ma gwarancji na lat 30. Lepiej sprawdzic niz zle oceniac. Mam wycenu wielu firm, chyba wszystkich jakie sa w naszym regionie. Niestety duzo firm ukrywa koszty. Np. w wielu firmach normalne jest ze licza tylko półrynny a pionów juz nie, a przeciez to powazny koszt. Jesli jest cos duzo tansze to jaest to tez podejrzane.

 

Ja si naciełam przy budowie na brdzo tanie bloczki. Bloczek fundamentowy pod piotrkowem kosztowal 2 zł z transportem na budowe w okolice lagiewnik. Niestety nie zostały wmurowane bo po badaniach na politechnice nie mialy klasy nawet 5. Pojechalam do Rzgowa do hibetu. Tam kupiłam bloczek wzielam do badania. Klasa betonu prawie 20. Cena o 85 groszy wyższa. Właściciel zabrał mnie na plac produkcji i kazał wziac bloczek z palety ktora sobie wybrałam wiec nie byl to material wybrany przez nich a przeze mnie.

 

Pozdrawiwam Olga

 

Pracujesz tam na etacie czy może masz ma imię Dagmara a nie Olga, ze tak bronisz tej firmy . Przecież każdy ma swoje własne doświadczenia.Ja poszedłem do Dagartu z bardzo konkretnym zapotrzebowaniem i w moim przypadku nie ma mowy o różnicach w jakości czy długości okresu gwarancjii i niestety muszę stwierdzić , że mimo bardzo sympatycznej obslugi wycena mojego dachu byla NAJDROŻSZĄ ofertą ze wszystkich które dostałem a sprawdziłem wszystkie większe firmy w Łodzi i okolicach. I żeby było jasne nie są to jakieś osobiste wycieczki , ja po prostu stwierdzam fakt. Co do wytwórni w Piotrkowie masz niewatpliwie rację (jeżeli mowimy o tej samej) , na etapie fundamentow bylem tam oglądałem i faktycznie bloczki rozlazily się w rękach(cena była ok. 1.65 z dowozem do Łodzi) .Kupić to je można było tylko ich nie widząc. Co nie zmienia faktu ,że 2.85 to cena dość mocno przerysowana w Maxbecie można się było dogadać na poziomie 2.15+ transport a bloczki mają super napewno nie gorsze niż w Rzgowie, niezłe bloczki mają też w Stalbudzie na Teresy.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałam, ja mam jak najlepsze doswiadczenia z Dagartu, jezeli chodzi o doradztwo, ceny i wogole obsluge klienta.

Porownanie mamy duze, bo budujac pod Strykowem, naprawde zamawiamy rozne rzeczy w hurtowniach po calej Łodzi od Aleksandrowa, przez Brukowa, po Stoki, Rokicinską i jak widac nawet Rzgow, kierujac sie glownie cena, jakoscia, obsluga .

Z Zapelem tez pamietam ze byl jakis problem w ilosci pustakow zdaje sie, ale wszytsko dalo sie wyjasnic, oddac, zamienic. Bardzo poszli nam tez na reke odnosnie wyceny dachu i akcesoriow dachowych. Pamietam ze na dachowki ceramiczne mieli naprawde niezle ceny.

 

Nigdy nie jest oczywiscie tak, ze to co odpowiada nam, bedzie odpowiadalo wszytskim, albo ze ten fachowiec czy sklep ktory sprawdzi sie u nas, sprawdzi sie wszedzie, trzeba probowac, szukac, wybierac, jezeli tylko pozwala nam na to czas, no i istotne sa dla nas koszty budowy.

Podobnie jak Długi uważam jednak ze Olgastein to pracownik firmy Dagart, to nawet dosyc oczywiste (1 post na forum, peany na czesc itd)tyle ze to i niepotrzebne i tak naprawde wiecej moze zaszkodzic Dagartowi niz pomoc. Niech kazdy sam wybiera miejsce swoich zakupów...

 

P.S.1 No ładnie, jak Aggi robi u siebie oblewanie wiechy, to u mnie ekipa schodzi automatycznie z budowy :wink: ...bo mamy tę samą :lol:

Żartuję, nie jestem zła, mam nadzieję, ze bylo fajnie!!!

 

P.S.2. Jestem bardzo zadowolona z naszego wkładu kominkowego, jego zabudowy i tego jak działa system dgp z turbiną. Aniu! Prawdziwy czad, od razu wszedzie robi sie ciepło, ten nasz zdun, to jest jednak to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...