Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

jestem

 

genweralnie odko[pujemy sie z kartonów

 

monitor podpiety do przedłuzacza

 

czekamy na zewnetrzne dzrzwi bo koles sobie jaja robi

ale spi sie super

normalnie jak dziecko spimy, wstaje o 5.00 przed budzikiem

 

jest super, tylko od mycia podłogi połamalem 2 mopy i szczotke

 

pozniej napisze wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Halo HusMac! Aleksandrów- łącz się! :p

Jak tam postępy w papierologii?

Masz już warunki na przyłącza? Fajnie macie, że ruszacie z budową na wiosnę, my chyba też na wiosnę... :wink: , ale za dwa lata 8) Złożyliśmy wniosek o warunki przyłączenia prądu(mamy ok. 150m2. do najbliższego słupa :( dobrze, że jest paru sąsiadów, którzy też wystąpili z wnioskami- razem będzie raźniej i może ceny nas nie powalą :wink: podobno w planach ma być przyłącze kablowe...a u Was? Dobrze,że wodociąg mamy tuż przy działce :roll: Toohna!- powodzenia! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dastałem warunki od energetyki. Piszą w nich:

1. Budynek mieszkalny, 400V, 15,0kW, 25/40A

2. Miejscem dostarczenia energii będą zaciski prądowe przewodów na zabezpieczeniach w złączu liniowym przy działce 139/22, na odejściu w kierunku instalacji Odbiorcy......

3. Za rozbudowę sieci, określoną w celu ustalenia opłaty za rozbudowę sieci, przyjmuje się odcinek sieci ŁZM SA od miejsca dostarczenia energii do stacji transformatorowej 40590.

4. Miejscem rozpoczęcia budowy przyłącza do istniejącej sieci ŁZE SA będą zaciski prądowe przewodów na zabezpieczeniach w złączu liniowym.

5. Zakres niezbednych prac do wykonania w sieci ŁZE SA:

wykorzystanie istniejącego złącza liniowego, które należy zmodernizować, do miejsca dostarczenia energii.

5.1Sieć elektronergetyczna jest dostosowana do pracy w układzie TN-C.

6. Wymagania w zakresie budowy instalacji odbiorcy: budowa WLZ kablowego min YAKY 4x25mm od miejsca dostarczenia energii do skrzynki pomiarowo-rozdzielczej zlokalizowanej zgodnie z p.6.1

6.1 Należy wyposażyć instalację w obudowaną tablicę pomiarową, z zastosowaniem typowych rozwiązań, przystosowaną do rozliczenia poboru energii czynnej, zgodnie z tabelą i zlokalizowaną w lini regulacyjnej posesji na wprost złącza liniowego

 

dalej piszą o głównym zabezpieczeniu przedlicznikowym - zalecają wspólną obudowę z tablicą pomiarową - zabezpieczeniu zalicznikowym, jakiś wyzwalaczach elektromagnetycznych nadmiarowych, zwarciowych i przeciwprzepięciowych.

 

wg Umowy (projektu) Przedsiębiorstwo Sieciowe zobowiązuje się do przyłączenia do dnia 30/12/2006 i podania napięcia po wniesieniu opłaty za przyłączenie.

 

Krótko mówiąc mam własnym kosztem i staraniem wykonać instalację elektryczną od miejsca dostarczenia energii, zgodnie z przepisami i normami.

 

Opłata za przyłączenie 2196,00 brutto.

 

Ciekawi mnie czy podepną mi prąd wcześniej.

 

 

http://www.albumtown.com/data2/4773b356503b0370e3380e03ec73421c/52381_p767949.jpg

tak wygląda droga pomiądzy działkami. po lewej moja z zaznaczoną granicą. Sam nie wiem od czego teraz zacząć. Kabel ma być w ziemi więc muszę przekopać drogę i już wietrzę kłopoty z papierkami. Całe szczęście że to nie asfalt a tylko 10 metrów piachu.

 

http://www.albumtown.com/data2/4773b356503b0370e3380e03ec73421c/52381_p767950.jpg

a tak te szafki . Ja mam się dopiąć do tej z lewej strony (chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokłony "nowej " dla szanownej grupy łódzkiej :D . Przygarniecie zieloną, niezbyt zorientowaną, ale pełną zapału inwestorkę ze Skierniewic?- wszak to nasze województwo.

I od razu z zapytaniem, czy to dużo za wybudowanie(sama robocizna) prostej parterówki 19 tys?

-fundamenty i mury, bez dachu, 1 warstwa z maxa, strop chyba terriva, kominy, pow domu 117m.kw., wylanie chudziaka i tarasu,ścianki działowe i przepusty

Dziś właśnie rozmawiałam wstępnie z właścicielem ponoć solidnej firmy, ale mam przemyśleć i dać znać. Atutem jest to, że facet ten budował latem identyczny domek i poprzedni inwestor bardzo go chwalił.

Pomóżcie mi zdecydować, szukać taniej? Na wiosnę ruszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokłony "nowej " dla szanownej grupy łódzkiej :D . Przygarniecie zieloną, niezbyt zorientowaną, ale pełną zapału inwestorkę ze Skierniewic?- wszak to nasze województwo.

I od razu z zapytaniem, czy to dużo za wybudowanie(sama robocizna) prostej parterówki 19 tys?

-fundamenty i mury, bez dachu, 1 warstwa z maxa, strop chyba terriva, kominy, pow domu 117m.kw., wylanie chudziaka i tarasu,ścianki działowe i przepusty

Dziś właśnie rozmawiałam wstępnie z właścicielem ponoć solidnej firmy, ale mam przemyśleć i dać znać. Atutem jest to, że facet ten budował latem identyczny domek i poprzedni inwestor bardzo go chwalił.

Pomóżcie mi zdecydować, szukać taniej? Na wiosnę ruszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HusMac, chyba język węgierski bym lepiej zrozumiała niż "energetyczny", jak dostanę warunki to będę musiała udać się do tłumacza :wink: Jeżeli chodzi o podaną cenę to chyba standart :-? Nie jest źle! Co do drogi (mam identyczną) to chyba potrzebne będzie pozwolenie o zajęcie dróg na czas wykopów i ich zabezpieczenie, coby sąsiad po ciemku nie wpadł :wink: i znowu kaska poleci... Fajna okolica, u nas też na brzozowo :p

Witaj dorotasz! Co do wyceny to nie pomogę, jeszcze nie mój etap :( moim zdaniem dobrze ,że facet już budował taki dom, ale popytałabym jeszcze innych wcześniejszych klientów, jedna opinia to trochę mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HusMac, chyba język węgierski bym lepiej zrozumiała niż "energetyczny", jak dostanę warunki to będę musiała udać się do tłumacza :wink: Jeżeli chodzi o podaną cenę to chyba standart :-? Nie jest źle! Co do drogi (mam identyczną) to chyba potrzebne będzie pozwolenie o zajęcie dróg na czas wykopów i ich zabezpieczenie, coby sąsiad po ciemku nie wpadł :wink: i znowu kaska poleci... Fajna okolica, u nas też na brzozowo :p

Witaj dorotasz! Co do wyceny to nie pomogę, jeszcze nie mój etap :( moim zdaniem dobrze ,że facet już budował taki dom, ale popytałabym jeszcze innych wcześniejszych klientów, jedna opinia to trochę mało...

 

a do pozwolenia na zajęcie pasa ruchu będzie trzeba złożyć zatwierdzony "plan organizacji ruchu drogowego". Jeżeli droga powiatowa to kicha, bo plan zatwierdza dodatkowo policja z komendy powiatowej - wydział ruchu drogowego (a mają wymagania), ale jeżeli droga gmina to lepiej, bo bez policji, tylko gmina i starostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotasz

 

Buduje dom parterowy z poddaszem uzytkowym o pow.240m2 i moja ekipa budowlana za fundamenty i ściany ma dostać 18 tyś.

Wydaje mi się że 19 tyś za prosty parterowy domek to troche za dużo ale może sie mylę...

Masz jeszcze troche czasu do rozpoczęcia budowy więc zorientuj sie jeszcze w cenach u innych firm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotasz witaj na forum. :lol: :lol: Ja zapłaciłem 24 kzł za domek 170m z uzytkowym poddaszem ( wizualizacja w nick-u) ściana 3W bez dachu i więźby) ale dwa stropy ceramiczne schody wylewane zabiegowe i Łódź a wieć chyba wyższe ceny :cry: poszukaj dalej ale jeżeli ekipa sprawdzona i solidna to urwij u nich z 1000 zł i będzie ok (lepiej zapłacić 10-15% więcej ale mieć spokój niż tfu tfu znmieniać ekipe w trakcie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HusMac z drogą nie powinno być problemu bo sądząc po nawierzchni nie jest to droga krajowa :wink: tylko gminna musisz wystąpić do gminy o pozwolenie na czasowe zajęcie pasa ruchu zrobic mapkę z oznaczeniami (znakami drogowymi)określić kiedy to zrobisz itp ( ale tu smutna wiadomość nie wiem czy nie za późno na rozpoczęcie robót i czy nie będziesz musiał z tym poczekać do wiosny ( chyba w okresie 15.10 - 01.03 nie wolno rozpoczynać ,że względu na temperatury, nowych inwestycji ziemnych. Tak słyszałem ale nie wiem czy tak jest naprawdę może ktoś z forumowiczów wie coś więcej). Możesz pomyśleć też o wykonaniu przecisku pod drogą (łatwiej o pozwolenie bo nie blokujesz drogi), a z sąsiadami ze zdjęcia wynika,że nie masz ich wielu i droga nie jest zbyt ruchliwa dogadujesz sie po cichu......koparka 2-3 h zajęcia nielegalnego drogi :oops: i po bólu :wink:

Co do przyłącza to kupujesz nadstawkę na tę szarą skrzynkę wielkości 1/2 obecnej. Jest to twoja "danina" dla ŁZE :evil: oraz taką skrzynkę jak stoi obok którą umieścisz w swoim płocie wg projektu.

Jak będziesz duzo chodził to zrobią ci to szybciej ale z moich doświadczeń trzeba znaleść tam wejscie (ja walczyłem bezskutecznie 15 mies a po znależieniu sposobu prąd miałem w 5 mies, ale u mnie nie było częsći linii ogólnej) jak chcesz wiedzieć więcej to na priva :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HusMac

ja mialem termin do konca czerwca 2005 i podlaczyli mniew polowie czerwca 2005 roku, na wczesniej nie bylo nawet szans, bo w kwietniu i maju dopiero budowali linie energetyczna w mojej ulicy.

Formalnie zglaszasz projekt (jesli masz) do Starostwa i czekasz 30 dni czy Starostwo sie nie sprzeciwi Twoim planom. Mozna ich poprosic, zeby wyrazili brak sprzeciwu - moga to zrobic od reki. Od tego momentu sa rozne wykladnie przepisow: najbezpieczniejsza jest taka wersja, ze musisz odczekac 30 dni i dopiero mozesz wykonac przylacze.

Tomek_lodz pomysl z dogadaniem sie z sasiadami jest praktyczny, ale... Ja to zalatwialem przez gmine, lacznie z zajeciem pasa drogowego (slepa ulica, za mna 4 dzialki na ktorych mieszkal wiatr :) ). O ile papierki urzednik wypisal mi praktycznie po wykonaniu pracy, o tyle od tego momentu musze placic gminie oplate dzierzawna za umieszczenie obcego elementu w ich drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tez mnie dopadła mania budowania - na razie w aspekcie czysto teretycznym -

tj. przekopuje sie przez forum Muratora, wybieram projekt, waham sie co do technologii i przede wszystkim szukam działki :)

 

Ustalenia "na dzisiaj" sa takie, że marzy się mi i mężowi mały - aczkolwiek rozwojowy - bo 30tka sie zbliża i czas na rozmnażanie ;) -

domek partetowy w okolicach Łodzi (z uwagi na deficyt kasy na działkę) - najlepiej przy lesie.

Co do projektów - na razie numer 1 to kropka II z APA - a numer 2 to Migdałowy badź Bliski z Muratora

(bardzo podobne - zalezy jak usytuowana do stron świata będzie działka).

 

Co do działki, to po kilkunastu wycieckach krajoznawczo-poglądowych zdecydowanie najbardziej podobają się nam okolice Tuszyna -

a na drugim miejscu okolice Nowosolnej np. Skoszewy (tylko czemu tam tak okropnie drogo???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukamy z mężem sprawdzonej ekipy do budowy domku - najlepiej do stanu surowego otwartego. Budowę planujemy rozpocząć na wiosnę w Jastrzębiu Gónym pod Aleksandrowem. Na razie "podganiamy" jeszcze sprawy formalne. Będziemy budować z silikatów, więc dobrze byłoby aby ekipa miała już doświadczenie z tym materiałem. Oczywiście zależałoby nam też na przystępnej cenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo gratulacje z powodu przeprowadzki, czy same przenosiny były wielkim bólem i wyzwaniem? My szykujemy sie na połowę grudnia.

 

Dorotasz 19 tys to faktycznie troche duzo, ja za murarke placilam 13500 dom z podaszem uzytkowym, ok. 170 m2 podłóg, sciana dwuwartswowa, ekipa budowlana ze Strykowa

 

Aggi dziękuje za wszytskie zyczonka, postram sie zagladac od czasu do czasu na forum :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorata: były, bólem dla zony bo ona wyprowadzila sie z Łodzi na prowincje :)

 

dla mnie meczarnia bo jeden dzien to było za mało.

 

mimo ze wywozilismy pewne klamory juz wczesniej to zdziwisz sie sama ile czlowiek w zyciu nagromadzi, czasem sam o sobie mysli - ale ze mnie smieciasz , nie zdziwisz sie ze jak zwierzeta wszystko nosimy do gniazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że kilka osób już się wprowadziło (gratulcje Pablo!!!) kilka za moment się wprowadza (Honorata trzymam kciuki) kilka planuje powiększenie rodziny ale sezon budowlany powoli się kończy wiec może jakieś spotkanie (mając na uwadze przyszłe matki proponuje jakis PUB z salą bez dymu) :wink: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...