Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

wracając do idei domu 3-litrowego to moim zdaniem to tylko idea, dlatego że zadaniem takiego domu jest oszczędność energi jednak nakłady na wybudowanie takiego domu nie są zrekompensowane oszczędnością.Sam jestem fanem oszczędzania energi i tanim sposobem jej pozyskiwania(widząc w niemczech elektrownie wiatrowe dostawałem orgazmu), na temat intalacji solarnych przeczytałem wiele i wiem że z gotowych zestawów tylko niektóre zdążą się wogóle zwrócić.Na dzień dzisiejszy opłacalne są jedynie solary samodzielnie wykonane(np.z kaloryfera stalowego pomalowanego czarną matową farbą) i pracujące grawitacyjnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekkkk

nie do końca masz rację. Może to i duża inwestycja ale,

1) Słyszysz co Putin mówi Ukrainie

2) zasoby gazu i ropy też wieczne nie są a słońce jeszcze troche darmo poświeci

3) Kilka lat temu mówiono,że 8 cm styropianu to gruba przesada i nigdy się nie wróci....

4) DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZE Teraz mamy Kasę (no powiedzmy perspektywy :wink: ), a co będzie jak przejdziemy na emeryturę. Nie chciałbym sprzedawać Naszego ukochanego Domu i mieszkać w bloku tylko dlatego,że nie będzie nas stać na jego utrzymanie

5) itp :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panie Tomku, tego to my nigdy nie przewidzimy, na co będzie nas stać za x lat (zakłądając, że dożyjemy - wszak wszyscy jesteśmy optymistami, nieprawdaż? ;) ) - wiem jedno, że ci z moich znajomych, którzy zaoszczędzili na izolacji dziś plują sobie w brodę, a nawet płaczą - bo płacą, płacą, płacą... Bardziej boli rachunek o 100 złotych wyższy niż dodatkowe parę tysięcy wrzucone w kosztorys - zresztą można na czym innym oszczędzać.

 

Pamietajmy wszakże, że prawie połowa strat ciepła jest generowana przez wentylację, dlatego inwestycja w rekuperator może okazać się sensowniejsza niż w dodatkowe centymetry styropianu czy tam wełny. W ten sposób można zredukować ucieczkę ciepła (a więc i rachunki) o ponad 30%! Z początku patrzyłem trochę ukosem na te systemy, teraz mocno się przymierzam do reku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprzeciwiam się 15-cm styro(sam mam14) czy innym niewielkim inwestycjom ale robimy to po to aby się opłaciło , a jeśli mialbym coś robić co nie zdąży mi się zwrócić przez okres swojej żywotności a przynajmniej byłyby bardzo małe szanse biorąc pod uwagę nawet to co rosja robi z Ukrainą to chyba nie miałoby wielkiego sensu.Jedną z mniej trafionych inwestycji myślę że są systemy solarne które nie dość że są dość drogie to zużywają energię elektryczną (pompa)Nawet w muratorze był swego czasu komentarz iż w polsce solary niestety nie mają uzasadnienia ekonomicznego w innych krajach jest z tym różnie(doplaty itp.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dordzy grupowicze! Jak przeżyliście dzisiejsze śniegowanie? kto się zakopał w zaspie, kto nie mógł wogóle ruszyć z miejsca?

 

Mieszkam bezpośrednio przy drodze krajowej i widzę dziś bodajże jedyną tego zaletę - droga jest absolutnie przejezdna, mimo ze jest biała (od warstwy ujeżdzonego śniegu). Da sie na niej rozwinąć "przyzwoitą" szybkość 60 km/h i co jakiś czas jeżdżą pługi i piaskarki (widziałem kilka!).

A co mają powiedzieć ci którzy mając dość sąsiadów z bloków wyprowadzają się na odludzia położone przy drogach 99 kategorii odśnieżania?

 

Zapraszam do podzielenia się wrażeniami zimy w regionie łódzkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od wczoraj jestem w Łodzi na olechowie godzinę wyjeżdzałem z parkingu osiedlowego dzisiaj czka mnie to samo. Na szczęście mój domek jest na trasie na Poddębice(2 w kolejności do odśnieżania po głównych krajowych) nawet pare lat temu jak totalnie zasypało wiele dróg to ta była przejezdna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ramach eksperymentu próbowałem wczoraj dotrzeć na swoją działkę ale niestety musiałem się poddać. Dzisiaj nawet nie próbuję sobie wyobrazić jak by to wyglądało. Obawiam się nawet czy uda mi się dotrzeć na świętowanie nadejścia nowego roku, który ma być dla mnie przełomowy (budowa).

 

Zanim zacznę mocniej sie udzielać postanowiłem prześledzić wątek łódzki

ale dotarłem dopiero do 58 strony (koniec czerwca). Jako, że trochę już się o Was dowiedziałem to może kilka szczegółów na mój temat.

Facet, rocznik 1973, żonaty (od ponad dekady), dzieciaty (ona i on), niepoprawny optymista (całość inwestycji ma być kredytowana) sympatyk czerwono-biało-czerwonych (akywny). Wydaje mi sięę że ten profil choć wcale nienaciągany dobrze się wkomponuje w grupę :lol: .

 

Aha i jedna prośba o namiary na architekta, który mógłby zrobić adaptację gotowca. Zdecydowałem się na Agatkę z domna5 w opcji lustrzanej (wjazd od zachodu). Widziałem, że chętnie polecacie swoich.

 

http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=1&more=odbicie&nazwa_projektu=AGATKA&autor=Katarzyna%20Herba-Janiak

 

I wszystkiego dobrego w Nowym Roku bo jak dotrę na imprezę to pewnie

będę miał spore kłopoty z powrotem jęzeli aura się utrzyma.

 

Dzięki

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety niemało bo 46 zł ale przy dzieciakach 8 i 10 lat musiałem pomysleć o dogodnej komunikacji dla nich. Teraz chcę jak najszybciej zrobić "papiery" (a pojecia w tym temacie nie mam żadnego) żeby w miarę szybko ruszyć z budową.

 

UFF. dobrnąłem z czytaniem do końca, teraz sylwester koniecznie musi być huczny bo po tej lekturze wkrada się lekki niepokój przed budową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msci ja też mam działkę z wjazdem od zachodu (27x54)m. Wjazd jest w tych 27m. Jestem już na etapie końcówki wykończenia i z doświadczenia wiem,że czekają Cię (Was) większe wydatki z tym związane: np.przyłącza,dojazd i ścieżki, głębsze szambo itp. Chyba,że dom postawisz blisko wjazdu tuż za linią zabudowy i całe życie ogród za domem będziesz miał od wschodu! Teraz musisz podjąć baaaardzo ważne decyzje odnośnie usytuowania domu na najtrudniejszej z działek tzn. z wjazdem od zachodu. Np. taka mała rzecz jak dzisiejszy śnieg: możesz nie otworzyć drzwi wejściowych! W Polsce ok.70% wiatrów to wiatry zachodnie. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...