Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

NO I PROSZĘ CUDA SIĘ ZDARZAJĄ .jakoś udało mi się dostać na wasza stronę mam do was ludziska mase pytań tylko czy będziecie chcieli lub mogli mi pomagać to się dopiero okaze .Mam działkę w kolicy Aleksandrowa obecnie jesteśmy z mężem na etapie wyboru projektu adaptacją zajmie się znajoma poszukuje taniej i prawdzonej ekipy budowlanej jeśli ktoś może mi pomóc to bbb wielkie dzięki GOSIA :p :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jak dobrze rozumiem jesteś (będziesz?) z Aleksandrowa. Jeżeli jesteś zainteresowana to prześle Ci namiar na elektryka, który u mnie "załatwiał" przyłącze (a że pracuje w "energetyce", to sama rozumiesz, że nie może być problemów:lol: ). Mogę się spytać, czy jest zainteresowany.

 

Cześc :D

Baaaaaaardzo proszę o namiary na tego elektryka !!!

Skoro z ŁŻE w Zgierzu są takie problemy, o których wspominacie, dobrze byłoby miec specjalistę, który wiec co i jak w tej szacownej instytucji usługodawczej funkcjonuje :wink:

 

Co do podłogowej instalacji, to nie mogę niestety Ci pomóc, gdyż nie będę takowej robiła, no to i fachowiec mi niepotrzebny :)

 

I dopiero będę z Aleksa - obecnie mieszkam na Bałutach :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jeżeli jesteś zainteresowana to prześle Ci namiar na elektryka, który u mnie "załatwiał" przyłącze (a że pracuje w "energetyce", to sama rozumiesz, że nie może być problemów:lol: ).

 

gochasz, sorry, ze tak sie wcinam, ale jesli nie masz nic przeciwko, ja też bym się uśmiechnąl do Ciebie :D o namiar na tego gościa.

 

Mam zamiar niedługo wystąpić do ŁZE z siedzibą w Zgierzu o warunki przyłączenia. A ponieważ sprawa juz teraz wyglada na "nieco trudna" albo "nieco kosztowną" (spora odległość od istniejącej linii) chętnie zasięgnął bym języka u żródła.

 

A może ktoś mi podpowie: czy jest prawdą, że ŁZE podłącza do sieci kasując ryczałtową opłate x ilość KW?

U mnie to ok 500 m ciagniecia nowej linii i ciekawi mnie czy jedynym kosztem jest np. 15kWx120PLN czy mam ponosić rzeczywiste koszty budowy linii... :-?

 

P.S. dzieki za mile przyjecie długi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Załatwiłem całą papierologię, mam już pozwolenie na budowę, umówiłem też poleconych murarzy, a teraz poszukuję dobrego kierownika budowy który mógłby nadzorować budowę niedużego domku w Tuszyn-Lesie. Jeżeli słyszeliście o jakimś niedrogim gościu to poproszę o namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Ja z czystym sumieniem mogę polecić dobrego cieśle, właśnie dzisiaj skończyli mi kłaść więzbe, zajęło im to 5 dni....

Dekarz ma wejsc w środe, podobno jest najlepszy z najlepszych :lol:

Moich murarzy polecać chyba nie będę bo nie do końca sie spisali jak trzeba.

Niedługo będę szukała fachowca od kominka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako debiutant na forum Łódzkiej grupy witam wszystkich w nowym roku.

Mam trochę pytań i liczę na pomoc.Prace nad domkiem mam już zaczęte (fundamęty) i czekam tylko na wiosnę aby gnać dalej.Mamy problemy z gazem (sieć jest ale 100m od domku)I do końca nie wiem czy decydować się na przyłącze.Z elektryką jest tak że ja chcę i mam już podpisaną umowę a ŁZE się ociąga.Wiecie coś o takim terminie jak" droga konieczna"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się pochwalę:

 

Mam już pozwolenie na użytkowanie domu :)

 

Teraz to już tylko mieszkać....tylko czemu mam pracę w Warszawie...:(

 

Pozdrawiam po długiej nieobecności.

 

PS. Jakby się ktoś nie domyślał, to niestety jestem strasznie zapracowany ostatnio. Pozytywne jest może to, że na zjazd Forum Muratora (jeśli będzie i będzie w redakcji) będę miał blisko :)

 

Tommco

 

PS. Gosiu...dziękuję za smsa z informacją.

PS. Gosiu, Honorato, Bonga...trzymam kciuki!!![/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasioo tak z ciekawości jaki koszt materiału ?????????? Kładłeś gotowy tynk czy kręcony na budowie .Za namiar dzięki

Długi. Robiłem tynki tradycyjne kręcone na budowie, ale nie z betoniarki tylko z agregatu tynkarskiego (dla niewtalemniczonych - to taka maszyna która na placu miesza materiał i podaje wężami do wewnątrz prosto na ścianę). Tynki z worka czyli gotowe mieszanki, to dobre jak mam zalepić dziurę w stropie, albo jakąś bruzdę po hydrauliku. Ale tynkować tym jakieś ... 400-500 m2 ??? Przecież to się robi chora cena - jakieś 2,5-3 razy drozej.

Moje 900 m2 kosztowało:

cement + wapno: 2000 zł

piasek: 3 wywrotki po 240 zł

narożniki do tynków: 140 zł

inne duperele (folia, siatka tynk. ...): 160 zł.

+ ocztwiście kasa dla pana Janka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...