Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

ooo ktos pamietal :) jak milo :))

 

plan znam, niestety moja dziala graniczy z budowlana ale sama nie jest budowlana zarowno w planie jak i w studium (toto nad planem)

 

dlatego szukam rozwiazania posredniego, na 10-15 lat, do czasu gdy na starosc nie postawie sobie jakies chalupki w Kalonce..

 

co do cen dzialek na sikawie, tu chca 125 netto za metr dzialki, tyle, ze do segmentu czy blizniaka wystarcza 250 - 300 m

 

napisz pls ze dwa slowa...

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja polecam Justynów.

Ładne tereny niedaleko las i dobry dojazd busami za 2,5 zł.

Jeszcze niedawno na stronie http://www.andrespol.pl były informacje o przetargach z gminy.

 

Ładnie - to prawda, tylko w Andrespolu 2 przejazdy kolejowe. Jak sie trafi towarowy, to 20 minut poślizgu murowane :wink:

 

Cześć Grzegorz Kalonka - miło Cie widzieć :D . Już się zastanawiałam, czy nas na zawsze nie porzuciłeś. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo widzisz Aggi, ze mnie bardzo niedobry forumowicz ;)

wpadam kiedy mi sie przypomni lub potrzebuje opini..

ale wole tak, zamiast radzic w tematach na ktorych sie nie znam...

 

wlasnie sobie niedawno zdalem sprawe z tego, ze nie jestem w stanie zbudowac sam nawet budy dla psa... 50% czasu poza krajem itp.

 

dlatego zainteresowaly mnie zielone wzgorza...

 

grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Justynów.

Ładne tereny niedaleko las i dobry dojazd busami za 2,5 zł.

Jeszcze niedawno na stronie http://www.andrespol.pl były informacje o przetargach z gminy.

 

Ładnie - to prawda, tylko w Andrespolu 2 przejazdy kolejowe. Jak sie trafi towarowy, to 20 minut poślizgu murowane :wink:

 

Mozna "myknac " przed Bedoniem w prawo i ul. rataja dojechac do Malowniczej - zostaje tylko jeden przejazd. Oczywiscie mozna tez przebijac sie dalej oplotkami i ominac wszystkie przejazdy, ale nie wiem, czy sie zaoszczedzi na czasie (nie probowalem tego ostatniego wariantu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sikawy: mniej wiecej taka cene za metr uslyszalem dwa lata temu za dzialke ok 600 metrowa. Dzialka miala ok. 13m szerokosci i 50m. Jedyny sposob budowy to bylo dobudowanie sie do sasiada, ktory postawil dom w granicy, ale i tak bylo to maksymalnie 9 m szerokosci. Na dzialke bylem nieco napalony, pomimo faktu, ze z tylu dzialki stala sciana garazu sasiada, na samej dzialce ostal sie kawalek budynku do rozbiorki po podziale, a wszystko bylo totalnie zapuszczone. No ale zapal calkowicie zgasila uslyszana cena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
http://www.lokal-dom.pl/

 

ktokolwiek slyszal, ktokolwiek wie... ????

 

co to za jedni i czym to jesc???

 

Pozdrowienia,

Grzegorz

 

teoretycznie niby ładnie to wygląda. Czy ktoś orientuje się ile liczą sobie za takie przykładowe domy wolnostojące? Cena działki nie jest porażająca jeżeli jest tam pełne uzbrojenie, warunki zabudowy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie co u matki. Była i nie ma. :cry: Chodze po całym forum, szukam i nic :cry:

Się martwię :cry:

Aggi, ja słyszałam Twój głos wołający z oddali,

w ciemności był mi drogowskazem, nadzieją i światełkiem,

podążałam za nim, wiedziałam, byłam pewna, że mnie wybawi,

do świata znanego doprowadzi...

 

 

I tak też się stało.

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mack

Ja mam okna ze Zduńskiej Woli - Schucko 5-cio komorowe - firma Mielczarek. Brałem ich montaż i obróbki. Wyszło taniej niż biorą fachowcy od murów tzw."murarze". :D

 

Mobby

 

Ale czy aby na pewno "fachowcy od okien" sa lepsi niz "murarze"? Im wiecej mam domu, to mam coraz wieksze zastrzezenia co do wszelkich fachowcow. Jak nie stoje im nad glowa to rozne rzeczy wychodza im zle/niedokladnie. A ostatnio nawet jak stalem, to i tak krzywo obsadzili oscieznice.

 

Dzisiaj rano uslyszalem cos w radiu o jesiennej depresji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie niby ładnie to wygląda. Czy ktoś orientuje się ile liczą sobie za takie przykładowe domy wolnostojące? Cena działki nie jest porażająca jeżeli jest tam pełne uzbrojenie, warunki zabudowy itp.

 

2200 netto za metr2 domu/segmentu w stanie developerskim, 125 za metr dzialki, dodatkowe 12 k pln za wklad w ogrodzenia, kamery, szlabany chodniki drogi oswietlenie itp.

 

w sumie, segment ok. 100 m2 z mala dzialka 280 m2 wychodzi ok. 330 kpln

 

dla jednych bzdura, dla innych ciekawa propozycja.

 

mnie ciekawi, co to za firma, wykonawcy itp.

 

gdyby ktos cos slyszal to prosze o info

 

dziekuje,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mack ja bralam okna z Brukowej chyba 10 lub 12 , firma Oknorama, diler Oknoplastu Rąbien (profil Gelan) i fabryki z Dobrej k. Turku (profil Aluplast). Ja wzielam ten alupalst, jestem zadowolona i z porady, i z wygladu profilu, i z jakosci samych okien i z ceny i z montazu. Jaki jedyni u ktorych bylam (a odwiedzilam chyba z 10 punktow sprzedazy okien) powaznie zajeli sie moim bardzo nietypowym oknem a la ogrod zimowy.

Pomna milego doswiadczenia zamowilam tez u nich parapety zewnetrzne austriackiej firmy Heliopal i tu niesttey polegli...i na zamówieniu i na montazu. Poprawiali zamowienie i montaz juz chyba ze 4 razy i ciagle cos jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mack

Ja mam okna ze Zduńskiej Woli - Schucko 5-cio komorowe - firma Mielczarek. Brałem ich montaż i obróbki. Wyszło taniej niż biorą fachowcy od murów tzw."murarze". :D

 

Mobby

 

No to ja też mam Schuco 5 komorowe cava, tylko że od Zimnego z Łodzi też razem z ich montażem. Porównywałem cenowo to wyszło podobnie jak u Milczarka ze Zuńskiej Woli ale za to Ci w/g mnie sporo ściemniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

 

2200 netto za metr2 domu/segmentu w stanie developerskim, 125 za metr dzialki, dodatkowe 12 k pln za wklad w ogrodzenia, kamery, szlabany chodniki drogi oswietlenie itp.

 

w sumie, segment ok. 100 m2 z mala dzialka 280 m2 wychodzi ok. 330 kpln

 

dla jednych bzdura, dla innych ciekawa propozycja.

 

mnie ciekawi, co to za firma, wykonawcy itp.

 

gdyby ktos cos slyszal to prosze o info

 

dziekuje,

Grzegorz

 

o firmie nie slyszałem.

2200 netto za mkw w stanie developerskim to nie jest mało bo trzeba to jeszcze wykończyć. Pewnym plusem jest 7% vat od całości w tym od działki. Wiem ze dla niektórych taka propozycja to bzdura bo oni budują domy pod klucz za 1 tys zl/mkw ale ja w bajki nie wierzę.

Ciekawi mnie tylko to czy ta firma znajdzie nabywców na tą inwestycję. Na segmenty pewnie tak ale co do domów wolnostojących to już moga być problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawi mnie tylko to czy ta firma znajdzie nabywców na tą inwestycję. Na segmenty pewnie tak ale co do domów wolnostojących to już moga być problemy.

 

niekoniecznie.. z segmentow zostaly tylko dwa wolne, domy maja dzialki po ok. 800 m i jesli ktos sobie marzy styl amerykanski chili brak plotu itp to to jest swietny pomysl.

 

jasne, ze mozna taniej, ale mozna i sporo drozej, patrz zamkniete osiedle przy wycieczkowej...

 

szkoda, ze rynek domow gotowych u nas taki skromny :(

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Poczytujemy z mężem Wasze forum. Niestety zwykle brakuje nam czasu aby coś napisać (małe dzieci, ciągła praca i tysiąc innych rzeczy na głowie.....). Budujemy dom w Zofiówce - niedaleko Tuszyna. Okolica przepiękna. Działkę wybraliśmy przypadkowo....3 lata temu pojechaliśmy na spacer w te okolice ( nie myśleliśmy wtedy o budowie domu) Gdy zobaczyliśmy naszą przyszłą działkę..stwierdziliśmy, że to nasze miejsce na ziemi ....

Nor(a) może pomyślcie o działce w tych okolicach. Droga dojazdowa do Łodzi jest bardzo dobra (pracujemy z mężem w Łodzi i będziemy codziennie dojeżdżać, poza tym nasze dziecko chodzi do przedszkola w Łodzi...dlatego dojazd dla nas jest również bardzo ważny.

Okolicę - sami oceńcie ..... dla nas piękna... Cicho, spokojnie, wokół sosnowo - brzozowe lasy i zagajniki...

Pozdrawiamy wszystkich - joga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

jasne, ze mozna taniej, ale mozna i sporo drozej, patrz zamkniete osiedle przy wycieczkowej...

 

szkoda, ze rynek domow gotowych u nas taki skromny :(

 

Grzegorz

 

na osiedlu przy Wycieczkowej nie ma jednego wykonawcy. każdy buduje dom w zasadzie sam wg własnego upodobania, zachowując oczywiście narzucone warunki zabudowy. Owszem początkowo firma Varitex miała zamiar budowac domy na sprzedaż ale się z tego wycofała. Ale faktem jest że działki są tam (czy może były) trochę droższe.... Ale to jest zupełnie coś innego niż to planowane osiedle przy M1 o ktorym rozmawiamy.

pozdrawiam, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...