Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam,

 

Ostatnio spotkalo mnie dziwne zdarzenie. Ktoś w nocy z soboty na niedziele zadał sobie trud by ponadwyrężać siatkę w ogrodzeniu, przejść ok 20 m nierówną, krętą i bardzo śliską drogą by stłuc małą pancerną szybkę w drzwiach wejściowych. Kompletnie nie rozumiem powodów jakimi ten ktoś się kierował. Po szczegółowych oględzinach naliczono ok 13 uderzeń. Poza stłuczoną szybką nie wyrządzono innej szkody. Czy ktoś z Was ma za sobą podobne zdarzenie? Macie jakieś pomysły na powody tego czynu? Z okolicznymi mieszkańcami żyję raczej w przyjaźni, z nikim nigdy się nawet nie posprzeczałem.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Chcialem sie przywitac jako, ze jestem tu nowy.

Planuje w roku rozpoczac budowe domu w Aleksandrowia/Rudzie Bugaj no i pewnie bede Was meczyl o rozne porady i namiary. Mam nadzieje, ze wybaczycie mi brak wiedzy i glupie pytania.

 

Na poczatek szukam namiarow na architekta, ktory wykona adaptacje projektu, wykona projekt studni oraz przylacza elektrycznego i projekt zagospodarowania dzialki. Co najwazniejsze dobrze by bylo jakby nie zdarl ze mnie 10 tys za to.

 

Szukam rowniez namiarow na murarza na stan surowy lub same fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie przywitac jako, ze jestem tu nowy.

Planuje w roku rozpoczac budowe domu w Aleksandrowia/Rudzie Bugaj no i pewnie bede Was meczyl o rozne porady i namiary. Mam nadzieje, ze wybaczycie mi brak wiedzy i glupie pytania.

 

Na poczatek szukam namiarow na architekta, ktory wykona adaptacje projektu, wykona projekt studni oraz przylacza elektrycznego i projekt zagospodarowania dzialki. Co najwazniejsze dobrze by bylo jakby nie zdarl ze mnie 10 tys za to.

 

Szukam rowniez namiarow na murarza na stan surowy lub same fundamenty.

 

A na jakiej ulicy, może będziemy sąsiadami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

długi wysłałem prośbę na priva o namiar na geodetę, potrzebuję mapkę dla celów projektowych. W Zgierzu ludzie chcą 800 pln (nie zostanie mi na waciki dla żony :D ), może nie zaglądałeś do poczty?

 

Oprócz geodety szukam również łebskiego-solidnego elektryka, podobnie jak mobby, ale tu mam wątpliwość jeśli chodzi o system alarmowy to raczej wykona go ekipa zajmująca się monitoringiem - czyli jakaś agencja ochrony, mnie raczej chodzi o faceta, który dobrze wykona wszelkie instalacje elektryczne (w domu w ogrodzie) wykona projekt powykonawczy i nie zedrze skóry. Jakaś kobieta dała mi namiary na znajomego ale jak go zobaczyłem przy pracy to mi wszystkie włosy dęba stanęły, przewody przecinał nożem kuchennym od gospodyni (narzedzi nie miał), izolacje zdzierał zębami, już nie wspominając że każdy pomysł inwestora komentował - "a po co to Panu?"

 

pozdrawiam łodziaków

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

AWSP to my 30 i 31 lat oraz 14 miesięcy (facecik).

Od kilku miesięcy czytujemy forum, w tym również Grupę Łódzką.

Nasza przygoda z budowaniem rozpoczęła się około 10 miesięcy temu, kiedy zamiast remontu łazienki postanowiliśmy zmienić swoje życie nieco radykalniej. Początkowo miał być segment - nowy lub stary, w budowie, remoncie, z małą działeczką - tanio i bezpiecznie - dowolna okolica Łodzi. Rynek nas rozczarował...., drogo i bardzo mały wybór, niestety własciwie to żaden. Podjęliśmy decyzję o budowie domu, więc rozpoczęły się poszukiwania działki, tym razem interesowała nas tylko Górna i znowu schody, bo albo bardzo daleko od centrum ( no taka Górna w Starowej Górze lub Tuszynie czy Pabianicach), albo dziwne działki o niezwykłych wymiarach i podejrzanym sąsiedztwie. I nagle znaleźliśmy 900 m, blisko centrum z dobrą komunikacją, rozsądnym sąsiedztwem. Oczywiście nie obyło sie bez kompromisu, ale co tam. Stało się. Zaczynamy pracować nad projektem, jak los będzie sprzyjał jesienią staną mury i zaraz potem dach.

I teraz prośba o wsparcie numerami telefonów, namiarami do ludzi uczciwych, życzliwych i sprawdzonych, tych którzy budują dobrze, o tak jak dla siebie a nie tylko i wyłącznie dla kasy.

Pozdrawiam budujących w Łodzi i okolicach AWSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodeta za 600 PLN w Łodzi?

To chyba nie jest bardzo wielki problem. Zadzwoniłem do kilku cena za wykonanie mapy do celów projektowych w Łodzi wahała się od 500 do 900 + ( lub nie ) vat, ilość kopii do ustalenia ( raczej: kalka + kilka kopii) Co do jakości usług nie mam wyrobionego zdania bo jeszcze nie korzystałem. Zastanawiam sie tylko czy zalegający śnieg nie będzie utrudniał pracy geodecie i czy nie wpłynie na jego dokładność i przydatność tak wykonanej mapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Jestem po rozmowach z pierwsza ekipa budowniczych mojego domku. Szef wycenil mi calosci prac oprocz dachu na 17 tys zl. W zakresie prac jest:

 

- wykopanie fundamentow, zalanie ich z gruszki (lawy+scianki)

- wylewka brudna

- mury

- ulozenie stropu

- schody

- kominy

- balkon

i generalnie cala reszta o ktorej nie mam bladego pojecia.

 

Dwie sprawy, która mnie niepokoja a zapomnialem sie zapytac:

- po pierwsze majster stwierdzil ze fundamenty sami wykopia i zaleja w gruncie, ale sciany zrobia o szerokosci lawy fundamentowej czyli 50 cm.

Wiem ze pojdzie wiecej betonu alepytanie czy cos takiego sie stosuje?

- druga sprawa to skoro tak maja zamiar zalewac scianki i lawy do co z

izolacja pionowa ścian? Czy wogole sie ja wykonuje i czy jest niezbedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem już na końcówce wykończenia i mogę wszystkim zainteresowanym podać namiary na wykonawców, których bym zatrudnił drugi raz biorąc pod uwagę fachowość, pomoc w rozwiązywaniu trudnych spraw oraz oczywiście cenę:

- elektryk Wojciech Zygmanowski 0-600/256-190 (wszystkie sprawy elektr., piorunochron,alarm, RTV,komp.,wideobramofon,przyłącza-- f-ry lub bez,projekty,dopuszczenia,odbiory itp.)

- hydraulik Jarosław Prukacz 0-602/241-248 (CO,podłogówka,kanalizacja,szambo,kotłownia,przyłącza,białe montaże;wszelkie uprawnienia, f-ry lub bez)

-geodeta Roman Pskit 0-601/633-935; 0-601/378-876 praca0-42/716-20-88

Mam nadzieję,że może ktoś skorzysta. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglby ktos polecic jakas solidna i nie wygorowana cenowo firme brukarska z naszego rejonu? Planuje kostke w okolicach wiosna-lato. Potrzebuje takze namiar na sensownego dekarza do montazu podbitki - do tych to mielismy troche pecha, bo okazali sie albo nieslowni albo tez ceniacy sie wyjatkowo wysoko w porownaniu do srednich cen za uslugi dekarskie.

pozdrawiam, tomek_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...