Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam, dla tych którzy jeszcze nie wybrali gdzie będą stawiali swój wymarzony dom lub już budują informuje, że Wojewoda Łódzki podpisał pierwszą decyzję lokalizacyjną dla zachodniej obwodnicy Łodzi w ciągu drogi ekspresowej S-14, załączam link do mapki (mam nadzieję że działa)

 

http://www.uw.lodz.pl/index.php3?str=308&id=839

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Jak chcę być w grupie łódzkiej, to moje posty idą do klubu budujących.... Dlaczego, jak sprawdzam grupy, to nie ma żadnej wyświetlonej? To co z tą grupą łódzką, jest czy nie ma??? I gdzie jest? :x

Mam się gdzieś zalogować, do ociężkiej....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos potrzebuje duzo ziemi na podniesienie terenu - to wlasnie robia wykop na rogu Mickiewicza i Zeromskiego, przy wiadukcie.

Wzialem troche "na spod", w humusie znalazlo sie troche gruzu, a znowu w glebszej warstwie ziemi jest glina. Na nawierzchnie sie nie nadaje, chyba, ze ktos cierpliwy i powybiera sobie cegly.

Jakby co - kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Jak chcę być w grupie łódzkiej, to moje posty idą do klubu budujących.... Dlaczego, jak sprawdzam grupy, to nie ma żadnej wyświetlonej? To co z tą grupą łódzką, jest czy nie ma??? I gdzie jest? :x

Mam się gdzieś zalogować, do ociężkiej....

Pozdrawiam

Bingo!

Witamy! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A witam, witam

Aczkolwiek na razie budowa mi się wali na etapie wstępnym. Odziedziczyłam ładną działeczkę w super lokalizacji (koło Atrurówka) ale wspólnie z wujem. Niby 1500 m można podzielić, ale ona na froncie ma 6m a z tyłu 60. I jeden kąt prosty. Acha, i 50 m długości. Czyli można sobie wyobrazić, jak wygląda. Sprzedać i szukać innej się nie da - rodzina się nie zgadza. Wymyśliłam sobie, że cofniemy płot, to już będzie 12 m na froncie - a w przepisach, dziś się dowiedziałam, że ma być 18 na każdą działkę!!! Czy ktoś wie, czy to się podzieli??? Albo czy ktoś wie, jak się zabezpieczyć przy współwłasności? Czy podział "wewnętrzny" spisany notarialnie coś da? :( Bo jak nic się nie da, to będę oglądała mój kawałek ziemi latem na spacerze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś się dowiedziałam, że ma być 18 na każdą działkę!!! Czy ktoś wie, czy to się podzieli??? Albo czy ktoś wie, jak się zabezpieczyć przy współwłasności? Czy podział "wewnętrzny" spisany notarialnie coś da? :( Bo jak nic się nie da, to będę oglądała mój kawałek ziemi latem na spacerze....

 

Przepisy - przepisami, a Ty sie spytaj o to w odpowiednim urzedzie dzielnicowym (bo to chyba miasto?). Czasami (wlasnie w takich sytuacjach) robi sie odstepstwa. Moze nie od razu Ci na to pozwola, ale mozesz sie odwolywac lub bagac, albo od razu pisac do odpowiedniego Ministerstwa (o ile dobrze pamietam kiedys cos podobnego czytalem w watku "Koszyczek Rydzow').

Jesli chodzi o podzial - zawsze moze dokonac go sąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS ty się nie wstydź ....narysuj :wink: :lol: ni jak nie mogę sobie tego wyobrazić, ani obecnie, ani po podziale :oops: a swoją drogą popytaj geodetów

 

 

Usiłowałam narysować, ale nie chciał mi się nijak wkleić obrazek. Ale to nie takie trudne do wyobrażenia. Po prostu chuuudy (6m) i bardzi dłuuugi (53m) prostokąt a do niego dolepiony bardzo duży trójkąt prawie równoramienny (o ile pamiętam matematykę :p ). Jak się podzieli, to w najszerszym kawałku nawet wchodzi dom 12*12m. Rozrysowałam sobie....Tak jest i trudno...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę :D

 

Ciekawe, że w Wódce są 3 ulice: Żytnia, Pszeniczna i Jęczmienna, a brakuje Kartoflanej :lol:

Fajna propozycja, w sumie można by się zacząć zastanawiać - przede wszystkim są media :roll: A ciekawe jak to jest ze zmianą planów - np. jakby na tym fundamencie chciał postawić inny projekt to co? wolno czy nie?

"Nasza" działka się dzieli i podzielić nie może - zaczynamy się powoli znów rozglądać. Bo tu roczek minął a w temacie domek - cisza! :evil:

 

Ktoś szukał działy - mam telefon (nie wiem zy aktualny) na fajną działeczkę w okolicach Dobrej, jak co to mogę na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga Lodzianie na nieuczciwego stolarza.

 

Pan nazywa sie Dariusz Sosin i mieszka przy ul. Smoczej w Łodzi. Zamowilismy u niego szafe przesuwna, podpisalismy umowe (z jego zreszta inicjatywy - wiec wygladalo wszystko OK) ustalajac termin wykonania na 5 listopada. My w ostatniej chwili wprowadzilismy jedna zmiane, wiec zaakceptowalismy przesuniecie terminu o tydzien - ustalone telefonicznie. No i po tygodniu zaczelo sie - codzienne telefony do p. Sosina, umawianie sie na nast. dzien albo za 2 dni. Twierdzil (i twierdzi do dzis), ze wszystko jest przygotowane i czeka na montaz. Jednak z materialem nie jest w stanie dotrzec w zadnym umowionym terminie, zawsze ale to zawsze wypada mu cos ogromnie waznego - a to chora zona w szpitalu i trudna sytuacja rodzinna a to kurs na drugi koniec Polski, a to to a to tamto. Co smieszniejsze, zwrocil nam wplacona zaliczke i kolejny raz zapewnil, ze jutro bedzie szafa. Oczywiscie nie ma jej do dzisiaj. Znalazlem go przypadkiem, z ogloszenia w Gratce. NIE POLECAM I OSTRZEGAM jesli chcecie uniknac nerwow.

A my znowu na lodzie - terminy realizacji to w tej chwili zazwyczaj styczen z powodu szalenstwa konca ulgi remontowej. I jak tu mozna nie zwariowac?

 

A moze znacie jakiegos fachowca - Zlota Raczka, ktory wykonuje szafy i mozecie podeslac namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jak w stopce postu, liczne nakładające się na siebie montaże i duuużo kaski która leci na raz: montaż mebli kuchennych, agd, pieców akumulacyjnych, drzwi wewnetrznych, białe montaże w łazienkach, gniazdek i właczników etc. Jedynie montaż garderoby i szaf wnekowych nastapi tuz przed sylwestrem -koniec ulgi remontowej, wiec maja "szał ciał".

 

Najbardziej mnie wkurzaja istotne "drobiazgi" w stylu : kupujemy klamki w Castoramie w ilosci 9 sztuk -są ostatnie 4, przychodza drzwi -futryna jest porysowana , do wymiany, montaz kuchni -brakuje jednego z paneli z boku szafki, montaz piecy -przyjezdzaja o 4 klamry montazowe za mało itd

 

To kiedy to spotkanko Grupki Łódzkiej ktora jak widze rosnie w siłe, bo ja i Gosia Łódź juz za chwile naprawde nie bedziemy mogly :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jak w stopce postu, liczne nakładające się na siebie montaże i duuużo kaski która leci na raz: montaż mebli kuchennych, agd, pieców akumulacyjnych, drzwi wewnetrznych, białe montaże w łazienkach, gniazdek i właczników etc. Jedynie montaż garderoby i szaf wnekowych nastapi tuz przed sylwestrem -koniec ulgi remontowej, wiec maja "szał ciał".

.

 

Eh - ale Ci zazdroszczę - u nas poważne (nawet bardzo) zawirowanie finansowo-organizacyjne i w związku z tym na budowie wiatr hula.

U nas to taka niestety specyfikacja zarobków 'raz na wozie, raz w nawozie' - teraz akurat 'w nawozie'. A dodatkowo niesłownych wykonawców tobym na księżyc wysłał.

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...