Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Instalator ze Zgierza: Piotr /500 252 016/.

 

Robił u mnie dość rozbudowaną instalację: elektryka, alarm, teletechniczne, centralne sterowanie rolet. Jestem zadowolony.

Ceny chyba przystepne.

 

Również poszukuję wykończeniowców.

 

Aha, gdzie się kupuje parapety drewniane? Moze ktoś uzytkuje takowe - jak to się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, gdzie się kupuje parapety drewniane? Moze ktoś uzytkuje takowe - jak to się sprawdza?

 

W poprzednm mieszkaniu deski zamówiłem u stolarza (każdy stolarz tekie zrobi- no chyba każdy) a resztę samemu. Poprzednio zrobiłem sosnowe 1,5 cm grube - wszyscy mówią że za cienkie - wg mnie wyglądaja bardzo ok (nie przytłaczają swoim wyglądem ) - ale rzeczywiście jeden parapet trochę się rozsechł. Ale tam miałem problem z nieszcelnym oknem więc to dlatego.

Wg mnie sprawdza się ok - ale trzeba pamiętać że to drewno - a więc zmiana barwy, czasami szpara się zrobi.

Teraz też zamówiłem u stolarza - ale już większy wypas - jesionowe - 2 cm. grube

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mack ponizej namiary na hydraulika -wod-kaniarza i ekipe elektryków. Obydwaj fachowcy naprawde sie u nas sprawdzili, ale sam wiesz jak jest...z uslug tego elektryka korzytsalo juz chyba z pół grupy łodzkiej, jak na razie wszyscy byli zadowoleni.

 

Hydraulik -Ryszard Tyliński 0503093036

Elektryk - Marek Osendowski 0500507507

 

A co u nas -intenswna wykonczeniówka. Koncza ukladanie plytek, w przyslzym tygodniu bedzie 1 malowanie, fugowanie, potem parkiety, drugie malowanie itd. Mam nadzieje na zakonczenie prac do konca listopada, trzymajcie kciuki bo mam coraz wieksze cisnienie na jak najszybsze zakonczenie prac, sami rozumiecie, ...czeka nas jeszcze przeprowadzka, szykowanie ciuszkow, wanienek, wózków itp.

 

GTCA -Mariusz po spotkaniu z twoim fachowcem od kostki sadze ze warto na niego poczekac, takze mysle ze zdecyduje sie teraz na prowizoryczne dojscie do domu, i ...poczekam na niego do maja 2006.

Jak juz sie ma kostke kamienna to warto zeby jej ktos nie zmarnowal, fachowcow od betonowej ci u nas dostatek, ale z dobrymi kamieniarzami jest krucho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry, szukam firmy, która tanio i solidnie zbuduje instalację kominkową od A do Z. Bardzo Was także proszę o Wasze sugestie, co do wyboru kominka. Z tego co się orientowałem to stać mnie na kominek za kwotę 4 - 4,5 tys zł przy założeniu że cała inwestycja nie może przekroczyć 11 tys. zł.

Pozdrawiam

Bartek

Stryków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
dzień dobry, szukam firmy, która tanio i solidnie zbuduje instalację kominkową od A do Z. Bardzo Was także proszę o Wasze sugestie, co do wyboru kominka. Z tego co się orientowałem to stać mnie na kominek za kwotę 4 - 4,5 tys zł przy założeniu że cała inwestycja nie może przekroczyć 11 tys. zł.

Pozdrawiam

Bartek

Stryków

 

spróbuj w firmie na Uniwersyteckiej w okolicach Wierzbowej (nie pamiętam numeru). Za podane kwoty znajdziesz tam bardzo duży wybór kominków a firma zna się na rzeczy.

pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry grupie łódzkiej,

 

proszę o pomoc w namiarach na "dobrego i taniego" architekta - jeśli w ogóle taki istnieje w Łodzi. Chcę projekt indywidualny domu parterowego bez poddasza, powierzchnia do 120 m2,architekt z którym dotychczas rozmawiałem podał cenę 10500,00 zł. W tej cenie jest projekt wszelkie uzgodnienia i uzyskanie pozwolenia na budowę - załatwia wszystkie formalności, jednak wydaje mi się że to dużo za dużo. Jakie jest Wasze zdanie, proszę o namiary do architektów z których jesteście zadowoleni a są z niższej półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry, szukam firmy, która tanio i solidnie zbuduje instalację kominkową od A do Z. Bardzo Was także proszę o Wasze sugestie, co do wyboru kominka. Z tego co się orientowałem to stać mnie na kominek za kwotę 4 - 4,5 tys zł przy założeniu że cała inwestycja nie może przekroczyć 11 tys. zł.

Pozdrawiam

Bartek

Stryków

 

namiary wyslalam na priv. A co tam na budowie piszczy?

Fuguja kafle i gresy, w tym tygodniu zaczna malowac 1 warstwe docelowego koloru na scianach, w przyszlym zaczna ukladac parkiety.

Potem jeszcze "tylko": zabudowa szaf wnekowych, montaz dzrzwi wewnetrznych, zamowienie i montaz kuchni, zamowienie i podlaczenie agd, montaz piecy akumulacyjnych, bialy montaz w lazienkach, montaz schodow na pietro :wink: .

No i na deser -przeprowadzka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc w namiarach na "dobrego i taniego" architekta - jeśli w ogóle taki istnieje w Łodzi. Chcę projekt indywidualny domu parterowego bez poddasza, powierzchnia do 120 m2,architekt z którym dotychczas rozmawiałem podał cenę 10500,00 zł. W tej cenie jest projekt wszelkie uzgodnienia i uzyskanie pozwolenia na budowę - załatwia wszystkie formalności, jednak wydaje mi się że to dużo za dużo. Jakie jest Wasze zdanie, proszę o namiary do architektów z których jesteście zadowoleni a są z niższej półki cenowej.

 

Też poszukiwałem kogoś taniego i dobrego :-)

Obawiam się iż może być ciężko ze znalezieniem kogoś znacznie tańszego.

Podliczając wszelkie projekty przyłączy, zgody, vaty itd. cena 7000-8000 wydaje sie być minimalna w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, bardzo dziękuję Honorciu, za odpowiedź poniżej przdstawiam mosztorys prac. Bardzo Was proszę o PILNE zamieszczenie opini na jego temat.

1.Wkład kominkowy Chazelles 15 KW - 4470.00

2.Materiały izolacyjne na kominek i materiały na doprowadzenie powietrza -

1200.00

3.Robocizna kominka i doprowadzenia powietrza - 1800.00

4.Rozprowadzenia:

- wentylator 600m3/h - 650.00

- rura izolowana 125 -23 mb-580.00

- rura izolowana 150 - 7 mb - 210.00

- anemostat biały 125 - 6 szt.-300.00

- trójnik redukcyjny -35.00

- trójnik portki - 90.00

- opaski - 48.00

- taśma alum. - 60.00

- robocizna rozprowadzeń - 500.00

5.Obudowa

- belka dębowa - 600.00

- półki drewniane 2 szt. - 350.00

- jedna boczna ścianka drewniana - 200.00

- marmur Brecia (beżowy) z podklejką - 1000.00

- łupka marmurowa Brecia - 3m2 - 690.00

 

Ogólny kosztorys 12780.00

 

Kosztorys można zmniejszyć stosując łupkę z piaskowca łupanego zamiast

łupki marmurowej kwota zmniejszenia to 450.00

 

Ogólny kosztorys wyjdzie wówczas 12330.00

 

dzień dobry, szukam firmy, która tanio i solidnie zbuduje instalację kominkową od A do Z. Bardzo Was także proszę o Wasze sugestie, co do wyboru kominka. Z tego co się orientowałem to stać mnie na kominek za kwotę 4 - 4,5 tys zł przy założeniu że cała inwestycja nie może przekroczyć 11 tys. zł.

Pozdrawiam

Bartek

Stryków

 

namiary wyslalam na priv. A co tam na budowie piszczy?

Fuguja kafle i gresy, w tym tygodniu zaczna malowac 1 warstwe docelowego koloru na scianach, w przyszlym zaczna ukladac parkiety.

Potem jeszcze "tylko": zabudowa szaf wnekowych, montaz dzrzwi wewnetrznych, zamowienie i montaz kuchni, zamowienie i podlaczenie agd, montaz piecy akumulacyjnych, bialy montaz w lazienkach, montaz schodow na pietro :wink: .

No i na deser -przeprowadzka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupę łódzką.. :D

 

Jesteśmy (z mężem) na desperackim etapie myslenia o budowie czegos wlasnego - niewielkiego. Desperackim o tyle, że to w naszym przypadku przysłowiowe porywanie sie z motyką na słońce (do bloków w życiu nie pójdę mieszkać :cry: ).

 

Pierwotny plan zakupu niewielkiego domu do remontu własnie powoli sie oddala, bo jak liczymy to taniej moze wyjsc budowa (za stare "grzybki" chcą majątek, budowa chyba bardziej chyba przewidywalna :roll: ). Najgorzej, ze nie bardzo mozemy rozciągać w długim czasie decyzje, szukanie dzialki etc. Obecnie gnieździmy sie na 30m, kątem na dzialce tescia, osobna przybudówka, 2 osoby + 2 spore psy, plus praca męża w domu, plus moja praca po godzinach w domu..z latającymi po głowach psami i gotującą sie dla nich kurą w kuchni bez okna to wszystko naprawdę nic ciekawego. Latem jeszcze idzie zniesc, część zycia toczy sie w ogródku, ale zbliza sie zima, zwyczajnie nie mam gdzie do chalupy wstawic chocby suszarki z praniem :cry:, a kazdy wolny zakamarek pęka juz w szwach od roznych rzeczy, ktore nie wiadomo jak i gdzie upchnąć. Tą zimę jeszcze zniosę..z następną może być problem (chyba ze sie przeprowadzę do auta :cry: :cry: ).

 

Tyle narzekania..teraz konkrety. A więc jesteśmy na etapie szukania działki ok. 1000m. Wychodzi mi na to ze to taki sam problem jak z szukaniem domu (jesli nie wiekszy). Ma byc poza Łodzią, do 20km max!. (pracuję w centrum ..wiecej nie jestem w stanie dojeżdżać..czasowo przede wszystkim, bo w domu pozniej tez przewaznie pracuję). Dogodne tereny to za Konstantynowem (prosta droga bez swiatel..fajne tereny). Tam odpadla nam jedna działeczka..za blisko drogi..slychać ją jak diabli:(. Drugie rejony to Nowosolna i na północ..Tam z kolei drogo, jedyna która byla w naszym zasięgu kompletnie zacieniona i nachylona na pn. :(. Wchodzi tez w gre Dobieszków (jeszcze nic tam nie oglądaliśmy). Okolice Justynowa troche mnie odstraszają ze względu na dojazd (te przejazdy kolejowe - strata czasu na stanie). Odpada tez Aleksandrów i Zgierz z takich powodów jak wyzej (dojazd).

 

Generalnie jest tak sobie...Gdyby ktos o czyms slyszał.. :roll:

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartoh bardzo dokladna ta twoja kalkulacja, mnie wyszlo w sumie ok. 9 tys (wklad -tarnawa 18 kw ze stojakiem -3400 zl, robocizna 2100 zl w tym omurowanie wkladu i komory spalania z cegły prostki, wykonczenie kominka plyta g-k , czesciowo marmur, turbina, dgp -rozporwadzenie, rury, anemostaty doprowadzone do 4 pomieszczen na gorze i 1 na dole (zejscie z gory). Tak wiec trudno powiedziec czy twoja cena jest dobra, wszystko zalezy od tego, co zawiera -porównaj.

 

Nora witaj! Jezeli zalezy ci na czasie (patrz -warunki w ktorych mieszkacie obecnie) przemysl jednak zakup dzialki z domem w stanie surowym otwartym lub zamknietym jak to zrobil np. Pablo. Poszukiwania fajnej dzialki w dobrej lokalizacji, uzbrojonej, za dobra cene niesttety trwaja miesiacami. Dom w technologii tradycyjnej -murowanej nadaje sie do zamieszkania po ok. 2 sezonach (teoretycznie mozna murowac i wykanczac i w pól roku, ale wilgoc, osiadanie budynku itp sa nie do unikniecia), krocej mozna wybudowac dom w technologii drewnianej -gotowy lub z prefabrykatow np. gotowe bloki z wkladka styropianowa.

Najszybciej dla was uwazam ze byloby gdybyscie kupili dzialke juz z domem w stanie surowym i wtedy po pół roku wykanczania od zakupu moglibyscie sie wprowadzic.

 

Napisz cos moze o lokalizacji ktora cie naprawde interesuje, bo kierunki Konstantynow, Nowosolna-Dobieszkow sa dosyc odlegle od siebie.

A dlaczego nie Aleksandrow? Maja tam dzialki w dobrej cenie, jest facet ktory buduje i sprzedaje dzialki z domami, dobry dojazd do Konstantynowa (wkrotce bedzie tam biec szybka obwodnica Łodzi ), przemysl i te lokalizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam poznaj swojego dzielnicowego

nim bedziesz musial go sciagnac z koniecznosci. Ja musialem :(

 

Zginela mi wiertarka, wiertla, przedluzacze, nie zamontowana oscieznica. Pozniej okazalo sie, ze zlodziej, ktory najczesciej buszuje w okolicy wlasnie wyszedl z odsiadki. Teraz mysle, jak sie zabezpieczyc na tym etapie prac (prad, tynki) i na zime... O alarmie nie ma co myslec - nie mam i na razie nie bede mial okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nora witaj! Jezeli zalezy ci na czasie (patrz -warunki w ktorych mieszkacie obecnie) przemysl jednak zakup dzialki z domem w stanie surowym otwartym lub zamknietym jak to zrobil np. Pablo. Poszukiwania fajnej dzialki w dobrej lokalizacji, uzbrojonej, za dobra cene niesttety trwaja miesiacami.

 

Niestety, nie ma co ukrywac , stany surowe sa dla nas mocno za drogie w zakupie (chcemy budowac metodą mocno gospodarczą....). No i wielkosc. Max 80-90m, 3 pokoje nie więcej. Takie M-4 na polu :p.

Plan jest takie ze kupujemy dzialke..idziemy z murami i resztą na ile się da - na resztę "kreska".

 

Napisz cos moze o lokalizacji ktora cie naprawde interesuje, bo kierunki Konstantynow, Nowosolna-Dobieszkow sa dosyc odlegle od siebie.

 

 

Konstantynów najbardziej chyba, wlasnie ze względu na dojazd. Droga taka ze mozna przysypiac prawie za kółkiem. :p Oglądalismy w ostatnią sobotę działeczki w Mirosławicach (juz należa w zasadzie do Lutomierska). Wszystko fajnie ale ta droga..Głosniej niz tu gdzie obecnie mieszkamy (1 auto na 2 godziny po gruntowej drodze ..a więc tu jestesmy rozbestwieni :p ). Mimo ze cena dobra odpadło.

 

Nowosolna - Dobieszków. Głownie w znaczeniu pn-wsch terenów od granic Łodzi. I tez dojazd do centrum calkiem ok. No i ladne tereny. Mniejsze znaczenie ma dostępnosc do komunikacji, sklep tez moze byc dalej, do kina nie chodzimy :wink: raczej na dalekie spacery z psami. A wiec taka bliska wiocha dla nas najbardziej.

Bralibysmy wiekszy promien odleglosci od Lodzi pod uwage gdyby nie moje jezdzenie codzienne na 7.30 :x, a ze w domu tez pracuje pozniej to bym w zasadzie domu i ogrodu nie oglądala nawet w tygodniu tylko spac padała.

Ksawerów tez jest fajny (5 km tylko dalej niz tu gdzie obecnie mieszkamy w okolicach Dubois), ale praktycznie nie ma ofert dzialek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...