Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Jako debiutant na forum Łódzkiej grupy witam wszystkich w nowym roku.

Mam trochę pytań i liczę na pomoc.Prace nad domkiem mam już zaczęte (fundamęty) i czekam tylko na wiosnę aby gnać dalej.Mamy problemy z gazem (sieć jest ale 100m od domku)I do końca nie wiem czy decydować się na przyłącze.Z elektryką jest tak że ja chcę i mam już podpisaną umowę a ŁZE się ociąga.Wiecie coś o takim terminie jak" droga konieczna"?

 

A masz warunki przylaczenia do gazociagu? Bo jesli nie i jestes sam na 100 m to bedzie ciezko. Nas jest czworo na 200 m, dostalismy warunki ale caly czas czekam na umowe do podpisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy fundamenty dopiero mają czy co .Nikogo się nie można o ekipę tynkującą dopytać :cry:

A może któś może polecić jaką firmę zajmującą się sprzedażą i montażem okien?????????????????????????//

Długi - w listopadzie robiła mi tynki ekipa z Piotrkowa - tradycyjne, agregat. Sama robocizna - 10 zł m2, materiały trzeba samemu załatwiać. Zrobili dość poprawnie, chyba - ale nie wiem , czy ich polecać - zatynkowali mi mnóstwo gniazdek, dobrze, że miałam zdjęcia ścian przed tynkowaniem i potem udało mi się jakoś je odszukać. Powiem szczerze, do tej pory nie wiem, czy wszystkie odnaleźliśmy, bo po działaniach ekipy nie mogę dojść do ładu z elektryką (w jednym pokoju nie ma światła - przy próbach podłączenia cały czas zwarcie). Jeśli mimo to chcesz namiar - daj znać.

Strasznie dawno nie pisałam - witam wszystkich. U mnnie juz w domu cieplutko - wiszą grzejniki, kocioł chodzi pełną parą ( z przerażeniem patrzę na licznik), glazurnik zaczął pierwszą łazienkę. Pozdrawiam grupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Najlepiej do zrobienia przyłącza wziąć kogoś z ZE - masz z głowy całą papierologię ( geodeta, inwentaryzacja, wizyty w urzędzie, odbiór, jakieś laboratorium - czyli odtworzenie nawierzchni itd. ) - nam zrobił to w jeden !!!! dzień - jeśli chcesz, mogę dać Ci namiar na priv. Jutro wkracza koparka do zdjęcia humusu, we wtorek geodeta i od czwartku rusza robota. Pozdrawiam wszystkich budujących Łodziaków.

 

Gosias

Czy pamiętasz tego elektryka? Czy możesz dać namiar? Będę niedługo go potrzebować. On na Bałutach też działa?

A geodeta był sensowny? Mnie teraz jeden robi podział działki ale drogi w powooolny. Może poszukam konkurencji do mapek i wytyczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Najlepiej do zrobienia przyłącza wziąć kogoś z ZE - masz z głowy całą papierologię ( geodeta, inwentaryzacja, wizyty w urzędzie, odbiór, jakieś laboratorium - czyli odtworzenie nawierzchni itd. ) - nam zrobił to w jeden !!!! dzień - jeśli chcesz, mogę dać Ci namiar na priv. Jutro wkracza koparka do zdjęcia humusu, we wtorek geodeta i od czwartku rusza robota. Pozdrawiam wszystkich budujących Łodziaków.

 

Gosias

Czy pamiętasz tego elektryka? Czy możesz dać namiar? Będę niedługo go potrzebować. On na Bałutach też działa?

A geodeta był sensowny? Mnie teraz jeden robi podział działki ale drogi w powooolny. Może poszukam konkurencji do mapek i wytyczenia.

 

Sprawdź pod jaki ZE podpada twoja działka i tam szukaj.U nich jest tak trochę dziwnie JA mam działkę na Mieleszkach a ZE Pabianice.

A znajomości elektryka się przydały . Prąd był budowa szła a zlicznikiem przyjechali póóóóóźno. Geodetę daję na priv. Bardzo przyzwoity i nie drogi. Mapek daje ile chcesz i matrycę gratis. Można później na Więckowskiego albo na żeromskiego zrobić kopię kalki i spokó przez całą budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi, można uśmiechnąć się o namiary na geodetę??

Zbieranie namiarów to ostatnio moje nowe hobby :wink: no cóż, podobno na budowę jak na wojnę...przyda się zaplecze :D

Szkoda, że narazie nie mogę się zrewanżować :( ale jeszcze się nie budujemy...mogę podać za to zainteresowanym namiary na działki w Aleksie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi, można uśmiechnąć się o namiary na geodetę??

Zbieranie namiarów to ostatnio moje nowe hobby :wink: no cóż, podobno na budowę jak na wojnę...przyda się zaplecze :D

Szkoda, że narazie nie mogę się zrewanżować :( ale jeszcze się nie budujemy...mogę podać za to zainteresowanym namiary na działki w Aleksie :wink:

Działkę już mam i chałupka (surowa bo surowa) na niej stoi..

ALE DZIĘKI.....................................................

namiar na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...