Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Jesli chodzi o kominy "Zapel" - tym razem juz prawie pozytywne informacje: stoja i oblozone polowka klinkierem wygladaja dobrze.

Niestety, dystrybutor nie chce mi przyjac ani wymienic elementow, ktore mi zostaly (8 ksztaltek wentyl. i jedna kominowa). Chyba czytaja to forum i to taki drobny rewanz za wystawiona niezbyt pochlebna opinie.

Wg projektu jeden komin powinien byc wyzszy, ale to juz bedzie problem wykonawcy...

 

Od kilkunastu tygodni obserwuje to forum. Jestem klientką firmy hi-bet a teraz dagartu. Nigdy nie odmówiono mi przyjęcia żadnych elementów. Kominy żle wyliczył murarz (gotowe z zapela). Został pustaki i rury, wszystko zabrali bez zadnego ale. Musiales sobie nagrabic kolego.

 

 

Jesli obserwujesz to forum, to powinnas znac moje problemy kominowe. Z Hi-betu bralem jedynie kominy - platnosci od reki albo przelewem w terminie. Wiec jak sobie moglem "nagrabic"? Jedynie targowaniem sie o cene (co chyba jest dozwolone) i przedstawianiem mojej historii na forum (co rowniez jest dozwolone, a mysle, ze poniekad wskazane).

Prawde mowiac, w tym momencie jestem nawet zadowolony, ze nie musze (znow) jechac do Hi-betu i prosic o wymiane towaru. Skorka nie warta wyprawki, a moze kiedys wybuduje sobie jeszcze saune z "systemowa" wentylacja :p

 

CIACH

 

Tu nastapila autocenzura. Wycialem kilka malo znaczacych faktow i insynuacji, bo wlasciwie to nikt mi nie nadepnal na odcisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gość 2mm
widzę ze temat firmy Dagart ze Rzgowa jest wciąż aktualny. Ja osobiście miałem z nimi kontakt jedynie telefoniczny. Przez telefon są b. mili i rozmowni. Jednak dla dachu o pow. >280 mkw przy dachówce kosztującej okolo 50 zl netto (mam na mysli cenę wyłącznie za elementy połaciowe, bez tych wszystkich dodatków które są b. drogie) zaproponowano mi 700 zl (siedemset) rabatu. Nie pojechałem dyskutować z nimi w Rzgowie bo nie mam czasu na wycieczki krajoznawcze po Łodzi i okolicach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, jak Aggi robi u siebie oblewanie wiechy, to u mnie ekipa schodzi automatycznie z budowy :wink: ...bo mamy tę samą :lol:

Żartuję, nie jestem zła, mam nadzieję, ze bylo fajnie!!!

 

:D już teraz mają ode mnie prawie-wolne :wink: Plotkowali coś? :wink:

 

Wiem ze maja juz labe u was, to wreszcie u nas przyspiesza :wink: , jak powiedzial w ubieglym tygodniu szef naszej wspolnej ekipy G.W. do mojego meza "Panie Macku, jak tylko skonczymy ten dach na Kalonce od razu wszystkie siły rzucamy do pana." Wiem ze bardzo pilnowal tego dachu, zeby wszytsko bylo dobrze, bo konstrukcja, waga i wielkosc jest konkretna, i...duzo do skonocenia. Wiec chyba ciezar spadl mu z serca.

Impreza mowil ze sie udala, mowil o ognisku i takiej ilosci napojow wyskokowych ze bylo w sam raz, tzn. nastepnego dnia byl w stanie uzywalnosci od rana :wink: .

My chyba zrobimy cos na koniec, czyli w grudniu pewnie, moze kulig , che, che :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo1979, nie wiem, czy Cie lekko nie zdoluje, ale wlasnie wracam z Gazowni, w miare zadowolny. Nam butla chyba nie bedzie potrzebna. Na 95% gazownia wybuduje nam w przyszlym roku gazociag na wlasny koszt. Te dodatkowe 5% bede mogl odtrabic wtedy, jak dostaniemy warunki przylaczenia i podpiszemy umowe.

Do tej pory trwaly negocjacje z Gazownia: mogli nas podlaczyc, ale przy podwyzszonej oplacie przylaczeniowej (tzn. tak jakby mielismy wspolfinansowac rozbudowe gazociagu). Kwota ok. 4000-4500 k netto na dom - w sumie 4 domy. Ale wlasnie zmienily sie procedury w Gazowni i teraz okres zwrotu z inwestycji brany do wyliczen zostal wydluzony z 10 na 20 lat. Poniewaz inwestycja u nas ma sie zwrocic Gazowni max w ciagu 17 lat, podpadamy pod ryczaltowa oplate 920 netto za 5 metrow przylacza. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czekanie na murarza jak obmuruje krokwie i wyciągnie komin to wejdą dekarze.

 

Pytanko do wszystkich którzy mają BOŚ: gdzie kupowaliście , jakie koszta???

Znakow zapytania bylo wiecej, ale Dlugi prosil, zeby je usunac, bo Forumowicze na niego krzyczeli :)

 

Chodzi Ci o POS - przydomowa oczyszczalnie czy o bank, a moze jeszcze o cos innego? Zakupem oczyszczalni tez jestem zainteresowany, na razie Nevexpol, ale to bardziej z racji korzeni niz finansowych rozwazan.

Na zakup banku mnie jeszcze nie stac :lol: tym bardziej, ze dzis do zaplacenia pierwsza rata odsetek od kredytu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czekanie na murarza jak obmuruje krokwie i wyciągnie komin to wejdą dekarze.

 

Pytanko do wszystkich którzy mają BOŚ: gdzie kupowaliście , jakie koszta??

 

Chodzi Ci o POS - przydomowa oczyszczalnie czy o bank, a moze jeszcze o cos innego? Zakupem oczyszczalni tez jestem zainteresowany, na razie Nevexpol, ale to bardziej z racji korzeni niz finansowych rozwazan.

Na zakup banku mnie jeszcze nie stac :lol: tym bardziej, ze dzis do zaplacenia pierwsza rata odsetek od kredytu... :(

Szkoda bo zaraz przylazł bym po kredycik. Chodzi mnie o biologiczną oczyszczalnię ścieków . Taką dla 4 osób możliwie niedrogą. Jakiś namiar na ten Nevexpol plizzzzzzzzzzzzzzzzzz bo dopiero zaczynam grzebać w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanym przylaczem gazowym ziemnym podaje dane, jak nas liczono (podaje najbardziej istotne szczegoly).

- 4 domy z full-gazem (co, cwu, kuchnia), srednio ok. 170 m2 pow. uzytkowej, odcinek gazociagu do wybudowania dlugosci ok. 200 m w drodze gminnej nieutwardzonej wraz z przeciskiem pod drogą powiatową; dwa domy do odbioru gazu w 2006, dwa domy w 2007

Dla tych danych zwrot z inwestycji Gazownia wyliczyla na ok. 17 lat. Prawdopodobnie zwrocimy im sie szybciej, bo przy tej drodze jest jeszcze kilka innych dzialek. No i zawsze mozna podniesc cene gazu :(

Wyliczeniami zajmuje sie Dzial Marketingu Rozwoju, mozna zadzwonic lub moge podac emaila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...