Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

a sam zaprojektowałem ze znajomym ze sklepu IWONA

znam tych chłopaków lat kupe, zreszta doradzali tez bratu któremu firma robiła.

Wykonał mi hydraulik który tez robił wode i wszystkie inne sprawy.

Jestem zadowolony podłoga jest teraz przyjemnie neutralna a o to chodzi przy ogrzewaniu podłogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz nie ma co zazdroscic :cry: , kaska jest z kolejnej transzy kredytu, wiec jest co wydawac. Od stycznia zacznie sie spłata, wiec wtedy bedzie u nas rownie istotne jaka koniunkture mamy w firmie "na wozie czy pod". Najbardziej martwie sie przeprowadzka i "zagnieżdzaniem sie" w nowym domu, bo juz coraz ciezej sie ruszam, a walsciwie kulam :lol: . Gosi_ Łódź tez juz coraz trudniej, zostal jej jeszcze montaz drzwi wew, kuchni i podlogi na dole i bedzie miala wykonczony domek przed swietami!

Chcialabym tez zeby dzidziol urodzil sie "w terminie" tzn kolo polowy stycznia, mysle ze tak bedzie, bo na razie nie szykuje sie na wczesniejsze wyjscie na swiat . Teraz jeszcze mamy aktywnosci budowlane, no i swieta za pasem :wink:!

 

Pozdrawiam mikołajkowo bo jutro mnie nie bedzie na necie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sam zaprojektowałem ze znajomym ze sklepu IWONA

znam tych chłopaków lat kupe, zreszta doradzali tez bratu któremu firma robiła.

Wykonał mi hydraulik który tez robił wode i wszystkie inne sprawy.

Jestem zadowolony podłoga jest teraz przyjemnie neutralna a o to chodzi przy ogrzewaniu podłogowym

A miałeś w tym temacie jakieś doświadczenie bo rozplanowanie ok , ale zapotrzebowanie cieplne budynku plus ilość ciepła dostarczana do różnych pomieszczeń temp. na wejściu wyjściu kryzy długości pętli grzewczych i ich ilość itp aby wszędzie panowała właściwa temp. to cyba nie jest taka "bułka z masłem"?

I pytanie do wszystkich czy wiecie ile kosztuję wykopanie studni i czy ewentualnie macie jakiegoś studniarza godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie wachowcy licza kubature kazdego pomieszczenia, pytaja o rodzaj paliwa i sprawnosc kotła, przeliczaja wydajnosci podłogówki przy delcie i -20st na dworze, pytaja o ilosc ocieplenia na podłodze i stropie i scianach, wiele cennych informacji jest w projekcie który zakupiłes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają plastikowe z zaporową ceną, mnie zrobił facet na zamówienie

 

:evil:

siet cholera siet cholera ale jestem dupek

:evil:

wczoraj wywaliłem kartke z telefonem do niego :evil:

 

to jak to wygląda - dostajesz (właściwie kupujesz) chyba żeliwny właz, czy on ma otwór na komienek wentyylacyjny cz trzeba zrobic taki otwór. I gdzie szukać kogos kto zrobi taki kominek na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja walczę z podziałem działki. Geodeta wymyślił nawet sensownie. Tylko nie wiem, czy 2200 za mapkę do sądu to nie żdzierstwo? Czy rzeczywiście w Łodzi są takie ceny? W innych miastach piszą o 1200-1500!!!!!

A za wyznaczenie domku (zapytałam na zapas) zaśpiewał 800, a po znajomości 600 :o . Domek prosty prostokąt! Rozumiem, że jakby jakiś powyginany pałac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja walczę z podziałem działki. Geodeta wymyślił nawet sensownie. Tylko nie wiem, czy 2200 za mapkę do sądu to nie żdzierstwo? Czy rzeczywiście w Łodzi są takie ceny? W innych miastach piszą o 1200-1500!!!!!

A za wyznaczenie domku (zapytałam na zapas) zaśpiewał 800, a po znajomości 600 :o . Domek prosty prostokąt! Rozumiem, że jakby jakiś powyginany pałac...

cena 600 ok, ale wcześniej to chce się po tobie przejechać...... coś u niego te znajomości drogie są :evil: szukaj tańszego geodety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie pozdrawiam ponownie grupę. Coś tu się zrobiło nieruchawo...

Od niedawna stałem sie posiadaczem działki gruntu kupionej za zbyt duże pieniądze. Jak Bóg da, to może niedługo zacznie się tam pojawiać coś domokształtnego.... Ideałem byłoby dla mnie wybudować się i wprowadzić przed pierwszą komunią świętą starszego dziecka (nominalnie maj 2009 r.).

Żeby jednak tak się stało, to muszę dać ogłoszenie do "Gratki" do rubryki "potrzebuję za darmo": tysiąc sztuk banknotów dwustuzłotowych, oryginalnych, ptrzebuję pilnie, nieodpłatnie. :) :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie pozdrawiam ponownie grupę. Coś tu się zrobiło nieruchawo...

Od niedawna stałem sie posiadaczem działki gruntu kupionej za zbyt duże pieniądze. Jak Bóg da, to może niedługo zacznie się tam pojawiać coś domokształtnego.... Ideałem byłoby dla mnie wybudować się i wprowadzić przed pierwszą komunią świętą starszego dziecka (nominalnie maj 2009 r.).

Żeby jednak tak się stało, to muszę dać ogłoszenie do "Gratki" do rubryki "potrzebuję za darmo": tysiąc sztuk banknotów dwustuzłotowych, oryginalnych, ptrzebuję pilnie, nieodpłatnie. :) :D :lol:

Myślę że chętnych do tej rubryki jest więcej :wink: zgłaszam się jako drugi. A tak poważnie nie potrzebujesz katalogów domów odstąpie za piwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekty właściwie już wybrane:

projekt żony - kopertowy dach z lukarnami, balkony, kolumny, 148 mkw, z wbudowanym garażem,

projekt mój - dach dwuspadowy, parterówka 95 mkw.,bez garażu (a nawet bez rur spustowych od rynien - na wizualizacji sa łańcuchy).

Poniewaz większość okolicznych domów powstawała archtektonicznie na przełomie lat osiemdziesiatych i dziewięćdziesiątych, to bardziej pasuje tu projekt żony. Ze względów finansowych - mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekty właściwie już wybrane:

projekt żony - kopertowy dach z lukarnami, balkony, kolumny, 148 mkw, z wbudowanym garażem,

projekt mój - dach dwuspadowy, parterówka 95 mkw.,bez garażu (a nawet bez rur spustowych od rynien - na wizualizacji sa łańcuchy).

Poniewaz większość okolicznych domów powstawała archtektonicznie na przełomie lat osiemdziesiatych i dziewięćdziesiątych, to bardziej pasuje tu projekt żony. Ze względów finansowych - mój.

 

Pozdrawiam

Parterowy wydaje mi się droższy - koszt dachu i stropów vs. kawałek muru... :lol: Ja też patrzę na ceny i też wybrałam dach dwuspadowy itd. ale z poddaszem użytkowym. Np i da się to robić na raty: dół-góra

Trzymaj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja walczę z podziałem działki. Geodeta wymyślił nawet sensownie. Tylko nie wiem, czy 2200 za mapkę do sądu to nie żdzierstwo? Czy rzeczywiście w Łodzi są takie ceny? W innych miastach piszą o 1200-1500!!!!!

A za wyznaczenie domku (zapytałam na zapas) zaśpiewał 800, a po znajomości 600 :o . Domek prosty prostokąt! Rozumiem, że jakby jakiś powyginany pałac...

 

I moim zdaniem tez duzo za duzo... Po znajomosci to ja wytyczenie mialem za 300... wlacznie z oznaczeniem poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekty właściwie już wybrane:

projekt żony - kopertowy dach z lukarnami, balkony, kolumny, 148 mkw, z wbudowanym garażem,

projekt mój - dach dwuspadowy, parterówka 95 mkw.,bez garażu (a nawet bez rur spustowych od rynien - na wizualizacji sa łańcuchy).

Poniewaz większość okolicznych domów powstawała archtektonicznie na przełomie lat osiemdziesiatych i dziewięćdziesiątych, to bardziej pasuje tu projekt żony. Ze względów finansowych - mój.

 

A co na to warunki zabudowy? Sprawdzales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie do wszystkich czy wiecie ile kosztuję wykopanie studni i czy ewentualnie macie jakiegoś studniarza godnego polecenia?

 

my dzwonilismy do 2 studniarzy- namiary niepolecone przez nikogo i powiedizeli nam że w u nas to będzie kwota rzedu kilkanaście tys. pln.

mamy działkę w kalonce, oboje mówili że tam lustro wody jest głęboko, trzeba więc kopać na 30m., za mb studni 220- 260 pln, zalezy to od średnicy jakiejś rury, 1200- 1800 chyba za pompę, 400 mapka powykonawcza no i nie pamiętam , ale jeszcze coś tam dochodziło

za to oboje mówili że woda jest tam dobra

 

koszta nas zaskoczyły bo rodzice kolezanki kopali studnie (okolice AL) i podobno za 'całość' zapłacili coś koło 8 tys pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na to warunki zabudowy? Sprawdzales?

Tam gdzie jes ta działka, to są rodzinne strony mojej żony; tam sprawy załatwia się tak, że idzie się do urzędu i mówi jaka ma byc wysokość, kąt nachylenia dachu itp. Tak zrobiła żona i takie WZiZT mamy.

A to dziwne bo z reguły jest odwrotnie wydają niepasujące i wybudować tego co się chce się nie da....no chyba,że się da :lol: :wink:

 

 

monika i wojtek a mieliście jakąś analizę geologiczną bo takie mówienie na oko jest mało wiarygodne u mnie sytuacja taka wszyscymówią,że woda na głębokości 1.5m u jednego sąsiada 60 m ode mnie woda w studni na głęgokości 12m drugi obok zaczął wiercić więrtłem nazwijmy je nr 3 (dziesięć metrów długości) następnię włożył w nie 2 (znów 10m) i jedynkę (kolejne 10m) to już jest najciensze i ...d__a wody niet! stracił kasęzapłacił za 30m odwierti studni nie ma. ( aby kopać głębiej trzeba od zera zaczynać grubszym wiertłem a to koszty od nowa) Dlatego pytam o poleconych studniarzy z doświadczeniem nie chcę wyrzucić kasy w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas cena studni - kopanie, drenaż, bardzo dobrej jakości pompa - na dwa domy, wyniosła 10 000 zł. Panowie przyjechali z różdżką i bardzo precyzyjnie oznaczyli żyłę wodną. Woda była na głebokości 30 m, ale z domieszką żelaza. Zdecydowaliśmy się więc kopać głebiej. Na głębokości 38 m "trysnęła" przezroczysta - jak się później okazało - bardzo dobrej jakości woda.

Ekipa "studniarzy" była wybierana - jak zreszta wszystkie ekipy, które zatrudnialiśmy podczas budowy-po przeprowadzonym "konkursie" - braliśmy pod uwagę cenę, ocenę gruntu i znalezienie żyły wodnej w cenie (znajomi nie oceniali różdżką pokładów wody i za kopanie studni płacili podwójnie...) oprócz tego ważne były rekomendacje znajomych, fachowość i to, ze panowie byli bardzo mili i wywiązywali sie z umówionych terminów.

Tommko jeśli chcesz moge poszukać dla Ciebie numeru telefonu tych ludz. Z mojej opinii są godni polecenia.

Pozdrawiam joga7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...