Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

nie

 

kupujesz szambo ktore ma dziure w płycie górnej i mozesz sobie plastikowe kolnierze kupic z zeliwnym denkiem od nich albo mozesz sobie kupic od kogo chcesz pod wymiar i bedzie taniej. Montujesz sam

 

jedna sprawa to żeliwny właz - średnicy pewnie koło 50 cm - wybierania szamba i do schodzenia do wewn. Druga sprawa to kominek wentylacyjny - nadal nie rozumiem jak tą sprawę załatwiłeś. Czy możesz pokazać na zdjęciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja walczę z podziałem działki. Geodeta wymyślił nawet sensownie. Tylko nie wiem, czy 2200 za mapkę do sądu to nie żdzierstwo? Czy rzeczywiście w Łodzi są takie ceny? W innych miastach piszą o 1200-1500!!!!!

A za wyznaczenie domku (zapytałam na zapas) zaśpiewał 800, a po znajomości 600 :o . Domek prosty prostokąt! Rozumiem, że jakby jakiś powyginany pałac...

 

jak chcesz dzielić działkę, na dwie? Ja mam ofertę na podział dużej działki na 5 mniejszych 5000 od geodety z Brzezin - też chyba za drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, na dwie, właściwie na trzy bo jeszcze dochodzi wspólna droga dojazdowa dla 2 działek. Niby właśnie tak wyliczał, że po 1000 za działkę, za tą wspólną mniej. W tym pomaga pisać do sądu, sam sobie organizuje wyciągi z księgi i innych instytucji. Zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominik wytłumacz żonce ze zamiast tych balkonów, lukarn, kolum i wielospadowych dachów sensownej będzie przeznaczyc pieniadze na wyższy standard wykończeniowy domu w srodku, o bardziej prostym wyglądzie z zewnatrz (np. na planie prostokata z dwuspadowym dachem), naprawdę te "zewnętrzne bajery" buduje się chyba tylko dla innych, oglądających dom z zewnątrz, dla gosci, zeby robił wrażenie, dla mnie przyznam ze wazniejsze jest to co w srodku a wiec funkcjonalne ale i dobrej jakosci i ładne -z tym obcujesz na codzien.

 

My tak zrobilismy i nie żałujemy, w styczniu powiem jak nam sie mieszka, ale poki co ejstm naprawde zadowolona z nasezgo wyboru. Genrelanie kazdy odwiedzajacy patrzac na dom z zewnatrz widzi...skromnosc, skromnosc i jeszcze raz skromnosc (to tez super odstraszacz na potencjalnych zlozdziei), a po wejsciu do srodka dziwi sie ze dom jest taki przestronny, ( z zewnatrz wydaje sie mniejszy) i wykonczony w calkiem wysokim standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla szukających działek: sporo jest jeszcze wolnej przestrzeni w Zgierzu - osiedle Chełmy, po obu stronach ulicy Łagiewnickiej (tej w Zgierzu oczywiście) - ale ceny zbliżone do 100 pln/metr i więcej, to okolice doliny rzeki Bzury, latem bardzo malowniczo, blisko las Łagiewnici i kompleks sportowy Nowa Gdynia :D

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba stworzyć mapę grupy łodzkiej bo caraz wiecwej nas jest

jak znajde chwile to sie tym zajmę

 

Nowa forumowiczka wita stałych bywalców forum ziemi łódzkiej :D

 

CZekam z utęsknieniem na tę mapę!!! Zaczynamy się budować, więc oprócz wiedzy czerpanej z Waszych doświadczeń, miło byłoby wiedzieć, gdzie są jakieś życzliwe dusze na tym ziemskim padole :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do spotkania to chyba nie zdążymy bo zacznie sie wielki post a potem Wielkonoc i budowy wiosenny szał :wink: a na poważnie to po odzewach na poprzednie spotkania jakoś ni wierzę już w ten rok (zostaje w sumie tylko ten wekend) bo w następny to już święta :lol: a potem sylwester więc może zacznijmy się umawiać na noworoczne spotkanie bo faktycznie podzielimy się jajeczkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długim niepisaniu! Chciałbym uprzejmie donieść, że zgromadziłem już wszystkie (chyba) papiery do zgłoszenia odbioru budynku. Hura, hura, hurra! :D :D :D Kwity złożone w Nadzorze Bud. w piątek. ...Może święta już u siebie...

 

Przez długi czas na budowie przewinęło się mnóstwo postaci:

geodeci, projektanci, dostawcy

kopacze, murarze, dekarze

cwaniaczek robiący przyłącze wody (niby na fakturę ale niekoniecznie),

cwaniaczek-elektryk (zapomniał o paru rzeczach typu osłona i mocowanie kabla, o kasie nie zapomniał...),

trzech złodziei,

policjant (tuż po złodziejach),

firma wymieniająca okna (niedługo później)

jeden ruski,

paru pijaczków (co to za 5 stów i po paru piwkach wlezą na dach i wszystko zrobią...)

dwóch glazurników, kafelkarzy (prawda, Darwol? :wink: )

panelarze

gazownicy (tu były niezłe jaja!)

pracownicy elektrowni (jaja jeszcze większe! Sami zresztą wiecie...)

 

Pewnie zapomniałem o paru innych. Jak wytrzeźwieję po parapetówie to może sobie przypomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupe łódzką

Mnie równiez dawno nie było na forum.Ja juz staram sie o odbiór techniczny ale słabo mi idzie.Niby wszystkie papiery mam ale jednak inspektor odrzucił bo czegoś mu brak. Mówie Wam budowanie to niezła przygoda ale odbiór to już katorga. Trzeba mieć szczęście i złapać inspektora w dobrym humorze inaczej cos wynajdzie. Jesli ktos z Was ma kontakty z inpektoratem budowlanym w Zgierzu i podpowie mi jak załatwić temat ozłocę i będe nosił na rękach.

Swoja drogą dysponuję niesamowitym glazurnikiem. Mogę podać namiary na priva . Jedyny wśród moich budowlańców ,któremu można zaufać.

pzdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupe łódzką

Mnie równiez dawno nie było na forum.Ja juz staram sie o odbiór techniczny ale słabo mi idzie.Niby wszystkie papiery mam ale jednak inspektor odrzucił bo czegoś mu brak. Mówie Wam budowanie to niezła przygoda ale odbiór to już katorga. Trzeba mieć szczęście i złapać inspektora w dobrym humorze inaczej cos wynajdzie. Jesli ktos z Was ma kontakty z inpektoratem budowlanym w Zgierzu i podpowie mi jak załatwić temat ozłocę i będe nosił na rękach.

Swoja drogą dysponuję niesamowitym glazurnikiem. Mogę podać namiary na priva . Jedyny wśród moich budowlańców ,któremu można zaufać.

pzdr

Marek

 

Czy możesz podać, choćby w punktach - czego się przyczepił? Ja mam nadzieję przechodzić tą katorgę wiosną/latem 2006.

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo

 

Czy ktoś z okolic łodzi zna architekta który wie co to znaczy dom 3 litrowy ??

 

Cześć

Znam architektów, mogę popytać ale powiedz mi, do licha, CO TO JEST dom 3 litrowy??? Przecież to nie termos! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...