Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

mmmad, dużo zależy od rodzaju szprosów, czy to mają być zespolone, nakładane, czy wewnątrzszybowe.

Ja mam okna PCV ze szproszami wewnątrzszybowymi, niedawno założone,

mnie się bardzo podobają

i przede wszystkim są wygodne w myciu.

Szprosy zespolone to klasyka, są piękne, ale mycia nie zazdroszczę (coś ostatnio wygodna się zrobiłam :wink:).

O nakładanych niewiele mogę powiedzieć, nawet takich nie widziałam na własne oczy,

wiem tylko, że do złudzenia imitują te zespolone, a do mycia można je zdejmować.

Był kiedyś cały wątek na ten temat, poszperaj a znajdziesz. :D

 

Zastanawiamy sie nad wewnatrzszybowymi z PCV, 18 albo 28 mm, w kolorze okleiny. Watki przegladalem, no i wlasnie jeden z nich mnie natchnal do badan "organoleptycznych". Ktos pisal, ze szprosy zaslaniaja mu widok i czuje sie "jak w wiezieniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Spotkanko jak najbardziej, czekam na termin i propozycje miejsca. Jedna data póki co odpada -2 grudnia, mamy duuuza impreze w klubie u znajomych.

 

Jestem na etapie wyboru i zakupu lakieru wodnego do parkietów, czy jakis polecacie? Jedni wogole odradzaja wodne jako te "slabsze" i szybciej zmywalne , inni sa za Harzlakiem, albo Duluksem, co wy na to?

Który bardziej wydajny, twradszy, tanszy itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorata o do lakierów ja miałem w domu bondex bejca koloryzyjąca plus lakier półmat i miałem problemy gdyż pod półmat trzeba położyć wysoki połysk (trwałość) ponieważ kupowałem u dilera i dokładnie pytałem się o wszyskto rekłamowałem lakier (nikt mnie nie poinformowałże aby lakier był twardy trzeba najpierw położyć wysoki połysk) i dostałem zwrot kosztów. U zony w gabinecie są panele i sanepid kazał pomalować je lakierem wodnym (aby podłoga była zmywalna nic to,że panele są już lakierowane fabrycznie - przepis to przepis i nie ma to nic wspólnego z logikom) efekt po 2 latach zaczął się wycierać po 4 już go prawie nie ma i panele wygłądają ładnie. Ja ze względu na trwałość obawiałbym się lakierów wodnych po tych doświadczeniach. Ale to moje doświadczenia sprzed 10 i 4 lat może obecne lakiery są trwalsze niż te dawne.(sorry nie pamiętam nazwy drugiego lakieru ,ale ten problem mógł wynikć z nieprzystosowania paneli do wtórnego lakierowania)

mmmad mnie szprosy w ogóle sie nie podobają zewnętrzne gdyż utrudniają mycie wewnętrzne gdyż są " protezą" zewnętrznych a wszystkie ograniczają dostęp światła i podnoszą cenę okna ale to mój punkt widzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam krajan :)

 

Wczoraj zapadła decyzja, że od wiosny startujemy (a dokładniej - usiłujemy) z budową domu :)

Działkę mamy na Rudzie - a dokładniej w okolicach "cygańskiej" stacji benzynowej na Pabianickiej,

projekt wstępnie wybrany: http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-174,192,61,opis.html.

 

Niestety - to wszystko, a czas nagli :(

 

Dzisiaj miałam bliskie spotkanie trzeciego stopnia z potencjalnym architektem

i sie podłamałam - facet przyszedł kompletnia zalany :evil:

 

Może Wy dysponujecie namiarami na jakiegoś kontaktowego architekta - który ma możlwość szybkiegi i skutecznego załatwienia WZ i pozwolenia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc klubowicze

mack nie mam pojecia czy ta ul., o ktorej myslisz to 11 Listopada ale potwierdzam ze jest tylko 1 dom-siedlisko. Do mnie jedzie sie tak jak na Poddebice i pierwszy znak w lewo na Beldow i znow pierwsza w lewo (zaraz za lasem) to jest MOJA ulica :) A odnosnie budowy to dzwonil wczoraj geodeta ze zrobil juz mapki "dcp" wiec pomalu ale do przodu.

Mam jeszce pytanko: jakie stawki maja architekci? Mam wybrany domek (taki z katalogu) ale chcalbym cos pozmieniac. Zastanawiam sie czy nie lepiej od razy zamowic plany u architekta niz kupowac i dodatkowo przerabiac. Chodzi mi o budynek ok 160mkw, plaski dach - ogolnie nowoczesny. Niestety ale Sandra ktora nam sie b.podoba jest raczej poza zasiegiem finansowym :(

Sorki za brak PL literek ale jestem na zagramanicznym wypadzie i tutaj w kompie ich brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy sie nad wewnatrzszybowymi z PCV, 18 albo 28 mm, w kolorze okleiny. Watki przegladalem, no i wlasnie jeden z nich mnie natchnal do badan "organoleptycznych". Ktos pisal, ze szprosy zaslaniaja mu widok i czuje sie "jak w wiezieniu".

U mnie szprosy mają szer. 32 mm i są w kolorze okleiny.

Nie wyobrażam sobie naszego domu z oknami bez szprosów,

ale wszystko jest sprawą gustu i upodobań, a o tym, jak wiesz, nie powinno się dyskutować. :wink: :D

 

Pokażę Ci, jak u nas wyglądają od wewnątrz

i możesz sam spróbować ocenić, czy wnętrze trąci więzieniem... :wink:

http://img503.imageshack.us/full.php?image=img00064bp.jpg

oczywiście biorąc pod uwagę, że wszystko jest jeszcze w stanie surowym,

ale wystarczy odrobina wyobraźni... :D

 

A tak wyglądają od zewnątrz:

http://img293.imageshack.us/full.php?image=img0003kadr2ty.jpg

 

 

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może Wy dysponujecie namiarami na jakiegoś kontaktowego architekta - który ma możlwość szybkiegi i skutecznego załatwienia WZ i pozwolenia???

 

Ooo :) Widze, ze z Lodzi jestes :lol:

 

Co bys chciala od architekta ? Adaptacje projektu plus zalatwienie papierow ? Mam dobrego architekta, do tego bardzo kumatego w kontaktach na gornej :lol: Wada - jest drogi :cry: Moge z nim pogadac w poniedzialek ...

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie szprosów:

okna trzeba dobierać do ogólnego charakteru domu, ja mam stara chałupę, do której pasują okna tylko ze szprosami. Ze względu na to, że nie są duże (okna) zdecydowaliśmy sie na cienki złoty szpros (oczywiście w szybie, coby problemów z myciem nie było), okna od zewnętrz są mahoniowe, a od wewnątrz białe, okno dzielone jest na cztery pola, a witryna tarasowa na osiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może Wy dysponujecie namiarami na jakiegoś kontaktowego architekta - który ma możlwość szybkiegi i skutecznego załatwienia WZ i pozwolenia???

 

Ooo :) Widze, ze z Lodzi jestes :lol:

 

Co bys chciala od architekta ? Adaptacje projektu plus zalatwienie papierow ? Mam dobrego architekta, do tego bardzo kumatego w kontaktach na gornej :lol: Wada - jest drogi :cry: Moge z nim pogadac w poniedzialek ...

 

Pozdrawiam,

M.

 

Pomocy bym chciała ;)

Daj mi na priv znać, co to znaczy "drogi" ;)

Będę wdzięczna - bo ju podjęlismy decyzję, że na 100 % od przyszłego roku budujemy :)

I jesli tylko WZ pozwolą- to oczywiście cudaka :p ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :-)

 

 

SZukaliśmy działki, a znaleźliśmy działkę z domem... i podoba nam się bardzo - taki "nasz" dom ;-).

 

Jeston w stanie surowym zamkniętym (są okna, ale bez drzwi) - z Maxa (30cm). Dużo to cm czy mało ???

 

Ale nie wiemy, na co zwrócić uwagę.... (głównie technicznie, również formalnie). Pomóżcie krajanom, żebyśmy się nie "wkopali" :-).

Dziękujemy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :-)

 

 

SZukaliśmy działki, a znaleźliśmy działkę z domem... i podoba nam się bardzo - taki "nasz" dom ;-).

 

Jeston w stanie surowym zamkniętym (są okna, ale bez drzwi) - z Maxa (30cm). Dużo to cm czy mało ???

 

Ale nie wiemy, na co zwrócić uwagę.... (głównie technicznie, również formalnie). Pomóżcie krajanom, żebyśmy się nie "wkopali" :-).

Dziękujemy !!!

 

W takim przypadku (kupna domu) wg mnie warto wynająć fachowca (inspektora) - aby zdiagnozował ten dom oraz dokumenty z nim związane.

 

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku (kupna domu) wg mnie warto wynająć fachowca (inspektora) - aby zdiagnozował ten dom oraz dokumenty z nim związane.

 

DZiękuję za radę . Tyle tylko, że nie wiem, skąd się bierze takiego inspektora i ile on może kosztowac :-(

 

Bardzo proszę o podpowiedź i dziękuję z góry !

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):):)

 

DORO_TA czy to aby nie w Aleksandrowie ???

bo jest tu 2 albo 3 facetów którzy budują w stanie surowym zamknietym

:)

 

poczytaj dobrze Grupę Łódzka znajdziesz mase o tej sprawie :)

w pewnych z nich......... a zresztą...

 

a napewno warto wziąć specjaliste :) ja sam wziołem 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...