Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

to moze wystarczy za przeproszeniem puszczac gazy...

i zrobić "własne zasilanie" pieca, jeśli zakład gazowniczy za dużo chce za przyłącze :) :lol: :D

 

I to byłoby (już na poważnie) zgodne z ideą domu trzylitrowego - czyli takiego, który na utrzymanie stałych "parametrów" wnętrza zużywa 3 litry oleju opałowego rocznie na 1 mkw powierzchni. Osiąga się to zużycie poprzez grubszą izolację termiczną, prostą bryłę, mniejszą powierzchnię okien, solary, rekuperatory itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie bez przesady poprawnie zbudowany dom zużywa ok 11 litrów oleju opałowego na m2 na rok. Dom zbudowany nieco poprawniej ok 5. Jeśli zastosujemy w nim kilka wynalazków ery kosmicznej, takich jak izolacja transparentna, rekuperator to mamy dom 3 litrowy. XXI wiek do czegoś chyba zobowiązuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadowym Muratorze jest artykuł o domach 3-litrowych. A kilka komentarzy do niego w wątku "Murator 11 - komentarze". Moim zdaniem koszt budowy takiego domu jest koszmarnie wysoki, a wygląd - delikatnie mówiąc - średni. No, ale co się komu podoba i na co kogo stać :-?

 

Złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę :lol: Mam nadzieję, że będziemy mieli miły prezent noworoczny - Bardzo Ważny Pan Urzędnik powiedział, że rozpatrzy go migiem!

 

Pozdrawiam, akacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dom 3 litrowy to przyszłośc.

My budujemy dom b.oszczędny ale kilka fanaberii architektonicznych ( swiadomie dodanych) trochę to przesuną, ale mój architekt bardzo mnie wspierał w kwestiach proekologiczno-oszczędnościowych. Pamiętacie jeszcze 10 lat temu ideą fix w samochodach też były trzy litry (stąd myślę teraz ta granica dla domu). Okazało się,że jest to osiągalne tylko przyjemność z jazdy niewielka :cry: , myślę,ze na razie jest podobnie z domami dla mnie trzylitrówka to za duży kompromis i do mieszkania i do jeżdzenia. Ale 5 litrów to "godne" parametry

Wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia aby nasze spotkania na tym forum przeniosły się jak najszybciej z tematów budowlanych na tematy ogrodowo -grillowe, oraz takich pieciolitrowych domów (lub mniej) i pięciolitrowych samochodów w ich garażach (może być 5 litrów pojemności silnika co kto lubi)

Specjalne życzenia dla Honoraty aby w nowym domu szybko i zdrowo pojawił się długo (przynajmniej od 9 miesięcy jak wynika z wykresu) oczekiwany biorca becikowego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

zaczynam się łamać co do technologii, Żonka twierdzi że może lepiej postawić z cegieł skoro koszty sa porównywalne (podobno) do drewniaka...

 

TYLKO ILE TO KOSZTUJE??? :o

 

Może macie jakieś sprawdzone ekipy od stanów surowych mniej lub bardziej (pamiętam, że kiedyś Honorata chwaliła ale jakoś nie mogę się dokopać do żadnych konkretów) - chodzi o ściany z pustaków "U", chciałbym się zorientować ile by to kosztowało...

 

Bo sprawa zaczyna się konkretyzować, jestem o krok od przedwstępnej 8)

 

Ach, byłbym zapomniał :oops:

 

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałąm pod choinkę pierwszą cegłę (węgielną) do naszego domku. Niestety, wciąż czekam na podział działki. WESOŁYCH ŚWIĄT

 

A co do domu...litrowego to faktycznie, każdy z kolegów architektów, których pytałam, wie dużo w teorii ale nie wie, jak to w praktyce... Chodzi przede wszystkim o gwarancje na te konkretnie ileś litrów, bo ogólnie każdy teraz stara się budować oszczędnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joga7 proszę bardzo o namiary na tych studniarzy. Na wiosnę planuję właśnie wiercenie takiej studni.

Dopiero dzisiaj mam dojście do kompa i mogę dlatego wszystkim starym i nowym zarażonym budowaniem złożyć wszystkiego najlepszego z okazji zbliżającego się Nowego Roku. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...