Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witaj Nor(a) :D

 

Jeśli mieszkacie przy Dubois, to nieobce są wam południowe okolice Łodzi. A może weżmiecie pod uwagę Starową Górę, Rzgów albo Tuszyn? No i pomiędzy nimi jeszcze jakieś miejsca się znajdą. Dojazd do miasta też niezły.

 

Wiesz, ja tak zachwalam południe Łodzi, bo podgrupa Konstantynowsko-aleksandrowska rośnie w siłę, a my z Wierzbą75 i ew-uś sami jak te kołki... :lol: :lol: :wink:

 

Posdrawiam, akacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Nor(a) :D

 

Jeśli mieszkacie przy Dubois, to nieobce są wam południowe okolice Łodzi. A może weżmiecie pod uwagę Starową Górę, Rzgów albo Tuszyn? No i pomiędzy nimi jeszcze jakieś miejsca się znajdą. Dojazd do miasta też niezły.

 

Wiesz, ja tak zachwalam południe Łodzi, bo podgrupa Konstantynowsko-aleksandrowska rośnie w siłę, a my z Wierzbą75 i ew-uś sami jak te kołki... :lol: :lol: :wink:

 

Posdrawiam, akacja

 

A ja przyznam, że jestem naprawde bardzo zaskoczona :o , że w Łodzi aż tyle osób budujacych się :o (dzis przypadkiem znalazłam ten wątek). To optymistyczne, bo nie ma jak kawałek własnej trawki przed domem :D

Podczytywałam wczesniej pl.misc.budowanie..wiekszosc W-wy tam (ceny tez w-wskie :p ).

 

W sumie to tak naprawdę nie wiadomo gdzie cos znajdziemy. Niestety jakies miejsce musi wpaść w oko niejako od pierwszego wejrzenia. Jak zaczynamy kręcic nosami to po prostu uciekamy stamtad i nie wracamy do tematu.

 

Tak a propos...czy jest jakaś sezonowość w pojawiających się ofertach? (wiosną więcej..zimą mniej..etc.) czy mnie się tylko wydaje, że jak zaczeliśmy na poważnie szukać, najpierw "grzybka" do remontu a teraz działki to wszystko co fajne gdzieś poznikało? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tak naprawdę nie wiadomo gdzie cos znajdziemy. Niestety jakies miejsce musi wpaść w oko niejako od pierwszego wejrzenia. Jak zaczynamy kręcic nosami to po prostu uciekamy stamtad i nie wracamy do tematu.

 

Prawda szczera - my działki szukaliśmy chyba z 1,5 roku (niezbyt może intensywnie przez cały czas - ale ciągle czujnie wypatrywaliśmy). Ale jak pierwszy raz zobaczyliśmy naszą działkę (w deszczowo-posępny jesienny dzień) - to już wiedzieliśmy , że to jest to i decyzja była od ręki - później juz tylko formalne sprawdzenia działki i kupno. I do tej pory mi się podoba - chociaż po 3 latach zacząłem zauważać jej wady (malutkie ;) ) - dla innych być może oczywiste od razu.

 

Życzę powodzenia w poszukiwaniach.

 

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nora

My też szukamy działki :wink: i też oglądaliśmy w Mirosławicach- duży ruch i chałas z ulicy, a takze dowiedzieliśmy się, że od strony prawnej nie wszystko jest wyjaśnione do końca...podobno... W Nowosolnej i okolicach trzeba uważać, bo będą budować autostradę :evil:

My skupiamy się na razie na Aleksandrowie Ł. dobre ceny, nowy,aktualny plan zagosp. przestrzennego, dobry dojazd do Łodzi (linia autobusowa miejska-jakby nawalił samochód :( ) no i mocna-pomocna Grupa Aleksandrowska :wink:

Powodzenia w szukaniu, jak znajdziemy coś ciekawego i w większej ilości to damy Wam znać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w szukaniu, jak znajdziemy coś ciekawego i w większej ilości to damy Wam znać :wink:

 

dzięki i w drugą stronę również.. :wink:

Jak cos wam nie przypasuje to tez dawajcie znac. Kazdy ma nieco inne priorytety. :wink: (my np. wolimy niz sklep czy przystanek blizej łąkę - mamy psy mysliwskie, ktore świrują niewybiegane :p ..niby głupoty ale jak sie okazuje wazne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nor(a) a próbowaliście dać ogłoszenie o chęci zakupu działki? W naszym przypadku poskutkowało rewelacyjnie. Szukaliśmy około pół roku, przejechaliśmy mnóstwo kilometrów po okolicach Łodzi i w końcu daliśmy jedno, króciutkie ogłoszonko. Zgłosiło się trzech potencjalnych sprzedawców. I Bingo! Kupiliśmy działkę 600 m2 w Łodzi (Stare Rokicie) wszystkie media w ulicy, cicho... po 50 zł za metr.

 

Druga rada: Spróbuj w Urzędzie Miasta. Organizują tam czasem przetargi na działki komunalne.

 

I trzecia (związana z moją okolicą): Jest coś co w serwisie mapowym http://www.mapa.lodz.pl narysowane jest na czerwono i nazywa się "Oferta inwestycyjna" a konkretnie przy ul. Franciszka jest działeczka na sprzedaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja dzialke znalazlam po 3 m-cach dosyc intensywnego poszukiwania, przegladania gazet i jezdzenia po terenie. Glownie pytalam ludzi po wsiach, sołtysów, zagdaywalam w sklepach. Ale interesowala mnie tylko 1 lokalizacja, tj. wzniesienia łódzkie , okolice Strykowskiej, ew. Dobieszków. Moja dzialke zobaczylam pewnego listopadowego dnia, w szarudze i deszczu, nie jest szczytem piekna, ale ma wiele plusów i ciesze sie ze ja wybralismy, bo licza sie dla mnie tez takie rzeczy jak wygodny dojazd do Łodzi, bliskosc autostrady (4 km), autobus miejski, pks, mini busy, dzialka przy asfalcie z mediami, niedaleko sklep, osrodek zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
I Bingo! Kupiliśmy działkę 600 m2 w Łodzi (Stare Rokicie) wszystkie media w ulicy, cicho... po 50 zł za metr.

 

...

 

jedno pytanie - gdzie na Starym Rokiciu kupiliscie tę działkę? Znam doskonale ten teren i nie ma tam działek po 50 zł o ile w ogóle jakiekolwiek są na sprzedaż. Chyba że było to dawno temu.

Ponadto Stare Rokicie - szczególnie Pustynna, Czahary, Regatowa, generalnie koniec ul Franciszka itp. są dokładnie na drodze podchodzenia do lądowania samolotów na Lublinku. I dopóki latają male samolociki śmigłowe to nie ma problemu ale lądujący/startujący odrzutowiec Ryanair do Londynu będzie robił troche hałasu........

 

Generalnie w Łodzi nie ma sensownych działek budowlanych. Albo nie ma uzbrojenia tzn. jest ale 50-100 m dalej albo sąsiedztwo jest b. nieciekawe. A sąsiedztwa nie da się niestety zmienić. Jeżlei działka jest choć trochę atrakcyjna - lokalizacja nie 20 km za miastem i jest uzbrojenie chociaż w ulicy to cena jest niebotyczna. A brak planów zagospodarowania jest kolejnym problemem. Wiadomo jak urząd rozpatruje takie sprawy.

Ja szukałem działki kilka miesięcy i tą którą kupiłem znalazłem zupełnie przypadkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie - gdzie na Starym Rokiciu kupiliscie tę działkę? Znam doskonale ten teren i nie ma tam działek po 50 zł o ile w ogóle jakiekolwiek są na sprzedaż. Chyba że było to dawno temu.

Ponadto Stare Rokicie - szczególnie Pustynna, Czahary, Regatowa, generalnie koniec ul Franciszka itp. są dokładnie na drodze podchodzenia do lądowania samolotów na Lublinku. I dopóki latają male samolociki śmigłowe to nie ma problemu ale lądujący/startujący odrzutowiec Ryanair do Londynu będzie robił troche hałasu........

 

Ja kupiłem na "początku" ul. Franciszka i 300 m "w bok", faktycznie dawno bo w ubiegłym stuleciu :lol: .

Duże samoloty robią stosunkowo mało hałasu bo lecą szybko i np raz dziennie w godzinach kiedy jesteśmy w pracy. Znacznie gorsze są motolotnie, które bzyczą jak komary, a lecą z prędkością żółwia... Mieszkam 1.5 km od budowy (też na drodze do lądowania) więc mogę tylko powtórzyć, że okolica jest cicha. Słyszę w zasadzie tylko dzwon z kościoła i czasem pociąg i karetkę. Na Ryanaira zaczaję się z kamerą w niedzielę rano.

 

2mm Piszesz, że w okolicy nie ma działek na sprzedaż. Otóż są, ale w nierozsądnych cenach. W promieniu 100m od mojej działki są chyba 3, i nikt ich nie kupuje. Pewnie z powodu ceny albo z braku żyjącego/dostępnego/ustalonego właściciela. Bliższych szczegółów nie znam: Mam już swoją i starczy. Spacerując po okolicy widzę sporo zaniedbanych działek - może trzeba dotrzeć do właścicieli. Robi się to następująco.

1. na mapie http://www.mapa.lodz.pl znajdujemy numer upatrzonej działki.

2. W Miejskim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej na Traugutta 21/23 kupujemy za 4 zł informację ustną o numerze księgi wieczystej

3. Idziemy do Wydziału Ksiąg wieczystych na Pomorską i znajdujemy nazwisko i adres właściciela

 

Trochę to dziwne, bo kiedyś wszystko było od ręki w wypisie z rejestru gruntów za dychę czy dwie, ale mamy fajną ustawę o ochronie danych osobowych i w związku z tym kicha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nor(a) a próbowaliście dać ogłoszenie o chęci zakupu działki? W naszym przypadku poskutkowało rewelacyjnie.

 

 

przyznam sie, że nie. Obecnie co tydzien leci w gratce nasze ogloszenie o checi zakupu domu okazyjnie (jak mowilam byl to poprzedni wariant). Absolutne zero telefonów :roll: Takich jak my zauwazylam w kolumnie "kupie" jest kilku. Podobnie dzialki. Ale trzeba będzie dać..Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na "początku" ul. Franciszka i 300 m "w bok", faktycznie dawno bo w ubiegłym stuleciu :lol: .

Duże samoloty robią stosunkowo mało hałasu bo lecą szybko i np raz dziennie w godzinach kiedy jesteśmy w pracy. Znacznie gorsze są motolotnie, które bzyczą jak komary, a lecą z prędkością żółwia... ..

 

Byle cos nie spadlo z gory to nie ma na co narzekac :wink: (my mieszkamy jeszcze blizej lotniska - niedlugo loty do londynu to moze byc gorzej :cry: - http://lotniskodlalodzi.org )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o gmine Nowosolna (Lodz-Wschod): od jesieni obowiazuje nowy plan zagospodarowania przestrzennego, autostrada A-1 ma juz swoj korytarz wytyczony. Ceny nie sa jeszcze wygorowane, ale i tak wysokie, zwlaszcza za Kalonke/Dobieszkow.

O wadach lokalizacji nie pisze, ale jedna z nich mozna odczytac z mojego porzedniego postu. Ale to pewnie tak wszedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nor(a): A może trzeba dać płatne. My daliśmy chyba w Dzienniku.

 

wlasnie o tej dziennikowej gratce pisalam :wink:

Jak juz widze musi sie cos po prostu trafic..a i tak jeszcze wtedy wyscig kto pierwszy ten lepszy. Wiem bo sprzedawalam pol roku temu siedlisko, ktore poszlo w tydzien a telefonów byla cala masa. Ludzie ktorzy to kupili mowili pozniej do mnie "szukalismy czegos takiego kilka lat" :o :o ...booozeee.."kilka"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
jedno pytanie - gdzie na Starym Rokiciu kupiliscie tę działkę? Znam doskonale ten teren i nie ma tam działek po 50 zł o ile w ogóle jakiekolwiek są na sprzedaż. Chyba że było to dawno temu.

Ponadto Stare Rokicie - szczególnie Pustynna, Czahary, Regatowa, generalnie koniec ul Franciszka itp. są dokładnie na drodze podchodzenia do lądowania samolotów na Lublinku. I dopóki latają male samolociki śmigłowe to nie ma problemu ale lądujący/startujący odrzutowiec Ryanair do Londynu będzie robił troche hałasu........

 

Ja kupiłem na "początku" ul. Franciszka i 300 m "w bok", faktycznie dawno bo w ubiegłym stuleciu :lol: .

Duże samoloty robią stosunkowo mało hałasu bo lecą szybko i np raz dziennie w godzinach kiedy jesteśmy w pracy. Znacznie gorsze są motolotnie, które bzyczą jak komary, a lecą z prędkością żółwia... Mieszkam 1.5 km od budowy (też na drodze do lądowania) więc mogę tylko powtórzyć, że okolica jest cicha. Słyszę w zasadzie tylko dzwon z kościoła i czasem pociąg i karetkę. Na Ryanaira zaczaję się z kamerą w niedzielę rano.

 

2mm Piszesz, że w okolicy nie ma działek na sprzedaż. Otóż są, ale w nierozsądnych cenach. W promieniu 100m od mojej działki są chyba 3, i nikt ich nie kupuje. Pewnie z powodu ceny albo z braku żyjącego/dostępnego/ustalonego właściciela. Bliższych szczegółów nie znam: Mam już swoją i starczy. Spacerując po okolicy widzę sporo zaniedbanych działek - może trzeba dotrzeć do właścicieli. Robi się to następująco.

1. na mapie http://www.mapa.lodz.pl znajdujemy numer upatrzonej działki.

2. W Miejskim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej na Traugutta 21/23 kupujemy za 4 zł informację ustną o numerze księgi wieczystej

3. Idziemy do Wydziału Ksiąg wieczystych na Pomorską i znajdujemy nazwisko i adres właściciela

 

Trochę to dziwne, bo kiedyś wszystko było od ręki w wypisie z rejestru gruntów za dychę czy dwie, ale mamy fajną ustawę o ochronie danych osobowych i w związku z tym kicha...

 

witam,

jeżeli jest to działka na "początku" Franciszka i 300 m w bok (szczególnie po stronie parzystej numeracji to zgadzam sie w kwestii samolotów.

Masz rację że w okolicy jest trochę zaniedbanych działek. B. trudno jest dojść kto jest włascicielem takiej nieruchomosci. Jezeli kupowałes w "ub. stuleciu" to 50 zł jest (tzn. było...) OK. Teraz ludzie wolają 100 zł i więcej. Np. na Pustynnej jest b. duża działka około 9000 mkw i w ub. roku chcieli 100-110 zł/mkw. I cały czas jest na sprzedaż. Ja znam to osiedle doskonale bo tam mieszkałem dość długo zanim przeprowadziłem się do W-wy i szukając działki np. rozwieszałem ogłoszenia na słupach i przystankach. I miałem dosłownie DWA albo TRZY telefony w spr. sprzedaży starych rozlatujących się domów za kosmicznie wysokie kwoty.

Ostaecznie zakupiłem działkę w zupełnie innej części Łodzi.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nor(a) wieszaj wszędzie kartki kupię działkę pytaj w sklepikach w terenie gdzie cisie podoba ja podpowiem Wam rejon pomiedzy Grotnikami Parzęczewem a Ozorkowem za trzy lata bedą tam b.dobre drogi dojazdre do Łodzi (droga S-8 ) a ziemia tania choć w ciągu ostatnich 3 lat zdrożała 3 razy :cry: a poza tym witam na forum

Plus poszukaj w Zgierzu mój kolega w zeszłym roku (grudzień) kupił domek w Zgierzu na Chełmach (500m od Łodzi) za ok 170kzł mieszka od 1/2 roku - domek 150m działka 1200 remont 50kzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Daaaawno tu nie byłem z powodu nawału prac przy wykończeniówce.

Informuję,że Gmina Zgierz sprzedaje w Rosanowie działki 28 zł/mkw. + VAT. Było jeszcze kilka w ubiegłym tygodniu. Tel. 716-25-15 Wydział Geodezji wew.107 ul.Łęczycka 4.

Prywatnie też sprzedawał p.Krzysztof Kędzia tel.717-01-47 , za ile nie wiem ale podobnież b.tanio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Daaaawno tu nie byłem z powodu nawału prac przy wykończeniówce.

Informuję,że Gmina Zgierz sprzedaje w Rosanowie działki 28 zł/mkw. + VAT. Było jeszcze kilka w ubiegłym tygodniu. Tel. 716-25-15 Wydział Geodezji wew.107 ul.Łęczycka 4.

Prywatnie też sprzedawał p.Krzysztof Kędzia tel.717-01-47 , za ile nie wiem ale podobnież b.tanio!

 

 

Rosanów (?!), to nie tam idzie A2, plus zjazdy do niej?

U nas, na końcu Aleksa, działki przy prawie polnej ulicy (na razie) z wodą i prądem w ulicy "chodziły" po 30 z metra, ale nie wiem czy jeszcze aktualne.

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...